Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 46

  • 48 552
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 62
Аз пак съм тук,отново объркана. Вчера ходих във Вита без час и чаках да минат всички пациенти на Карагьозов и  го помолих да ми погледне резултатите,той каза,че и ще ме прегледа без час. Неговото мнение е да не правя нищо и след 6 мес. да отида на контролен преглед.
Трима лекари с три различни мнения.
Според вас Карагьозов лекар ли е,на когото мога да се доверя и да изчакам 6 месеца?
Първия каза да се изгори,вторият изрязване с  Leep и той да не правя нищо.

# 91
  • Мнения: 1 238
Ако си на 26 организмът ще го пребори и затова ти е казал след 6 месеца и на мен така ми казаха.
Аз пак съм тук,отново объркана. Вчера ходих във Вита без час и чаках да минат всички пациенти на Карагьозов и  го помолих да ми погледне резултатите,той каза,че и ще ме прегледа без час. Неговото мнение е да не правя нищо и след 6 мес. да отида на контролен преглед.
Трима лекари с три различни мнения.
Според вас Карагьозов лекар ли е,на когото мога да се доверя и да изчакам 6 месеца?
Първия каза да се изгори,вторият изрязване с  Leep и той да не правя нищо.

# 92
  • Мнения: 391
Момичета, пак моля за информация и да споделим опит. След втората ми лийп, която беше преди 4-5 дни, имам розово течение- почти червено, а при първата помня, че нямах такова течение. Според вас нормално ли е? Благодаря ви!

# 93
  • Мнения: 4 872
Скрит текст:
Пише ли нещо друго като описание освен Пап 3Б? Какви са ти били резултатите от предишни цитонамазки и ходиш ли редовно на профилактични прегледи при АГ? Имаш ли оплаквания или някакви течения?
Ходя на 6 месеца, редовно, тъй като преди време имах раничкаи цито беше II B. Отбелязано ми е също така левкоцити, плоскоклетъчни интраепителни лезии нискостепенни с ЧПВ. Аз съм се типизирала вече, имам високорискови. Преди 6 месеца резултатите бяха II А.  Нямам никакви оплаквания и сега - това Sad
За жалост се случва да се получи спад в имунитета и да се вдигне групата. Обработвана ли е раничката? Изчакай си резултата от биопсията и според него, ще се мисли за лечение/ третиране или конизация.

evtixia123, нормално е. Явно сега е една идея по-дълбоко изрязаното и кърви. Само leep ли е правен или има и абразио на канала? Ако все пак е доста обилно и те притеснява, може да се чуеш с лекаря.

HopeAlwaysWins, най-добре знае лекаря ти , кога ще може да започнеш с опитите,  не интернет. Аз имах позволение за бебеправене 2 цикъла след манипулацията. В темата има съфорумка, която е бременна с близнаци, няколко месеца след leep/lletz. Рисковете са поправими стига лекаря да е запознат със случая ти и да може да реагира според ситуацията. Успех!

# 94
  • София
  • Мнения: 21
Аз пак съм тук,отново объркана. Вчера ходих във Вита без час и чаках да минат всички пациенти на Карагьозов и  го помолих да ми погледне резултатите,той каза,че и ще ме прегледа без час. Неговото мнение е да не правя нищо и след 6 мес. да отида на контролен преглед.
Трима лекари с три различни мнения.
Според вас Карагьозов лекар ли е,на когото мога да се доверя и да изчакам 6 месеца?
Първия каза да се изгори,вторият изрязване с  Leep и той да не правя нищо.
Darina26, а той гледа ли те и на колпоскоп? Доколкото знам, биопсията освен диагностична процедура, може да бъде и оздравителна. Например, ако участъкът с ЦИН е толкова малък, че биопсията го е отнела изцяло. Затова питам дали те е гледал на колпоскоп, ако те е гледал и не е видял изменения, препоръката за изчакване може да е съвсем резонна.

Освен това говорим за ЦИН1, ако беше 2 или 3, вероятно препоръката щеше да е друга.

# 95
  • Мнения: 62
Аз пак съм тук,отново объркана. Вчера ходих във Вита без час и чаках да минат всички пациенти на Карагьозов и  го помолих да ми погледне резултатите,той каза,че и ще ме прегледа без час. Неговото мнение е да не правя нищо и след 6 мес. да отида на контролен преглед.
Трима лекари с три различни мнения.
Според вас Карагьозов лекар ли е,на когото мога да се доверя и да изчакам 6 месеца?
Първия каза да се изгори,вторият изрязване с  Leep и той да не правя нищо.
Darina26, а той гледа ли те и на колпоскоп? Доколкото знам, биопсията освен диагностична процедура, може да бъде и оздравителна. Например, ако участъкът с ЦИН е толкова малък, че биопсията го е отнела изцяло. Затова питам дали те е гледал на колпоскоп, ако те е гледал и не е видял изменения, препоръката за изчакване може да е съвсем резонна.

Освен това говорим за ЦИН1, ако беше 2 или 3, вероятно препоръката щеше да е друга.
Гледа ме на колпоскоп,не се е махнало с биопсията,има си атипичен участък,но каза да не правим нищо и да видим как ще е след 6 месеца.


# 96
  • Мнения: 1 013
В крайна сметка нали и тук непрекъснато повтаряме, че всеки има право и възможност да избере своя лекар така, че да не съжалява за избора си.

# 97
  • Мнения: 391
Благодаря за отговора!!! Нямам абразио, само повторен лийп с цин-1 този път. Бях при Дянкова, каза че се виждало в началото на канала и да се надявам, че всичко този път ще е точно. НЕ Е обилно, а като леко зацапване стои и го има на пресекулки от време - примерно вчера забелязах три пъти за целия ден, а днес до слетобяда от сутринта - веднъж.

