Удължаване на косата, тема 13

  • 53 606
  • 762
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 437
И аз си интересувам за Варна и да попитам колко е минималната дължина коса за поставянето на екстеншъни?

# 406
  • Мнения: 74
И аз си интересувам за Варна и да попитам колко е минималната дължина коса за поставянето на екстеншъни?

По принцип няма минимална дължина, нужно е да има колкото да скрие редовете. Отделен въпрос е колкото е удачно, при положение, че косата е късичка и слаба.

# 407
  • Мнения: 1
Здравейте,мили момичета!Искам да ви попитам дали някоя от вас е ползвала екстеншъни на треса всеки ден и дали има оплаквания от косопад.Знам,че тази тема е била коментирана,но не намирам точни отговори.Моята коса е тънка ,но не е рядка и все пак ме е страх на темето да не остана плешива .

# 408
  • Мнения: 12 790
Дъщеря ми ползва и няма косопад. Нямам идея дали изобщо става такова нещо от екстеншъни.

# 409
  • Мнения: 498
Здравейте,мили момичета!Искам да ви попитам дали някоя от вас е ползвала екстеншъни на треса всеки ден и дали има оплаквания от косопад.Знам,че тази тема е била коментирана,но не намирам точни отговори.Моята коса е тънка ,но не е рядка и все пак ме е страх на темето да не остана плешива .
Около 2 години почти ежедневно си слагах треси на клипс, но ги свалях вечер. Нямам поражения.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Ходих да си правят плитки в един салон със Варна и случайно разбрах, че момичето удължава по този начин с плитка/не съм много наясно/, но се сетих, че тук питахте. Обясни, че е най - щадящият начин. Gorgona Hair art studio е във Фейсбук, че да не слагам телефона поне тук, не съм в питала. Не знам как са цените за това удължаване с плитка, питайте, както казах, аз ходих за друго.

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 21:02 от bubanka

# 411
  • Мнения: 624
Приятелка беше останала с плешиви петна над ушите от клипсите. Тя тупираше леко и захващаше косата. Отне ѝ години да си оправи косата.

# 412
  • Мнения: 5
Здравейте! Искам да ви попитам в Стара Загора в кой фризьорски салон предлагат такава услуга и горе долу на какви цени е? Благодаря Simple Smile

# 413
  • Мнения: 1 715
Аз съм от година и половина с плитката и ходя тук https://www.facebook.com/Hairdresser-Mariana-608706259239390/
Най-добрата фризьорка за терапии за коса (правя си една, с която косата ми расте като луда) и за шиене. Има 20 години опит в Йордания и цените и са страхотни.

Каква в терапията за растеж?може и на лично да не спамим тук

# 414
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Можете ли да кажете когато косата е удължена така с плитка, зашита или от този сорт, тегаво ли е миенето, трудно ли съхне изобщо може ли да се обработи нормално вкъщи? Замислих се и аз, въпреки, че имам хубава и гъста коса, но ми се иска дължина сега. Ще търся да купя коса, макар че хич не съм наясно какво - що:joy:

# 415
  • Мнения: 55
Момичета,
Аз да се оплача. Четири месеца бях свалила тресите, то и покрай карантината нямаше и как да ги сложа. Явно съм отвикнала и като сложих редовете с капсите едвам издържах....некомфортн, тежи си....нищо че ги слагам в Димата и там преди не съм усещала. Но ги махнах. Не мога да ви опиша колко коса ми падна с махамето...Нали уж, това е коса която така или иначе ще падне...но кой каквото да говори....беше ужас. Уврежда косата и това е!

# 416
  • Мнения: 146
И аз съм на мнението на eden_8. Собственият ми опит ме убеди в същото. Ако косата е тънка се прекълцва от капсите. Мисля, че и при по-плътните коси се получава същия ефект, но просто се случва за по-дълъг период от време и затова трудно се забелязва.
Ако косата е и с плитки корени - още по-зле, защото ние може да свикваме с тежината на тресите и да не ги усещаме, но това не означава, че собствената ни коса не ги “усеща”.
Момичетата, които четат темата и се колебаят дали да започнат да носят екстеншъни и съответно искат мнение: съветвам ви да не влизате в този омагьосан кръг, от който трудно се излиза.
Наистина е красиво, няма спор, но всичко е въпрос на желания и приоритети.

# 417
  • Мнения: 11
Здравейте,мили момичета!Искам да ви попитам дали някоя от вас е ползвала екстеншъни на треса всеки ден и дали има оплаквания от косопад.Знам,че тази тема е била коментирана,но не намирам точни отговори.Моята коса е тънка ,но не е рядка и все пак ме е страх на темето да не остана плешива .
Около 2 години почти ежедневно си слагах треси на клипс, но ги свалях вечер. Нямам поражения.

Аз също доста време си слагах такива треси и не съм имала проблеми и поражения.
Преди това бях със зашити редове и с клипс е доста по - удобно.

# 418
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Къде във Варна да отида да ми оразмерят и нарежат треса?

# 419
  • Мнения: 146
Къде във Варна да отида да ми оразмерят и нарежат треса?

Ivka, не е нужно да даваш излишни пари. Процедурата е много проста и със сигурност ще се справиш и сама.
Отмерваш си ширината на главата, където ще поставяш тресата. Тази ширина удвояваш и режеш. Зашиваш отрязаното да стане двойно. Обикновено от купената треса стават три двойни реда.
Започни от най-широката треса, после средната и накрая каквото остане за най-малката.
Виж на снимката как съм зашила двата реда един под друг, за да не става дебел ръб.
Не е нужно да му се стараеш много, много. Аз правя възелчета на няколко места, та ако се случи да се разшие тресата (което е почти невъзможно) да не се разпадне цялата.
После слагаш шнолите.
Ако косата е кестенява те съветвам да използваш черен конец, не кафяв.
Успех!

П.п. Косата е на Магама. Като я понося ще дам отзиви. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт