Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 8

  • 44 223
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Савич и Качър, зелении ви липсват и на двете. Доматите са плодове, не зеленчуци. Не са лоши и аз понякога ги ядях, но не сами. Наблегнете и двете на магданоз и марулите. Като излизам все още си нося зелени чушки и морков. Лесно се явят без да цапат. В доматите и краставиците, които са прекрасни и полезни храни по принцип няма фолат. Яйцата са полезни по принцип, много даже, но е добре да са от богатите на омега 3.

Качър, въглехидратите задържат вода. Като ги махнем заменяме с витамин Ц. По едно време ме стягаше гърлото. От йод се получава сухота. Почнах да вземам витамин Ц и досега, ако усетя сухота, бъркам в буркана от 1кг аскорбинова киселина, слагам мъничко във вода, ако не ме мързи гася със сода и пия. Купувам го, заедно с лимонтузу, от един склад в Пловдив в опаковки от 1кг. За цялото семейство и котарака. По големичка доза трябва в началото. Около 3 грама на ден пиех за да нямам сухота. После салатите вършат работата.

Хипогликемии, ако сте вече в дълбока кетоза и не приемате Метформин докато спортувате не би трябвало да има.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 709
Не ми липсват, до преди 5 дни ядях и много марули, магданоз, копър, броколи и т.н. Просто престана да ми се яде и дори гади. Това с домата е само вчера.
Не е сухота или топче, а като при рефлукс- пълнота в гърлото, само че не връщам храната... още.

# 17
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Да, обаче в момента вземаш Б12 в конски дози а той сваля витЦ. Не е лесно. Ще мине. Махна ли Метформина или още го пиеш? Той, ако си в кетоза не ти трябва.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 709
Не вземам още B12 Sad Ей сега отивам да си взема от една аптека.
Махнах всичко последните 2-3 дни, вкл. метформина.

# 19
  • Мнения: 7 856
Като сме на вълна добавки, моля ви да ме насочите към качествен вит. D3 на нормална цена, защото явно ми трябва - слънце и през лятото кожата ми вижда само по част от ръцете, и то рядко.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 709
Пробвай с Вигантол. Ако имаш сериозен дефицит- около месец по 10 капки. После вече разреждаш. На повечето хора им действат добре.

# 21
  • Мнения: 54 056
И аз при вас отново  Hug
Идвам с въпрос към Дева.В предната тема коментира приема на пчелен прашец.
Моля те,сподели по какъв начин го поемаш?Опитвах накиснат  с мляко,вода ами повдига ми се честно от набъбналата структура... Sick
Единствено с мед го притиквам някак си,но той изобщо не е еквивалент ...
Приемам други идеи,не съм се отказала още  Whistling

Какъв е този прашец, който набъбва? Моя го разтварям във вода, става полупрозрачна жълтеникава течност, нито ми мирише, нито някакъв вкус има. Преди го разтварях от вечерта, сега не винаги, някой път стои около 30 мин., докато си пия кафето за събуждане.

Елорче, все повече задобряваш с темите! bouquet

# 22
  • Мнения: 393
Nevi-наистина със зелените не съм много на ти в момента. Не пия никакъв метформинов препарат, само Омега 3 и Магнезии. Ендото не ми назначи, но нома индекса ми е 3,72 някъде.
Ще взема да си купя 2-3 кг. зелени чушки и ще ги хрупам всеки ден от тях, по 5-6 на ден, дали ще е добре. Яйцата, които приемам са домашни, не знам колко Омега имат.
Явно щом ми прималява вечер, някъде бъркам, а и ходя вечер 2 км. след, като вечерям около 21ч. и се прибирам все едно съм полята с душ.
Заседналия начин на живот ми докара тази IR. От работа на печката и от там на дивана.
Момичета, ставах и нощно влеме да ям, като някоя ламя. Сега дори не си го и помислям.
Nevi- взимам и Вигантол на седмица по 15 капки, може и да ми е малко. Ендото ми беше казала, по 2-3 капки на ден. Аз взимам седмичната доза наведнъж в края на всяка седмица.
Ще корегирам нещата, но момичета има ефект от тази НВ-ВМ диета.
На 5 август я започнах и до момента съм минус 6 кг.  Ендото ми каза: спорт и диета, само това.

# 23
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Какъв е този прашец, който набъбва? Моя го разтварям във вода, става полупрозрачна жълтеникава течност, нито ми мирише, нито някакъв вкус има. Преди го разтварях от вечерта, сега не винаги, някой път стои около 30 мин., докато си пия кафето за събуждане.

Такъв,съвсем обикновен  Rolling Eyes
Скрит текст:
И да,набъбва,а не се разтваря до течност,както ти пишеш.
Заливам ,колкото да покрие.Ще пробвам с друг вид.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И на мен ми прималява вечер. Още не съм установила от какво е. При нормално кръвно и кз.
Аз пия само В12 и вит. С за пикочната киселина. И Магне В6 си пия по принцип.
За пчелния прашец. На децата 3 зими подред давам 50 мл вода с разтворени вътре 1 ч.л. пчелен прашец и 20 к. прополис. Всеки ден. Няма почти никакъв вкус. И откакто го давам почти не са боледували или ако се разболеят изкарват с два сопола за ден- два и това е.

# 25
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Идвам с важни данни. Черен шоколад Lindt Excellence 90% cacao съдържа общо 14гр въглехидрати на 100гр, от които 7гр захар. Шоколадът е 100 грама (може да има и по-големи шоколади, но тук продават само тази разфасовка). Разделен е на 5 реда с по 2 квадратчета. Ядях по 2 квадратчета и не ме изритваше от кетоза, но тогавашния съдържаше 8 грама захар от общо 12 грама въглехидрати. Разликата се дължи на партидите какао, които поради промени в климата съдържат различно количество въглехидрати. 592ккал на 100 грама, тоест около 120ккал на изядени 2 квадратчета. Изцяло с какаово масло, много полезен за всички нас.

Савич, супер са домашните яйца. Искам и аз. По-полезен храна от тях няма - пълни с Б12, биотин, лецитин, белтъкът им не вдига инсулина. Чушките са бомба, но ти трябват и листа - спанаци, от глухарче, марули, магданоз.

Прилошаване то вечер трудно се преодолява. Организмът свиква с килата, нивата на захар и инстинктивно показва, че нещо липсва за да си в равновесие. Точно глюкомерите в мозъка, образно казано, са развалени и бибипкат вечер. Стратегията ми беше да ходя или тичам преди вечеря, да се натъппа първо с нискокалорични зелени, така че да залъжа тялото, че е претъпкано. Тази система работи за повечето мъже. Женските мозъци искат сладко и това е. При мене много помогна преди лягане да изяждам бавно шоколада. Първоначално 2, после едно квадратче. Някои жени си позволяват и повече въглехидрати, поне в началото. Щом знаеш кога ти прилошава не е неразумно да изядеш нещо, от което да ти става добре. С времето ще започне да ти трябва все по-малко въглехидрат.

савина, има ли ефект от Вит Ц за пикочна киселина? Аз пиех доста преди да се изследвам а излезе висока.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
то това с добавките си е цяла наука
зачетох се за фолата https://farmhopping.com/b/blog/2015/11/16/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0% … 0%B8%D0%BD%D0%B0/
 и така и не разбрах коя форма на вит.9 е по добра
фолат
фолиева киселина
?

# 27
  • Мнения: 4 042
Да се запиша и да се оплача в едно. Пети ден гладувам, с едно хранене на ден, до 700-800 ккал и вече качих половин килограм. Ще се побъркам просто от работа тия дни и нямам време за закуска и обяд. Най-гадното правя, с което май си докарах всъщност проблемите през годините - ям само вечер. И въпреки че не надхвърлям калории и въглехидрати, не отслабвам, не задържам, а даже качвам. Не знам дали е от задържане на вода, или от това, че въглехидратите макар и да не са много, са само на едно хранене и не се усвояват. Нямам търпение да се върна към нормалния график, още малко остана...

И благодаря за новата тема!

# 28
  • Мнения: 218
И на мен ми прималява вечер. Още не съм установила от какво е. При нормално кръвно и кз.
Аз пия само В12 и вит. С за пикочната киселина. И Магне В6 си пия по принцип.
За пчелния прашец. На децата 3 зими подред давам 50 мл вода с разтворени вътре 1 ч.л. пчелен прашец и 20 к. прополис. Всеки ден. Няма почти никакъв вкус. И откакто го давам почти не са боледували или ако се разболеят изкарват с два сопола за ден- два и това е.
Какъв точно прашец и прополис? Дай снимка или линк, моля те, че не им разбирам. Дебелее ли се от тях и вдигат ли кръвната захар? Да взема за мен и за детето, ако не.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Невена, не знам още. Съвсем наскоро я открих. Не е над нормата, но е на горна граница. Четох, че вит. С и много вода помагат, та рекох да пробвам. Няма да ми навреди. Така или иначе съм пушач и имам нужда от повече вит. С.

Общи условия

Активация на акаунт