Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 септ. 2018, 13:33 ч.

Счетоводни въпроси - 2

• 8 411
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
Здравейте, може ли малко консултация..
Ще започна като чистач-хигиенист в библиотека,
ще трябва ли да ми признаят стажа до сега, като продавач консултант от 13 години...
Много ви благодаря предварително..

# 76
  • Русе
Според мен няма да признаят стажа, съвсем различни са двете длъжности.
Електронна винетка за България до сега не съм вадила, но редовно вадя за чужбина, винаги излиза фактура или някакъв друг документ, коъто си осчетоводявам. Дори и да не е фактура, пак си е разход.

# 77
И аз има винетки от чужбина, но тук от сайта , когато колегата е платил нищо не се е появило , като за документ, като въведа номера на колата в сайта , пак нищо пише,че няма информация, просто е ужас

# 78
  • Русе
Вчера май беше или на 01.01.19 казаха по телевизията, че имало срив в системата, да не би да продължава.

# 79
вече имам "разписка за електронна винетка- нефискален бон", на него има данни за мпс-то и срока на винетката, това ще трябва да  осчетоводявам Simple Smile , друго няма

# 80
  • Sofia
Здравейте!
Пренасям си питането от друг подфорум тук:

Искам да купя като юридическо лице с регистрация по ЗДДС стока Х от държава в ЕС (в случая Германия). Тъй като стоката не се предлага с директна доставка до България, се налага да използвам превозвач, който да достави стоката.

Имаме ли опция, при това положение да искаме възстановяване на ДДС, което при онлайн покупка с доставка до немски адрес, ще бъде начислено там.

Фактура за транспорт от транспортната фирма, би ли свършила някаква работа (освен, че ще бъде отчетена като разход)?

Не съм счетоводител и нямам необходимите познания по въпроса, но ми стана интересно как и дали е възможно.

# 81
  • Русе
Щом ф-рата се издава от немска фирма на българска фирма, ф-рата трябва да е с обратно начисляване на ДДС-то, това се води ВОП, тоест на ф-рата няма да има начислено ДДС. Вие ще трябва с протокол да си самоначислите ДДС-то и този протокол да се въведе и в двата дневника-за покупки и продажби.

# 82
  • Sofia
Много благодаря!
Мислех, че мястото на доставката има значение.

Общи условия

Активация на акаунт