НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 124

  • 56 335
  • 746
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 11 789
Мацето от къде си? Идвам ти на гости Grinning

Останаха двечки, не си ги давааааам ScreamJoy

# 271
  • Мнения: 27 913
Таня, расзмя ме с тези мръвки Joy Значи жените не ядат сериозни мръвки, все на ТМ да ги сервират hahaha
Мацето, доста апетитно Laughing Аз не отричам режимните сладкиши, хлябове, соленки Laughing Всеки си усеща кое работи най-добре при него, аз също си правя когато ми се прияде нещо, не е често просто. newsm78 Дори любимите ми плодове хапвам по-рядко, отколкото си мислех. Mr. Green
За вгх- аз при 20-30 грама изобщо не се чувствам добре.

# 272
  • Мнения: 79
Мацето от къде си? Идвам ти на гости Grinning

Останаха двечки, не си ги давааааам ScreamJoy
Скъндза JoyWink

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, дайте съвет къде в София (по възможност в южните и западните квартали, но може и другаде) продават големи тенекии свестен зехтин на прилична цена? Преди купувах от едно магазинче след Кресна, но много отдавна не сме минавали натам. Сега ползвам Costa d'oro, но не съм съвсем убедена колко е качествен. И от къде купувате чист зехтин за готвене? В Кауфланд не намерих.

# 274
  • Варна
  • Мнения: 36 841
Тоя Коста Доро и аз нещо напоследък не го харесвам какъв вкус дава на салатите.

Да ви кажа, тая седмица ще има над 300 грама авокадо на цена 1,99 в Кауфланд. Аз ще си купя.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 17:38 от HighSpeed

# 275
  • Мнения: 13 065
Маре, в дългосрочен план поддържане на толкова ниски В, твоите ще са около 20 гр, ако не са ти много семките, не е добре. Около 50-60-70 е по- удачно. Лесно ще ги вдигнеш с някой плод тиквички и патладжани. Аз без плод със зеленчук си ги удрям 30-40 гр.

Напарвих си чудна гъста супа от зеленчуци- зеле, мирков, тиквичка, патладжан, целина, чушка и 2 картофа на цялата тенджера.
На обяд я ядох със 100 гр хрупкав бекон, а на вечеря с 150 гр заквасена сметана, многоооо вкусно! И засища! А като калории е ниско. Чудно за днешната жега:)

# 276
  • Мнения: 39 738
Жаки, от утре(дори днес) се взимам в ръце. Аз и тиквички и патладжани ям(естествено вместо салата), просто най- лесно и бързо ми е с краставица. Добавям и маслини, дори не броя по колко ям, но май наистина въглените трябва да ги вдигам....
Аз умишлено избягвам плодовете, защото почнах режима заради висока кръвна захар. И все гледам да ги заобикалям от далеч. Рядко нещо сладко ям или пия вино.
Та попитах с какво да вдигам въглените, но да не закачам кръвната захар.
Днес след обяд хапнах ябълка и заквасена сметана. Утре след кафето ще има и закуска. А за обяд салатата ще е от цвекло.

# 277
  • Мнения: 13 065
Маре, като ядеш плод с мазно няма страшно, няма да скочи рязко КЗ. Аз много обичам шайби ябълки, круши или ананас пържени в масло! Поръсвам с канела и лъжица сметана, уникално е!

# 278
  • София
  • Мнения: 1 047

Аз умишлено избягвам плодовете, защото почнах режима заради висока кръвна захар. И все гледам да ги заобикалям от далеч. Рядко нещо сладко ям или пия вино.
Та попитах с какво да вдигам въглените, но да не закачам кръвната захар.
Днес след обяд хапнах ябълка и заквасена сметана. Утре след кафето ще има и закуска. А за обяд салатата ще е от цвекло.
Аз научих, че не на всеки понася комбинацията плод+ наситени мазнини. При някои хора от тази комбинация рязко скача кръвната захар и ако имаш драми с нея просто си я премери след такъв експеримент.  Peace

# 279
  • Мнения: 39 738
Надявам се да го направя. 2 часа след хапване да изследвам кръвната захар, нали? Правила съм изследване на гладно, после хапвам(тогава 2 варени яйца)  и след  2 часа пак я измервам кръвната захар. Беше по- ниска от първоначалната.

# 280
  • Мнения: 27 913
Савина, при нас в Кауфланд до онзи ден имаше още зехтин екстра върджин, на около 9лв литъра. Не е Коста д'оро, но не помня марката. В Пловдив и в други супермаркети съм виждала подобни, пак екстра върджин, в същите бутилки (като форма), но друга марка. Все са гръцки и все струват между 8-10 лева. На нас ни допадат на вкус. Или ти държиш да е в големи тенекии? newsm78
Мариат, можеш да закусваш и със зеленчуци- пак ще вкараш повече вгх.

# 281
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не че толкова държа, по-удобно ми е просто. Само искам да не е горчив, други претенции към вкуса нямам.

# 282
  • София
  • Мнения: 1 047
Надявам се да го направя. 2 часа след хапване да изследвам кръвната захар, нали? Правила съм изследване на гладно, после хапвам(тогава 2 варени яйца)  и след  2 часа пак я измервам кръвната захар. Беше по- ниска от първоначалната.
Не знам кога се мери, хората имат глюкомери и си мерят редовно, но аз не разбирам. Питай в някоя диабетична тема  Peace

# 283
  • София
  • Мнения: 11 789
Надявам се да го направя. 2 часа след хапване да изследвам кръвната захар, нали? Правила съм изследване на гладно, после хапвам(тогава 2 варени яйца)  и след  2 часа пак я измервам кръвната захар. Беше по- ниска от първоначалната.
Не знам кога се мери, хората имат глюкомери и си мерят редовно, но аз не разбирам. Питай в някоя диабетична тема  Peace

По скоро след 1 час, трикратно

# 284
  • Мнения: 924
Аз да питам това бадемово мляко от къде го купувате? Като му четох състава вчера в Кауфланд ме отказа. Същата работа и със сметаната за готвене. Купих една на Президент (беше на промоция 1,70 малкото шишенце). Другите бяха все с растителна мазнина (олио) тази беше най- малкото "зло", просто ще я използвам по- рядко.
Днес: З.безкофеиново кафе с кокосово масло (утре ще сложа и маскарпоне), О. свински врат на фурна със сирена, зеленчуци и кис. краставички, шепа печено индийско кашу, В: Пушени гърди - 2 кокала с доста мъвки, салата от спанак, маруля, авокадо, ленено семе, сусам, краставичка, рукола, няколко маслинки и може би квадратче 85% линд, ако ми се яде (не съм яла от като съм започнала режима).
Продължава да ми се спи и да съм нервна вече започвам четвърта седмица седмица. Кантара не мърда повече от кило, кило и малко, см в началото по- чувствително. Ще ги измеря тия дни пак да видя има ли напредък, но съдейки по дрехите едва ли. Не се откавам, продължавам си напред, така или инъче не ми пречи и ми е вкусно.
И още нещо да питам- има ли някой да е забелязал, да има миризма на пот (под мишицата). Не знам от режима ли е или нещо са развалили дезодорантите, които ползвам?

Последна редакция: пн, 17 сеп 2018, 16:26 от parusheva

Общи условия

Активация на акаунт