Какво ще купя отново?

  • 97 444
  • 745
  •   1
Отговори
# 210
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Точно чесновия на лидъл немога да го накуся дори, толкова ми е гаден. Всичко е въпрос на вкус.

# 211
  • София
  • Мнения: 1 036
Точно чесновия на лидъл немога да го накуся дори, толкова ми е гаден. Всичко е въпрос на вкус.

И на мен този в тубичката, ужасен ми е. Може друг да има.

# 212
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 690
Може ли да ми препоръчате марка хубав чеснов сос? (освен Heinz)
Лидл-ските - Каниа. Всички сосове са им хубави. Този го изядохме на 1 вечера целият. Страшно ни хареса.

а като състав как са? чеснов сос пък е много лесно да се спретне.

Това е причината да ги харесваме - няма фатални гадории:
Сос Ремулад:
65% рапично масло, вода, алкохолен оцет, горчица (вода, синапено семе, алкохолен оцет, трапезна сол, подправки), захар, 2.4% яйчен жълтък, царевично нишесте, 1.6% зелени подправки, трапезна сол, лимонена киселина, антиоксидант - Калциев динатриев ЕДТА.

Кетчуп:
72% конц. дом. пюре, запар, алкохолен оцет, трап. сол, подправки, лим. киселина.

Горчица:
вода, 20% синапено брошно, винен оцет, захар, пшенично брашно, трап. сол (с Калиев йодат), слънчогледово масло, подправки и оцветители - каротини и рибофлавини.

Няма палма, няма карагенан и други екстри. Личат си зелените подправки, не са екстракти...

# 213
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Най-лесният и бърз чеснов сос със съставки от Лидл, а и не само е: Кофичка от 400 гр. заквасена сметана, 1/2 кофичка кисело мляко /може малко повече или по-малко в зависимост от това колко е гъсто млякото и колко гъст искате соса/, няколко скилидки счукан чесън, сол, подправки по желание, аз слагам копър. Става много вкусен и е лек, за разлика от чесновия с майонеза, например.

# 214
  • София
  • Мнения: 4 735
Не е по темата но да попитам ... има ли тема само за Е—тата?

# 215
  • Мнения: 1 342
Аз го правя със 200 мл. майонеза, 1- 2 супени лъжици кис.мляко, 1 скилидка (настърган на ситното ренде чесън), 1/2 чаена лъжичка горчица, сока на 1/4 лимон, щипка лют червен пипер, черен пипер, малка щипка захар и сол.
Всеки, който го е опитал го е харесал. Kissing Heart

# 216
  • Мнения: X
Остава и аз да си кажа рецептата за домашен чеснов сос.
Половин кофичка кисело мляко 4,5%, супена лъжица майонеза и чесън на прах. Бързо, лесно, вкусно. На Аладин не е лош готовият сос. Виждам, че Кауфланд го предлагат от лятото.

# 217
  • София
  • Мнения: 4 029
Остава и аз да си кажа рецептата за домашен чеснов сос.
Половин кофичка кисело мляко 4,5%, супена лъжица майонеза и чесън на прах. Бързо, лесно, вкусно. На Аладин не е лош готовият сос. Виждам, че Кауфланд го предлагат от лятото.

А на какво го слагате този сос - аз само за пържени тиквички правя, но слагам и копър.....

# 218
  • Мнения: 1 524
Остава и аз да си кажа рецептата за домашен чеснов сос.
Половин кофичка кисело мляко 4,5%, супена лъжица майонеза и чесън на прах. Бързо, лесно, вкусно. На Аладин не е лош готовият сос. Виждам, че Кауфланд го предлагат от лятото.

А на какво го слагате този сос - аз само за пържени тиквички правя, но слагам и копър.....
Аз правя такъв сос и за разни панирани хапки, пилешки обикновено.

# 219
  • Мнения: X
А на какво го слагате този сос - аз само за пържени тиквички правя, но слагам и копър.....
И аз основно на пилешки хапки и на пиле, печено на грил. За пържените тиквички не слагам майонеза, те са достатъчно мазни. На тях само кисело мляко, чесън и копър.

# 220
  • Мнения: 4 820
И аз никога не бих си купила готов сос, а забъркването на чеснов е лесно и поне знаеш какво си сложил. Майонеза (от Берьозка или домашна) слагам само на един пролетен сос, който си правя - две части леко отцедено кисело мляко, една част майонеза, горчица на вкус и ситно нарязани зелении - пресен чесън, магданоз, майоран и каквото друго ви се харесва.

Да похваля нахута в консерва на Крина - много вкусен и готов за консумация без допълнителна обработка.

# 221
  • Мнения: 18 037
Страхотна тема! Миксът замразени зеленчуци Президент на Клевър

# 222
  • Мнения: X
Фъстъци Елит.
Вкусни,най-добрите,дано не ги развалят!
Има и едни на Вуйчо Ваньо,но по-трудно се намират.
Обичам да хапвам фъстъци вечер пред лаптопа Simple Smile

# 223
  • София
  • Мнения: 973
Много обичам слънчогледовите семки на Вуйчо Ваньо. Но наистина трудно ги намирам. И едни солети на Велеви...обикновени или с маслини.Тях също рядко срещам.

# 224
  • София
  • Мнения: 4 735
Фъстъци Елит.
Вкусни,най-добрите,дано не ги развалят!
Има и едни на Вуйчо Ваньо,но по-трудно се намират.
Обичам да хапвам фъстъци вечер пред лаптопа Simple Smile
За кои фъстъци става въпрос ?

Общи условия

Активация на акаунт