Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 46

  • 48 670
  • 735
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 078
Bubito12, съжалявам за конизацията, дано поне сега всичко да е наред. Simple Smile

Момичета, при мен става все по-объркано.
Cin2-3
Лекуващият лекар, който взе биопсията, искаше да ми прави електрокоагулация-изгаряне.
Отидох при друг за второ мнение- според него конизацията е задължителна в моя случай!
Отидох при трети лекар- онкогинеколог- и според него с тези резултати съм за конизация. НО като ме прегледа заяви, че грам не прилича на цин2-3 това, което вижда на колпоскопа. Каза ми, че не вярва на биопсията и ме посъветва да взема пробата от първата болница и да я нося на негов доверен цитолог Rolling Eyes
Естествено в първата болница не успяха да ми съдействат - измрънкаха нещо, че нямало кал да стане и това е.

Сега смятам или да си направя биопсия наново, защото ми омръзна, или просто да си правя скалпелната конизация. До понеделник ще го мисля...
Мисля, че скалпелна е презастраховане от страна на лекаря. Бих направила втора биопсия и да я дам при доверения цитолог. Но и без да се прибягва до биопсия мисля че Лийп е достатъчно на този етап. Много сте млада за да се подлагате на скалпелна коницазия, а и резултатите не  я изискват.

# 106
  • София
  • Мнения: 68
Bubito12, съжалявам за конизацията, дано поне сега всичко да е наред. Simple Smile

Момичета, при мен става все по-объркано.
Cin2-3
Лекуващият лекар, който взе биопсията, искаше да ми прави електрокоагулация-изгаряне.
Отидох при друг за второ мнение- според него конизацията е задължителна в моя случай!
Отидох при трети лекар- онкогинеколог- и според него с тези резултати съм за конизация. НО като ме прегледа заяви, че грам не прилича на цин2-3 това, което вижда на колпоскопа. Каза ми, че не вярва на биопсията и ме посъветва да взема пробата от първата болница и да я нося на негов доверен цитолог Rolling Eyes
Естествено в първата болница не успяха да ми съдействат - измрънкаха нещо, че нямало кал да стане и това е.

Сега смятам или да си направя биопсия наново, защото ми омръзна, или просто да си правя скалпелната конизация. До понеделник ще го мисля...
Мисля, че скалпелна е презастраховане от страна на лекаря. Бих направила втора биопсия и да я дам при доверения цитолог. Но и без да се прибягва до биопсия мисля че Лийп е достатъчно на този етап. Много сте млада за да се подлагате на скалпелна коницазия, а и резултатите не  я изискват.

Благодаря за съвета. И аз маа клоня към втора биопсия...но този третият лекар беше доста..груб и с прекалено голямо самочувствие. Накара ме да се почувствам зле и несигурна, държа се с пренебрежение. Не мисля, че бих могла да продължа при него, а и ще ми е мнооого трудно да се вредя пак, за да ми направи биопсия.
Въпреки че щом е специалист в тази област, може и да се пробвам. По-объркващо би било да отида при четвърти специалист.
Понеделник пак започвам разправиите. Grinning

# 107
  • Мнения: 640
Може да си в наред биопсията, просто лекарят да иска да изкара някой лев

# 108
  • Мнения: 341
Bubito12, съжалявам за конизацията, дано поне сега всичко да е наред. Simple Smile

Момичета, при мен става все по-объркано.
Cin2-3
Лекуващият лекар, който взе биопсията, искаше да ми прави електрокоагулация-изгаряне.
Отидох при друг за второ мнение- според него конизацията е задължителна в моя случай!
Отидох при трети лекар- онкогинеколог- и според него с тези резултати съм за конизация. НО като ме прегледа заяви, че грам не прилича на цин2-3 това, което вижда на колпоскопа. Каза ми, че не вярва на биопсията и ме посъветва да взема пробата от първата болница и да я нося на негов доверен цитолог Rolling Eyes
Естествено в първата болница не успяха да ми съдействат - измрънкаха нещо, че нямало кал да стане и това е.

Сега смятам или да си направя биопсия наново, защото ми омръзна, или просто да си правя скалпелната конизация. До понеделник ще го мисля...
Може проблемът да е само в малка зона и на новата биопсия да няма нищо( което не значи, че нямаш CIN, а че е премахнат). Според мен не е нужно да правиш втора биопсия, а вземи първата и отиди на консултация при друг. Но аз малко скептично подхождам към такива лекари, които директно казват" доверен цитолог". Леко на далаверка ми мирише. А и доколкото знам, биопсията се гледа от патолог. Избери си някой, който има опит с оценка на биопсии от шийка( работещ в голяма гинекологична болница). Поне това бих направила аз

# 109
  • Мнения: 4 872
На мнението на janiap съм. Несериозно е някой да твърди , че не вярва на биопсията. А и тя е къде къде по-точна от това,което той си мисли, че вижда на колпоскопа. И цитолог да гледа биопсия... Confused Та и негов доверен . Нещо не е наред в картинката.
 

# 110
  • София
  • Мнения: 68
Прави сте, момичета. Малко е странно и не изглежда сериозно. По дуржанието му личеше, че лети в облаците заради 'титлите' си. На няколко пъти изтъкна "аз съм онколог!"

Моя е грешката, че съм написала цитолог, извинявам се. Става въпрос за специалистите, които гледат биопсията. Патолог мисля, че беше.

Ще се пробвам да отида на място в първата болница и пак да помоля да ми дадат материала.

# 111
  • Мнения: 1 221
Shy&beautiful , защо не поискаш второ мнение  за биопсията от доц. Милев от онкологията. Казват, че е много добър  и с опит.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 15:56 от Bria

# 112
  • София
  • Мнения: 68
Shy&beautiful , защо не поискаш второ мнение  за биопсията от доц. Милев от онкологията. Казват, че е много добър  и с опит.


Благодаря ти за препоръката, ще се обадя в понеделник и ще проверя как седят нещата.

# 113
  • Мнения: 2 849
Момичета, мнения за проф. Чакалова? При мен ситуацията е сложна, ще пиша допълнително, но не я виждам на първа страница, а е завеждащ в Онкото в Дървеница. Намерих по-стари теми тук, още от времето когато е била доцент, но нещо по-актуално дали има? Как предпочита да работи - по-щадящо или по-инвазивно?

# 114
  • Мнения: 109
момичета кажете нещо за премахване на брадавици .. кондиломи ? Имаше един силен разтвор малък дето много бързо изгаряха но го забравих .. ?

# 115
  • Мнения: 2 461
момичета кажете нещо за премахване на брадавици .. кондиломи ? Имаше един силен разтвор малък дето много бързо изгаряха но го забравих .. ?
разтвора е кондилин. Внимателно с него.

# 116
  • Мнения: 109
имам го но не ми е силен нещо .. имаше едно дето струваше около 20лв и е по малко шишенце но не му помня името .. беше по силно .

# 117
  • Мнения: 640
имам го но не ми е силен нещо .. имаше едно дето струваше около 20лв и е по малко шишенце но не му помня името .. беше по силно .
Иди на лекар... Не се самолвкувай, опасно е

# 118
  • Мнения: 109
ходила съм това кондилин ми предписаха .. то е за външна употреба ..

# 119
  • Мнения: X
Отиди на кожен лекар, ще ти ги отстранят с електрокоагулация или лазер. За минути ти се решава проблема.

Общи условия

Активация на акаунт