ТРОМБОФИЛИЯ -ТЕМА 7

  • 57 364
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 10 642
Цитираме учебниците!
Да слагаш НМХ през ден е все едно хипертоник да си пие хапчетата за кръвно през ден.

# 751
  • Мнения: 236
Здравейте, момичета! Аз съм с "най-хубавата" мутация 4G/4G. След три трансфера съм била на различни терапии- само с Фракси 0.4 през ден, с редуване на Фракси 0.4 и Тромбо АСС , с Фракси 0.4 всеки ден и Тромбо АСС през ден, като при последната прокървих преди теста. Сега съм 7-ми ден след трансфер като редувам през ден Фракси 0.4 и Натаспин.Генетичните съм правила в Медицински университет Плевен и препоръката на доцентката е Фракси 0.4 всеки ден от деня на трансфера до една седмица преди термин. Вече не знам кое е правилно и кое не, повече от БХ не съм имала.
Здравей, може ли да те попитам какво имаш предвид под "най-хубавата", че е най-леката от всички или че е найстина тежка мутация? Аз съм след ин витро в Турция, вече съм почти в 13 седмица, лекарите там казаха, че всичко е ок, АГто ми тук също ме подкрепя да пия само Аспирин протекр до 36с, това ми назначиха и от Турция, но като ви чета и лекичко се тревожа. Това ми е втора бременост, баткото ми е вече 15годишен, всичко върви добре с мен и бебето.
Извинявам се за некомпетентността си, но найстина много не ми е ясно!

# 752
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Момичета, добре е да прочетете и назад, и на първата страница. Терапия през ден означава, че има дни в които не приемата абсолютно нищо за разреждане. През ден аспирин и фракси или натаспин и фракси си е ок, всеки ден гарантираш разреждане. Друг е въпроса до колко разреждането е достатъчно според кръвните и генетичните изследвания. Обикновено аспирина  действа с натрупване и в големи дози прави бели, натаспина пък може да не е достатъчен. Има доста по- лоши мутации от Пай. Обикновено Пай е нискорискова, но в комбинация с други става сложно. Мисля, че отговаряше за образуването на плацентарните съдове, затова. При мен 4G/4G и Ace I/D  са причината за два спонтанни все в ранни седмици. През цялата бременност тромбоцитите ми бяха близо до горна граница, въпреки ежедневното разреждане. Така че всеки ден или през ден, всичко се регулира в движение, важно е редовното следене при правилните специалисти.

# 753
  • София
  • Мнения: 10 642
Различните препарати действат на различни фактори на кръвосъсирването. Та и терапия през ден с редуване не е терапия

# 754
  • Мнения: X
Мария Димова не искам да те обидя, но пишеш някакви фантасмагории.
надинчо04, следвай си назначенията от лекарите и не се притеснявай излишно, като се сравняваш с терапиите на другите момичета.

# 755
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Мария Димова не искам да те обидя, но пишеш някакви фантасмагории.
надинчо04, следвай си назначенията от лекарите и не се притеснявай излишно, като се сравняваш с терапиите на другите момичета.

Gerda, всеки път ме контрираш, но на много хора тук им прави впечатление, че се правиш на голям специалист. Остави хората във форума да си обсъдят проблема без излишните ти коментари. Нека пишем само полезни неща!

# 756
  • Мнения: X
Мария, аз имам достатъчно негативен опит, за да си позволя да се намесвам, когато някое момиче пише глупости в толкова сериозна тема и това може да подведе някоя мама и да има фатални последици.
Започнах да се информирам за тромбофилията във време, в което проф. Паскалева не беше популярна, събирах и четях само медицински източници и на чужд език, и това които беше пубрикувано в България. Защото братовчедка ми почина с нероденото си бебе седмица преди термин от тромб в плацентата.
Никога не съм си позволявала да назначавам доза и терапия във форума.Винаги съм апелирала за консултация с тесен специалист.
Не искам да те обидя.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 09:19 от Анонимен

# 757
  • София
  • Мнения: 1 324
Подкрепям Герда и Нандин ! Нмх и Аспирин действат на съвсем различни фактори . Въпреки, че бях на висока доза клексан 0,6 и аспирин 100 всеки ден и двете , в момента, в който ми спряха аспирина бебка започна да изостава , доплерите се влошиха и вдигнах кръвно . Бях само на клексана.
Но, всеки случай е индивидуален, затова се търси специалист, който се занимава точно с това , не обикновенно Аг .
Аз съм с нискорискови мутации, но с висок риск от преекламсия, каквато направих набързо след спирането на аспирина .
Вкараха ме в операционна с 200/100 кръвно . Предишната ми бременност, която завърши неуспешно в 20 седмица , бях всеки ден на фракси 0,4 и аспирин през ден . С лош кръвоток през цялото време и високо кръвно

# 758
  • Мнения: X
И аз освен фактор 5, и хомозигот по мтхфр бях с повишен риск от прееклампсия - освен допегит ми включиха и трандат, белтък, Омега, вит. Д, метафолиева, аспирин и клексан, като стигнах до 0,8, но професорката направи някаква " хватка", и успя да павлияе анти Х а, без да вдига дозата, а в родилната зала вдигнах кръвно ,та ме чакаха да се успокоя включена на монитори, за да слагат упойка.

# 759
  • София
  • Мнения: 1 324
Всичко това и аз го пиех, без този трандат ?! Даже незнам за какво е...

# 760
  • Мнения: 990
Момичета, няма нужда от остър тон и лични нападки. Форумите са за споделяне и обсъждане на проблемите ни. Всеки случай е различен, както и терапията. Докторите учат по 10г., а ние четем статии в нета.Не е редно така да се напада предписано лечение. Аз софийските светила ги знам само от форума, но нима те нямат пациентки с успешно родени здрави деца. Всеки е свободен да реши към кого да се обърне за лечение и това не изключва споделянето във форума.

# 761
  • София
  • Мнения: 10 642
Слава богу имат и такива пациентки, въпреки безумните им терапии.

# 762
  • Мнения: 6 622
Русев от началото ми беше назначил терапия през ден, но аз си слагах Клексан всеки ден, по препоръка на Калчев. На по-късен етап Русев ми вдигна дозата на 0.6 всеки ден, без да знае ,че аз и без това го слагам всеки ден. Следях се и при Сигридов, който също беше за терапия всеки ден. Родих здраво и доносено бебе.

# 763
  • София
  • Мнения: 7 427
Аз също съм с назначена терапия ВСЕКИ ДЕН фракси/клексан от Русев, потвърдена от Сигридов.

Момичета, заповядайте в НОВАТА ТЕМА
По препоръка на gerda1 ще добавя малко допълнителна информация за прееклампсия, защото има случаи, в които може да е свързана с тромбофилията.

Общи условия

Активация на акаунт