Слънцезащита 2018/2019 - III

  • 63 552
  • 756
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 095
... аз не твърдя, че се събира Simple Smile
Извинявай, с такова впечатление останах след уточнението ти, че като ползваш 15ти фактор, това никога не е единствения ти продукт със защита. Simple Smile

# 106
  • Мнения: 326
Здравейте, момичета. Някой ползвал ли е за лице слънцезащитни продукти на Nuxe или Lancaster?

На мен слънцезащита на Nuxe ми е твърде ароматизирана и това не ми харесва.

# 107
  • Мнения: 326
Бихте ли ми препоръчали добър слънцезащитен оцветен крем с висок фактор. С него искам да си спестя слагането на фондьотен. В момента съм с крема на Алтея, но е доста парфюмиран, иначе добре стои на кожата, сравнително покривен е. Лятото ползвах оцветен Аквафлуид на Биодерма, но не е толкова покривен.

Ползвам тониран минерален флуд на Авен 50 фактор, когато не ми се слага фон дьо тен. Доста по-покривен е от продуктът на биодерма, който си използвала. Продуктът е за чувствителна кожа. Слива се идеално и с по-светла и с по-тъмна кожа. Стой една идея по-мазен, но все пак е минерален. Слагам малко пудра върху него и изглежда добре. В повечето големи аптеки имат тестер.

# 108
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 768
aivito92, благодаря.

# 109
  • Бостън
  • Мнения: 13 632
... аз не твърдя, че се събира Simple Smile
Извинявай, с такова впечатление останах след уточнението ти, че като ползваш 15ти фактор, това никога не е единствения ти продукт със защита. Simple Smile
Няма проблем, славният ми словоред и стил е объркал не един човек Simple Smile
Просто скоро ми направи впечатление, че всичките ми "стари" ББ кремове масово са с фактор 15, докато и двата нови, които купих Януари са с 30 и ми отпада стъпката "още един продукт със СПФ на лицето ми".

# 110
  • Мнения: X
ВВ крем MISSHA M Perfect Cover BB Cream SPF42 PA+++ е със сравнително високо покритие и защитата е добра. На мен ми допадна доста.

# 111
  • Мнения: 10 296
И на мен ми се иск да пробвам някой от тези Миша, но как да определя цвета? Жълтеят, розовеят? Към какво клонят. За ориентир на Ести Л. първи номер бб крема им ми е идеален като цвят, на ланком ФДТ - 250 номер също. Кой от тези Миша би се доближил?

# 112
  • София
  • Мнения: 1 936
ВВ крем MISSHA M Perfect Cover BB Cream SPF42 PA+++ е със сравнително високо покритие и защитата е добра. На мен ми допадна доста.
На мен супер много ми запушваше порите тоя крем!

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 23:34 от bubanka

# 113
  • Мнения: 2 297
И на мен.
Въобще всякаква корейска козметика ме опъпчваше.
Провала бях няколко марки преди години, когато беше много хитове да се използват корейските ВВ-та.

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 15 585
Здравейте, момичета!

Кой от тези 2 продукта за лице бихте ми препоръчали да си взема и по какво се различават, в общи линии:

https://remedium.bg/sun-protection/laroche-posay-anthelios-xl-no … d-spf50-50ml.html

https://remedium.bg/sun-protection/la-roche-posay-anthelios-xl-d … m-spf50-50ml.html

С нормална, но чувствителна кожа съм. Понякога ми излизат единични пъпки, ако козметиката ми дойде по-тежка.

Поздрави! Peace

# 115
  • Мнения: 5 913
Всяка година все един и същ въпрос ме мъчи: на каква слънцезащита да за ложа, която да е с висок фактор, да не ми запушва порите и да има някакъв анти-ейдж ефект. Миналата година използвах Дарфан и Филорга. За тази търся мнения и препоръки.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 434
Идея си нямам дали един продукт може да свърши всичко това, а и да ти пасне.
Слънцезащитата я броя като нещо отделно. Нанасям си серум и крем и след малко СЗ - Neostrata е моят.

# 117
  • Мнения: 1 995
Всяка година все един и същ въпрос ме мъчи: на каква слънцезащита да за ложа, която да е с висок фактор, да не ми запушва порите и да има някакъв анти-ейдж ефект. Миналата година използвах Дарфан и Филорга. За тази търся мнения и препоръки.
Слънцезащитата сама по себе си е антиейдж продукт, освен другото. Би следвало да е целогодишно в козметичната рутина. Неострата има много почитатели в тази тема и е добър флуид.


Моля модератор - ако е уместно и възможно - да коригира заглавието на темата, за да бъде актуална и към тази година. Благодаря.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 20:12 от Catalano

# 118
  • Мнения: 5 913
Миналата година много се колебах дали да взема този на Неострата, тази година сигурно няма да го пропусна.
Естествено, аз използвам през цялата година слънцезащитни продукти, много и от тоналните ми продукти са с висока защита.
Но през лятото винаги избирам нещо ново, което не съм използвала преди.

# 119
  • Мнения: 3 191
Black Cat - и към момента ползвам първия Антелиос, който си постнала. Лека и течна текстура е, има алкохол в съдържанието, та не знам дали ще е подходящ за дългосрочна употреба, ако е по-суха кожата. Няма покривност, има много леко израеняване на тена. Малко цапа яките на якета и дрехи, но се изпира безупречно.  В комбинация със анти-ейжд серума на СВР прави кир ефект, ако не изчакам поне половин час. Съответно го редувам с СВР себиаклиър 50спф, ако нямам толкова време да се мотам вкъщи. Аз като цяло съм със смесена кожа и запушващи се пори и този флуид ми се отразява добре. Най-доволна съм от Себиаклиър на СВР, но той има съставки, които намаляват себума и матират кожата и може да не пасне на нормална кожа.


Понеже вчера поднових Себиаклиър, загледах Клариал. Дълго време се мотах в аптеката да ги сравнявам. Клариал има повече филтри, но няма ниацинамид в състава, нито матиращите съставки. Блазнеше ме, че е леко оцветен и има съставки, които уж борят пигментациите, но в крайна сметка надделя Себиаклиъра, който вече ползвам отдавна и ми се отразява много добре.

Общи условия

Активация на акаунт