Слънцезащита 2018/2019 - III

  • 63 389
  • 756
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 196
На Radiant крема също е хубав. Има го и тониран, има го и без цвят, в две разновидности spf 30 и 50. Аз съм ползвала тонирания с фактор 30, доволна съм. На Misha бб крема също е с SPF 42 и е хубав продукт, но трябва да се има напредвид това, че подтона му е сивкав и ако сте с по- топла кожа има шанс да не ви допадне как стои на лицето. На мен цвета ми пасна, но ми идваше твърде покривен за ББ крем, за това почти винаги го смесвах с крем за лице. Shiseido също имат хубави кремове.

# 136
  • Мнения: 4 012
Предпочитам без цвят. При поръчка никога не уцелвам правилния нюанс и покупката ми е винаги неуспешна. Затова вече не рискувам.

# 137
  • Мнения: 3 023
На Radiant крема също е хубав. Има го и тониран, има го и без цвят, в две разновидности spf 30 и 50. Аз съм ползвала тонирания с фактор 30, доволна съм. На Misha бб крема също е с SPF 42 и е хубав продукт, но трябва да се има напредвид това, че подтона му е сивкав и ако сте с по- топла кожа има шанс да не ви допадне как стои на лицето. На мен цвета ми пасна, но ми идваше твърде покривен за ББ крем, за това почти винаги го смесвах с крем за лице. Shiseido също имат хубави кремове.
Същото установих и аз за Миша Simple Smile Вчера го получих от Нотино. Взех цвят медиум, светъл ми идва...
Иначе е много приятен, лесно се нанася и стои естествено, има хубава защита, но съм като призрак с него.
Ако някой го иска и  има излишен по тъмен, може да ги разменим.

# 138
  • в джунглата
  • Мнения: 916
   Голям проблем са ми пигментните петна, тъкмо малко избеляха и като знам какво ще стане сега от слънцето, направо не ми се иска да идва пролетта. Взех си тонираните на  Биодерма, фотодерм М  крем и фотодерм макс флуид. И двата много лъскат и мазнеят, не са подходящи за хора с мазна кожа.
Още взех и коментираната тук Неострата, над хидратиращ крем ми стой добре но много ми белее. Задължително трябва ФДТ отгоре и стават доста продукти.
  За подновяване взех и много се прекарах на Биодерма 50ф спрей -  все едно пръскаш олио върху лицето, отвратителен продукт. Нещо  нямам доверие на тази биодерма, но ми трябва тониран продукт с прилична покривност. Дори и да се справя със слънцезащитата това подновяване на 2ч ми е голям проблем. Минала година бях взела едно спрейче на Ла рош позе, добре стоеше, но доста малко като количество и излизаше неизгодно.
Приемам всякакви съвети за подновяване на слънцезащитата, при положение че съм гримирана.

п.п гледах и  слънцезащитата на  ISDIN ,  но не можах да се ориентирам как и откъде да поръчам.
 

# 139
  • Мнения: 1 196
Дънди, пробвала ли си корейския ББ крем на Misha? Има SPF 42 и това, което на мен не ми допадна особено в него, беше точно факта, че за ББ крем ми идваше твърде покривен. Grinning И може би това, че е по- скоро матиращ, аз съм с нормална към суха кожа и харесвам по- овлажняващи и озаряващи продукти с не толкова матов финиш, така че може би ще ти допадне. Само цветовете са с особен, сивкав подтон и трябва да се вземе напредвид ако си с по- топла кожа. Аз бях си взела най- тъмния вариант миналото лято (но преди още да съм направила тен) и въпреки това не ми дойде тъмен, пасна ми цвета, а аз съм порядъчно светла. Може би светлия и средния тон ще са прекалено светли.

# 140
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Защо не си тонирате сами любими за вас слънцезащитни кремове? Всяка има тонове фдт, 1-2-3 капки няма да намалят драстично спф-то, ако се използва достатъчно количество слънцезащитен продукт 

# 141
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Дънди, пробвала ли си корейския ББ крем на Misha?
 
 Не съм ползвала нищо корейско, но ще разгледам. Simple Smile

  Може би не съм се изразила правилно, но на мен не ми пречи, че слънцезащитния крем и флуид на Биодерма мазнеят.  И аз съм с нормална към суха и това че ги усещам "мазнички" ми допада. Просто го споделих ако някой с мазна кожа е решил да ги пробва. Иначе ги ползвам втора година и с оглед на това че петната се увеличават и потъмняват  лятото споделих ,че много им нямам доверие.  Но от друга страна никога не съм била стриктна в подновяването на 2часа, може и това да ми е грешката. Тази година ползвах избелващи продукти и трябва да съм много стриктна.

# 142
  • София
  • Мнения: 3 853
Всяка година все един и същ въпрос ме мъчи: на каква слънцезащита да за ложа, която да е с висок фактор, да не ми запушва порите и да има някакъв анти-ейдж ефект. Миналата година използвах Дарфан и Филорга. За тази търся мнения и препоръки.

Аз търся същото - да е с висок фактор и да не запушва порите. Не съм ползвала слънцезащитна на Дарфан. Колебая се, между техния екран и този на Кларанс за градските условия. За морето, обикновено залагам на Биодерма и досега не съм имала проблеми. Подновявам на всеки 2 часа, както на лицето, така и на тялото. Биодерма олиото е прекрасно и за косата. За море харесвам и слънцезащитата на Nuxe, чиито аромат ми допада много.

# 143
  • Мнения: 5 903
Много се изкушавам да поръчам ето това:



Обаче, дали ще ми е достатъчно като слънцезащита? Много ме е страх от петна!

# 144
  • София
  • Мнения: 2 060
Добре изглежда като състав и това, че е анти-оксидантен е голям плюс. Според мен, за градска среда до май месец ще е ОК. Пиши повече за него, ако го вземеш! Ще ми бъде интересно да направиш ревю 😘

# 145
  • Мнения: 5 903
О, веднага го вземам! Благодаря за подкрепата, ще пиша после!

# 146
  • Мнения: 306
Аз пък заглеждам ето това последно време.
Скрит текст:

Как ви се струва и има ли някой с отзиви?

# 147
  • София
  • Мнения: 2 060
О, веднага го вземам! Благодаря за подкрепата, ще пиша после!

Барбарела, на мен само ми изглежда хубав като състав. Аз не съм специалист и се страхувам да не те подведа. Май му е малко скромна филтърната защита, но пък по това, което съм чела е хубаво, че има антиоксидантна защита. И комбинацията между двете и много важна. Малко са ми странни комбинацията с витамин С и наличието ма Citronellol, Linalool, Geraniol в края на състава, но не см химик и не мога да преценя.

# 148
  • Мнения: 5 903
Поръчах го заради това, че има цинков оксид в състава си и никакъв титанов диоксид. После, аз много харесвам маслото от семки на малина, въпреки, че само по себе си не е надеждна защита. Още повече, аз много уважавам самата марка Мадара. И не на последно място, ще го използва и дъщеря ми, надявам се да е добър за много млада кожа, но и за мен дано е добър. Може би ще взема още една слънцезащита, винаги вземам по две. Много отдавна не използвам Виши, но ми хареса един слънцезащитен с анти-ейдж грижа. Съдържа масло от каму каму. Питър Томас Рот използва каму каму в козметиката си, аз харесвам ПТР,  следователно ще пробвам този крем на Виши. Дано не е мазен и не лъщя като тиган с него.

# 149
  • София
  • Мнения: 2 060
Ще чакам да кажеш как е. 😘

Общи условия

Активация на акаунт