Август си отива вече, хайде идвай мъничко човече!

  • 39 965
  • 761
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 574
Честито и от мен, лека и безварийна. Но си е бременност. Дори и най-леката, не е много лека.Confused Казвам го , защото от 20 минути ми с вие жестоко свят не за пръв път. Като пияна съм. Не може да няма някоя лаборатория наблизо до теб, отваряй гугъл мапс и чети. В ДКЦ става също, те си имат лаборатории и ще ти го направят изследването. Струва между 15 и 18 лв с Пловдив. В София едва ли е фундаментално по-скъпо. Но задължително го повтори след 48 часа. Най-важното е да нараства правилно това ЧХГ. На АГ преглед може да отидеш около 5 седмица. Когато ЧХГ е между 1200 и 2000. Тогава започва да се вижда сакчето. Преди това  е много малко за повечето апаратури и в общи линии ще е безсмислено.  Сега ще започне да те боли корема малко все едно ще ти идва. Матката нараства и започва малко да притиска околните органи и тъкани. Не се притеснявай, ако двете ЧХГ са ти в норма. Ще има леки дръпвания, може и да се подуеш и да преместиш колана с едн дупка. Временно е, споко.  Ако обаче усетиш необичайно силни болки и чувстваш, че нещо не  е наред, бягай при АГ.
УСПЕХ!!!

Сузито, Буболеса, добре дошли и от мен Simple Smile

Feline^, стискам палци тоя път всичко да мине добре и опитите да са увенчани с успех.

Искам да ви питам къде правите кръвните тестове за бременност? В обикновените поликлиники става ли? За София питам. Чудя се дали да чакам закъснението или да ходя вече на гинеколог и да пускам тестове. Днес по-късно или утре сутрин ако устискам ще направя нов пиклив тест да видим дали се насища добре втората чертичка.

# 631
  • Мнения: 82
Здравейте пия ограметрил по схема 5 деня по 2 в неделя беше последния ден в който тряваше да ги пия. Пия го заради голямо закаснение 1 месец нямам цикъл ходих на лекар нямам кисти и др проблеми абсолутно никакви.. Помислих си че може да съм бременна но не не се вижда нищо правих тестове но отрицателни всички а още нямам цикъл нз какво се случва ..

# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 359
Момичета,

нямам много време да мина целия форум, а не успях да намеря инфото, което търсех, та искам да питам ако има някой по-запознат ....

опитвам се да накарам мъжа ми да си направи спермограма, защото се вижда, че при мен всичко е наред, а той е категоричен, че след като веднъж е станало (и то скоро, преди 2 години), че нямало проблем с него .... както и да е, ще го навия да се подложи на това изследване, но исках този месец да започнем да пием някакви витамини.

Някой наясно с хубави мъжки витамини, за подобряване качеството на спермата? Мисля за прегнакеър, но приемам и други съвети

# 633
  • Мнения: 210
Здравей, Шелиа. На ММ репродуктивният доктор му препоръча Ортомол Фертил плюс. Но още не мога да споделя за резултатите. Четох обаче доста положителни мнения за него в нета. Цената му е 86лв. в Ремедиум. Усмихнат ден:)

# 634
  • Мнения: 1 782
Здравейте пия ограметрил по схема 5 деня по 2 в неделя беше последния ден в който тряваше да ги пия. Пия го заради голямо закаснение 1 месец нямам цикъл ходих на лекар нямам кисти и др проблеми абсолутно никакви.. Помислих си че може да съм бременна но не не се вижда нищо правих тестове но отрицателни всички а още нямам цикъл нз какво се случва ..
Виж листовката - по спомен беше до 10 дни след спирането на приема би трябвало да дойде.

# 635
  • Мнения: 1 130
Момичета,

нямам много време да мина целия форум, а не успях да намеря инфото, което търсех, та искам да питам ако има някой по-запознат ....

