Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? Тема 11

  • 45 321
  • 779
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 050
Котките са чисти животинки. И ако са кастрирани, не маркират, нито миришат Simple Smile

Един депозит + 1000 лева за диван и пердета (някои сигурно помнят, че доста се изхвърлих за пердета, за което още ме боли Grin). Може и да си ги прибера, а те да си сложат техни, съответно трябва да "застраховам" само дивана. Друго при мен лично няма как да се съсипе от котка. На матрака не виждам какво може да му се случи

# 706
  • Мнения: 9 936
Ами котката може да го опикае.

Имали ли сте молба- искам два наема депозит и този път никакъв компромис. Едни хора искат да го платят разсрочено, но аз много не съм съгласна. Какво ще ме посъветвате?
И понеже се дискутираше, че учебната година е започнала - имам огледи от семейства с деца на възраст детска градина. За там май няма голямо значение, дори моето дете вчера беше одобрен за детска и сега ще го записвам

# 707
  • Мнения: 1 050
То и наемателят може да го опикае Wink Това са си моите виждания, и както може да се предположи, не убеждавам никого да мисли като мен. Единствените неща, които могат да "пострадат" са диванът и пердетата. И БИХ се спряла на кандидати, които имат котка/и, стига да ги харесам.

Разсрочено плащане - твърдо НЕ. Ще ми светне лампичката, че в бъдеще ще искат и наема да платят с някакво закъснение и след това става мазало.

# 708
  • Мнения: 2 475
Ами котката може да го опикае.

Имали ли сте молба- искам два наема депозит и този път никакъв компромис. Едни хора искат да го платят разсрочено, но аз много не съм съгласна. Какво ще ме посъветвате?
И понеже се дискутираше, че учебната година е започнала - имам огледи от семейства с деца на възраст детска градина. За там май няма голямо значение, дори моето дете вчера беше одобрен за детска и сега ще го записвам

Твърдо НЕ и от мен. Никога няма да го видиш, а искането им е предвестник за проблеми.

# 709
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз бих била склонна на отстъпка, все пак наем + 2 депозита + евентуално комисионна за брокер не са малко пари, които всеки може да извади ей така. В рамките на първите 3 месеца, обаче, ако не са ми платени уговорените наеми + депозити разваляме седянката.

# 710
  • Мнения: 2 475
Аз бих била склонна на отстъпка, все пак наем + 2 депозита + евентуално комисионна за брокер не са малко пари, които всеки може да извади ей така. В рамките на първите 3 месеца, обаче, ако не са ми платени уговорените наеми + депозити разваляме седянката.

Развалянето на седянката е свързано с допълнителна загуба на време, средства и нерви. Отново трябва да се търсят кандидати, да се плащат евентуални комисионни на брокер, а за 3 месеца могат да се нанесат множество потенциални поражения на имота и да е нужен ремонт.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 12:15 от :::

# 711
  • Мнения: 5 234
Щото тя седянката лесно се разваля.

# 712
  • София
  • Мнения: 6 010
Питат ме за мнение - отговарям. Така мисля Simple Smile Просто не ми се иска да извивам ръцете на някого ако ми е харесал като човек. Факт, че идеалните наематели са платежоспособни, маниаци на тема чистота и коректни във всичко, но аз такива не съм срещала до момента и не бих искала да изпусна добри хора защото съм се запънала като магаре на мост.

# 713
  • Мнения: 6 911
Цигарите се наслояват и като си тръгнат квартирантите-пушачи, какво ще правиш? Или пак пушачи или да переш всичко и да пребоядисваш стени? Преди няколко месеца бяхме в хубав и нов хотел в малък български град. Стените буквално бяха напоени с миризма на тютюн, само банята не миришеше. Оплаках се, казаха ми, че вече не се пушело, но доскоро позволявали във всички стаи и не можели да махнат мириса. Не е от каприз, ами наистина си смърди силно. Също както с гледането на котки.
Под "живеене" непременно ли се разбира и пушене на закрито?
Да! Напълно, ама напълно нормално между едните и другите наематели да се направи основно изчистване и свежа боя независимо дали са пушачи или не,.

# 714
  • Мнения: 25 865
За домашните любимци какви причини имате, за да не ги допускате, любопитно ми е?
Ти сериозно ли?
Пусни под наем обзаведен апартамент на наематели с котка и ела след 1-2 години да питаш пак.

# 715
  • Мнения: 1 738
Имала съм куче, което като цяло беше доста дисциплинирано, но се изпускаше. Ами как са се съглася на животно - мен най-много ме притеснява да не препикае подовата настилка - основен ремонт не ми се прави.
Аз бих се съгласила на втори депозит с втория наем.

# 716
  • Мнения: 9 936
Благодаря ви, момичета. Аз понеже си изпатих от предните наематели - затова сега не желая да отстъпя.
Осъзнавам, че реално 3,5 наема не са малка сума, обаче - ако искат да се нанесат, нека си потърсят заем от някъде. Защо пък аз да се налага да кредитирам когото и да е било?

Така че на този етап, не считам да правя компромис.
На предните дето уж се харесахме, като направихме отстъпки с бидето и с прочие - и не стана нищо.

Та, май въпросът не опира в това ти да отстъпиш, а те да са сериозни. А ако са сериозни, ще си намерят начин от познати, а не да искат неща от непознати/мен примерно/.

# 717
  • Мнения: X
Аз, като наемател, имам интерес да ми разсрочат такъв депозит.
От друга страна, всяко разсрочване на мен ми обърква бюджета.
Ако някой е решил да се охарчва - дали за телефон, кола или квартира, значи си е направил сметката да събере/намери пари. Щом отначало се пазари - да си търси другаде.
Има обаче нещо друго - ти искаш 2 наема депозит на пазар, където се плаща 1 наем депозит и наемателите толкова са приготвили. Това усложнява ситуацията и за двете страни - хем те харесват апартамента и могат да плащат по принцип, хем ти ги изненадваш с първоначалното 'вложение'.
На менпри плащането на депозита винаги най ми е притеснено тия пари дали ще ми ги върнат после и дали няма да ме метнат. Щото не е като да съм някаква палапурница - пазя и си плащам редовно сметките.

# 718
  • Мнения: 6 366
Хубавите имоти са все по-често с повече от един наем депозит. Нашият го направих с 1,5 или 2 наема не помня вече колко беше. Който хареса имота не би следвало да се тръшка защо депозитите са два наема. Ами защото с един на днешните цени кое по-напред на оправиш. Все пак трябва да има някакво доверие. Аз ти давам ключовете от ремонтирания си добре имот. Ти ми оставяш едни примерно 2000 лв депозит на съхранение. Кой остава по-застрашен обаче и незащитен дори от закона?

Румка, хубаво си го решила!

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 16:25 от drago_2008

# 719
  • Мнения: 9 936
И аз затова. Защото дадохме хиляди за оправяне и обзавеждане след последните наематели. А когато квадратурата е голяма, не стига за плащане на сметки, па ремонт, мебели...
Ако и тези ме завлекат с две сметки за ток или за парно - без да броим водата о освежаване - за толкова квадрати пак ще стм на минус, дори да си сметна взетите наеми.
Утре и днес са ни огледите, събраха се 7-8 мераклии Simple Smile дано да попаднем на свестни хора

Общи условия

Активация на акаунт