Обсъждане на имотни обяви-5

  • 47 987
  • 767
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
+1000 за последното мнение.

# 691
  • Мнения: 2 319
Ами ок, щом не го искате, аз ще взема апартамента на Патриарха.

# 692
  • Мнения: 9 909
и на мен ми хареса честно казано. влизала съм в сгради в региона - на Христо Белчев. Общите части са егати и аристократичните! Влизаш и се чувстваш царски!
А ако и вътре го направиш като бонбон, си ставаш истински аристократ!
За мен това дава едно много добро качество на живот, просто - вдига летвата.
Wink

# 693
  • Мнения: X
Скрит текст:
Акции къде - на БФБ? Не, разбира се. Има си и другин начини.
Тухлите са и актив, ако се дават под наем. Да, ама нали говорим за жилище за живеене.
Не ми се влиза в спор за вложенията, кое е по-добро - имоти или акции, но добре помня краха на американската борса през 2008 и след нея на глобалната финансовата система, а БФБ  тогава направо умря. И ако имотите паднаха с 20-30 %, то акциите на БФБ паднаха десетки пъти. Мисля, че и ти помниш добре този период Wink Да, и затова не говоря за БФБ, те са ми персона нон грата. А акциите на световните борси за година - две отработиха спада и вече са много нагоре, та чак се говори за прегряване и идване на нова корекция.
Има си аксиоматични положения в икономиката кои вложения какви особености имат - не мисля, че тук му е мястото за тях.  Но само един инженер може да ми обяснява, че инвестиционните имоти са пасив, а акциите са  актив Laughing Имотът, в който живееш, Е ПАСИВ по дефиниция. Особено ако го купиш в пиков период, защото тогава не можеш да очакваш и нарастване на цената в обозримо бъдеще. Имай предвид, че има и такси, данъци и т.н. при продажба и за да си на печалба цената му трябва да нарасне с поне 10%. А през това време скъпият имот смуче пари за данъци и поддръжка. Пък аз не мога да чакам 20 години Twisted Evil
Иначе ако говориш за имота за живеене, там "кефът цена няма", (за това не споря по принцип. Но зависи от кефа, ако кефът е да се фукаш, тогава имот срещу НДК става )а и надали тези 300 К са последните на този, който би ги дал за имот за живеене.Такива пари за имот за живеене дават хора, които имат много повече.

300 хиляди са си 300 хиляди за всеки от средната класа. Не вярвам тук да пишат богаташи с по над 10 милиона евро активи.
Говорим по принцип, защото всеки имот за живеене в един момент може вече да не е за живеене, обстоятелставата в живтоа се променят. Затова трябва да се мисли и за инвестиционната му стойност, ако един ден трябва да се продаде или да се даде под наем.
Иначе за купуването в пиков период е така, но то важи за всеки актив, добре е да купуваш на дъното и да продаваш на върха. Трудното е да го изпълниш, на теория всеки го знае Simple Smile
А зашо трябва да пишат тука тези, които ще купят имот за 300-400 К евро? Тук обсъждаме предимства и недостатъци на обяви и аз казвам кой би купил такъв имот, и този някой не е задължително да пише, че и да чете тука. 300-400  К евро не е имот за средната класа в България, това е имот за богати в България, а такива със сигурност има. Не виждам защо намесваш средната класа - тези имоти не са за нея. Всъщност, то и понятието "средна класа" не е много уточнено тука - имаше такава тема и едни безкрайни дефиниции и спорове, които пак избиха на кой е по-по-най. Така или иначе, и аз смятам, че имот за толкова пари не може да си позволи човек, който има само тези пари и няма работещ бизнес или други доходи от поне 10 К евро на месец.

