ТРОМБОФИЛИЯ -ТЕМА 7

  • 57 609
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 472
И тук да попитам, как да тълкувам тези изследвания

# 706
  • София
  • Мнения: 10 642
Като нормални

# 707
  • Мнения: 1 472
Благодаря Нандин, защото честно казано не съм никак наясно кое какво точно означава.....

# 708
  • София
  • Мнения: 10 642
Благодаря Нандин, защото честно казано не съм никак наясно кое какво точно означава.....
Да не те притесняват отбелязаните със стелки неща. Отклоненията са минимални и нямат никакво значение.

# 709
  • Мнения: X
Аз анти ха към давала преди почивни дни в Синево резултатът беше идентичен със резултата в НКБ слез това.Аз и мои приятелки сме проверявали достоверността в Синево няколко пъти, за да се доверим.Не знам как го правят.
Но и професорката ми е коригирала терапия на неговите резултати.

# 710
  • Мнения: 1 429
Ами...аз лично нямам друг избор в момента😀.С предната Б.мито веднъж ме съм го пускала това изследване.А дали ще е достоверен резултатът от Здраве...ще разбера чак когато пусна и в София 😀,след месец и половина.Ще пусна успоредно пак и в Здраве и ще сравня.
Да ви питам нещо:днес АГ на ФМ ми каза като правя втората в София да отида при специалист по ФМ,а не при Сигридов.Вие как процедирате?

# 711
  • София
  • Мнения: 1 323
Аз не бих разчитала на този резултат. Тази проба трябва да се работи до 2 часа след взимането на кръвта. Не знам какъв резултат ще имаш след 2 седмици

И аз така знам
Рени, добре ти е казала. Той няма такава специалност по принцип

# 712
  • Мнения: 1 429
Вие докога пиете фолиевата киселина?Аз изследването за усвояването и не съм го правила,но си пия неофолик мета.По принцип нали се пие до 12 г.с.Само ако не я усвояваш добре ли се пие и по-нататък?Че вече съм забравила с предната Б какво съм правила?

# 713
  • София
  • Мнения: 10 642
Не пречи да я пиеш по-дълго

# 714
  • Варна
  • Мнения: 158
Аз я пиех до края - нямам мутация, но след изследвания се видя, че все ми е към долна граница.

# 715
  • Мнения: 452
Фолиева Мета  и аз пиех до края по препоръка на Сигридов /който като чета е доста недолюбван тук, но благодарение на неговата терапия родих живо и доносено дете/.

# 716
  • София
  • Мнения: 7 488
Рени, Б9 (фолат) и Б12 се изследват и в зависимост от нивата им се приемат витамини. Бебето си дърпа колкото е необходимо по всяко време, така че е добре да се поддържат нива около горна граница.

# 717
  • Мнения: 71

Здравейте, имам една бременност , която се оказа кухо яйце.Приключи сега Януари месец. След консултация с доктор ми препоръча да направя изследвания, днес събрах всички резултати и утре отивам при него. Но ме гложди специално това за тромбофилия и ще се радвам, ако някой ми разясни. Виждам като заключение пише ,че няма, но това 4G/5G ме притеснява. Също така имам завишени NK клетки, дали ще се наложат вливания . Прилагам резултатите. Според вас необходими ли са допълнителни изследвания на този етап?
Скрит текст:



Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 20:29 от Avgustinka

# 718
  • София
  • Мнения: 7 488
При хетерозигот по PAI без други мутации се препоръчва изследване на още 2 фактора - ACE и Factor13 - за да се прецени дали е необходима терапия. Изследват се само в Геника.

Витамините са ти добре, но се препоръчва да са към горна граница преди забременяване.

НК клетките са ти завишени, да. Обикновено в този случай се предписват вливки.

# 719
  • Мнения: 71
При хетерозигот по PAI без други мутации се препоръчва изследване на още 2 фактора - ACE и Factor13 - за да се прецени дали е необходима терапия. Изследват се само в Геника.

Витамините са ти добре, но се препоръчва да са към горна граница преди забременяване.

НК клетките са ти завишени, да. Обикновено в този случай се предписват вливки.

Благодаря много за бързия отговор Simple Smile Вливки с имуновенин или се бъркам?
 А за витамините пия B комплекс от около 2 месеца и това са резултатите. Реално ги пия по съвсем друг повод- дискова херния

Общи условия

Активация на акаунт