Скрит текст:
Пише ли нещо друго като описание освен Пап 3Б? Какви са ти били резултатите от предишни цитонамазки и ходиш ли редовно на профилактични прегледи при АГ? Имаш ли оплаквания или някакви течения?
Ходя на 6 месеца, редовно, тъй като преди време имах раничкаи цито беше II B. Отбелязано ми е също така левкоцити, плоскоклетъчни интраепителни лезии нискостепенни с ЧПВ. Аз съм се типизирала вече, имам високорискови. Преди 6 месеца резултатите бяха II А.  Нямам никакви оплаквания и сега - това Sad
За жалост се случва да се получи спад в имунитета и да се вдигне групата. Обработвана ли е раничката? Изчакай си резултата от биопсията и според него, ще се мисли за лечение/ третиране или конизация.

evtixia123, нормално е. Явно сега е една идея по-дълбоко изрязаното и кърви. Само leep ли е правен или има и абразио на канала? Ако все пак е доста обилно и те притеснява, може да се чуеш с лекаря.

HopeAlwaysWins, най-добре знае лекаря ти , кога ще може да започнеш с опитите,  не интернет. Аз имах позволение за бебеправене 2 цикъла след манипулацията. В темата има съфорумка, която е бременна с близнаци, няколко месеца след leep/lletz. Рисковете са поправими стига лекаря да е запознат със случая ти и да може да реагира според ситуацията. Успех!

# 98
  • Мнения: 284
Днес мина и моя преглед при Карагьозов,без час,казах му че когато ми дойде часа пак трябва да повторя всички изследвания,каза,че ще ме види. И на мен каза,че атипичния участък е на границата с цервикалния канал,но според него няма нужда да правим нищо,да отида след 6 месеца пак и да видим тогава.
Но това което сега си мисля е след като е на границата,дали няма опасност да навлезе в цервикалния канал до тогава,тогава става ли опасно или пак се вкарвам във филми?

# 99
  • Мнения: 4
Записвам се и аз Rolling Eyes за съжаление.
 Първо желая на всички дами много здраве и само хубави резултати Kissing Heart
 При мен след направен контролен преглед и резултати от цито Пап |||б последва биопсия, която показа Цин 3.
Лекарят ми каза-конизация Dizzy Face
Аз веднага се насочих в Стара Загора където преди 10 дни ми беше извършена такава. Вчера си взех и хистологичния резултат. Доктора ми каза че е изрязано до чисто, но една година ще ходя на контролни прегледи на всеки три месеца, което малко ме претисни, защото така и неможах да разбера точно какво са отстранили Disappointed Relieved
В резултата пише:Порцио-ПАПИЛОМ С ГЛАНДУЛАРНА ФОРМА НА СА ИН СИТУ.
Ако може някой да ми помогне ще бъда благодарна

# 100
  • Мнения: 4 872
Записвам се и аз Rolling Eyes за съжаление.
 
Скрит текст:
Първо желая на всички дами много здраве и само хубави резултати Kissing Heart
 При мен след направен контролен преглед и резултати от цито Пап |||б последва биопсия, която показа Цин 3.
Лекарят ми каза-конизация Dizzy Face
Аз веднага се насочих в Стара Загора където преди 10 дни ми беше извършена такава. Вчера си взех и хистологичния резултат. Доктора ми каза че е изрязано до чисто, но една година ще ходя на контролни прегледи на всеки три месеца, което малко ме претисни, защото така и неможах да разбера точно какво са отстранили Disappointed Relieved
В резултата пише:Порцио-ПАПИЛОМ С ГЛАНДУЛАРНА ФОРМА НА СА ИН СИТУ.
Ако може някой да ми помогне ще бъда благодарна
Гландуларен означава жлезист или наличие на атипични жлезисти клетки.Състоянието е раково само на клетъчно ниво.
Папилом- 'доброкачествено' образование,засягащо епитела или съединителна тъкан, обикновено дължащо се на ЧПВ .
Общо взето конизацията е най-правилното решение за случая.

# 101
  • Мнения: 4
Marsia_K Много благодаря за пояснението Hug
Сега остава да се следя и да се надявам да не се появи отново.

# 102
  • Мнения: 640
Момичета, този hpv, който така масово ни тормози,дали се премества и към ануса?

# 103
  • Мнения: 1 078
Момичета, този hpv, който така масово ни тормози,дали се премества и към ануса?
Опасен е както за клетките на ануса, така и на гърлото. Сам доколкото знам не може да се премести, става чрез сексуален контакт.

# 104
  • София
  • Мнения: 68
Bubito12, съжалявам за конизацията, дано поне сега всичко да е наред. Simple Smile

Момичета, при мен става все по-объркано.
Cin2-3
Лекуващият лекар, който взе биопсията, искаше да ми прави електрокоагулация-изгаряне.
Отидох при друг за второ мнение- според него конизацията е задължителна в моя случай!
Отидох при трети лекар- онкогинеколог- и според него с тези резултати съм за конизация. НО като ме прегледа заяви, че грам не прилича на цин2-3 това, което вижда на колпоскопа. Каза ми, че не вярва на биопсията и ме посъветва да взема пробата от първата болница и да я нося на негов доверен цитолог Rolling Eyes
Естествено в първата болница не успяха да ми съдействат - измрънкаха нещо, че нямало кал да стане и това е.

Сега смятам или да си направя биопсия наново, защото ми омръзна, или просто да си правя скалпелната конизация. До понеделник ще го мисля...

Общи условия

Активация на акаунт