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 11:46 от Анонимен

# 694
  • Мнения: 2 319
и на мен ми хареса честно казано. влизала съм в сгради в региона - на Христо Белчев. Общите части са егати и аристократичните! Влизаш и се чувстваш царски!
А ако и вътре го направиш като бонбон, си ставаш истински аристократ!
За мен това дава едно много добро качество на живот, просто - вдига летвата.
Wink

Сега някой ще ти каже, че е шумно и мръсно, все едно няма дограма, а пък района на НДК е най-чистения в София като цяло.

# 695
  • Мнения: X
Извинете, че не ми харесва шумния и порутен апартамент, който хич не ми изглежда аристократично. Достатъчно наблюдения имам от хубави имоти, в много по-централни райони от този, та да знам, че този не струва толкова пари и да не съм впечатлена. Хубавата дограмата не спестява нощния шум от колите (за трети път), а сънят ми е важен, особено, ако ще давам 500 хилки.

# 696
  • Мнения: X
Сега някой ще ти каже, че е шумно и мръсно, все едно няма дограма, а пък района на НДК е най-чистения в София като цяло.
Ами ти ако стоиш само на затворено, аз обичам да спя на отворен прозорец и да слушам нощем цикади и птички  - въпрос на навици Simple Smile От всичките таралясници, дето се движат из София, се събира такъв прахоляк, че на такова място балконът и стъклата трябва да се чистят поне веднъж седмично, че и по-често.
Затова и аз смятам, че някой за толкова пари може да си вземе на много по-тихо и приятно място, пак в центъра или на пеш растояние от него. Аз поне не бих ги дала за това място за живеене. Но пък всеки съди от собствения си опит Wink - ако никога не си живял в центъра или на пеш от него, но на тихо и приятно място, няма и как да търсиш това - а си мислиш, че всички места в центъра са шумни и мръсни.
Извинете, че не ми харесва шумния и порутен апартамент, който хич не ми изглежда аристократично. Достатъчно наблюдения имам от хубави имоти, в много по-централни райони от този, та да знам, че този не струва толкова пари и да не съм впечатлена. Хубавата дограмата не спестява нощния шум от колите (за трети път), а сънят ми е важен, особено, ако ще давам 500 хилки.

+1000!

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 11:56 от Анонимен

# 697
  • Мнения: 41 495
Говорим по принцип, защото всеки имот за живеене в един момент може вече да не е за живеене, обстоятелставата в живтоа се променят. Затова трябва да се мисли и за инвестиционната му стойност, ако един ден трябва да се продаде или да се даде под наем.
Абсолютно съгласна. И точно затова един добър имот на нормална цена ще бъде много по-ликвиден от един бутиков имот, за който трябва да се чака подходящия купувач, а те не са много и ще се пазарят. Ей тоз на имот се продава колко време вече? А една брокерка ми каза за моя, че веднага може да ми го продаде за поне 100 хиляди лева над всички направени разходи. Мога да продам и да се изнасям в чужбина да гледам внуци ( а дано даде Господ)


Иначе за купуването в пиков период е така, но то важи за всеки актив, добре е да купуваш на дъното и да продаваш на върха. Трудното е да го изпълниш, на теория всеки го знае Simple Smile
Пак съм съгласна, ама сега всеки усеща, че пикът е близо.

 

# 698
  • Мнения: X
По принцип си права, но не съвсем. Аз например, никога не гледам нещата само от моя гледна точка. Никога не бих живяла в затворен комплекс (поне на този етап) и не бих искала да съм зависима от кола, но знам, че такива имоти много се търсят и като цяло съм положително настроена към тях. Ако някой може да си го позволи, не бърза сутрин за работа и не примира да се вози на автобус - защо не? По същия начин не мога да харесам скъп имот в ужасно състояние, намиращ се на шумно и мръсно място. Просто е безумно да се влагат толкова много пари там, при услови, че за същите пари може да се купи апартамент в центъра, на тиха уличка и в много по-прилична сграда. Не разбирам кой ненормалник ще даде толкова пари за едно НДК пред прозореца и не мога да поощря нечия безумна алчност.
Ненормалникът, който ще даде една торба пари за апартамент срещу НДК определено ще е с доходи далеч по-високи от твоите и определено ще може да си позволи да живее, където си поиска в София. Специално този апартамент има два големи проблема. Няма спалня гледаща на север към вътрешен двор и дневната е малка и тясна и което е още по-лошо прозорецът е на тясната страна.  В същата кооперация само за две седмици се продаде добре направен тристаен с по-широк хол и с цена около 3000 евро за м2. Та явно има хора, които са склонни да дадат 470 000 евро за апартамент с красива гледка и на пъпа на София.

