Магията на изтока - тема 55

  • 45 875
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 562
Тайна, гледала съм само 3 или 4 серии на Voice 2 , тъй като бях на море 10 дни и там нямах интернет не успях нищо да гледам, но  сега ще наваксам с него и ще видя останалите три, които не съм  гледала.Както винаги ти, а и 2в1 се отзовавате на повика ми, за което искрено ви благодаря. Ill

Дане, много правилно си го написала относно корейската версия на Boys Over Flowers.Честно казано и мен с това ме привлече и спечели този сериал-малко по-различна и красива история за любов между бедно момиче и богат наследник, красиви момчета, но и на мен за съжаление Джан Ди, т.е. актрисата и до сега не можа да ми стане приятна, само като видя, че тя играе в даден сериал, просто не го гледам, колкото и да е хубав. Не мога да я преглътна тази актриса и много ме е яд, че се ожени за такова хубаво момче. Аз съм гледала корейската, японската и тайванската версии и мога да кажа, че и трите са ми любими.Всеки път се влюбвах в някое от тези красиви момчета и се сдобивах с нови любимци.Може би и за това не се решавам да гледам по-новите версии, а и китайската, просто не знам коя от тях си заслужава.

# 46
  • Мнения: 6 682
Корейската версия е първият азиатски сериал, който гледах и си ми е сантимент наред с всичките кусури, които намирам сега, след множеството вече изгледани азиатски продукции. Но като се замисля тайванската, нищо че е най-стара, май ми е най на сърце.

Gu Hye Seon беше най-неподходящата актриса за ролята от всички версии, които съм гледала. Като започнем с възрастта и завършим с всичките врясъци, физиономии и неадекватно поведение.


В края на последния излъчен епизод на Your Honor дадоха превю на новият сериал, който ще започне след него - Two Lives One Heart. Сценарист и режисьор са работили заедно за Defendant. Фактически с това започна превюто. От това, което видях, няма да е от леките драми. Кастът обаче е превъзходен.

А след превюто показаха реклама на Черна гора. Не, че разбрах нещо, но явно рекламираха страната като туристическа дестинация.

# 47
  • DE
  • Мнения: 9 068
Позната муцуна пее оста на новия с Барон  Grinning Heart Eyes


Харесва ми.

# 48
  • Мнения: 14 394
Оп и аз да напиша-гледам някакъв филм по Нова - с един мой любимец в Париж,а там бях преди дни!Направо все едно съм във филма!

# 49
  • DE
  • Мнения: 9 068
Тъкмо и ние го гледаме и коментираме как ни се иска пак да сме там  Crazy Praynig

# 50
  • Мнения: 14 394
Да ето,ето че станахме две!

# 51
  • Мнения: 9 131
Koй филм?

ОСТ-то на новото на Барон не е впечатляващо,но на мен ми трябва малко време да свикна с музиката. Blush
Корейците лично за мен правят най-добрите ОСТ-та.

# 52
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 493
Собствениците на d-addicts излязоха днес с крайно решение.
Спира се качването на всякакви субтитри на английски. Завинаги.
След 23 септември цялата секция, която е огромна с този многогодишен труд на стотици преводачи, ще бъде изтрита и с това ще се сложи край.
Жалко, но всяко хубаво нещо си има начало и край.

Скрит текст:
Все още не се знае нищо друго, къде ще качват своите субтитри преводачите и дали изобщо ще продължат да превеждат на английски.
В последният месец спря и качването на raw-версии на повечето текущи японски сериали. Преводачите не могат и да превеждат. Отвреме на време само един кореец качва, но определени заглавия, които той си хареса.

От J-raws.me (единственото място където все още се качваха японските сериали) не са ъпдейтвали от повече от три седмици. Появиха се преди 5 дни с изявление, че "в следващите няколко дни ще продължим с качването", но нито дума повече след това. Явно тяхното "няколко дни" е много разтегливо понятие. А най-вероятно и повече няма да се появят.
Тяхното поведение е отвратително и нагло, защото на тях лично им се плаща, за да качват японските сериали, а те не го правят. Феновете им даряват постоянно пари, но наглостта им е безгранична.

Останаха само китайските торент-тракери, но там китайците директно качват с техни хардсъбове и превеждането със софт на английски става много трудно. Повечето преводачи не се и наемат.
С няколко думи - може би дойде края или поне много, много трудни времена за феновете на японските сериали.
Двама от големите преводачи и хората, които се грижеха основно за реда в d-addicts, обмислят засега няколко варианта, евентуално да се създаде ново място където преводачите да качват своите субтитри и разбира се, да се намери сериозен ъплоудър на новите сериали, но всичко е все още на етап обмисляне.
Към днешна дата нищо не може да се следи от текущите сериали, някои оттях и приключиха, но не се знае дали и кога/ някога ще бъдат довършени с превод на английски.

Много трудни времена за феновете на японските сериали. Аниметата и мангите нямат такива проблеми, а всичко е върху нас, феновете на сериалите от островите. Тъжно.
Така и не се реши този огромен проблем с японските сериали.

Карам засега в японските онлайн-сайтове или каквото хвана по японските тв. Жалко е. Предстоят много силни заглавия тази есен, а не се знае нищо.

Реклама на Chugakusei Nikki.
Японците тази есен отново с любовна история за жена-сенсей и ученик. Подхванаха пак тази тема... Момчето е абсолютно непознато, казва се Кенши Окада и това е първата му роля.


Последна редакция: нд, 09 сеп 2018, 16:37 от rossonera

# 53
  • MJF
  • Мнения: 8 528
 Confused а аз си мислех че заради предупреждението за бавен превод/почивки  няма "мърдане" на японския фронт. Колко жалко. Аз почти карам предимно на тях. Останала съм иначе почти само на документалистика. Е дано добри ентусиасти намерят решение. А ние ще се въоръжим с търпение. Ехххх  Confused

# 54
  • Мнения: 9 131
Moon River
Изгледан. Grinning
Първо да кажа,че си връщам думите назад относно облеклото и най-вече анцуга с китки на Тя.
Ето този (не го намирам в пълния му вид)
Но ето един Том Харди с подобен
Щом Харди може и Тя може.Joy
Освен това след Броманса където нямаха никакъв срам,тук пак целуването на ръка беше най-виш акт на показване на любов.В няколко сцени дори устните им се докоснаха,представяте ли си.ОМГ
Има песен в която пеят нещо за "кис,кис",ама не е било за целувки. Scream
Става за веднъж.Началото ми беше забвен,после дрн-дрън,но последните епизоди ме развълнуваха.

# 55
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 493
Sad panda needs a hug. Няма светлина в тунела засега, но цял днес се говори, феновете се обединяват и мисля, че скоро ще има яснота. От тези, които качват и преводачите на английски зависи цялата верига надолу...
Gibo to Musume no Blues - епизод 7 е преведен от дни на английски.
subie06 чака със седмици да бъде качен някъде с добро качество, но накрая не издържа и преведе епизода от видеото с вградените китайски йероглифи. Направи английските букви четими, да не дразни окото толкова много. Онлайн-сайтовете обаче абсурд да изтеглят епизода от китайските тракери, те са мързеливи и чакат наготово.
Ще чакат да се появи евентуално добро качество, за да се възползват. Такова се появи преди малко от една индонезийка, заедно с 8-ми епизод, така че предполагам ще се размърдат. subie06 ще направи всичко възможно да преведе бързо 8-ми епизод и да завърши сериала преди да затворят секцията със субтитрите.
В Япония този вторник ще излъчат 9-ти епизод и на 18-ти септември приключва с общо 10 епизода.




Тия двамата, като ги видях на срещата с журналистите онзи ден, а и дори само в двата излъчени епизода от сериала им, как са направили химията и физиката (сигурно и биологията), изобщо няма да се учудя, ако прочета, че са се взели наистина.
Че Джин Хьок е като памук до Ха Юн. Сладка двойка.

# 56
  • DE
  • Мнения: 9 068
ONE OK ROCK – Mighty Long Fall | DEAD POP FESTIVAL 2018


Леле каква публика  #Crazy Mr. Green и заглавието на фестивала си го бива  Laughing
И още едня яка публика на Hua Chenyu, от 5.25 мин., чакам го да изпее и оста на живо  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 09 сеп 2018, 23:37 от дането

# 57
  • Toronto
  • Мнения: 683
Да се отчета и аз с нещо, което за първи път от доста време насам ми хареса - Midnight Runners. Жанрът е точно както е описан - Action-Comedy / Police / Crime. Не се сещам за никаква критика, беше ми забавно, на моменти се хилих, на моменти чак и аз залягх от напрежение. С една дума препоръчвам, макар да съм сигурна, че сте го обсъждали.

# 58
  • Мнения: 6 682
Това съм го пропуснала Thinking. Тези дни ще погледна тез двамата УбавцИ какви ги вършат. Даже и бг превод си има филмът.

Тупи, гледаш ли Великолепието си в Devilish Joy?


Това с d-addicts се очакваше рано или късно. Когато спряха торент секцията беше същата полемика как ще се направи ново място за качване и подобни, как не трябвало да се губи такава огромна база данни, но нищо не се случи. Не се надявам и сега. Дано продължат да качват поне в avistaz и subscene.

# 59
  • BG
  • Мнения: 4 456
2в1, трябва да драснеш някъде, че изгледах цяла корейска драма, всъщност още два еп. остава да се появят и съм готова, направо съм горда със себе си.За самия сериал- не е само лек и разтоварващ, вчера  коментирахме по този въпрос в спирита и там писах мнението си по въпроса. Сега се чудя да дам ли още един шанс на Броманса, че Tuon много го хвали, а  аз на 2-3 еп.  го бях зарязала.

Общи условия

Активация на акаунт