Преди и след (home makeovers)

  • 121 796
  • 761
  •   1
Отговори
# 525
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 726
Чудесно се е получило. Браво, че сте намерили добро решение. Преди 10 години ние къртихме касите от бетона. Не апокалипсис, ами не знам как точно да го опиша. По-зле беше. Joy

# 526
  • София
  • Мнения: 6 265
rozalini, много добре се е получило, наистина. Кажи коя е фирмата, защото стесняване само с 3 см. е много малко. Аз понеже съм минавала през същото, единствената фирма, която намерих с минимално стесняване на светлия отвор - 4 см. - бе една чешка фирма.

# 527
  • София
  • Мнения: 6 265
Сапели ли са вратите?

# 528
  • Мнения: 22 867
rozalini, чудесно е станало! "Преди"-то ми е до болка познато, всеки ден го гледам, измислям разни варианти и още нямам избистрена концепция. На мен пък съвсем тесен отвор ми представиха, щяло да се стесни с около 10-ина см при такова обличане, сега се чудя дали не ми погодиха номер, щот ММ нещо не искаше да се занимава със сменяне, обличане и изобщо ремонти? newsm78 Но аз исках дърво тогава, преди години беше.Ще показвам снимките ти, ще видят те 10 см стеснение! Twisted Evil Mr. Green

# 529
  • София
  • Мнения: 357
Може ли да помоля и аз за името на фирмата, правила вратите. Ние преди няколко години изтърбушихме целия апартамент, но още ме е яд, че не сменихме вратите. Сега стои като недовършено, обаче няма как да се кърти наново пак.

# 530
  • Мнения: 131
Доста хора се поинтересуваха, писала съм им на лично, че да не излезе като реклама. Иначе за подробностите...за трите врати ни излезе 1000лв.Тогава хванахме промоция за безплатен монтаж, който иначе е 50лв. на врата и то ако е чист монтажа. В смисъл чистия монтаж се води като дойдат и да монтират директно, без да се налагат някакви подрязвания на вратите по дължина или широчина. Съответно това никога не се случва ....всичко зависи от това дали са криви старите врати, от насилката, ако има някаква денивелация между двете помещения....и такива дреболии, които се установяват на място при вземането на размерите.Тогава се добавят някакви суми към 50-те лв.- 15лв. рязане на височината и 30лв беше рязане на широчината. При нас при всички врати имаше рязане отдолу. Тези врати са чешки, като имаше и по-евтини китайски и по-скъпи -немски. Пак си има мръсотия при мнотажа, защото первазите и касите се режат на място по размер. Режат ги на стълбището пред вратата, но се нанася бокук...няма как. Но в сравнение с къртене на стари каси си е направо...детски болести...хахха. И трите врати ги монтираха за 5часа. И остава да се молите да ви се падне читав монтажист, а не някой който е за спешна операция в Германия....(да му вадят ръцете от г...а...хахха) Абе направо си е приключение, не знаеш какво ще изникне на терен дет се вика.

# 531
  • София
  • Мнения: 6 265
Монтажът е много важен, при нас, за съжаление, монтажистите си оставиха ръцете, че и претенции имаха. Но смаите врати, ако са на чешката фирма Sapeli, са хубави.

# 532
  • SF
  • Мнения: 21 096
Могат ли да се сменят само вратите и первазите на старите каси?

# 533
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Не знам дали ще е полезно да напиша, но ние направихме ремонт на банята и купихме врата с камуфлажна каса за панел. Легна идеално просто. Мъжът ми сам я монтира и стана лесно и бързо. Отдолу само нещо малко изряза. Камуфлажната каса струваше 100 лв, а вратата - 150. Вече година ползваме, не е мръднало нищо. Мисля да си купя такива каси и врати и за стаите като започнем ремонта.

# 534
  • Мнения: 46 492
Ние преди няколко години изтърбушихме целия апартамент, но още ме е яд, че не сменихме вратите. Сега стои като недовършено, обаче няма как да се кърти наново пак.
И ние. Мъжът ми отказа стеснение, дори с няколко см, а за къртене от бетона - абсурд.
Ще лепим летвички отгоре, така или иначе това е стилът, който харесваме, така че дори да поръчаме нови, пак така ще изглеждат. Снимките са примерни от нета, предстои да ги правим, още не им е дошъл редът Laughing

Варианти много, зависи какво точно ви харесва:
Скрит текст:

Скрит текст:


Скрит текст:

Скрит текст:

На касата отгоре ще лепнем обикновен прав прав перваз.

Под 30 лв. на врата излиза.

# 535
  • София
  • Мнения: 1 408
Не знам дали ще е полезно да напиша, но ние направихме ремонт на банята и купихме врата с камуфлажна каса за панел. Легна идеално просто. Мъжът ми сам я монтира и стана лесно и бързо. Отдолу само нещо малко изряза. Камуфлажната каса струваше 100 лв, а вратата - 150. Вече година ползваме, не е мръднало нищо. Мисля да си купя такива каси и врати и за стаите като започнем ремонта.
А светлия отвор с колко см. се стесни?
И аз искам да сменям вратите вкъщи, но съм в тухлено жилище от 70-те год., не зная дали е възможен този вариант,но много искам да си обновя интериора с хубави врати, баз ужасното къртене.
Благодаря!

# 536
  • Мнения: 40 752
В тухлена сграда не е страшно. Правила съм го. Е, не казвам, че е някакъв аптекарски чист процес, но не е болка за умиране и прахоляк почти няма. Може да има пясък и мазилка по земята, но това не е прахоляк като от рязане на бетон. Касите на вратите от "едно време" са заковани с пирони на по две трупчета като тухли в зидарията. Първо се махат первазите, после касата и накрая трупчетата. След това се позамазва, (може и да се разшири вратата) и се оформя.

# 537
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Не знам дали ще е полезно да напиша, но ние направихме ремонт на банята и купихме врата с камуфлажна каса за панел. Легна идеално просто. Мъжът ми сам я монтира и стана лесно и бързо. Отдолу само нещо малко изряза. Камуфлажната каса струваше 100 лв, а вратата - 150. Вече година ползваме, не е мръднало нищо. Мисля да си купя такива каси и врати и за стаите като започнем ремонта.
А светлия отвор с колко см. се стесни?
И аз искам да сменям вратите вкъщи, но съм в тухлено жилище от 70-те год., не зная дали е възможен този вариант,но много искам да си обновя интериора с хубави врати, баз ужасното къртене.
Благодаря!
Ама с почти нищо не се е стеснило - 2см някъде, това са само камуфлажни каси. Много плътно лягат върху металната каса и панела.
Редактирам се - от Хоммакс ги купихме.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 19:53 от Unknown_lady

# 538
  • Мнения: 1 106
По въпроса с лепенето на летвички, може да натежи. Мисля че има подобни от гипс или стириопор за стена, не знам дали ще стане. Една съседка ня тавана си залепи от гипсокартон като летвички си напраеи като абажурите от едно време и тавана не е равен. Предполагам ще стане и за врати.

# 539
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
По въпроса с лепенето на летвички, може да натежи. Мисля че има подобни от гипс или стириопор за стена, не знам дали ще стане. Една съседка ня тавана си залепи от гипсокартон като летвички си напраеи като абажурите от едно време и тавана не е равен. Предполагам ще стане и за врати.
От стириопор няма как да станат за врати. Материалът е много мек.
Аз съм го използвала за декорация на стена
http://prikachi.com/images/831/9665831q.jpg

Общи условия

Активация на акаунт