Малко трудна тема.... за болестта рак - тема 3

  • 84 267
  • 774
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5
Здравейте,

На мен също ми откриха тумор на надбъбречната жлеза. Проблемът е, че и лимфни възли са уголемени. Записала съм час в Токуда при ендокринолог. Имал ли е някой такъв проблем?

# 646
  • Мнения: 7 269
Evg, как го откриха?

# 647
  • Мнения: 5
Компютърна томография с контрастно вещество. Доста голямо туморно образование 43 мм и конгломерат от увеличени лимфни възли.

# 648
  • Мнения: 808
Какви оплаквания имаше преди това?

# 649
  • Мнения: 1 538
Туморите в надбъбрек трудно се откриват, ако са малки, защото са почти безсимптомни. Ще трябва да се оперираш най-вероятно. При нас образуванието е 11 см., така че твоето не е толкова голямо.
Успех ! Аз ще пиша след като мине операцията, рискова е, но се надявам нещата да се оправят. Няма разсейки, това е обнадеждаващо, въпреки цялостната картинка.

# 650
  • Мнения: 1 007
Здравейте на всички борещи се!!!
Аз съм сравнително нова и тъй като тази тема е доста тежка, признавам си не можах да я изчета цялата, за което се извинявам ако натоваря някой от вас с въпросите си.
Бихте ли ми препоръчали болница, лекар, химиотерапевт за второ мнение за химиотерапия.
Баща ми е опериран от рак на дебелото черво в пловдис и сега сме в голяма дилема, драма и тотална неинформираност относта терапиятя,.
Минал е една комисия в Пловдив, която за 1 секунда решава химио и това е. Иска ми се да направим консултация с друг доктор преди да решим какво да правим.Вие тук всички имате много повече информация и много ще съм благодарна ако ми помогнете.
Аз живея в София и търся такъв специалист тук.
Благодаря предварително на всични.

Здравей pepito88! Ние не сме определени за химиотерапия и не съм много запозната, но ще се опитам да ти помогна с това, което научих до тук.
След получаване на протокол от онкологична комисия следващата ви стъпка е да се консултирате с онколог. Чела съм добри мнения за д-р Орешков от Токуда. Ние се консултирахме с д-р Колева от болница "Сердика" по препоръка на познати, засега сме ходили веднъж, но съм доволна.
Иначе това каква точно терапия да се приложи зависи от хистопатологичния анализ на тумора. Можете да направите нов такъв, за целта отиди в болницата, в която ви е била операцията и си вземи туморните блокчета. Мисля, че във всяка болница, в която има отделение по хистопатология, можете да направите нови изследвания. Разгледай и сайта на МЦ Трансхеликс.

Използвам темата да попитам някой ако е прилагал таргетна терапия, може ли да ми каже някаква поне приблизителна цена на един курс? Благодаря предварително!

# 651
  • Мнения: 10 788
Unicorn88, лечението с таргерна терапия е безплатно. Ти защо мислиш, че се плаща? Единственият вариант, за който се сещам е, Здравната каса да не го покрива, но аз лично не съм чувала за такива варианти за дебело черво.

# 652
  • Мнения: 5
Нямах симптоми, случайно го откриха при преглед от Трудова медицина. Притесняват ме увеличените лимфни ни възли наоколо. Както и лекаря, който ме изпраща. Според него може да е злокачествено. А дали, ако е метастаза се вижда на скенера?

# 653
  • Мнения: 1 538
Според мен би следвало да се види ако има ангажирани и други органи. Вероятно е първичен тумор - имала ли си онкологично заболяване преди ? Тези тумори са сравнително редки, повечето са вторични, или метастази, следствие на друг онколигичен проблем, но не мисля, че е толкова голямо и ще бъде лесно да се оперира. При нас подозират феохромоцитом - уж в 90% от случаите е доброкачествен, но е с много големи размери и не знам. Моля се всичко да мине  успешно.
Стискам ти палци, ако се колебаеш къде да се оперираш и не си се оперирала до 2 седмици ще споделя инфо от първа ръка, операцията при нас би трябвало да е идната седмица.

# 654
  • Мнения: 1 007
Unicorn88, лечението с таргерна терапия е безплатно. Ти защо мислиш, че се плаща?

Zigizagi, на решението от онкокомисия пишеше "лъчелечение и пет скенер". Консултирахме се с доктор Лазаров от Токуда, той каза първо пет скенера и ако се открият разсейки, таргетна терапия. И след това каза "Само да знаете, че таргетната терапия е доста скъпа". Нямам идея защо го спомена, майка ми е на 68, ясно е, че е пенсионер и е здравно осигурена.

# 655
  • Мнения: 10 788
Unicorn88, a обикновен скенер правихте ли? Tам би следвало да се видят разсейки, ако има такива. Лъчетерапията на главата ли ще е или на крака?
Нямам идея защо ви го е казал, но не се притеснявайте. Майка ми също е на таргетна терапия /рак на дебелото черво с разсейки в бял дроб/ и не сме платили и 1 лев за терапията й досега.

# 656
  • Мнения: 1 918
Здравейте искам да попитам каква е разликата между пет скенер и обикновен скенер? Свекърва ми ми 6 месечен курс на химиотерапията и сега и казаха обикновен скенер

# 657
  • Мнения: 10 788
Нормално е да я пратят на обикновен скенер за преценка на ефекта от терапията, защото ще се види на него.
Пет скенерът се твърди, че показва й най-малките разсейки. Може да прочетеш подробности в интернет. Майка също беше на няколко обикновени скенери през първата година на лечение преди да я пратят на Пет.

# 658
  • Мнения: 2 009
Сега обявиха в страната грипна епидемия:
"Грипна епидемия е обявена на територията на цялата страна от 6 до 11 март включително. Това става със заповед на министъра на здравеопазването Кирил Ананиев.

С нея се преустановят учебните занятия в училищата, детските и женските медицински консултации, профилактичните прегледи и имунизации, както и провеждането на планови операции и свижданията във всички лечебни заведения."

Имаме планувана дата за ПЕТ скенер на 11 март. Притеснявам се да не го отложат. Знаете ли как процедират по време на епидемия? Точно година е от първият скенер.

# 659
  • Мнения: 5 176
И аз съм планувана за 11 за ПЕТ в Александровска.

Общи условия

Активация на акаунт