Слънцезащита 2018/2019 - III

  • 63 504
  • 756
  •   1
Отговори
# 120
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Аз тази година си продължавам с антиоксидантния на Виши/страхотен е за моята кожа/ като ще си купя и слънцезащитен и на Талго,харесвам много тяхната козметика.

# 121
  • Мнения: 15 359
Гледaх, че Регaл сa пуснaли слънцезaщитен крем и флуид.
Виктория бюти и Елеa също.
Нaумилa съм дa пробвaм регaлските, дa видим кaк ще сa.

# 122
  • Мнения: 13 003
Барбарела, пробвай Неостарата! Аз съм много доволна, за първа година нямам такова ужасно петно на челото, пак го има, но е много по бледо. Аз мажа Неострата и отгоре един оцветен флуид на Биодерма за цвят. Но не е от Биодермата подобрението, защото съм го ползвала самостоятелно и петнито беше тъмно много.

# 123
  • Мнения: 1 110
може ли линк към продукта на неострата?

# 124
  • На ръба..
  • Мнения: 2 120
Мисля, че от тук си я поръчах, но се предлага и на други места
http://pharmacon.bg/Physical-Protection-SPF50

# 125
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
За лице съм използвала крема на Елизабет Арден, 50и фактор; на Биодерма тонирания флуид, 50 фактор; на Гернетик, с максимална защита, но там цифричките са по друга скала;  на Дейлонг, 50+ фактор. За съжаление не съм доволна от нито един и сега ще обясня защо. Активно спортуваща съм, повече на открито. Нито едно от изброените слънцезащитни средства не ме е опазило от появата на петна по лицето. Най-силна пигментация получих по-миналото лято, след Биодермата. От тогава да не чуя за тях! Миналата година си взех на Шисейдо емулсията 50+, която я дават водо- и потоустойчива, точно за спортисти.... ами и с нея същата работа. Да, не като с Биодерма, но определено в края на лятото петната по лицето ми не подлежаха на прикриване нито с ФДТ, нито с коректор, нито с нищо... Иначе целогодишно съм с крем с фактор, отгоре слагам и грим с фактор, но започне ли слънцето да топли повече - веднага петната потъмняват. И така, аз все още си търся "моя" продукт, който да ме опази от хиперпигментация... че вече ми се реве просто, станала ми е комплекс кожата на лицето.
Иначе за тялото, най-доволна съм от Пиз Буин 50. Ползвам от десетилетия, буквално - до сега нямам изгаряне или слънчева алергия с него. Случвало ми се е да не го намеря на момента и временно съм ползвала масовите Нивеа, Гарниер, Каротен, Евелин и българските Бочко.... ами на светлинни години разстояние от Пиз Буин са.😄
Моля, ако някой случайно има идея за предпазващ от пигментация за спортисти крем, да сподели.👍🏻

# 126
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не знам дали са точно за спортости, но съм много доволна от тева, което е точно за предотвратяване на петна.Има и тониран вариант, който леко просветлява тена.
Но за да бъде ефективна защитата трябва да се подновява на два часа



Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 09:42 от sl

# 127
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Не знам дали са ропно за спортости, но съм много диволна ио тева, което са точно за предотвеатяване на петна.Има и тониран вариант
Но за да бъде ефективна защитата трябва да се подновява на два часа




Благодаря много !:))
Да, аз прочетох в темата добри отзиви за него, смятам да потърся мостра първо.
За подновяването - напълно съм съгласна, добре е да се прави на два-три часа. Но когато спортуваш и се потиш непрекъснато, точно времето между всяко подновяване е пигментообразуващото:), според мен. Понеже няма как през 5мин да спираш да се мажеш, защото още на първото запотяване кремът се размива, така да кажа. Затова търся нещо ВОДО и устойчиво на изпотяване, специално разработено за спорт, примерно за воден спорт... там би трябвало да не мърда:).
Надеждата ми беше в Шисейдото, доволна съм много от декоративната им козметика, но явно ми идва слаб техният флуид..
Но ще пробвам и с това предложение, пък знае ли се...😃

# 128
  • Мнения: 1 987
Nik`s mom, предлагам, без да препоръчвам следните японски слънцезащити:
Скрит текст:
Kose - SportsBeauty UVWEAR Super Smooth Sunscreen SPF50+ PA++++
Kao - Biore UV Athlizm Skin Protect Milk SPF 50+ PA++++
Mentholatum - Sunplay Sport Sunscreen Lotion SPF 120 PA++++
Fancl - FC Sunguard 50+ Protect UV SPF 50+ PA++++
Mentholatum - Skin Aqua Perfect UV Stick SPF 50+ PA++++
Но погледни съставите и прецени дали те устройват. Иначе покриват изискванията ти.

Това също е вариант.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 326
Nik`s mom, Catalano ти е препоръчала вече японските слънцезащити за спорт. Може да дадеш шанс и на корейските продукти, стига да нямаш проблем с някой от филтрите.
Аз си поръчах Missha All Around Waterproof, но ще мога да дам отзив за нея след около месец.
Тичала съм с друга минерална слънцезащита на марката (не е водоустойчива) и се държи като типична за вида си - плътен филм, който не се отмива от потта, но лицето е много бяло и се поти повече.
Успех и се надявам да споделиш твоя избор и впечатления.

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 2 492
Всяка година все един и същ въпрос ме мъчи: на каква слънцезащита да за ложа, която да е с висок фактор, да не ми запушва порите и да има някакъв анти-ейдж ефект. Миналата година използвах Дарфан и Филорга. За тази търся мнения и препоръки.

Аз използвам това:



Всичко му е чудесно - покривност, фактор, грижа за кожата.... Единственото лошо е, че трябва да се поръчва, но си струва!

# 131
  • Мнения: 18 542
Всяка година все един и същ въпрос ме мъчи: на каква слънцезащита да за ложа, която да е с висок фактор, да не ми запушва порите и да има някакъв анти-ейдж ефект. Миналата година използвах Дарфан и Филорга. За тази търся мнения и препоръки.

Аз използвам това:
Скрит текст:

Всичко му е чудесно - покривност, фактор, грижа за кожата.... Единственото лошо е, че трябва да се поръчва, но си струва!
За съжаление, това не е слънцезащита. Не може да наплескаш толкова продукт, че да предостави адекватна SPF защита описана на опаковката. Може да е добро върху СЗ крем, но не и самостоятелно, особено ако имаш пигментни петна или използваш избелващи продукти.

# 132
  • Мнения: 3 027
Същият проблем имам и аз със изпотяването. Втора година ползвам Дайлонг 50+ лосион за тяло ( мажа лицето) и петната не потъмняват. И на плажа мажа само с него.

# 133
  • Мнения: 4 048
Здравейте!
Можете ли да препоръчате качествен и хубав слънщезащитен продукт за лице SPF 50?
Последно използвах на Юсерин, но чувството което имам когато го нося е много неприятно, дори когато го нанасям е все едно ми дращи лицето, а и сякаш не попива добре.
Държа фактора да е висок, защото възнамерявам да започна да ползвам киселини и при тях е задължително ползването на такава защита.
Виждам че напоследък много хвалят и рекламират капките на Др Барбара Стурм, но цената им от около 220 лева за 30 мл е просто космическа за мен. Ако някой все пак има мнение за тях ще ми е интересно да го чуя.
Ако сте доволни от корейска козметика съм отворена и към тях и бих ги изпробвала.
Ще се радвам да чуя какво мислите.
Благодаря !
Лек ден !

Последна редакция: сб, 16 фев 2019, 15:17 от bubanka

# 134
  • София
  • Мнения: 758
От няколко години ползвам за лице на Виши-50 фактор тониран. Има по-мазен вариант и по-матиран. Много съм доволна, спестява ми фондютена и лицето не стои като наклепано с 3,4 слоя, а нормално.
Мисля обаче да сменя с нещо друго, пак подобен вариант, затова ще следя темата, дано се включат с повече мнения.

Общи условия

Активация на акаунт