Магията на изтока - тема 55

  • 45 997
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 562
 2в1, благодаря за новата тема и за тия красавци в началото   Flowers Hibiscus

Tuon,  лично на мен  Children of a Lesser God много ми хареса, а на Канг Джи Хуан тази роля много му подхожда, главната също се справи с ролята си. Има интрига в сериала и е интересен.

Сега  гледам Abaut Time -  за момиче, което може да види колко време на човек му остава да живее, като вижда , че на нея и остават са около 90 дни.Но се случва така, че среща мъж, който като е до нея  спира да отчита оставащото и време.Интересен ми е сериала, а двамата главни са сладури. Него съм го гледала в 3-4 други сериала.
                          
          Lee Sang-Yoon                 

И да кажа, че в новата песен на  BTS - Idol се включи и Ники Минаж
                               

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 13:08 от freedoms

# 31
  • София
  • Мнения: 15 485
Time (2018) - сега, като напусна главния и са решили да не го заменят с друг, не виждам изобщо как ще продължи и какъв е смисълът, да продължава тая драма.

# 32
  • Мнения: 6 840
Вече въртят новата песен на BTS по музикалните канали.

About Time го гледах текущо. Нищо необичайно, но става за едно гледане. Или пък, ако си фен на главните, да им се порадваш.

Time мисля, че ще успеят да запълнят епизодите с това, госпожицата да разкрие истината за смъртта на сестра си и майка си.

# 33
  • BG
  • Мнения: 4 458
Изгледах преведените серии на лакорна и започнах My ID Is Gangnam Beauty, само еп. и половина успях да видя, но ми е интересен, харесвам такива колежански истории, не е нещо особено, но на мен ми се гледа нещо разтоварващо, затова ми е перфектна историята. Главната двойка са симпатични и добре изглеждат заедно на екран. Не бях гледала корейско отдавна.

# 34
  • DE
  • Мнения: 9 068
Докато чакам превод на новия Meteor Garden  се поразрових и прегледах любими моменти от тайванската версия. Лека ретроспекция, имаме филм от 1995г. от който помня, е Ханазава Руй се играе от Нохито Фуджики(гледан основно заради него  Grinning )
След това тайванците 2001, всички Ф4 са ми любими включително и Барбито  Crazy (не случайно е любимата ми версия)
Японската екранизация от 2005, отново всички Ф4 любими плюс Макино, втората ми любима версия.
Корейската от 2009 въпреки, че тогава я изгледах с интерес към днешна дата мога да кажа, че е може би най-лошата, противна Джан Ди и неубедителни Ф4 въпреки Мими  Grinning , твърде много корейщини....
Следва първата китайска Meteor Shower 2010 от нея помня противната главна която и до днес не обичам да гледам и изгряващата звезда Hans Zhang.
А тази година има цели две нови версии, японска и китайска  Crazy които са доста прилични и гледам с интерес  ooooh!
Към цялото това съзвездие не броим американска, турски и наскоро разбрах, че има индийска  #Crazy Очаквам да се включат и тайландците, ако още не са  hahaha
За да не ставам прекалено многословна и досадна, петъчно Ф4 от различните версии в целият им блясък bowuu
тайванците
Скрит текст:
японците
Скрит текст:
Корейците
Скрит текст:
Китай 2010
Скрит текст:
Китай 2018
Скрит текст:
Япония 2018
Скрит текст:
По късно ще пиша още, че стана дълго, а имам какво да кажа по темата  Crazy Blush #Crazy ooooh! Whistling Rolling Eyes

Гост, аз затова не започвам тайландския дето предложи, че няма превод, а твърде много непреведени ми се събраха напоследък...

# 35
  • Мнения: 6 840
 newsm65 Хи,хи.... да си кажа ли, че всичките съм ги гледала Blush  Mr. Green.

Макино ми е любимка от женските версии на главната героиня, а Джан Ди най-ме дразнеше.

Дане, чакам си разбора, да знаеш mrstraetz.


Гостче, ще чакам и твоя коментар за Красавицата. За мен сериалът не е чак толкова повърхностен, както изглежда на пръв поглед.

# 36
  • Мнения: 9 235
2в1 и индийският ли?

Дане и аз чакам разбора.

# 37
  • Мнения: 6 840
Американска, турска и индийска не ги броя Rolling Eyes. Все пак, чак такъв мазохист не съм Joy.

# 38
  • DE
  • Мнения: 9 068
"Hana Yori Dango" movie 1995 - твърде кратко и тоооолкова ретро, леко навява спомен за "Брилянтин" твърде, твърде млад Фуджики и все така прелестен, приятни Домьоджи и Макино.
"Meteor Garden" - гледах го след ББФ и НЙД, в този ред. Беше любов от пръв поглед, въпреки че отлагах заради лошото качество на картината, суперлативите и факта, че вече бях гледала Вик в "Марс" си казаха думата. Само първи сезон, втори изобщо не бе нужен и си бе мъчение, дори с превъртане. Шанцай въпреки противоречивата роля ми напомня за нещо от младата мен, аз така се колебаех между два ИБЕ, като естествено единият още е с мен като мой съпруг, другият е просто приятел с когото живота ни отдалечи, още се събираме, но това е другия история  Blush ...
Няма да забравя гладния поглед на Дао Мин Съ когато гледаше Шанцай, много му се получи на Джери, до днес този мъж ме вълнува когато е на екран, да МЪЖ, не момче като всички други екземпляри в тази роля. Всяка емоция му личеше на лицето, много убедително изиграно. Вероятно заради това версията ми е най-любима, тук персонажите са зрели, макар и не чак токова все още Grinning
Лей, ах какъв нежен, асоциален, отнесен от вихъра Лей изигра Вик. Най красивия от всички версии, приличаше на порцеланова статуетка и логично Шанцай да се влюби първо в него, само дето той не и палеше фитилите, а Мин Съ. Беше доста по-добре в ролята на най-добър приятел  Heart Eyes  Grinning
Мейзуо, разумен, премерен, сваляч  Grinning, красив, балансиращ.
Симен, неутрален, също балансиращ, красив, разбиращ, приятел.
Барбито има ужасна фигура, много подходяща за ролята, криви крака, никаква талия, дребна, типична азиатка, но имаше нещо сладко в нея, начина по който гледаше с обожание Вик, или почти преглътнатата усмивка когато гледа Джери, не знам, но добре се справи.
Интимните сцени, о да, тук наистина имаше истински целувки и Джери и Вик са целувачи и обичат екранните си партньорки, лек опит за насилие толкова правдоподобно изигран, че като се сетя още ме побиват тръпки, интимност която почти липсваше в повече други версии.
Най-ужасните родители, сводници  Sick направо се потрисах от такива родителски действия, силно редуцирани с мишката при повторно гледане. Майката на Мин Съ не беше чак такава гадна кучка като корейската  Grinning Накрая една тематична целувка  Heart Eyes
Скрит текст:

Hana Yori Dango - другата любов от пръв поглед, бях изгледала вече ББФ и още нямах много опит с японски драми, но след Хана Кими нямаше как да не видя Шун като Ханазава Руй, отново актьора в тази роля също като с Вик и Фуджики ме накара да видя другия хит с негово участие  Crazy
Трима страхотни актьори в една и съща роля ме провокираха да ги гледам след впечатляващо участие в други проекти. Другите младежи не оставиха траен спомен у мен, дори не си спомням как изглеждаха, освен че китаеца беше грозен и абсолютно неподходящ за ролята колкото и да се стараеше, а корееца въпреки, че се справи не лошо го помня само с креватните му истории с които разруши кариерата си  Rolling Eyes
Та да се върнем на японската версия 2005, наперения като петле Мацумото Джун предизвика само смях с появата си като лидер на Ф4, бързо ме опроверга с игра човека, любим актьор ми е, въпреки леко некрасивата външност  Mr. Green
Ханазава Руй, ах какъв изтънчен, деликатен, леко меланхоличен образ направи. Доста му се получи когато се върна гаднярче от Париж, вкара бруталност която Вик и корееца нямаха.
Другия любим образ Шота и него открих тук, добре се справи със Суджиро.  Tsuyoshi Abe не го помня добре, но вероятно не е обърнато достатъчно внимание на образа му въпреки двата сезона.
Макино, типична японска ученичка изигра Иное Мао, повярвах на всяка нейна постъпка, дори семейството и не бе дразнещо като в другите две версии  Grinning Някой ден пак ще си го припомня.
Естествено целувки за завършек  Grinning Heart Eyes



Утре продължавам, че стана дълго, за другите версии ще е по-кратко, защото не ги помня толкова добре и няма какво толкова да се каже  Crazy Mr. Green

# 39
  • Мнения: 9 235
Дане Hug
Върна ме назад във времето.
Много ми хареса,аз не бих могла така да резюмирам.
Само ще споделя,че в корейската версия исках Тя да си е с Мими,но за другите стисках палци за Вик и Шун.
Има версия на анимето в която Тя си остава с Ханазава Руй.Трябва да я видя.

