Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 5

  • 55 471
  • 748
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 11 477
Какъвто и да е херметически уред с капацитет над 5 л.

# 391
  • Мнения: 5 947
Доволна съм от кукъра след пробата, но си иска напасване и проба/грешка. Кексът не се получи, въпреки, че дори го обърнах, но стана глетав, това е първият кекс, който изхвърлям. Крем-карамел пробвах, стана като сварен, т.е. липсва консистенцията на истинския такъв, но може би програмата трябва да е друга. Но пък направи перфектен ориз с гъби, както и стар боб - за 35 минути беше готов.
Понеже реших този да го подаря на моята дружка, а аз да си взема Фърст /тъй като е с по-голямо налягане/, може ли да ми кажете дали Фърста има отложен старт? Снощи заредих боба + вода, подправки, лук, домати и на сутринта беше започнало самО да се готви, т.е. тази функция ми харесва и бих се радвала да я имам.

# 392
  • Мнения: 3 137
Щом бобът е станал за 35 минути, значи налягането му си е ОК

# 393
# 394
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Здравейте! Фърста по- добър ли е от Зефира, за херметика питам. Искам и херметик да си взема,но се чудя още кой от двата?

# 395
  • Мнения: 1 675
Здравейте момичета, признавам си, че не съм прочела всички теми, погледнах отгоре-отгоре и ми е трудно да реша, та затова ви питам за мнение. Искам да си купя уред, в който да готвя за 3-5 човека и да става бързо. Какво бихте ми препоръчали?

Instant pot

# 396
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Някаква идея елда и просо на коя програма да варя - ориз, ризото или stew?  newsm78

Ризото, според мене.

Моят килър е с налягане 70, не 80-90 като новите, но вече 7 години си ми върши работа и разлика особена във времето за готвене между него и експрес тенджерата, която е над 90, не виждам. Не заменям за нищо удобството от липса на пара.

пейкова, Instant pot или Olla GM

# 397
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Имам Фърст и уж правих рецепта, според която не трябваше да го обръщам, не ми се получи съвсем. Но като го обърнах, стана хубав. Крем карамел също ми се получава добре и много бързо - за 6 мин.
Казват, че Зефирът вдига по-бързо налягане, но май се разваля и по-лесно от Фърст. Като функции са еднакви.

# 398
  • Мнения: 281
Като фен на Карамела Simple Smile да попитам, как постъпвате с карамелизирането на захарта с кукър? Може ли да прецакам уреда?

# 399
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Аз не бих рискувала с тефлонова купа.

# 400
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Като фен на Карамела Simple Smile да попитам, как постъпвате с карамелизирането на захарта с кукър? Може ли да прецакам уреда?
Автоматично си повреждаш купата . Карамела се приготвя на котлон , от там се разпределя в шолички или по голям съд които може да побере кукъра . На решетка за пара се приготвя крем карамела , за около 4-5 мин. под налягане .

# 401
  • Мнения: 28 453
Като фен на Карамела Simple Smile да попитам, как постъпвате с карамелизирането на захарта с кукър? Може ли да прецакам уреда?
Автоматично си повреждаш купата . Карамела се приготвя на котлон , от там се разпределя в шолички или по голям съд които може да побере кукъра . На решетка за пара се приготвя крем карамела , за около 4-5 мин. под налягане .
Адаш, стават ли шупли, моля те дай рецептата, че аз до сега крем карамел без шупли не съм докарала!

# 402
  • Мнения: 87
Като фен на Карамела Simple Smile да попитам, как постъпвате с карамелизирането на захарта с кукър? Може ли да прецакам уреда?
Автоматично си повреждаш купата . Карамела се приготвя на котлон , от там се разпределя в шолички или по голям съд които може да побере кукъра . На решетка за пара се приготвя крем карамела , за около 4-5 мин. под налягане .
Адаш, стават ли шупли, моля те дай рецептата, че аз до сега крем карамел без шупли не съм докарала!

Мими, ако имаш Дуо или следващ модел, слагай на ниско налягане. Ако имаш Лукс, той готви само на високо и шуплите май там са неизбежни.

# 403
  • Мнения: 28 453
Адаш имам ИП 7в 1, мисля не е лукс, може да се нагласи на ниско! Ама кажи съотношение, програма...

# 404
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Пробвах и аз крем карамел в инстант пота. В голяма купа с около 500мл. мляко за 6-7мин. стана без шупли, само по края до стените имаше малко. В малки купички за 4 мин шуплите бяха повече.
Ще търся подходяща голяма купа, че моята едва я извадих и не съм правила втори път.

Общи условия

Активация на акаунт