ТРОМБОФИЛИЯ -ТЕМА 7

  • 57 609
  • 763
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 25
С др. Карагьозова решихме, че е по-добре да предизвикаме медикаментозен аборт, тъй като не ми препоръчва да поемам риска с лекуването на уреаплазмата, понеже тя се лекува евентуално след 15 седмица,а аз до тогава със сигурност няма да успея да задържа бебето (2та аборта са ми в 15 г. С.). Имам и киста на яйчника която според нея ще пречи на раждането и трябвало да се премахне оперативно по време на бременността. В петък изпих Мифепристон и днес имам три хапчета през три часа Топогин. Изпих вече първото и не след дълго започна кръвотечението. Надявам се всичко да мине леко. След това започваме лечението за уреаплазма за 7 дни, и после преглед как стоят нещата. Аз й се доверих напълно, отдели ми страшно много време и всичко обясни подробно, за възможни рискове ако продължи бременността...

# 571
  • Мнения: X
Фиро, може ли още веднъж да кажеш,( само) кои са причините за прекъсване на бременността?
Това ще е полезно за останалите.
Уреяплазми ( в какви титри) и киста на яйчник( колко голяма)?

# 572
  • Мнения: 2 826
Аз си признавам, че не съм запозната с титлите и компетентността на въпросната лекарка, но да се прави аборт на вероятно съвсем здрав плод поради уреаплазма и киста ми звучи безкрайно странно. Аз съм лекувала уреаплазма преди време, обясниха ми, че може да създаде проблем с износването, но никога не са ми казвали, че ако се установи по време на бременност ще трябва да махнат плода. А има много бременни жени с кисти, които си износват децата и раждат успешно. При евентуален риск може да се мисли за цезарово, знам ли. За мен това е много странно.
Пожелавам ти успех и дано всичко мине безпроблемно, явно вече си започнала с хапчетата, така че няма връщане назад и други консултации. Стиснати палци от мен и съжалявам за загубата, която отново преживяваш. Кураж!

# 573
  • Мнения: 833
В Надежда правих манипулациите с вените. АППТ 31. Съмнявам се в неделя да има съдови на разположение... Но тръгвам. После евентуално Токуда.

# 574
  • Мнения: 25
Така, заради уреаплазмата са ми се пукали водите в 15 г.с.. Евентуално лечението можеше да започне след 16та седмица, тъй като не е окей за плода лечението в ранните седмици. Кистата ми е 6 см на 4см, доста голяма. За мен е лично по добре това което направих сега, защото в 15 седмица без назначено лечение, пак ще е с фатален край, и доста повече мъки, за мен. Сега ще си започнем лечението с моя приятел, после ще видя какво ще правя с тая киста, със сиг ще отида да ми я премахнат и така,това е общо взето. Не искам да си мисля че взех прибързано решение, защото мъките в 15та седмица не се сравняват с това сега.. Чувствам се по спокойна, вкъщи съм си, изпих и второ хапче, нямам обилно кървене, ще следя какво се случва и ще пиша допълнително! Да добавя, че това което реших е само и единствено защото не бих поела риска да лекувам тази гадника знаейки че може да има последствия за бебето, макар и минимални..

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 11:44 от Firo Daisy Hamie 621017

# 575
  • Мнения: 2 826
Мила Фиро, не ме разбирай погрешно. В никакъв случай не казвам, че си взела прибързано или неправилно решение. Само ти и докторът ти знаете най-добре кое е било правилно за теб в твоята ситуация. Дано всичко премине бързо и скоро да се запишеш в бременните теми!

# 576
  • Мнения: 30
Момичета,тези от вас които са вече родили със секцио,каква упойка ви поставиха?На мен ми предстои второ секцио,първото беше спешно и беше с пълна упойка,но сега обмислям дали да е спинална.АГ ,което ми е на ЖК каза,че няма никакъв проблем от гледна точка на тромбофилията и клексана.Но анестезиолога иска да види тромбоцитите и тогава да прецени дали може спинална.Как беше при вас?

# 577
  • Мнения: 6 622
Бях със спинална и нямаше никакъв проблем. Клексана спрях предишният ден.

# 578
  • Мнения: 999
 Бях със секцио по спешност, със спинална. Последният Клексан ми беше към 10 вечерта, родих в 9 сутринта.

# 579
  • Мнения: X
Направи консултация с анестезиолога и той ще прецени за теб кое е подходящо.

# 580
  • София
  • Мнения: 1 323
Така, заради уреаплазмата са ми се пукали водите в 15 г.с.. Евентуално лечението можеше да започне след 16та седмица, тъй като не е окей за плода лечението в ранните седмици. Кистата ми е 6 см на 4см, доста голяма. За мен е лично по добре това което направих сега, защото в 15 седмица без назначено лечение, пак ще е с фатален край, и доста повече мъки, за мен. Сега ще си започнем лечението с моя приятел, после ще видя какво ще правя с тая киста, със сиг ще отида да ми я премахнат и така,това е общо взето. Не искам да си мисля че взех прибързано решение, защото мъките в 15та седмица не се сравняват с това сега.. Чувствам се по спокойна, вкъщи съм си, изпих и второ хапче, нямам обилно кървене, ще следя какво се случва и ще пиша допълнително! Да добавя, че това което реших е само и единствено защото не бих поела риска да лекувам тази гадника знаейки че може да има последствия за бебето, макар и минимални..

Че аз пих антибиотици от 9 та до 26 седмица почти непрекъснато.... Заради бактерия в микробиологията. Нищо й няма на бебка.. съвсем ОК си е.
Много по опасно е да не се лекуваш, когато има причина за лечението .
Сори, ама несериозно ми звучи да се махне жив и здрав плод , защото не може да се проведе лечение.....
Има толкова безвредни антибиотици за бременни, които не преминават плацетарната батиера и не стигат до плода

Не прочетох за кистата- там вече незнам как стои въпроса ...
Но при предните 2 бременности слушах същите неща- че не може лечение толкова рано на инфекция и съответно ми се пукаше мехура -20 и 22 седмица.....

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 17:42 от Bambolinka11

# 581
  • Мнения: X
Момичета, моля ви, не е момента да пишете нещо, което би се възприело като упреци. Не е момента. Достатъчно тежко му е на момичето.Моля ви, редактирайте се!
Аз бях с киста на яйчника в началото на бременността.

# 582
  • София
  • Мнения: 1 323
В никакъв случай не е упрек към нея , дразня се на лекарите !
Решението си е нейно и никой не може да й се меси...., а разбирам и страха й това да не се повтори !
Фиро, бързо възстановяване , лекувайте се и с нови сили напред Hug

# 583
  • Мнения: 39 312
трета градска-има спешен.

# 584
  • Мнения: X
Хитрушана, пиши какво става с теб, че те мислим.

Общи условия

Активация на акаунт