Бебеискаща мечта в пупите расте сега - ТЕМА 27

  • 43 378
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 480
Здравейте момичета,
аз вчера бях на преглед и малкия ни мъж е вече 1300гр. Всичко му е наред на него, ама майка му започна много тегаво третия триместър.
Ставам до wc на всеки кръгъл час през нощта, но това ок. Киселините от около седмица са кошмарни и от всичко.. до повръщане. Вече не помага нито сода, нито бианацид . Вчера АГ ми изписа талцид, като последна артилерия с уговорката да не прекалявам с него. Ами снощи го пробвах,  минимален е ефекта. Вече се уча да спя седнала, та ако може поне малко да спя. Раничко ми се струва да се сбогувам със съня, ама каквото дойде,  важно е бебето.

Сънче, звучиш преуморена, разчитай на хората около теб и почивай повече, скоро ще си пушка 😘 Радвам се, че наддава добре малката бонбона 😍 стискам палци за бързо възстановяване за да ти е пълно щастието!

Лаленце,  как е младежа,  разказвай ни повече! 😘

Рози, не остана! Палчета за предстоящата среща 😘

Кари, сигурно е много мила гледка с куче и бебе! Кучетата наистина пазят бебоците, а пък бебетата им се радват като на живи играчки 😍

Другите момичета,  къде сте? Как са тумцаците?

Поръчах си книгата на Хедра за кърменето и още няколко книжки за бебето и почвам да се подготвям теоретично 😁

Весела нова година на всички!

# 691
  • Мнения: 71
Весела Коледа , момичета ! Чета ви редовно и много много ви се радвам , но не се включвам, понеже все още съм мнооого далеч от трепетите ви 😀
При мен мина първия гаден триместър, БХС беше наред , вече съм в 15 г.с. и се чувствам отлично (като изключим някаква гадна настинка точно за Коледа) ... Вече се отпускам да хвърлям по едно око на сайтовете са бебешоци 😀 До скоро това беше табу Хахах 😀
Та вероятно в следващите месеци ще се допитвам по-честичко до вас 🤷🏻♀
Весели посрещане на 2019 година пожелавам! Нека тя да бъде още по вълнуваща от настоящата 😘

# 692
  • София
  • Мнения: 6 010
Сънче,  браво на сладкишката! Идеално си качва Simple Smile Ти как така не се чистиш добре? От лохиите ли? А за матката и почивката слушай докторите, че не е шега работа. Предполагам, че таткото още си в вкъщи заради бащинство, та се възползвай.
HaKeRcHeTo, браво за хубавия БХС! Все така да е Simple Smile А ти ни пиши по-честичко как си и през какво минаваш, че на мен вече бременността ми се струва като преди цяла вечност.
Хулиганче, браво и на твоя младеж! Ти явно си уцелила лотарията щом не можеш да спиш хем от киселини, хем заради чести позиви за тоалетна. Аз страдах само от второто, но да ти кажа така тялото ми е свикнало за нощното кърмене Simple Smile
Ние сме добре, благодаря, че питаш Simple Smile Малкия е заформил кръглички бузки, будува все повече, вече общува чрез усмивки... расте си детето. Вчера излизахме на разходка в парка и мен това адски ме зарежда, а той си спи сладко в количката. Вечерта обаче ни разказа играта Sad имаше колики и е плакал почти без прекъсване от 8 до 11 вечерта, аз барабар с него. За първи път ми се случи да не мога да го успокоя с гърда и ми се скъса сърцето, че си гледам детето как страда, а не мога да му помогна. В резултат на неговото неядене едната ми гърда щеше да се пръсне от препълване и стриите не ми се разминаха. Тъпо ми е, но това е положението.
Иначе да ви препоръчам 3 сайта, които много ми допадат и чета като имам време. Пише доста за развитието на детето, игри, занимавки и все полезни неща.
namama.bg
purvite7.bg
umnobebe.com

