Захранване - въпроси и отговори!

  • 33 894
  • 722
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
Тя на Хип пюренцата не харесва, не знам как ще е с кашите, ще се пробвам Grinning

# 601
  • Мнения: 16 886
Днес след обяд забелязах, че лявата буза и брадичката на сина ми са зачервени. Сега след разходка и другата буза е зачервена. Не е ял нова храна от четвъртък. Днес единственото ново бше няколко листенца копър.
Днес духаше много силен вятър и се чдя възможно ли е да е от него или от копъра Confused

# 602
  • Мнения: 4 660
Може да е от вятъра може да са зъби,  а също така моята реагира на слънцето на лицето и излизат червени петна.
Когато я захраних с жълтък изкара ми акъла,  а то било от слънцето като минахме на сянка цвета на лицето и се нормализира.

# 603
  • Мнения: 4 030
С овесена каша ли е най добре да започна въвеждане на глутена? И след колко дни като започна ще е ок да въведа и нещо друго
Овесът не съдържа глутен, ако това го пише на опаковката. Затова може да започнеш с овесени ядки, на чиято опаковка нищо не пише. Предполага се, че в този случай са замърсени с глутен при обработката им. След това може да въведеш ечемик-ръж-спелта-пшеница. Това изброяване е по възходящ ред според процентното съдържание на глутен.
Под нещо друго какво имаш предвид - друга зърнена глутенова храна или друга храна изобщо?
Цитруси могат да се дават след 6 месеца според новите проучвания. Не са алергична храна, но са с много киселинна храна, дразни стомаха дори на възрастен човек. Моето мнение след 1 година,  дори 1.6 г., и то разреден. Нарът само на сок, отново след 1 - 1.6 г. Води се алерген и запичаща храна. Може и по - рано, ако прецениш.

Много благодаря за отговора.  Под нещо друго имам впредвид друга храна зеленчук, месо или плод зависи .
За глутена мисля по  1 седмица да въвеждам зърнена храна. Поне 2 вида каша ще вкарам и после сухар.

# 604
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Днес купих извара. Мисля да я дам с тиква и масло, дали ще е ок? На 9++ е бебчо.

# 605
  • Мнения: 4 660
Време е за обяд , а тя заспа Confused
Будите ли бебето за хранене?
Аз по принцип не будя май ще изчакам да се наспи и обяда днес ще е късен.

# 606
  • Мнения: X
Никога не съм будила, нито когато беше на кърма само, нито когато захраних.

# 607
  • Варна
  • Мнения: 25 327
Не, разбира се, как ще го будиш. Нека се наспи.

# 608
  • Мнения: 1 797
И аз не будя. Все едно аз да спя сладко-сладко и някой да ме събуди за обяд 😁

# 609
  • Мнения: 35 189
Това е нещото , което се зарекох: никога няма да будя!!
Като съвсем малко бебе го будех в полунощ да давам АМ , когато му е най- сладкия сън и после няма заспиване. Повече от тогава се зарекох. Ме давам нито майка ми, нито мъжът ми да го будят.
Онзи ден заспа точно преди да се приберем да го храня. Само го сложих в леглото. Проспа обедното хранене и следобедна закуска. Като стана го нахраних

# 610
  • София
  • Мнения: 661
Да питам, как се прави пюре от тиква? Варя ли я? Колко време? После пасирам, предполагам? С АМ/кърма ли? Или с вода? Или без нищо? (Хич не обичам тиква и нямам представа как се консумира това чуда...)
Също така, като започна захранването колко време давам само първия зеленчук?

# 611
  • Мнения: 7 776
Аз я опекох. Стана перфектна, после пюрираш или намачкваш,според зависи как си решила.

# 612
  • Мнения: X
Аз варих тиква на пара и после в блендера с малко вода. Вариш, докато омекне напълно.

# 613
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз я варя на пара. Слагам масло или една лъжичка ам за вкус, но в началото разбира се без масло. Варя я около 20 и пасирам, за по голямо бебе само я намачквам. Първия зеленчук е хубаво да се въвежда 5-7 дни и след това да се добавя нов, като се въвежда за 2-3 дни вече.

# 614
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аз въвеждам по 7 дни първата храна. После по 4 дни.
Печена тиквата е по - вкусна от варена (по мой вкус). И по - двата начина обаче е добре за бебе.

Общи условия

Активация на акаунт