# 40
  • София
  • Мнения: 562
Тайна, моля те препоръчай ми някое криминале, тебе питам, понеже и ти като мен си им фен.

2в1, този сериал - Abaut Time,  го гледам предимно заради двамата главни и режисьoрчето от ZE:A, но все пак щом все още го гледам, значи че с нещо задържа вниманието ми.2/3 от сериала вече съм ги изгледала и ми е интересно какво ли ще стане с главната, какво ли я очаква в бъдещето. От групата имам трима любимци, които се изявяват и на филмовото поприще.

# 41
  • София
  • Мнения: 15 485
Тайна, моля те препоръчай ми някое криминале, тебе питам, понеже и ти като мен си им фен.

2в1, този сериал - Abaut Time,  го гледам предимно заради двамата главни и режисьoрчето от ZE:A, но все пак щом все още го гледам, значи че с нещо задържа вниманието ми.2/3 от сериала вече съм ги изгледала и ми е интересно какво ли ще стане с главната, какво ли я очаква в бъдещето. От групата имам трима любимци, които се изявяват и на филмовото поприще.


freedoms, не знам какво си гледала.Ще ти пиша тези,които гледам сега.

The Ghost Detective, Voice 2, About Her, Lovely Horribly.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 14:15 от Тайна

# 42
  • Мнения: 6 840
Raina (After School) - Home (Your Honor OST)


Много нежна песен, фон на нежна целувка. Юн Ши Юн за пореден път показва, че го бива в тези сцени.


freedoms, Hands Ok Hand.

Дане Hug
Върна ме назад във времето.
Много ми хареса,аз не бих могла така да резюмирам.
Само ще споделя,че в корейската версия исках Тя да си е с Мими,но за другите стисках палци за Вик и Шун.
..............
+1 Hands V
Ще добавя само, че и в двете китайски версии исках Тя да остане с Баш Главния, а не с приятелчето му.

# 43
  • Мнения: 9 235
2в1,аз само едната китайска версия съм гледала и и беше все тая с кой ще остане главната.
Обаче за Вик ми беше кофти.С този негов меланхоличен,нежен,очарователен,тъжен поглед.Направо късаще струни в душата ми. При японците нямах претенции и двамата ми харесваха (на мен японската ми е любимата версия),но аз принципно харесвам повече образа на Ханазава.
И аз искам да ми свирят на цигулка Heart Eyes


Moon River ми се иска да ги зареже и двамата и да се влюби в някой без да и създава проблеми,но не...В мрачния,облечен в черно принц и това е.
По ми е интересно как ще наредят другите двойки и дали ще има други.
Стискам палци за съквартирантката Hands Plus1

# 44
  • DE
  • Мнения: 9 068
Boys Over Flowers - Излъчиха го точно на време, нямаше из нета толкова азиатски сериали на достъпен език и блясъка, различната култура, интересна история и хубава музика направо връхлетяха българския зрител.
Подходящ за възраст 15-25 години, когато още витаеш в облаците и си мислиш, че морето е до колене. Напълно абсурден и неправдоподобен, но бе различен от масовката давана по нашите екрани. Почти през цялото време симпатизирах на Джи Ху, Мими чак към края ми стана симпатичен за разлика от другите версии къдете почти през цялото време се колебаех кого искам да избере ГГ.
Най-некадърно изиграния женски образ, от първи епизод не можех да понасям Джан Ди, до ден днешен се чудя толкова ли не можаха да намерят някоя сладка малка корейка за ролята ами заложиха на  традиционната нуна със съмнителни актьорски и визуални качества. А хората просто са си ползвали щампата вече до болка позната и на западния зрител.
Много силни други двама от Ф4, може би тук бяха най-добре разгърнати техните образи, приятни за окото и добре изиграни роли.
Никога не съм изпитвала желание да си пусна отново поне част от филма, напълно ми бе достатъчно едно гледане, за разлика от японската и тайванската версии.
Целувките, това не бяха целувки, а стискане на устни от страна на момата и опит за макар и някакво подобие на целуване от страна на мъжа, от тук е култувия израз за докосващите се скумрии  Mr. Green
Скрит текст:

Meteor Shower - още с появата си бях впечатлена от Hans Zhang. Другите дори не стават за коментар, че до последно се чудех как можаха тия незвзрачни да ги изберат за Ф4, най-неудачно продбран актьорски състав. Момата ми е от нелюбимите азиатски образи, пластична, врякаща, досадна, лигла която величаят твърде много и напълно незаслужено  Rolling Eyes И как по дяволите си позволиха да изберат този за ролята на Ханазава Руй
Скрит текст:
по никакъв начин не се доближи с визия, игра, усещане до образа на фона на Вик и Шун.
Невзрачна и неуспешна адаптация, незапомняща се с нищо.

За версиите тази година ще пиша когато ги изгледам, харесвам и двете и двете не са преведени до край  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт