Случи ми се нещо странно XVIII

  • 95 242
  • 734
  •   1
Отговори
# 540
  • софия
  • Мнения: 773
Хайде и аз да се разпиша. Имам много странни случки, случили се през живота ми, но нека споделя две от тях.

Една зима с майка ми спяхме в хола, който е с остъклена врата. Живеехме само двете по това време в апартамента. Нека уточня, чв коридора винаги нощем оставяме лампата светната и се вижда през остъклената врата в хола. Та, една вечер си спим и аз се събуждам изведнъж. По навик погледнах към вратата на хола и видях човек, който тамън да я отвори. Помислих си, че е мама и затворих очи. Да, обаче вратата не се отваря. Отворих очи отново и се обърнах към леглото на майка ми и тя си спеше там. Не мисля, че е било сън, беше прекалено истинско, а и честно казано в този апартамент все нещо пада, все нещо се тряска без видима причина и самият апартамент има доста лоша енергия. В него починаха баба и дядо ми и баща ми се самоуби там, та си мисля, че може би съм видяла сянката на някой от тях.

Другата история, която ще разкажа не е свързана с мен, а с майка ми. Та, тя е родила мен и брат ми, след което забременява още веднъж, но прави аборт понеже с баща ми нещата не са вървели. Тя ми разказа как адски често сънува малко момиченце, което я гледа и й казва - "Защо не ме роди мамо? Защо?"
Побиха ме тръпки като ми разказа за това.
Точно чета една книга за родова памет и там се говори за неродените деца, майка ти трябва да иска прошка от това дете, после да прости и на себе си, потърсете материали.

# 541
  • софия
  • Мнения: 773
Не знма дали мога да пиша така два поста един под друг но, през телефона не ми даде да редактирам, все връщам назад и не ми се получава.
Та, снощи се случва, полубудно състояние бях мисля, чувам звук все едно баща сми си обува пантофите и отива до тоалетна - (дали му бяха голями, или просто така си суркаше краката, не знам), но се усетих че няма как да чувам това и се сетих че това е котката, която си ришка тоалетната в кухнята. Задрямах пак и чух как някой ми казва "Вера", и се сепнах и се събудих вече сериозно (баща ми не ми казваше така, ако има значение). По принцип на сън никога не са се обръщали към мен по име.

# 542
  • Мнения: 3 914
Случвало се е и друг път, но днес детето ме смрази. Дядо й почина преди година, днес трябваше да има рожден ден. Тя почти не говори, а него изглежда не го помни, защото на снимки като го показваме и казва името на брат му, много си приличат. Та днес сутринта, оправяйки я за градина се загледа в точка към вратата на терасата и каза "такаааа, ето го и дядоооо". Направо ми се изправиха коситееееееее....

# 543
  • София
  • Мнения: 5 547
Не се шашкай, децата виждат и усещат душите , дошъл е да ви види.

# 544
  • Мнения: 2 024
Ох, споделеното с аборта по-горе ме подсети за житейската карма на една приятелка... Навремето ми сподели (без нотки на самообвинения, съжаления и т.н. , просто с "лека ръка") че е правила аборт заради безпреспективна връзка със женен. После, на по-напреднала възраст се ожени и ѝ се роди дете с вродени проблеми. Макар да не сме обсъждали двете събития, според мен нещата са свързани. Може би и тя е стигнала до такова прозрение - сега трепери над детето си, та чак прекалява от към нуждата му от самостоятелност - направо му осакатява социалния живот.
... То не е по темата (май) но смятам, че за създаването на живот, ТОЧНО както и за смъртта сме много невежи, и поради това не бива да се намесваме. От къде идваме и къде отиваме?. си е основен философски въпрос... Затова и преднамерените аборти според мен не са по-различно от преднамереното лишаване от живот на роден вече. Или с една дума, ако не искаш да раждаш - не зачеваш!

Hands V

# 545
  • София
  • Мнения: 5 547
Душата влиза в човешкото тяло след 3 месец до 8- мият.
 Ако се роди дете с някакъв проблем, без да е наследствен, душата му е знаела предварително, че така ще бъде и е приела тялото.
Не мисля че това е някакъв вид наказание за родителите.

# 546
  • софия
  • Мнения: 773
Не мисля така--да родиш дете, което не искаш и това те напряга е даже по - лошо. Там казват (книгата за рода) че това е твоят избор и ти си в правото си.

# 547
  • Мнения: 15 313
Хората приемат проблемите като наказание, но всъщност това са изпитания и уроци, които душата трябва да научи и отработи, за да върви напред. Избора е направен от душата, преди да облече тялото. Поне такива теории се лансират.

# 548
  • София
  • Мнения: 5 547
Много неща ми се изясниха след като прочетох книгата на Майкъл Нютън. Който желае да разбере за отвъдният свят и т.н., да чете. Има я онлайн, може да се изтегли.Пътят на душите.

# 549
  • софия
  • Мнения: 773
Хората приемат проблемите като наказание, но всъщност това са изпитания и уроци, които душата трябва да научи и отработи, за да върви напред. Избора е направен от душата, преди да облече тялото. Поне такива теории се лансират.
Това е кармата нали?
 Да питам и за Хюман Дизайн дали сте си правили?

# 550
  • Мнения: 15 313
Какво е "хюман дизайн".

# 551
# 552
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Ние с нея постоянно чуваме звуци на тропане и почукване от къщата,а няма никой освен с нея и наште бебета.Снощи споделих с мъжа ми и той каза,че отдавна чувал разни шумове...Забелязах бебка да се взира и да се смее сякаш някой я забавлява...Исках да споделя..
Ние сме с парно и се чуват звуци тропане и т.н., особено нощем, когато не работи. Няма нищо необичайно. Тръби, вода, въздух, затопляне изстиване ....

# 553
  • Там където
  • Мнения: 792
Не съм нито "за", нито "против" аборта- така да се каже всеки отделен случай е различен и не бива да се съди или заклеймява. Освен книгата "Пътят на душите", която съм чела преди повече от 20 години като студентка, мисля че и на други места съм срещала информацията, че духът се "вселява" в детето малко преди раждане и често мъртвородените деца или тези починали скоро след раждане, са просто тела, в които никой не се е вселил. Душата избира дали да е болен човек, гений, проблемна личност според пътят, който и предстои и трябва да извърви на тази земя. Всяка жена страда при аборт независимо от обстоятелствата, поради които се е наложил. И за да не ме изтрият за спам и ненужни разсъждения ще споделя нещо, което се случи на мен като бременна. Бременността ми бе случайна, последна година студентка бях и съсвсем не ми беше до бебе. Отидох на генеколог и след като ме прегледа реших, че ще направя аборт, но той беше много зает в текущия месец и понеже бях в началото на 2-ия месец от бременността реших да го потърся след 2 - 3 седм. и да планираме дата за аборт. Прибрах се, беше ми много лошо и се чувствах отпаднала (така си бях до 9 мес) и легнах да спя- беше около 2-3 ранен следобяд. Тъкмо се унесох в дрямка и сънувам, че имам огромен корем и съм облечена с грамадна 'бабешка" нощница и едно малко дете на около годинка ме дърпа за нощницата и ми казва" мамо, мамо защо не искаш да се родя? аз трябва да се родя?" . Събудих се като ужилена- в крайна сметка родих сина ми (вече е почти мъж на 18г. ;да е жив и здрав!) не поради този сън, но когато беше на 1-2 год. изглеждаше точно като детето в съня ми...

# 554
  • Мнения: 580
Когато дъщеря ми беше на няколко месеца, започна да се усмихва и да гука. Правеше така, само когато някой ѝ се радваше. Бяхме сами в къщи, а тя гледаше в гардероба. Той е от грапава материал и не може да си видиш отражението в него. Сега е по-голяма и обича да маха за здравей и чао. Готвя в къхнята, тя е до мен и както си играе, се обръща към прозореца, започва да маха и да повтаря "цао" (чао). Живеем в къща, на втори етаж и в кухнята нямаме тераса.

Общи условия

Активация на акаунт