опитвам се да накарам мъжа ми да си направи спермограма, защото се вижда, че при мен всичко е наред, а той е категоричен, че след като веднъж е станало (и то скоро, преди 2 години), че нямало проблем с него .... както и да е, ще го навия да се подложи на това изследване, но исках този месец да започнем да пием някакви витамини.

Някой наясно с хубави мъжки витамини, за подобряване качеството на спермата? Мисля за прегнакеър, но приемам и други съвети
След нашата лоша спермограма ММ вземаше Андрозитол, беше му предписан от андролога. Резултат(макар и неуспешен) имаше след месец.

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 359
Много ви благодаря, сега ще разуча кое може да се взима без предписание ... и дано да успея да го накарам скоро да си пусне спермограма.

Не знам защо е така стряскащо това изследване, при положение, че аз съм се подложила на абсолютно всичко

# 637
  • Мнения: 1 782
Не знам защо е така стряскащо това изследване, при положение, че аз съм се подложила на абсолютно всичко
Дали е срам, дали гордост , дали се страхуват от резултата.. знам ли.
А ти какво изследва точно?
Аз не съм в Бг и тук е малко по-различно, но СГ е първото изследване. Без него - не можеш нищо друго да направиш.

# 638
  • София
  • Мнения: 1 358
То без СГ няма смисъл да се правят други, не стига че за жената са много, дискомфортни са и са скъпи, а те една нищо и никаква спермограма не искат да направят - това хич не е сериозно.

# 639
  • Пловдив
  • Мнения: 359
Не знам защо е така стряскащо това изследване, при положение, че аз съм се подложила на абсолютно всичко
Дали е срам, дали гордост , дали се страхуват от резултата.. знам ли.
А ти какво изследва точно?
Аз не съм в Бг и тук е малко по-различно, но СГ е първото изследване. Без него - не можеш нищо друго да направиш.

Ами с първата ми бременност, още преди да започнем опитите си бях направила общите изследвания - пълна кръвна, цитонамазка, тсх, тат, мат ... и някакви други, които се правеха, за да се проследи дали има овулация, но не помня какво точно.

Сега, с вторите опити отново - подложих се на стандартните процедури, следя всеки месец с фоликулометрия овулацията, където се вижда, че всичко е повече от идеално. Имам страхотна лигавица, мехура се пука между 22-25мм, имам достатъчна ЛФ ... абе на пръв поглед идеална за бременност, но ето че вече 4-ти месец не стават нещата.

Не е много време, но предвид, че една леко влошена спермограма отнема поне 2-3 месеца прием на лекарства, някак си ми се иска и мъжът ми да се подложи на това просто изследване.

Това са базови неща, които според мен всеки, който има финансова възможност, трябва да си ги изследва на време, за да се открие евентуален проблем.

Разбира се ако и неговата спермограма е добра, тогава вече ще поизчакаме още година и чак тогава ще се търси отново причина. Аз съм на 30, той е на 32, нормално е да не стават от раз нещата, но предпочитам дребните неща, които могат да се подобрят с една добавка, да се направят на време

# 640
  • Мнения: 1 782
Ясно, хормонални се пускат и тук, паралелно със СГ. Но без СГ изобщо не назначават ЦС или други процедури.
Не му натяквай, но се опитай спокойно да си поговорите. Да не се запъне, ако започнеш да му говориш постоянно за това.
Ех мъже, мъже.... Не стига, че ти страдаш достатъчно, но и да се чудиш как да му го поднесеш на миУото, че трябва да направи едно изследване, и да не вземеш го обидиш . Simple Smile Simple Smile

# 641
  • София
  • Мнения: 913
Голяма мъка е тази спермограма... ММ не че не иска, но се притеснява да я даде там на място, та сега мислим варианти да даде проба вкъщи, и после газ към лабораторията...

Не е като да е наложителна в момента, де. И ние правим 4 месеца опити, но сега ми излязоха моите резултати на хормоните, и уж всичко е в нормите, но според Денис в съседната тема АМХ ми е нисък за възрастта и резултатите показват задържан фоликул или киста, която търпи обратно развитие /не съм много сигурна какво означава това/... та в крайна сметка се филмирах леко и утре съм на преглед при гинеколог, да видим дали от тук нататък ще се прави нещо.

Да видим какво ще стане. Стискайте палци, до сега съм си мислела, че всичко е ок и е въпрос на време, то пък взе, че май има някакъв проблем Sad

# 642
  • Мнения: X
Голяма мъка е тази спермограма... ММ не че не иска, но се притеснява да я даде там на място, та сега мислим варианти да даде проба вкъщи, и после газ към лабораторията...

Не е като да е наложителна в момента, де. И ние правим 4 месеца опити, но сега ми излязоха моите резултати на хормоните, и уж всичко е в нормите, но според Денис в съседната тема АМХ ми е нисък за възрастта и резултатите показват задържан фоликул или киста, която търпи обратно развитие /не съм много сигурна какво означава това/... та в крайна сметка се филмирах леко и утре съм на преглед при гинеколог, да видим дали от тук нататък ще се прави нещо.

Да видим какво ще стане. Стискайте палци, до сега съм си мислела, че всичко е ок и е въпрос на време, то пък взе, че май има някакъв проблем Sad

Хубаво е да се консултираш със специалист и само на него да се доверяваш за разчитане на резултати. Ако обърнеш внимание, в темата за хормоните, почти всяка втора е с нещо. Денис няма как да знае, какво точно се е случило в твоя организъм от едно изследване, нещата са много комплексни и трябва да се проследяват от лекар, и според мен трябва да се прави за известен период от време, не еднократно. Аз също не бях с перфектни резултати (според Денис), когато сложих изследванията си в темата и бях срината и депресирана. Това няма да си го причиня вече, ще си ходя по лекари. Адмирации за Денис и за помощта и, не се опитвам да кажа нищо против нея, или това, което прави.
Не се филмирай, ако ти е напрегнато и искаш да знаеш, какво се случва, посети репродуктивен лекар. Моят приятел също отбягваше темата за спермограмата и се опитваше да я отложи във времето, но аз му казах, че ако наистина иска дете, ще трябва да го направи. Имаше скандал, но си заслужаваше. Понякога, караниците оправят нещата, колкото и да не ни се иска. Пробвай да го вземеш с теб, ако решиш да отидеш на консултация. Настоявай, че се изисква и двамата да сте там. Когато медицинско лице му каже, че това е естествения ред на нещата и разбере, че няма нищо страшно и срамно, може би ще  си промени мирогледа.

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 17:54 от Анонимен

# 643
  • София
  • Мнения: 783
И на моят благоверен му трябваха няколко месеца да се реши за СГ. Според мен не си е мислел, че всичко е ок, а по-скоро се е притеснявал. Като я направи, каза, че няма нищо страшно и дори сега настоява за втора, защото много се притесни от резултатите на първата. Моят съвет е да не ги притискате. Те също си мечтаят за бебче и в един момент сами ще разберат, че трябва да се направи всичко възможно, за да се случи. 

# 644
  • София
  • Мнения: 913
Джулиана, благодаря! Heart

Разбира се, че не е окей човек да се депресира от такова нещо, в крайна сметка това са еднократни резултати и наистина Денис няма как да разбере какво се случва от една кръвна картина. Но е полезно, защото най-малкото ме насочи нанякъде, да се разровя и проверя, вместо да стоя и да си мисля, че всичко е окей, когато е възможно да не е. Затова направих и изследването, за да имам някаква, дори и бегла представа за състоянието ми, която може да ме насочи нанякъде. Аз също съм на принципа, че е добре човек да знае какво се случва, за да може да реагира на време ако има проблем.

Утре съм на преглед, надявам се всичко да мине окей.

Иначе съм леко притеснена, но съм почти сигурна, че с правилна грижа нещата ще се наредят и ще има хубав завършек Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт