На море в Гърция 2018-2019 - IV

  • 80 795
  • 746
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 694
По случай новия маршрут до Ханя и аз мисля да се насочвам към Крит за следващото лято. И без това отдавна ми е мечта. Даже съм готова да се прежаля за летене, което никак не обичам. Сега чета усилено, за да избера къде да спим и какво да видим. Параход, твоят разказ от септември ми е като пътеводна светлина Hug

# 406
  • Мнения: 302
Аз все си мисля, че накрая баш като Параход ще го превземам. Изкушава ме краткият, директен полет, но без кола не става. Когато последно поразглеждах цените на местните им рент а кар, цените бяха все около 400 Евро за около 2 седмици. За по - малко време не ми се ходи, не съм и от хората, които се пазарят. Като се тегли чертата, може би не излиза по - скъпо, отколкото по дългия път с ферито, не знам. Така или иначе, оставила съм го за следващото лято, живот и здраве. Да разкажете после. Знам, че ще ми вземе сърцето тоя Крит, знам.
Параход, не знам дали ти си дамата със синята рокля срещу Балос, но снимката е безумно красива. И въобще албумът... ах, ах, ах.

# 407
  • Мнения: 11 097
МиленкаД, благодаря, има и много други хубави разкази и снимки назад в темата, даже и от тази година Simple Smile Които могат да ти послужат като ориентир.
Тъй като повечето "дебютанти" на Крит искат да видят непременно Балос и Елафониси, и естествено си оформят маршрут в западната част на огромния остров, Ханя си е най-удачното място за кацане/акостиране.
Аз лично от сърце препоръчвам да си предвидите нощувки и плажуване и на южния бряг, на Либийско море.
Полетите на Райън не са достатъчно евтини, за да ме привлекат властно още на следващата година да повторя, т.е. потретя Simple Smile Но иначе Крит е магия и го планирам непременно в бъдеще, само да сме живи и здрави.
Все още не съм стъпвала на изток от Ретимно на север и Превели на юг, т.е. повече от половината остров ми е тера инкогнита, а има и там какво да се види Simple Smile

Поздравявам ви с една снимка на зимна Ханя - градът е ужасно красив и през зимата, даже особено тогава, без тълпите туристи и сергии.


П.П. Сега видях поста на Молец, най-евтината оферта за 14 дни за кола клас Ц, която ми обадиха, беше 365 евро. Ако сте склонни на малка количка, има и доста по-евтини. Аз съм със синята рокля Stuck Out Tongue

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 17:43 от Параход

# 408
  • София
  • Мнения: 1 694
Със сигурност няма да излезе евтина почивка с обикаляне на Крит, но си заслужава. Аз съм съгласна и на най- малката кола, само да сме моторизирани - излиза ми 210 Е за 10 дни. Действително полетите не са толкова евтини, особено с оглед ограниченията в багажа, но за началото на юни 70 Е за двупосочен ми се вижда приемливо. Все пак се спестява доста време, а и по-евтино няма. Параход, със сигурност ще предвидя нощувки на юг, много екзотично ми изглежда. Май обаче ще си спестя пътуванията с кораби, че нещо много скъпи ми се виждат - над 20 Е за 1 билет.

# 409
  • Мнения: 11 097
Всъщност кумулативно не е чак много скъпо, защото нощувките и храната са по-евтини от доста други части на Гърция. Не плащат данъци, черпят много Simple Smile При по-дълъг престой, пътните разходи определено си струват.
Мисля, че съм споменавала тук, че пътуването с ферибот през Пирея ми излезе по-евтино, отколкото до Цикладите, даже и с каюта (а до тях пътуваме с туристическа).
Относно кораби не знам какво имаш предвид, може би до Балос и островите Хриси и Куфониси, иначе Хора Сфакион-Глика Нера-Лутро платихме нещо като 5 евро двупосочно на човек, или пък 5 в посока, не помня вече. Но то беше с малка лодка Wink

# 410
  • София
  • Мнения: 1 694
Имам предвид ферито до Гавдос и между Палеохора и останалите селища  през планината - такива цени видях от 20 и няколко евро на човек на посока. С лодка сигурно е по-евтино. За Балос също ми се вижда доста - 70 Е за двама възрастни и дете, но пък него не мога да го пропусна. Някъде четох, че някои фирми за коли под наем не позволявали да се ходи дотам, а и малка кола не знам дали е възможно. Но това ще го мисля по-натам.

# 411
  • Мнения: 11 097
Той Гавдос си е доста далече. Не мисля, че се ходи с лодка, иначе има фери за коли на Anendyk и бързо само за пешеходци (някъде вкъщи имах линка, но не вярвам то да е по-евтино).
Иначе наистина ренталите не позволяват да караш на черен път, освен ако не наемеш джип. Но всъщност всички го правят, на Балос всеки ден има няколко хиляди коли. Disclaimer-ът най-вероятно означава просто, че няма да те поправят и извозят безплатно, а може би и бързо, при възникнал проблем (доколкото разбирам, най-големият риск там е от пукане на гума заради неравностите по камъните).

Ето цените на Анендик, според мен са доста разумни за разстоянията и спецификата на терена
http://www.anendyk.gr/pages/en/prices.php

# 412
  • София
  • Мнения: 1 694
Точно тези цени гледах. Може и да са разумни, но за мен са много за еднодневна разходка. Просто ще пропусна засега.
Това за хилядите автомобили на Балос звучи страшно.

# 413
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Момичета, ако не е правено досега, може ли тези от вас, които са обхождали достатъчно Гърция да си направят по една класация лична(нещо като моите любими 10 по бг радио) Simple Smile. Да напишете кое място с какво ви е спечелило, какви са вашите критерии за страхотна почивка и да степенувате? Естествено мисля, че Параход има голяма база за писане, дано не е досадна молба, винаги ми е много интересно да моля мои познати и приятели, които пътуват повече да степенуват и да  ми разказват защо. Ако съвсем не  ви затруднява, може и да е със снимки, но който  както си реши. Simple Smile Ако въобще ви се занимава. Simple Smile Благодаря ви предварително! Примерно относно Гърция аз винаги се наслаждавам на по-диви плажове с кристална вода, красива природа и не толкова много населени, но същевременно и харесвам местата с характерна, живописна архитектура, места, където има дух. Скоро ще се опитам да си изровя снимките и да споделя местата, които са ме впечатлили, но нямам твърде богат опит и не мисля, че мога да кажа нещо много интересно.
Защото честно казано виждам много имена на места, които нищо не ми говорят, а когато видя ваши снимки и разкази, вече интересът ми определено се събужда, изключително интересно е!

# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 40 787
Може ли подсказка къде са снимките на Параход от Крит  Rolling Eyes

# 415
  • Мнения: 3 946
Eто линк за моето пътуване до крит тази есен. Бяхме за 14 дни, с полети от Солун, рент-а-кар - излезе ни точно 200 евро, което е супер евтино, според мен.
Ходихме и на дневните екскурзии до Куфониси и Хриси.
Бих повторила с удоволствие, макар и за 14 дни, което не е малко, хич не ни стигна времето да обиколим хубаво.

http://www.bg-mamma.com/?topic=1060035.msg37574366#msg37574366

# 416
  • Мнения: 943
Момичета, ако не е правено досега, може ли тези от вас, които са обхождали достатъчно Гърция да си направят по една класация лична(нещо като моите любими 10 по бг радио) Simple Smile. Да напишете кое място с какво ви е спечелило, какви са вашите критерии за страхотна почивка и да степенувате? Естествено мисля, че Параход има голяма база за писане, дано не е досадна молба, винаги ми е много интересно да моля мои познати и приятели, които пътуват повече да степенуват и да  ми разказват защо. Ако съвсем не  ви затруднява, може и да е със снимки, но който  както си реши. Simple Smile Ако въобще ви се занимава. Simple Smile Благодаря ви предварително! Примерно относно Гърция аз винаги се наслаждавам на по-диви плажове с кристална вода, красива природа и не толкова много населени, но същевременно и харесвам местата с характерна, живописна архитектура, места, където има дух. Скоро ще се опитам да си изровя снимките и да споделя местата, които са ме впечатлили, но нямам твърде богат опит и не мисля, че мога да кажа нещо много интересно.
Защото честно казано виждам много имена на места, които нищо не ми говорят, а когато видя ваши снимки и разкази, вече интересът ми определено се събужда, изключително интересно е!
Моите любими места
Пелопонес
Закинтос
Линдос
Метеора
Делфи
Наксос
Кефалония
Парга
Порос
Лимнос
Крит
Икария
Патмос

# 417
  • София
  • Мнения: 1 694
Аmélie, Благодаря за подсещането и препратката към твоя разказ. Още преди ме очарова, но сега ще ми бъде и много полезен с оглед реалните планове за пътуване Hug. Вследствие на твоите отзиви и аз съм се спряла на същата фирма за коли под наем - вижда ми се най-изгодно и без много усложнения. Вие с малка кола ли бяхте и как ви се видя пътя до Балос?

# 418
  • Мнения: 11 097
Може ли подсказка къде са снимките на Параход от Крит  Rolling Eyes
https://www.flickr.com/photos/78710182@N06/albums/72157700362762571
тук са, но ако върнеш десетина страници назад в темата, има и разкази по картинки Simple Smile

Cretarent наистина са евтини и с добри отзиви, аз се бях насочила към Mustang, ако бяхме останали на варианта с рентал. Иначе най-евтини - по показания на познати - са Еуропео, дано пиша правилно името, че имаше и други с "евро" имена. Компаниите и възможностите са буквално стотици.

# 419
  • Пловдив
  • Мнения: 40 787
Може ли подсказка къде са снимките на Параход от Крит  Rolling Eyes
https://www.flickr.com/photos/78710182@N06/albums/72157700362762571
тук са, но ако върнеш десетина страници назад в темата, има и разкази по картинки Simple Smile
Peace  аз си мислех,че е за о.Корфу...Relaxed

Общи условия

Активация на акаунт