Висок PSA туморен маркер

  • 4 884
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 352
При профилактични изследвания на съпругът ми излезе много висок туморен маркер 831,15. Фамилно е обременен. За пръв път го пуска.Трябва ми спешно насока за лекари, болници и всякаква информация по темата. За София.

# 1
  • София
  • Мнения: 654
Трябва ви консултация с уролог.
Мога да препоръчам д-р Йордан Томов.

# 2
  • Мнения: 2 352
Благодаря.

# 3
  • Мнения: 19 296
Уролозите в Онкологията в Дървеница. Д-р Табаков например.

# 4
  • Мнения: 13 545
Трябва ви консултация с уролог.
Мога да препоръчам д-р Йордан Томов.
Добре, а кординати?

# 5
  • Мнения: 2 352
координати има, намерих го
https://superdoc.bg/lekar/yordan-tomov

# 6
  • Мнения: 32
При профилактични изследвания на съпругът ми излезе много висок туморен маркер 831,15. Фамилно е обременен. За пръв път го пуска.Трябва ми спешно насока за лекари, болници и всякаква информация по темата. За София.
На колко години е съпругът Ви и дали няма грешка в числото? За София добър уролог е проф.Марин Георгиев, ако се окаже рак на простата -оперира с робот “Да Винчи”. Като за начало задължително направете ямр на малък таз.

# 7
  • Мнения: 2 030
Биопсия правиха ли?

# 8
  • Мнения: 2 352
Пусна още едни м друга лаборатория, те са още по-високи стойности. Нищо не е правил. Днес трябва да си избере и отиде на доктор...ако има часове. Сега ще погледна и този доктор. Благодаря.

# 9
  • Мнения: 2 030
Урологът трябва да му препоръча къде да направят биопсия.

# 10
  • Мнения: 32
Пусна още едни м друга лаборатория, те са още по-високи стойности. Нищо не е правил. Днес трябва да си избере и отиде на доктор...ако има часове. Сега ще погледна и този доктор. Благодаря.

Задължително трябва да направи ямр на малък таз - струва към 350 лв, доколото помня и после с него се прави фюжън биопсия-това е най-точната биопсия, взима се материал директно от съмнителните участъци, а не от произволни точки от простатата. Фюжън в София правят Марин Георгиев, Давидов, може би и др.уролози, ама тези двамата са най-известни.

# 11
  • София
  • Мнения: 654
Този форум много обича да поставя дигитални диагнози!
Вече се направиха и биопсии и ЯМР и прочие...
Докато завишеният ПСА маркер действително може да крие зад себе раково заболяване, не винаги това е причинителят. Простатит, уринарна инфекция, хиперплазия и др. могат да са в основата.

Оставете хората да се консултирате с когото трябва и да направят нужното и оставете диагнозите и лечението на тези, които са компетентни. Излишният стрес не помага никому.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
На ММ 2 пъти му излиза завишен PSA(декември мин.год. и септември т.г.),първият път урологът го изпрати на ЯРМ(той не го направи),а вторият път двама уролози му предложиха биопсия,която този път направи.

# 13
  • Мнения: 1 919
Тук всички говорят от собствен опит и по добре да се вземат навреме мерки. Никой няма за цел да стресира хората.

# 14
  • Мнения: 32
Този форум много обича да поставя дигитални диагнози!
Вече се направиха и биопсии и ЯМР и прочие...
Докато завишеният ПСА маркер действително може да крие зад себе раково заболяване, не винаги това е причинителят. Простатит, уринарна инфекция, хиперплазия и др. могат да са в основата.

Оставете хората да се консултирате с когото трябва и да направят нужното и оставете диагнозите и лечението на тези, които са компетентни. Излишният стрес не помага никому.
Тук говорим за наследствена обремененост и туморен маркер 200 пъти над нормата, Вие какво си мислите, че се случва?
Миналата година по това време ПСА на мъжът ми беше 5.03 при горна граница 4.40, на ехографа не се виждаше нищо и преглед с “туширане”  - не се напипваше нищо. Мъжът ми редовно си следи маркера от поне 15 години. И все е доброкачествена хиперплазия, и в Токуда и в Хил клиник през годините. Само че, този път в Хил клиник се падна една млада, току що завършила докторка и ни каза е така направо: “ не се плашете, но това със сигурност е рак и да отива на ямр! “
Успокоих се, че е млада и не разбира чак толкова, няма никакъв  опит - поне няколко чакащи ги прати на ямр. Звъннах на много опитния доктор, който го следеше и той каза “ Сигурен  съм, че не е рак, 95 % гаранция, изчакайте 3 месеца и пак направете ПСА и ако пак се е вдигнал -  ще направи ямр, но аз съм убеден, че му няма нищо”.
Но категоричнато заключение, че е рак не ми даде мира и след няколко дни отидохме на ямр. Там заключението беше, че се вижда някаква зона, оценена pi rads 3 или 4.  Всяко 1  pi rad е 20 % вероятност да е рак- т.с 60-80 % да е рак. И вече фюжън биопсията показа рак. Още по време на биопсията са говорели -ето го тумора и т.н
Та по-добре е да те стреснат и да вземеш мерки, а не спокойно, спокойно, няма страшно! Защото това е най-бавнорастящия рак - расте около 10-15 години преди да излезе от простатата и си е било рак от самото начало.

Общи условия

Активация на акаунт