# 699
  • Мнения: 2 319
Сега някой ще ти каже, че е шумно и мръсно, все едно няма дограма, а пък района на НДК е най-чистения в София като цяло.
Ами ти ако стоиш само на затворено, аз обичам да спя на отворен прозорец и да слушам нощем цикади и птички  - въпрос на навици Simple Smile От всичките таралясници, дето се движат из София, се събира такъв прахоляк, че на такова място балконът и стъклата трябва да се чистят поне веднъж седмично, че и по-често.
Затова и аз смятам, че някой за толкова пари може да си вземе на много по-тихо и приятно място, пак в центъра или на пеш растояние от него. Аз поне не бих ги дала за това място за живеене. Но пък всеки съди от собствения си опит Wink - ако никога не си живял в центъра или на пеш от него, но на тихо и приятно място, няма и как да търсиш това - а си мислиш, че всички места в центъра са шумни и мръсни.
Извинете, че не ми харесва шумния и порутен апартамент, който хич не ми изглежда аристократично. Достатъчно наблюдения имам от хубави имоти, в много по-централни райони от този, та да знам, че този не струва толкова пари и да не съм впечатлена. Хубавата дограмата не спестява нощния шум от колите (за трети път), а сънят ми е важен, особено, ако ще давам 500 хилки.

+1000!

Ами ти не живееш в центъра, така че не съм сигурен от каква позиция говориш. Да, по малките улички е по-добре, но на голям булевард изобщо не е толкова зле, колкото се опитвате да го изкарате.

# 700
  • Мнения: 9 909
За всеки влак си има пътници, нали знаете.

Вчера ми звъни един мега-ултра-нагъл брокер. Почна да ми обяснява как цената, която съм си сложила за наема, ама никога нямало да я взема. Викам му - и, що, приятел, тъй мислиш?

- Защото имал клиенти, които дават 100 лв по-малко, и това било нормалното.
- Мда - ама за 100 лв по-малко, го давах необзаведен.
- И оня продължава  - ти НИЩО не разбираш от даване под наем. Аз колко съм давал, давал .. щом за 3 дена не си си го дала, значи: или цената му е висока, или апартаментът е скапан.
- И аз допълвам: или аз живея в провинцията и насрочвам всички огледи за идната седмица!

Оня пак продължава - е, ти щом си го дала необзаведен за такава цена, значи наемателят е бил на зор.
- Ми те всички са на зор, дето търсят квартира. Не е ли така?
- разбери, момиче, няма да ти стане сделката с тази цена. Казвам ти го като на приятел!
- Ако имате клиенти за оглед, звъннете ми в четвъртък, и повече не ми губете времето. Щото освен теб, говорих до момента  - в последните 5 часа, с още 5 нахалника - които дори не са прочели, че искам да ми се звъни след 18 часа. Като не са твоите клиенти, други ще са. А и не забравяй, че си имам и частни клиенти без брокер.
Подрънкахме се още малко, и се разделихме.


Та - така явно се случват нещата на пазара на недвижимите имоти: Нагли до безкрайност брокери опитват да определят цената в зависимост от платежоспособността на наемателите.

Честно да ви кажа, останах потресена от тона му и от нахалността му. Е, и аз не си оставям магарето в калта, но тоя просто ме остави мигаща в края Wink

# 701
  • Мнения: X
Сега някой ще ти каже, че е шумно и мръсно, все едно няма дограма, а пък района на НДК е най-чистения в София като цяло.
Ами ти ако стоиш само на затворено, аз обичам да спя на отворен прозорец и да слушам нощем цикади и птички  - въпрос на навици Simple Smile От всичките таралясници, дето се движат из София, се събира такъв прахоляк, че на такова място балконът и стъклата трябва да се чистят поне веднъж седмично, че и по-често.
Затова и аз смятам, че някой за толкова пари може да си вземе на много по-тихо и приятно място, пак в центъра или на пеш растояние от него. Аз поне не бих ги дала за това място за живеене. Но пък всеки съди от собствения си опит Wink - ако никога не си живял в центъра или на пеш от него, но на тихо и приятно място, няма и как да търсиш това - а си мислиш, че всички места в центъра са шумни и мръсни.
Извинете, че не ми харесва шумния и порутен апартамент, който хич не ми изглежда аристократично. Достатъчно наблюдения имам от хубави имоти, в много по-централни райони от този, та да знам, че този не струва толкова пари и да не съм впечатлена. Хубавата дограмата не спестява нощния шум от колите (за трети път), а сънят ми е важен, особено, ако ще давам 500 хилки.

+1000!

Ами ти не живееш в центъра, така че не съм сигурен от каква позиция говориш. Да, по малките улички е по-добре, но на голям булевард изобщо не е толкова зле, колкото се опитвате да го изкарате.

Е, в кварталите извън центъра все пак също има оживени булеварди. Не е нужно човек да живее в центъра за да знае как се живее на булевард.

# 702
  • Мнения: X
По принцип си права, но не съвсем. Аз например, никога не гледам нещата само от моя гледна точка. Никога не бих живяла в затворен комплекс (поне на този етап) и не бих искала да съм зависима от кола, но знам, че такива имоти много се търсят и като цяло съм положително настроена към тях. Ако някой може да си го позволи, не бърза сутрин за работа и не примира да се вози на автобус - защо не? По същия начин не мога да харесам скъп имот в ужасно състояние, намиращ се на шумно и мръсно място. Просто е безумно да се влагат толкова много пари там, при услови, че за същите пари може да се купи апартамент в центъра, на тиха уличка и в много по-прилична сграда. Не разбирам кой ненормалник ще даде толкова пари за едно НДК пред прозореца и не мога да поощря нечия безумна алчност.
Ненормалникът, който ще даде една торба пари за апартамент срещу НДК определено ще е с доходи далеч по-високи от твоите и определено ще може да си позволи да живее, където си поиска в София. Специално този апартамент има два големи проблема. Няма спалня гледаща на север към вътрешен двор и дневната е малка и тясна и което е още по-лошо прозорецът е на тясната страна.  В същата кооперация само за две седмици се продаде добре направен тристаен с по-широк хол и с цена около 3000 евро за м2. Та явно има хора, които са склонни да дадат 470 000 евро за апартамент с красива гледка и на пъпа на София.

Познаваме ли се, че ми знаеш доходите или просто обичаш да се заяждаш по темата?

Кой Ви каза, че не живея в центъра, почва да става плашещо в темата?

Зле е на голям булевард в центъра, казвам го точно от опит. Лично аз се будех от преминаващите автомобили, а сградата се намираше на по-задна и тиха уличка и спалните гледаха в задния двор, а дограмата беше нова. Позволявам си да давам мнение само и единствено от личен опит. Отделно, че имам достатъчно наблюдения над аристократични апартаменти в градската част на София, в хубави поддържани сгради, за да дам мнение точно за този. Имам познат, който притежава апартамент на 50 метра от сградата и го отдава под наем на фирма, защото там не се живее, а той е млад, няма деца и води активен нощен живот. Щеше ли да иде на другия край на града, на тихо и спокойно, ако пред НДК беше готино?

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 12:35 от Анонимен

# 703
  • Мнения: 2 319
Сега някой ще ти каже, че е шумно и мръсно, все едно няма дограма, а пък района на НДК е най-чистения в София като цяло.
Ами ти ако стоиш само на затворено, аз обичам да спя на отворен прозорец и да слушам нощем цикади и птички  - въпрос на навици Simple Smile От всичките таралясници, дето се движат из София, се събира такъв прахоляк, че на такова място балконът и стъклата трябва да се чистят поне веднъж седмично, че и по-често.
Затова и аз смятам, че някой за толкова пари може да си вземе на много по-тихо и приятно място, пак в центъра или на пеш растояние от него. Аз поне не бих ги дала за това място за живеене. Но пък всеки съди от собствения си опит Wink - ако никога не си живял в центъра или на пеш от него, но на тихо и приятно място, няма и как да търсиш това - а си мислиш, че всички места в центъра са шумни и мръсни.
Извинете, че не ми харесва шумния и порутен апартамент, който хич не ми изглежда аристократично. Достатъчно наблюдения имам от хубави имоти, в много по-централни райони от този, та да знам, че този не струва толкова пари и да не съм впечатлена. Хубавата дограмата не спестява нощния шум от колите (за трети път), а сънят ми е важен, особено, ако ще давам 500 хилки.

+1000!

Ами ти не живееш в центъра, така че не съм сигурен от каква позиция говориш. Да, по малките улички е по-добре, но на голям булевард изобщо не е толкова зле, колкото се опитвате да го изкарате.

Е, в кварталите извън центъра все пак също има оживени булеварди. Не е нужно човек да живее в центъра за да знае как се живее на булевард.

Никой не твърди обратното.

# 704
  • Мнения: X
Сега някой ще ти каже, че е шумно и мръсно, все едно няма дограма, а пък района на НДК е най-чистения в София като цяло.
Ами ти ако стоиш само на затворено, аз обичам да спя на отворен прозорец и да слушам нощем цикади и птички  - въпрос на навици Simple Smile От всичките таралясници, дето се движат из София, се събира такъв прахоляк, че на такова място балконът и стъклата трябва да се чистят поне веднъж седмично, че и по-често.
Затова и аз смятам, че някой за толкова пари може да си вземе на много по-тихо и приятно място, пак в центъра или на пеш растояние от него. Аз поне не бих ги дала за това място за живеене. Но пък всеки съди от собствения си опит Wink - ако никога не си живял в центъра или на пеш от него, но на тихо и приятно място, няма и как да търсиш това - а си мислиш, че всички места в центъра са шумни и мръсни.
Извинете, че не ми харесва шумния и порутен апартамент, който хич не ми изглежда аристократично. Достатъчно наблюдения имам от хубави имоти, в много по-централни райони от този, та да знам, че този не струва толкова пари и да не съм впечатлена. Хубавата дограмата не спестява нощния шум от колите (за трети път), а сънят ми е важен, особено, ако ще давам 500 хилки.

+1000!
Аз също спя на отворен прозорец. Много е приятно. Също така е много приятно когато се излегна на дивана в хола и да виждам море от зеленина и никакви съседи на стотици метри пред мен. Повечето хора дори във вилните зони рядко имат такъв простор. Това даже е по-хубаво от факта, че не ми се налага да ползвам въобще кола. Пред мен е парк с красиви фонтани, водопадче с хубава рекичка, много добър детски кът, много зеленина и сменящи се през няколко седмици холандски лалета. Наоколо е пълно с хубави ресторанти, кафета, магазини, училища, театри и т.н. Отделно Витошка и Патриарха ги миха за последно преди няколко дни, а парка на НДК го мият през ден. Не знам в кои други квартали мият улиците и парковете толкова често. Явно има предимство да живееш срещу парадната част на София, в която се влагат милиони годишно само за поддръжка.

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 13:15 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт