Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 13

  • 92 752
  • 731
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 265
Добър ден момичета и момчета! Ей мЪ на......да не вземете да ме забравите. Smirk Изписали сте половин тема докато аз хойках нагоре надолу ( пообиколих малко свят да видя, а и светО да види мен ) Smiley
Но много усърдно съм ви следила, когато имах възможност.
Всички сте с прекрасни предложения, но вие си знаете. Има доста НОВИ побликували, а това е радващо. Sparkling Heart На тях - добре дошли! Flowers Hibiscus

И понеже моят хладилник се оказа почти празен (някой е живял само на готови пици и нудълс) - спретнах едни мръФки с продукти от фризера и пюре с готова смес. За което обаче бях възторжено похвалена Flowers Bouquet

* руло Стефани без кашкавал отгоре - просто нямаше

* и сладолед (фризера е на особена почит днес у дома) Nerd

# 331
  • Мнения: 22 867

Ле-ле, marchеva14, то и аз съм нощна птица, ама ти голямо вихрене у куФнята си му ударила! Shocked Тез твоите хора на ръце трябва да те носят! Толкова вкусотии на едно място....... Crazy Heart Eyes bouquet chef

Аз само едно солено маймунско хлебче спретнах днес след обед, тепърва се чудя какво да правя за вечеря. newsm78 То е ясно, ще крада идеи от темата bouquet, ако някой от моите не измъдри нещо!  Simple Smile



# 332
  • Мнения: 1 599
Марчева,дай пак линк за странно оформената баница.Сега като кликна се отварят едни пасти...много апетитни

# 333
  • София
  • Мнения: 11 755
Ооооххх,Марчева,лоша си,значи,...много лоша Simple Smile
Що ли ми трябваше да отварям тези линкове...Божеее,какви разкошотии видяхххх! И огладнях!
И аз така, щом вляза тук и веднага огладнявам, затова влизам след като съм се нахранила, то и моето хранене е май веднъж на ден.  Simple Smile
Labrex, мила,  ми к`во да правя тез деца трябва да се хранят, а са кльошави  нищо не им се лепи, направо да им завидиш. От петък ученика-англичанин е у дома, хем бъркам манджи, хем изпитвам думи, а между временно го бия и по главата , че не ги е научил перфектно. Виждам се направо  в чудо, а той стои само пред врата на хладилника и отваря през 15 минути, да види какво има още за ядене Ще умрЪ  Joy Joy

Марчева,дай пак линк за странно оформената баница.Сега като кликна се отварят едни пасти...много апетитни
Утре ще я пусна с нова дата от месеца и ще я видиш, заслужава си, или отвори Ю -туб на Баница - ossigeno, тази жена е уникален случай, няма втора като нея. Но имам малка забележка или по-точно допълнение към баницата, коя съм аз че на тази жена да давам акъл,  затова, ако искаш ме изчакай да прочетеш рецептата.

Последно - Флан-кейк Homecooking  ( половината вече го няма - изчезна  Mr. Green)
Времето за печене малко го съкратих, подлъгах се и затова стените му са малко рошави, това не пречи на вкусовите му качества,  трябваше да изчакам още малко, но нали ми се дава зор...



# 334
  • София
  • Мнения: 15 516
Спаначена супа.

# 335
  • Мнения: 9 157
Тайне, веднъж да не ми се прияде нещо от твоите манджи Simple Smile ама си имам още купичка спаначена крем-супа.
Labrex, мила,  ми к`во да правя тез деца трябва да се хранят, а са кльошави  нищо не им се лепи, направо да им завидиш. От петък ученика-англичанин е у дома, хем бъркам манджи, хем изпитвам думи, а между временно го бия и по главата , че не ги е научил перфектно. Виждам се направо  в чудо, а той стои само пред врата на хладилника и отваря през 15 минути, да види какво има още за ядене Ще умрЪ  Joy Joy

'щото знае, че има Simple Smile  я какви съвременни маминки има, висят си пред телевизора, у фейса.... а ти ти не само  английския му набиваш в главата, ами и с домашни вкусотии глезиш (подвластна съм още на една публикация от приятел на дочуто от него в детската градина с какво ще си храни детето) Абе искам да кажа, че снаха на Марчев е щастливка, че те е намерил той Simple Smile
Сем, добре си се завърнала от гостуване Simple Smile  Важното е за младежа да знае как да си поръчва храна Simple Smile
Лабрекс, у ФБ в една кулинарна група при това име - маймунски хляб, няколко дами Wink скочиха възмутено защо така обиждат хляба Simple Smile ама кой да прочете, че това му е името. Не съм го правила аз. Все си се каня.  ама и няма да е скоро, болничните свършиха.  Та и наготвих повече, да има за 3 дни сега.

оладьи с банани, или тиганици по нашему.  Simple Smile защото са в тигана. Ни палачинка, ни пенкейк. Ама вкусни, с много мед. http://pep-4o.blogspot.com/2018/09/blog-post_30.html


доматена супа с топчета https://pep-4o.blogspot.com/2016/03/blog-post_14.html


Яхния с картофи и свинско  http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post.html

# 336
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Едно обикновенно кексче!




# 337
  • Мнения: 7 337
Една измишльотина за вечеря

(Свинско с лук,моркови,зелена и червена пиперки,чесън,червено вино,чубрица,мащерка и маслини)

# 338
  • София
  • Мнения: 15 516
karzz, и аз правих, ама ми стана тънък.Дали можеш да ми напишеш приблизителното количество продукти, които слагаш, щото аз пак на око бърках. Embarassed

# 339
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Разбира се, Тайна!
Аз го правя в една малка тавичка.
Ето и рецептата!
Бърза,лесна и обикновенна!
5 яйца се разбиват до побеляване с 2 ч. ч. захар. Добавяме 3ч.ч. брашно, пресято с 1 бакпулвер,1/2ч.ч. олио, 1ч.ч вода, 1 ванилия. Доразбиваме с миксера до хубава, пухкава смес. В намаслена и набрашнена тавичка изсипвам част от сместта. Към другата добавям какао и  доразбивам. Изсипвам я върху другата смес. Пека на 180°до готовност. Зависи от фурната. Аз лично слагам малко повече захар, че обичаме да ни е по-сладко. Ако имам орехи слагам и тях в сместа, начупвам ги на ръка. Когато е готов ръся с пудра захар. Този в момента е намазан с течен шоколад.

# 340
  • София
  • Мнения: 15 516
Разбира се, Тайна!
Аз го правя в една малка тавичка.
Ето и рецептата!
Бърза,лесна и обикновенна!
5 яйца се разбиват до побеляване с 2 ч. ч. захар. Добавяме 3ч.ч. брашно, пресято с 1 бакпулвер,1/2ч.ч. олио, 1ч.ч вода, 1 ванилия. Доразбиваме с миксера до хубава, пухкава смес. В намаслена и набрашнена тавичка изсипвам част от сместта. Към другата добавям какао и  доразбивам. Изсипвам я върху другата смес. Пека на 180°до готовност. Зависи от фурната. Аз лично слагам малко повече захар, че обичаме да ни е по-сладко. Ако имам орехи слагам и тях в сместа, начупвам ги на ръка. Когато е готов ръся с пудра захар. Този в момента е намазан с течен шоколад.
Много ти благодаря! Моят беше с половината на твоите продукти, щото набързо реших да правя нещо за утре, да има да закуси внука, но вече го няма.Явно трябваше да го пека в мъничката тавичка.

# 341
  • София
  • Мнения: 4 752
Едно обикновенно кексче!
Скрит текст:




Яйца ,кисело мляко .....?

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 09:18 от bubanka

# 342
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Разбира се, Тайна!
Аз го правя в една малка тавичка.
Ето и рецептата!
Бърза,лесна и обикновенна!
5 яйца се разбиват до побеляване с 2 ч. ч. захар. Добавяме 3ч.ч. брашно, пресято с 1 бакпулвер,1/2ч.ч. олио, 1ч.ч вода, 1 ванилия. Доразбиваме с миксера до хубава, пухкава смес. В намаслена и набрашнена тавичка изсипвам част от сместта. Към другата добавям какао и  доразбивам. Изсипвам я върху другата смес. Пека на 180°до готовност. Зависи от фурната. Аз лично слагам малко повече захар, че обичаме да ни е по-сладко. Ако имам орехи слагам и тях в сместа, начупвам ги на ръка. Когато е готов ръся с пудра захар. Този в момента е намазан с течен шоколад.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 728
Най - сетне и аз да сложа снимка.....само ви чета от месеци насам и се облизвам. С малко бебе съм, но напоследък нещата взеха да влизат в релси и остава повечко време да се посготви нещо...та черпя идеи понякога от тук (е все гледам по - бързички и лесни). Та....днес се опитах да направя т.нар пенкейкс, някъде по назад имаше правени и ми се сториха апетитни. 
За вечеря обикновени печени месца с картофки.

# 344
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
   Тук е 32 градуса, ама май това ще е последно от жегите. Сутринта бе 15 и се взех в ръце преди пазаруването и парка. Набързо едно двойно шоколадово брауни.





Кренвиршки.



И супа топчета.



     Имаше и гуакамоле, и бланширани броколи, но не стигнаха до снимка.

Общи условия

Активация на акаунт