Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 13

  • 92 653
  • 731
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 10 975
Рулца от патладжан и кайма



По рецепта този сладкиш е с вишни, но поради липсата на такива е във вариант с боровинки. Чудесен се получи!

# 346
  • София
  • Мнения: 4 726
Много се извинявам но каква е тази супа топчета ,не правите ли застройка ?

# 347
  • под тепетата
  • Мнения: 9 413
Аз редовно разглеждам и се облизвам на красотите ви, но сега искам да помоля за рецептата на пай с ябълково пюре marchеva14!
 Благодаря предварително! Вкусен ден ви пожелавам!

# 348
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 211
Скрит текст:
Тайне, веднъж да не ми се прияде нещо от твоите манджи Simple Smile ама си имам още купичка спаначена крем-супа.
Labrex, мила,  ми к`во да правя тез деца трябва да се хранят, а са кльошави  нищо не им се лепи, направо да им завидиш. От петък ученика-англичанин е у дома, хем бъркам манджи, хем изпитвам думи, а между временно го бия и по главата , че не ги е научил перфектно. Виждам се направо  в чудо, а той стои само пред врата на хладилника и отваря през 15 минути, да види какво има още за ядене Ще умрЪ  Joy Joy

'щото знае, че има Simple Smile  я какви съвременни маминки има, висят си пред телевизора, у фейса.... а ти ти не само  английския му набиваш в главата, ами и с домашни вкусотии глезиш (подвластна съм още на една публикация от приятел на дочуто от него в детската градина с какво ще си храни детето) Абе искам да кажа, че снаха на Марчев е щастливка, че те е намерил той Simple Smile
Сем, добре си се завърнала от гостуване Simple Smile  Важното е за младежа да знае как да си поръчва храна Simple Smile
Лабрекс, у ФБ в една кулинарна група при това име - маймунски хляб, няколко дами Wink скочиха възмутено защо така обиждат хляба Simple Smile ама кой да прочете, че това му е името. Не съм го правила аз. Все си се каня.  ама и няма да е скоро, болничните свършиха.  Та и наготвих повече, да има за 3 дни сега.

оладьи с банани, или тиганици по нашему.  Simple Smile защото са в тигана. Ни палачинка, ни пенкейк. Ама вкусни, с много мед. http://pep-4o.blogspot.com/2018/09/blog-post_30.html

доматена супа с топчета https://pep-4o.blogspot.com/2016/03/blog-post_14.html


Скрит текст:
Яхния с картофи и свинско  http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post.html

моята застройка никога не става такава хубава. мръннн.

Flushed какво ли бъркам?

# 349
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Скрит текст:
Скрит текст:
Тайне, веднъж да не ми се прияде нещо от твоите манджи Simple Smile ама си имам още купичка спаначена крем-супа.
Labrex, мила,  ми к`во да правя тез деца трябва да се хранят, а са кльошави  нищо не им се лепи, направо да им завидиш. От петък ученика-англичанин е у дома, хем бъркам манджи, хем изпитвам думи, а между временно го бия и по главата , че не ги е научил перфектно. Виждам се направо  в чудо, а той стои само пред врата на хладилника и отваря през 15 минути, да види какво има още за ядене Ще умрЪ  Joy Joy

'щото знае, че има Simple Smile  я какви съвременни маминки има, висят си пред телевизора, у фейса.... а ти ти не само  английския му набиваш в главата, ами и с домашни вкусотии глезиш (подвластна съм още на една публикация от приятел на дочуто от него в детската градина с какво ще си храни детето) Абе искам да кажа, че снаха на Марчев е щастливка, че те е намерил той Simple Smile
Сем, добре си се завърнала от гостуване Simple Smile  Важното е за младежа да знае как да си поръчва храна Simple Smile
Лабрекс, у ФБ в една кулинарна група при това име - маймунски хляб, няколко дами Wink скочиха възмутено защо така обиждат хляба Simple Smile ама кой да прочете, че това му е името. Не съм го правила аз. Все си се каня.  ама и няма да е скоро, болничните свършиха.  Та и наготвих повече, да има за 3 дни сега.

оладьи с банани, или тиганици по нашему.  Simple Smile защото са в тигана. Ни палачинка, ни пенкейк. Ама вкусни, с много мед. http://pep-4o.blogspot.com/2018/09/blog-post_30.html

доматена супа с топчета https://pep-4o.blogspot.com/2016/03/blog-post_14.html


Скрит текст:
Яхния с картофи и свинско  http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post.html

моята застройка никога не става такава хубава. мръннн.

Flushed какво ли бъркам?

Нека pep-4o си издаде тайната ако желае, но аз лично такава застройка постигам с много финес, и нежно отношение. Първо яйчицето темперирам, да не е директно от хладилника и да бяга във врялата супа, второ с пропорциите гледам да не се оливам (моят мъж примерно си личи, че като малък е обичал да чете книжките за Мечо Пух и залага на принципа - колкото повече, толкова повече и се получават едни супиииии, като претоплиш един път и изври още малко от водичката са си направо като някъв кашав омлет), за да не се пресича яйцето много внимателно изравнявам температурите и на заливката, и на супата. Може би има по-професионален подход, но аз си приготвам допълнително още една купа, в която отделям от врялата тенджера от бульонът изчаквам леко да не е вече вряла и поетапно сипвам към заливката по лъжичка по две, между временно основната тенджера вече не ври, махната е от огъня, и така лека полека с лъжичка по лъжичка разреждам заливката и сипвам финално в супата докато е все още топла разбира се, не я оставям съвсем да изстине и честито, получава ми се гладка, хубава заливка, с приятен, апетитен цвят, непресечена и ей така лекичко започват да изплуват отгоре разни топченца от мазнинката досущ като мини диаментчета за украса, а не ония гльолове от мазнина и едри концентрирани петна, които визуално изглеждат сякаш цял пръст дебелина да имат.

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 11:26 от Spirit Crusher

# 350
  • София
  • Мнения: 4 726
И
Скрит текст:
Тайне, веднъж да не ми се прияде нещо от твоите манджи Simple Smile ама си имам още купичка спаначена крем-супа.
Labrex, мила,  ми к`во да правя тез деца трябва да се хранят, а са кльошави  нищо не им се лепи, направо да им завидиш. От петък ученика-англичанин е у дома, хем бъркам манджи, хем изпитвам думи, а между временно го бия и по главата , че не ги е научил перфектно. Виждам се направо  в чудо, а той стои само пред врата на хладилника и отваря през 15 минути, да види какво има още за ядене Ще умрЪ  Joy Joy

'щото знае, че има Simple Smile  я какви съвременни маминки има, висят си пред телевизора, у фейса.... а ти ти не само  английския му набиваш в главата, ами и с домашни вкусотии глезиш (подвластна съм още на една публикация от приятел на дочуто от него в детската градина с какво ще си храни детето) Абе искам да кажа, че снаха на Марчев е щастливка, че те е намерил той Simple Smile
Сем, добре си се завърнала от гостуване Simple Smile  Важното е за младежа да знае как да си поръчва храна Simple Smile
Лабрекс, у ФБ в една кулинарна група при това име - маймунски хляб, няколко дами Wink скочиха възмутено защо така обиждат хляба Simple Smile ама кой да прочете, че това му е името. Не съм го правила аз. Все си се каня.  ама и няма да е скоро, болничните свършиха.  Та и наготвих повече, да има за 3 дни сега.

оладьи с банани, или тиганици по нашему.  Simple Smile защото са в тигана. Ни палачинка, ни пенкейк. Ама вкусни, с много мед. http://pep-4o.blogspot.com/2018/09/blog-post_30.html

доматена супа с топчета https://pep-4o.blogspot.com/2016/03/blog-post_14.html


Скрит текст:
Яхния с картофи и свинско  http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post.html

моята застройка никога не става такава хубава. мръннн.

Flushed какво ли бъркам?
Колко мляко на колко яйца слагаш?

# 351
  • Мнения: 36 059
застройката ми се получава по-гладка, ако я направя само с жълтъците
белтъците отделям и приготвям нещо друго с тях

# 352
  • Мнения: 1 804
Спирииит, олигавих се. Спри се, моля те! Удоволствие ми е да ти чета описанията, но не и ако съм гладна. Тогава си е живо изтезание. Sweat Smile Hug

Аз ви следя най-редовно и не спирам да готвя, но не стигам до компа да кача снимки.

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 11:47 от pip4i

# 353
  • Мнения: 39 560
Два жълтъка, лъжица кис. мляко или малко оцет. Разбърквам и почвам да добавям от врялата чорба. Няма пресичане. За цвят някои добавят куркума, а аз задушавам настърган морков.

# 354
  • София
  • Мнения: 4 726
Два жълтъка, лъжица кис. мляко или малко оцет. Разбърквам и почвам да добавям от врялата чорба. Няма пресичане. За цвят някои добавят куркума, а аз задушавам настърган морков.
А какво количество е супата?

# 355
  • Мнения: 39 560
Ми...за 4 човека. Ако искаш по- питателна- направи я с три.

# 356
  • София
  • Мнения: 4 726
Ми...за 4 човека. Ако искаш по- питателна- направи я с три.
Моята тенджера е 4л. И слагам 1 яйце с 3с.л. кисело мляко като прибавям от бульона докато температурите се изравнят ....

# 357
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 409
Някой беше писал, че го мързи да снима, а аз съм от тези дето забравят - бързаме да ядем  ooooh!
Та за това сега снимките ми са повечко Embarassed
пилешка супа

печен патладжан

лазаня

парче

за внучката, обърканите вече спагети  Wink

от този шарен, шарен боб

излезе неочаквано вкусна манджа

открихме сезона на печените дюли/тая година пък се чудим тях какво да правим, миналата беше - червеното цвекло/

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 13:17 от mama iasi

# 358
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Ще получа апоплексия при вида на тези снимки!

# 359
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Ще получа апоплексия при вида на тези снимки!

Милост няма тук направо.... чак ме е срам моите/нашите неща да снимам... всичко толкова апетитно да изглежда и съвършено...

Общи условия

Активация на акаунт