# 693
  • Мнения: 4 087
Не е задължително да са колики, като гледам ви е време за скок в разтежът....това е все едно поумняваш изведнъж, ама ти е супер странно и не знаеш какво да се правиш.....и на глава да застанеш, ще реве, няколко дни поне. Моята първият и скок се успокояваше сами като спеше гола в количката и я лашках в коридорът хаха......и квартала съм обикаляла посред нощите с количката.....средно на 2-3месеца правят така. Може да забележиш,ако се храни с адапте или шише , че вдигат количеството на млякото в тея периоди Wink

Ето и постът ми в отчетната,  след първият и скок в растежът, моята ги правеше точно на 3 месеца
Скрит текст:
Цитат
....."Ей сега, ако дойдат социални на проверка, са я взели от раз Ивейн. Цял следобед е супер крива, не спа изобщо, дремна от 12 часа само има няма 20 минутки  от тогава само се кикерчи, в 3 часа и се позабавих с млякото, щото така и не спа и едвам смогнах да го приготвя, щото в нейният цирк, тя иска поне един зрител...например Аз. После се разсърди за млякото и от там като тръгна....не ще да я преспивам, буташе ме и ме биеше, после се разсърди, за това че почна да хълца и за капак се сърди, че е понапишкана. Смених памперса, ама вече едвам гледаше, позахили се ...до момента в който не се оказа, че докато съм я мила съм намокрила долното боди и се налага да го сменя, разсъблякох я и тя само това чакаше- вкисната, ненаспана и да трябва да се обличаме....никъв шанс, дереше се и не ще дори да ме погледне, успях да надена само главата на едно долно боди с дълъг ръкав и да закопчея памперса...до там с обличането, викам първо ще я успокоя...ама неще, късно е чадо, както се казва....ненаспана, раздразнена ......такъв рев му дръпна и такова бутане, че трябваше да действам бързо- мушнах я в количката, загърнах я хубаво с одеалото , отгоре още едно и излезнах пред входната врата на апартамента, да обикалям в коридора на входа, белким заспи......е след 30 минути обикаляне, аз по халат и маратонките на мъжът ми, неокъпана, по пижама и размъкнат, опикан потник приспах детето си голо с половин надянато боди в количката, из вкъщи се разхождат не сгънати дрехи, опикани памперси, дори прескочих една изпусната на земята залъгалка в спалнята, нямам стерилизирани шишета, а до следващият час на хранене остава има- няма час/....и си сложих една гооооляма халба бира. Сега е момента да дойдат социалните и да ми зададат въпрос...ще стрелям на мръвка"

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 16:59 от Не се сърди, човече

# 694
  • София
  • Мнения: 1 268
Здравейте, момичета!

Ние сме добре. Почнаха ни коликите. Пробвах няколко с Инфакол, но не видях ефект. Сега сме на Колийф и днес да чукна на дърво май сме по - добре. Почна вече много да се оглежда и сама си върти вратлето, като я оригам си държи и вратлето доста изправено.
Пуска усмивки в сън по-често. Почна да гука по малко. Нямам търпение да почне да общува.

Чери, много полезена информация.

Лаленце, благодаря за полезните връзки ще ги разгледам!
Много са жални малчовците. Коликите са изключително болезнени. Майката на моя много близка приятелка е педиатърката, лекар, но не е в София и няма как да е и на Рая. За всичко обаче и званя по телефона и когато се прибираме в родния град ходим дс ни и види. Та тя ми обясняваше за съжаление колко са болезнени коликите. Ии казваше една стара поговорка, как бебето, ако можело да говори, като има колики би казало 'ако мама знаеше колко ме боли.. Толкова е силна болката, че щеше да си сложи черна кърпа на главата!'
Много ми става жал и на мен. И на мен минсе плаче, ако можеше мен да боли, но няма как. Добре че, децата не си го спомнят това. 😢 Ще мине и този период и ще дойдат зъните 😭🤣
Много мило, че е почнал вече да пуска усмивки. И нашата се усмихва, но повече в сън ии след ядене.

Хакерче, браво за хубавите резултати!
Все по - често ще ти се иска да споделяш от бременните трепети!

Хулиганче, браво на твоя мъж, все така да расте! Заа неразположения, няма как. Тези киселини са ужасни, пък и в комбинация с пишкането съня става мираж. Ама, какво да ти кажа тъкмо се свиква за после.... Шегувам се няма свикване с неспането 😂🤣

Тези дни бях много уморена и се оплаквам на ММ, а той все ми повтаря 'като се почувстваш зле припомни си прес какво минахме за да имаме Рая ии веднага ще ти мине!'... Ами прав е, но понякога умората идва в повече.

Чакаме и другите да се отчетат 😇


# 695
  • Мнения: 3 902
Лаленце, у дома е, слава богу. Вече е и здрав и помага много повече. Добрата новина е, че ще работи повече от вкъщи и ще помага. Иначе задържам кръв и имам съсирек. Но това е защото бебка не суче добре и матката не контрахира. Ако благоволи да засуче изсуква 20-30мл, а примерно сега, седя 1час, плака, в крайна сметна не изсука нищо и си изпи изцеденото. И за това... аз го отнасям. Ама виновна съм си, с това секцио не се справих добре с кърменето. А и тя не иска и не иска да засуче без силиконов протектор още от ден едно....

Чери, права си и за това с поведението. Иска повече папо:) Иначе са и колики, много пръцка милата.

Еуфория, на нас ни изписаха био амика и смея да кажа, че засега ни помага. Уж било най-лекото. Поне от както даваме няма толкова газове, не се гърчи така и да кажа имахме спокойни часове, в които починахме.

Хулиганче, браво на вас. Все така да расте! За киселите и повръщането те разбирам. Добрата новина е, че родиш ли, магически изчезват. Също и като послезе бебокът намаляват. Помагаше ми, казвала съм, да спя права и чат пат гавискон сашета. Много хубаво запечатваше + спането права успявах да оцелея. А Сигридов ми изписа квамател, като условието беше да не го пия след 36та седмица, че влияе на храносмилателната система на детето. Имаше ефект като го пих около 32ра. Поне за кратко бях по-добре и успях да почина.

Влюбена съм в бебка да ви кажа. Вчера си задържа права главата по време на упражнения около 40дек. Усмихва се. Още като се прибрахме си задържа погледа... ясно е, че не вижда, но изглежда сякаш те. И сякаш гледа лампите Simple Smile абе очарователна е. От снощи има нов номер, като я гушнем се изпъва като струна и седи така 😂

# 696
  • Мнения: 2 361
Момичета,да ви кажа-ние минахме през много тежки колики.
Тъй като имаше и рефлукс ходихме на гастроентеролог.Та там ни обясниха,че е много важно оригването и че най-добре се оригва в поза Буда.След хранене просто държитв бебчето и чакате.
На мен ми беше трудно да го оригвам в началото,стигала съм даже посреднощ да клякам заедно с него само и само да успея Joy Това го бях чела Grinning
Иначе от капките най ни помогнаха Колийф Simple Smile
Не мога да намеря снимка на поза Буда,представлява нещо такова https://canpolbabies.com/pl/files/library/zdjecia_do_porad/2011. … anie_polezaca.jpg ,само че не слагате бебчето седнало,а го придържате изцяло.

Прегръдки на коремчетата и бебчетата

# 697
  • Мнения: 4 087
Аз и друг път съм писала- не слагахме бебето да спи без да се оригне. Колики- нямаше. Мъжът ми я е държал на рамо понякога и по 20 минутки, коремчето да идва точно на рамото. Тя беше и любопитна и се оглеждаше много. Казвахме и поза папагал. Simple Smile Щото на това прилича, ние си го измислихме. Иначе като стана на 2-3 месеца и по корем съм я оставяла след хранене, да извяди въздухът, понякога и с малко мляко, но не е фатално това

# 698
  • Мнения: 577
Здравейте момичета! Весела Коледа!

Много ви изпуснах, но след изписването настана лека лудница вкъщи. Тъкмо се прибрахме и свекърите пристигнаха след един ден и стояха 5 дена. Вече бях на ръба на нервна криза, защото имах нужда от спокойствие и време само за нас петимата. Но ги изпратихме на 23-ти и имахме най-прекрасната Коледа.
За 10 дена Ами е качила 300 грама. И нея започват да я мъчат колики и от вчера яде максимум на 2 часа, преди хапваше на 3 . А аз имам голям проблем със зърната- супер ми ги разранява, защото не засуква добре и правилно. Ама стискам зъби, въпреки че ми идва да вия от болка. За съжаление не иска да яде със силиконов протектор, две марки пробвах вече. А кремовете за зърна само ги сменям.
Иначе е много жилаво бебче, още на седмица си държеше главата изправена, а на две вече я върти и разглежда. Какво вижда е друга тема, ама е толкова ококорена все едно с очи ми говори. На моменти имам чувството, че я познавам от преди, колкото и странно да ви звучи. И се върти това бебе, не е истина. Оставя го на дясно, после я намирам обърната на ляво. Такова нещо с другите двама не съм виждала. Явно сега се раждат по-тренирани бебетата 😂
А каката страшно много ми помага. Вчера за първи път сама пое инициатива и й смени наакания памперс, а после я приспа. Много се грижи за нея.

Йони, честито бебче! Бъдете здравички и много щастливи!
Сънче, и твоята не е лесна с кърменето. Но си упорита и отдадена и съм сигурна, че ще се справите въпреки затрудненията. А твоята бебка наистина много умничко и разбиращо гледаше още в болницата, пу пу много да ви е здравичка.
Лаленце, дано нямате повече такива кризи и да минават бързо коликите. Благородно ти завиждам за разходките с количката. Нямам търпение да излизаме и ние, че душата ми се стяга само вкъщи.
Хулиганче, браво на момчето, нека все така добре да си расте. За киселините искрено ти съчувствам.

# 699
  • Мнения: 1 977
За много години, момичета! Бъдете здрави и щастливи! 💕

Относно усмивки, глава и прочие бебка почна да раздава много активно усмивки още от втората седмица, а главата вдига от ден 7ми, дори педиатърката беше в потрес като дойде у дома и вика много жилаво дете...сега вече я държи, оглежда се.. Какво вижда е друг въпрос, но хайде подробности... 🤭 🤭 🤭  Абе да са но здрави, другото ще се нареди... Някога 💓

# 700
  • София
  • Мнения: 628
Честита нова година, момичета! Нека е успешна, щастлива и изпълнена с много положителни емоции, любов и здраве! Да са пълни домовете ни с любов и да звучи детски смях! 🤗

# 701
  • Мнения: 396

Здравейте момичета , на 03.01.2019 в 14:08 проплака нашето юначе 💙 3160 кг , много е сладък , роди се със секцио . Успех на другите мами 🍀 Когато имам време , ще ви пиша подробно как мина 😊

# 702
  • Мнения: 992
Розиииии, честит да ви е принца 💙
Много здрав да бъде, вие покрай него също и нека внася само щастие в дните ви 🤞💙
Очакваме да разкажеш 🍀🤗

# 703
  • София
  • Мнения: 1 480
Рози 😍 честита радост! Да ви е жив и здрав малкия мъж! Само радостни и щастливи моменти за напред!
Бързо възстановяне на теб и те очакваме с подробен разказ! 😘

# 704
  • Мнения: 4 087
Рози, честито бебе. Да расте здрав, щастлив и с късмет в живота. На теб бързо възстановяване желая Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт