Правата на ДЕЦАТА ни с ТЕЛК - 2

  • 60 246
  • 774
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 929
Точно това имам предвид “Писмо за явяване пред ТЕЛК”

# 736
  • Мнения: 141
Ясно, но не е ли някак нередно да ни искат в това положение нови документи да подготвяме. Два месеца след отмяна на извънредното положение означава, че ще важат до 13 юли, нали така? Ако е така, предполагам, че ще получим нови писма кога да се явим ?

Нови писма се получават след като подадете документи.

# 737
  • Мнения: 2 310
Ами или ще гледат само по наличните документи, или ще изпратят нови писма с нова дата. Най-добре да питате съответния ТЕЛК как процедира.
Нашата дата мина, гледаха по документи. Кога ще дойде решението не знам. Поне успях да набавя документите преди да обявят ИП.

# 738
  • София
  • Мнения: 2 934
Здравейте.
Исках да попитам.... Кандидатствам за личен асистент, казаха че като са ми готови документите от социалните, трябва да ги занеса в общината и там вече ме назначават. Въпроса ми е, ако съм на 4часа каква сума горе долу се очаква да получавам, за да мога да си преценя някакви неща?
И ако през това време ми попадне работа, която мога да я съчетавам с гледането на детето, как стоят нещата?

# 739
  • Мнения: 2 310
Здравейте. При получаване на ЕР от ТЕЛК по пощата от датата на получаване, т.е.написаната на обратната разписка, ли трябва да броя дните?

# 740
  • Мнения: 6
Здравейте!:) Имаме издадено решение на Телк за детето ни, което нямаме намерение да обжалваме. Днес мъжът ми е ходил в картотеката да го завери, защото 14 дневния срок изтече, но са му отказали с обяснението, че не е минал един месец(!?), тъй като можело и НОИ да обжалва, да отидел пак в края на месеца...никъде не съм прочела подобно нещо. Дали въобще е така или са го пуснали по пързалката?😀. Още един въпрос - аз мога ли да отида в Социално подпомагане без тази заверка, че не съм обжалвала? И още един😀 - до НОИ трябва ли да се ходи или в Социално подпомагане се случват всички неща с подаване на документи и изплащане на помощта? Благодаря ви много!:)

# 741
  • Мнения: 7 384
Чакаш един месец и тогава отиваш.При нас не ги приемат по-рано,а изплащат всичко от датата ,на която е свършил стария ТЕЛК.

# 742
  • Мнения: 11 984
От кога е това чакане 1 месец за заверка?
14 дни е срокът за обжалване на административен акт, ако не е променян законът.
Началото на 2019, февруари месец детето се явява за преосвидетелстване. Още същия ден ни дадоха решението, 14 дни по-късно заверих решението е подадох в социалните.
За Русе поне беше така.

# 743
  • Мнения: 6
Да, оказа се, че са допуснали грешка. Извиниха ни се:) Срока си е 14 дни.


От кога е това чакане 1 месец за заверка?
14 дни е срокът за обжалване на административен акт, ако не е променян законът.
Началото на 2019, февруари месец детето се явява за преосвидетелстване. Още същия ден ни дадоха решението, 14 дни по-късно заверих решението е подадох в социалните.
За Русе поне беше така.

# 744
  • Мнения: 44
Здравейте имам един въпрос. На 19 ни викат на комисия в Иван Рилски, за адреса на Иван Гешов ли става въпрос или друг адрес?

# 745
  • Мнения: 39
Здравейте приятели!Имам една молба към вас!Интересува ме какви са правата на децата с увреждания,?Обувки,проходилки,колички и т.н....
Благодаря много!
Ще правя проект на тази тема ,много полезна информация!!!

# 746
  • София
  • Мнения: 38 476
Прочети първия пост. Всяко дете мож да получи нещо според нуждите си.
Аз да ви питам - взехте ли си данъчното облекчение? Аз подадох документи в последния момент - 30.04, но не са ми превели нищо още.

# 747
  • София
  • Мнения: 321
Прочети първия пост. Всяко дете мож да получи нещо според нуждите си.
Аз да ви питам - взехте ли си данъчното облекчение? Аз подадох документи в последния момент - 30.04, но не са ми превели нищо още.

Можете ли да ми разсяните(може и на лично) какво,как и кога се подава за това обкекчение? На скоро звънях в данъчното да попитам имаме ли право на облекчения за данък МПС,но ме отсвириха. Ще съм ви благодарна 😊

# 748
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз не мога да обясня. Питай счетоводител. По принцип фирмените счетоводства оправят това още около Коледа.
За мпс - май в началото на темата имаше инфо. Но трябва да е под определени кубици. Нашата е над.

# 749
  • София
  • Мнения: 2 934
Прочети първия пост. Всяко дете мож да получи нещо според нуждите си.
Аз да ви питам - взехте ли си данъчното облекчение? Аз подадох документи в последния момент - 30.04, но не са ми превели нищо още.

Аз го взех, но още първите месеци. Нямаше проблем, счетоводството си задвижи нещата.

Общи условия

Активация на акаунт