Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 5

  • 55 555
  • 748
  •   3
Отговори
# 300
  • Ст.Загора
  • Мнения: 679
Ах, адаш бива ли такова нещо.....! smile3518 До сега и хабер си нямах, сега нови терзания ме обзеха! newsm03
Мимка корейска машинка е по спомени , но не се задълбочих  по нея, много пара бре:confused:Confused   . Обещах си че пота ще ми е последен кукър Sunglasses

# 301
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Ако ще купувате от Амазон, вземете си Инстант Пот или Тефал Cook4 me. Аз си взех от България Фърст и съм доволна, като за първи кукър.

# 302
  • Мнения: 282
Ох, и аз се зарибих яко с този Ninja Foodi, незнам само какво ще ги правя вече толкова много уреди. Имам доста приятелки в Лондон, та ще пробвам да го поръчат те през Амазон и от там до тук с транспортните фирми. Усещам как добрия стар Филипс ще излезе от употреба, въпреки страхотните пилешки бутчета от снощи на програма "Roast" Simple Smile

# 303
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Ох, и аз се зарибих яко с този Ninja Foodi, незнам само какво ще ги правя вече толкова много уреди. Имам доста приятелки в Лондон, та ще пробвам да го поръчат те през Амазон и от там до тук с транспортните фирми.

От UK може ли да се поръчва този уред? Или ти имаш предвид, да ти го поръчат от САЩ до Лондон?

# 304
  • Мнения: 28 534
Ах, адаш бива ли такова нещо.....! smile3518 До сега и хабер си нямах, сега нови терзания ме обзеха! newsm03
Обещах си че пота ще ми е последен кукър Sunglasses
Лошото е, че и аз се заклех.... и мъжа ми ме закле....ИП да ми е последния кукър! hahaha hahaha Joy Ама не му се получи, мама стопи стария Крок пот като ми беше на гости, та след ИП купих слоукукъра на Лидъла! Адски съм доволна! newsm53
Корейците правят невероятни неща напоследък, доста качествени и здрави! Simple Smile

# 305
  • Мнения: 5 958
Пак съм аз Grin
Понеже започнах да чета и предната ви тема, попаднах на много ласкави мнения за испанските Ола - кукъри (или както там се чете), и виждам, че има доста добро намаление:
https://www.storeollasgm.com/en/model-g/44-olla-gm-modelo-g-cabezal-horno.html
Въпросът ми е по ваши наблюдения (ако имате такива, ест.) - това наистина ли сега е на оферта, или принципно си се движат около тази сума, а голямото намаление е за парлама само?
Опитвам се да се регистрирам, нещо не успявам с едната секция, писах им и чакам помощ от тях. Но реших - това ще е моята машинка. Ако някой има да каже нещо негативно - да говори сега, или да замълчи завинаги Satisfied

# 306
  • Мнения: 87
Ninja Foodi има и недостатъци (както всяка машинка). За мен, например, нестоманената купа и това, че капака за air fry не се маха като се готви под налягане е минус. И големината на самия уред, но зависи кой колко място има на плота и дали прибира в шкаф след всяко ползване.

Само не съм сигурна за волтажа. Ако от САЩ ще се взема, не мисля, че идва с кабел за 220 волта и въобще да е пригоден за работа извън Северна Америка. Хубаво си проверете предварително.

# 307
  • София
  • Мнения: 1 872
Скрит текст:
Пак съм аз Grin
Понеже започнах да чета и предната ви тема, попаднах на много ласкави мнения за испанските Ола - кукъри (или както там се чете), и виждам, че има доста добро намаление:
https://www.storeollasgm.com/en/model-g/44-olla-gm-modelo-g-cabezal-horno.html
Въпросът ми е по ваши наблюдения (ако имате такива, ест.) - това наистина ли сега е на оферта, или принципно си се движат около тази сума, а голямото намаление е за парлама само?
Опитвам се да се регистрирам, нещо не успявам с едната секция, писах им и чакам помощ от тях. Но реших - това ще е моята машинка. Ако някой има да каже нещо негативно - да говори сега, или да замълчи завинаги Satisfied

Има много негативни отзиви за тази марка. Доставката е скъпа, ако се повреди/каквито случаи никак не са редки/, пращате уреда за ремонт в Испания за Ваша сметка. Не е сигурно дали ще го върнат ремонтиран/също по оплаквания на момичета/. Попитайте във ФБ групите: https://www.facebook.com/groups/1656077081319600/
https://www.facebook.com/groups/370843566429025/
https://www.facebook.com/groups/394481517581508/

# 308
  • Мнения: 496
Имам Оля купена от този испански сайт и ми работи безупречно. Купих я от там до английски адрес на посредник, и от там до БГ. В последствие си купих и стоманена купа за нея от друг испански сайт използвайки услугата асистирано пазаруване на Лерон. Кукъра закупих в комплект със запичащата глава и две резервни купи. За мен това са ми най смислено похарчените пари.

# 309
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Много я хвалеха Оля-та, но след известно време почнаха и много оплаквания.
А, тъкмо се бях насочила към нея заради стоманената купа.

Да ми е жив и здрав дЕдо Филко, ще си готвим заедно още дълго време.

# 310
  • Мнения: 28 534
Аз също смятах да купувам Ола, но за мен по удачния избор е ИП! Упътване на английски, метална купа, добро производство! Четох оплаквания за Ола, затова се спрях на него. Имам запичащия капак на Ола, не исках да рискувам с нов и взех от OLX, втора ръка! Честно казано не съм доволна, пече бавно и е някакво прежуряне на ястията, а не истинско запичане! Радвам се, че не си хвърлих парите напразно...

# 311
  • Мнения: 5 958
Благодаря ви! Всъщност наистина, от средата на миналата тема нататък има оплаквания предимно, май само Пати е доволна. Т.е. ако е на късмет работата с Ола -та, май няма да рискувам. А за доставката -и аз щях да ползвам до англ.адрес, после с превозвач. Търсенето продължава, иска ми се нещо запичащо да има, поради което засега ИП отпада. Уф....То мъж си избрах по-лесно 😊

# 312
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Повечето си купуват халогенна фурна и ползват нейния капак за запичане, така че не виждам какъв е проблемът да си купите ИП и отделно запичащ капак. Във фейсбук групите най-често са доволни от запичащ капак Редмонд от Емаг или подобен. По принцип за печене са подходящи малко по-други уреди тип Делонги мултифрай и т.н.

# 313
  • София
  • Мнения: 2 411
Благодаря ви! Всъщност наистина, от средата на миналата тема нататък има оплаквания предимно, май само Пати е доволна. Т.е. ако е на късмет работата с Ола -та, май няма да рискувам. А за доставката -и аз щях да ползвам до англ.адрес, после с превозвач. Търсенето продължава, иска ми се нещо запичащо да има, поради което засега ИП отпада. Уф....То мъж си избрах по-лесно 😊

И по-лесно може да се смени Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye
Пък при проблем с къкура си е истинско приключение...

Майтапа на страни

И аз ползвам запичащ капак от халогенката, но яко ястието е повече мятам във фурната само на горен реотан...или в халогенката в тавичка. Но за мен най-големият зор си остава купата. И не мога да резбера, защо не правят всички по няколко вида купи и да си избираме и да сменяме когато си решим. Тъпо и адски неекологично е да се сменя цял уред заради една купа

# 314
  • Varna
  • Мнения: 2 595
А, баш!!!
И аз това се питам. Толкоав съм доволна от Фильото, че не ми се хлърля и туй то.

След малко ще му хвърля едни пилешки бутчета да опече да има за довечИра. И
докато се пекат, ще изджасам в другият уред да се сварят едни картофи за
картофената салата.
Мамин Фильо две гозбици на веднъж ще ми сготви Heart

Общи условия

Активация на акаунт