Случи ми се нещо странно XVIII

  • 95 198
  • 734
  •   1
Отговори
# 345
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Много често ми се случват подобни неща. Ще следя темата.

# 346
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 255
Ето, тези дни постоянно изпускам храна или разливам вино. Днес, например, от кошницата плодове на хладилника падна една връзка банани. А бяха стабилно сложени. Не обърнах внимани, докато днес цял ден изпусках храна, сякаш някой ми я бута от ръката. И се усетих, че скоро е Задушница...

# 347
  • Мнения: 189
На задушница , разбира се подавам. Имаме, както всички хора, починали близки. Но дълбоко в себе си мисля, че всички тези ритуали са за успокоение на живите, не на мъртвите. Пък и никой не се е върнал да каже каквото и да било.
Даже съм казала на близките си, че когато си отида, искам да ме кремират и да пръснат праха ми в морето. Поне ще им е на две крачки Simple Smile Не искам да ме погребват, не искам отгоре ми да сеят градинки, не искам никой да се задължава с нищо към мен, защото е тъпо и досадно - ау, идва задушница, ау, трябва да се ходи на гробища, ау,ау,ау.... Едно време викингите са полагали мъртвите си в лодка, пускали са я по водата, пускали са по нея запалена стрела, сбогували са се още там и са си тръгвали. Мъдри хора. А и ако хората наистина се прераждат, дали им е нужно на тези които са си тръгнали , някой да прави ритуали за тях още петдесет  години, примерно. Може отдавна да са се преродили, да имат нов живот, а някой още да сее градинка на две педи земя и да плаче върху й. Ако някой ме е уважавал приживе, ще ме помни и след това. Това май ще ми е повече от достатъчно. Така мисля аз, мнението ми не е меродавно.

# 348
  • BG
  • Мнения: 892
Цитат
Даже съм казала на близките си, че когато си отида, искам да ме кремират и да пръснат праха ми в морето. Поне ще им е на две крачки Smile Не искам да ме погребват, не искам отгоре ми да сеят градинки, не искам никой да се задължава с нищо към мен, защото е тъпо и досадно - ау, идва задушница, ау, трябва да се ходи на гробища, ау,ау,ау.... Едно време викингите са полагали мъртвите си в лодка, пускали са я по водата, пускали са по нея запалена стрела, сбогували са се още там и са си тръгвали. Мъдри хора. А и ако хората наистина се прераждат, дали им е нужно на тези които са си тръгнали , някой да прави ритуали за тях още петдесет  години, примерно. Може отдавна да са се преродили, да имат нов живот, а някой още да сее градинка на две педи земя и да плаче върху й. Ако някой ме е уважавал приживе, ще ме помни и след това. Това май ще ми е повече от достатъчно. Така мисля аз, мнението ми не е меродавно.
Това все едно аз съм го писала!
Относно странностите-много ме яд, че като сънувам определени неща се случват определени събития. И това се отключи от от около година и нещо.

# 349
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 255
Има ли някакво значение? Аз съм православна християнка и уважавам тези вярвания.
И въобще не става дума за прекопаване на гробове и т.н. Просто това са дните през годината, в които уважаваме паметта на мъртвите. Не, че през останалото време не я уважаваме.
Аз не ходя по гробища, но паля вкъщи свещ и раздавам. Не ми става по - леко, напротив.
В този ред на мисли, сетих се за нещо, което ми каза приятелка.
Известно време сънувала постоянно починалата си баба, която всеки път й се оплаквала, че й е много тъмно. Едва, когато отишла на гроба й и запалила свещ, сънищата престанали.

# 350
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Сещам се за едни пари които и беше дала баба ми, когато вече беше болна, да ходя да паля свещ и от нея в църквата. Не бяха много, не исках да ги взема, но тя настояваше и ги взех ( сигурно 5/10 лв, не помня точно)
За да не ги обърквам, понеже тя си ги беше нарекла си ги държах в жабката на колата, и когато ходех на църква в неделя вземах по 40ст от тях за свещ и от нея
Странното беше, че стотинките свършиха точно последната седмица от живота й. Споделих го на майка ми, но само я натъжих, а аз съм сигурна че случайности няма!

# 351
  • Мнения: 921
Снощи сънувах много лош сън с баща ми и се разстроих доста, вчера през деня той паднал и се наранил много лошо. Ще му Трябва доста време да се възстанови, но добре поне, че не е най-лошото.

# 352
  • Мнения: 189
Снощи сънувах много лош сън с баща ми и се разстроих доста, вчера през деня той паднал и се наранил много лошо. Ще му Трябва доста време да се възстанови, но добре поне, че не е най-лошото.
Съжалявам за баща ти, но добре, че се е разминал с по-малката злина. Бързо оздравяване. А за сънищата, от опит зная, че пророкуват и то 99 процента все за лоши неща.

# 353
  • Мнения: 797
FBID, не искам да злобея. Съжалявам за случилото се лошо с теб. Но след като си падаш по сатанистки Богомерзки писания колко бил бял дявола няма начин Бог да не се отдръпне от теб. Само ще те помоля да не ми правиш магии и без това много имам, недей. 
Няколко дни преди баба да падне счупи се стъклена чаша в дома и. И отделно на това щяхме да я водим с един чужденец на изследвания в София, защото и бяха лоши предишните  показатели, правени в нашия град. Вътрешно и аз и двете с майка не искахме да я тормозим, но англичанина се заинати ще и помогнем, ще и купя някакви лвкарства от охлюв и ще направя изследванията без пари. Затова отидох. Още с излизането с колата(понеже аз паднах и разтегнах здраво връзките на глезена и бях гипсирана) баба се подпря на мен и някак залитна и се опря за здравия ми крак, в последствие аз залитнах и успях да я хвана като падна на дупето. Още ме боли сърцето. След това пада още веднъж, в къщи  трети път без никой да я е бутал и резултата беше на лице. Счупена шийка на тазобедрената става. Имам впредвид да слушате интуицията си.

А за мен да ви разправям. Православна християнка съм. Но пиша в една група и се свързах с много силен брат, изгонваш духове и бесове. Говореше ми по телефона и каза че е изгонил 4 броя. Които са чукали по мебелите, умрели и други. Дори се скъсах от кашляне и повръщане докато излизаха гадовете.

Ден или два след като приех че ще сменя вярата, ще стана евангелист се случи моето нещастие.
Защото те не признават иконите. Човека ми каза колко много хора правят грехове. Купуват и се кланят на мъртви идоли-икони. Дори по време на сеанса с безплатното изчистване каза че Святия Дух му е казал всички мои грехове и ми ги изброи. Направо се засрамих.
Каза да прибера иконите и да ги даря на църквата. Или да ги изхвърля, но аз нямам тази смелост. Прибрах някои в чанта. И ден след това много гадно паднах. Разтегнах връзки и носих бинт 20 дни. Мисълта ми е дали Бог ми показва по този начин че стъпвам накриво и не е хубава тази евангелска църква. А те твърдят че изгонват бесове лекуват, изцеряват.
Страшно си е в нас, след 10 ч майка беснее. Отделно този човек ми каза че оргазмите които изпитваме насън не са нищо случайно а са обладаване от бесове. Без да искаме. И това се отваря тая страница за злото ако правиш грехове, гледаш карти таро имаш окултна  книга, убиваш, правиш магии. Ужасно е. Не ми взе нито един лев, но кълна се ми олекна. Ходех със страх из празната къща на баба ми навсякъде скърцаше. Ако желаете на лично ще ви дам неговия телвфон. Той е сляп и има съпруга. Но е с уникална дарба. Извинявам се за дългия пост. Дано да не ви е прозвучало странно.

# 354
  • Мнения: 189
Скъпа  Blagoslovena Simple Smile Подозирам, че в началото на поста си се обръщаш към мен, затова отговарям : Нямаш идея как ме разсмя, особено с горещата си молба да не ти правя магии Joy И с риск да ме анатемосаш, ще ти кажа, че дори и да можех да правя подобни неща ( а аз уви, съм набедена за най- некадърната вещица Joy ) не бих похабила и най- елементарната си магийка за теб. От хора като теб , бягам като дявол от тамян ( крилата фраза, да не си помислиш нещо друго ) .  Ти, жено, Joy първо си прочети поста няколко пъти, за да осмислиш какво си написала и спри да търсиш бесове, грехове и незнам още какво у хората, а погледни обкръжението си , което явно те е взело за мезе и промива и без това промитото ти мозъче. Аз не съм вярваща, дори не съм кръщавана, но от обща култура зная за християнството повече от теб, ревностната християнка.
И за твое собствено добро го казвам - спри да се занимаваш с глупости, спри да вярваш на разни шарлатани, живей си живота, отпусни се и най- важното - като вървиш, си гледай в краката. Така ще избегнеш бъдещи травми, които да приписваш на демоните Joy

Последна редакция: нд, 28 окт 2018, 20:27 от FBID1669531789732061

# 355
  • Мнения: 13
Здравейте!
От доста време ви чета но досега не съм писала.
Снощи реших да си възобновя регистрацията в елмаз. Писа ми едно момче, продължихме да си пишем там и после се прехвърлихме във фейсбук. Като му отворих профила, видях, че е от моя роден град. Съвпадение ли е това, при положение, че той пръв ми писа а пък и има хиляди други потребители в сайта?!

# 356
  • Мнения: 189
Здравейте!
От доста време ви чета но досега не съм писала.
Снощи реших да си възобновя регистрацията в елмаз. Писа ми едно момче, продължихме да си пишем там и после се прехвърлихме във фейсбук. Като му отворих профила, видях, че е от моя роден град. Съвпадение ли е това, при положение, че той пръв ми писа а пък и има хиляди други потребители в сайта?!

А ти писала ли си в профила си от кой град си? Може просто момчето да си тъси приятелка от родния си град. Или пък е чисто съвпадение. Но пък да не изключваме и пръста на съдбата Simple Smile Дето има една дума, няма нищо случайно в този живот.
Важното е да си срещнала читав човек. Другото е без значение и ти ще го приемеш както на теб ти харесва.

# 357
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Здравейте!
От доста време ви чета но досега не съм писала.
Снощи реших да си възобновя регистрацията в елмаз. Писа ми едно момче, продължихме да си пишем там и после се прехвърлихме във фейсбук. Като му отворих профила, видях, че е от моя роден град. Съвпадение ли е това, при положение, че той пръв ми писа а пък и има хиляди други потребители в сайта?!

От къде си ти? Ако си от Париж, и някой ти пише в елмаз си е странно, наистина. Ако си от голям бг град и някой ти пише от същия град, е твърде вероятно да е търсил по градове.

# 358
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684

Blagoslovena, малко несвързано написано...трудно ти разбрах кое кога е станало.

# 359
  • Мнения: 1 961
Пътувайки в колата видях на един прозорец от къща мъж с шлифер и шапка. Странното беше, че беше много висок, те самите прозорци бяха по-високи от обикновените, а той с шапката направо достигаше горната част на прозореца. Не видях да се движи, усетих го като странно присъствие. Извъртях се доколкото можах, фигурата не се помръдна. Може да е било отражение някакво, но за реален човек и облеклото и височината ми се сториха странни.

Общи условия

Активация на акаунт