ТРОМБОФИЛИЯ -ТЕМА 7

  • 57 622
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 275
Вливките за НК клетки са с интралипид.
Препаратът е евтин и няма странични действия. Успех!

# 721
  • Мнения: 71
Вливките за НК клетки са с интралипид.
Препаратът е евтин и няма странични действия. Успех!

Много благодаря, звучи супер в сравнение с всичко, което изчетох. Явно е било стара информация. Довечера ще пиша какво ме е посъветвал доктора Simple Smile Благодаря ви момичета Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 1 323
Вливките за НК клетки са с интралипид.
Препаратът е евтин и няма странични действия. Успех!

Много благодаря, звучи супер в сравнение с всичко, което изчетох. Явно е било стара информация. Довечера ще пиша какво ме е посъветвал доктора Simple Smile Благодаря ви момичета Simple Smile

Гледам, че имунологичните са правени в Надежда май.... Там не изписват интралипид, а Имуновенин, Октагам или Интратект за Ни клетките.
Иначе 4G/5G е ниско рисков фактор, но според мен ще те накарат да пуснеш и ACE и Фактор13 и тогава ще преценят дали си за терапия или не.
Успех!

# 723
  • София
  • Мнения: 7 490
Да, в Надежда за повишени НК клетки е възможно да ти изпишат имуноглобулини, които са скъпи препарати. Ако се консултираш с Русев или Конова, вероятно ще ти изпишат интралипид, който е евтин препарат без странични ефекти. В крайна сметка изборът на доктор и терапия е твой.

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
При хетерозигот по PAI без други мутации се препоръчва изследване на още 2 фактора - ACE и Factor13 - за да се прецени дали е необходима терапия. Изследват се само в Геника.
Аз съм хомозигот MTHR и носител на генотип 4G/5G . Чудя се дали да не пусна тези допълнителни два фактора, Конова нищо не каза, АГ-то каза че ще обсъждаме ако забременея. Гледам че в Бургас имат адрес, но може би пробите ги пращат в София.

# 725
  • София
  • Мнения: 7 490
Ако се колебаеш дали да си на терапия с НМХ - пусни допълнителни изследвания. При твоите мутации докторите се въздържат от назначаване на терапия, защото са нискорискови, но има момичета с проблеми без нея. Резултатът може да наклони везните при вземане на решение.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 703
При хетерозигот по PAI без други мутации се препоръчва изследване на още 2 фактора - ACE и Factor13 - за да се прецени дали е необходима терапия. Изследват се само в Геника.
Аз съм хомозигот MTHR и носител на генотип 4G/5G . Чудя се дали да не пусна тези допълнителни два фактора, Конова нищо не каза, АГ-то каза че ще обсъждаме ако забременея. Гледам че в Бургас имат адрес, но може би пробите ги пращат в София.
Аз съм със същите мутации и бях на терапия с клексан 0.4 до края на бременността, освен това имах завишени Нк клетки и правих 3 вливки в началото на интралипид и имуновенин, може и излишни да са били но ги направих от страх, защото лекаря ми ме посъветва

# 727
  • Мнения: 71
Вчера бях при доктора, каза 3 вливки с интралипид или октагам. Едната около овулация, една при положителен тест и една при поява на пулс. За 4G/5G ми каза аспирин през ден да започна преди бебеправенето, не ми спомена допълнителните изследвания. Беше категоричен да изчакам 6 месеца от аборта, което мен ме натъжи , но ще го послушам, не ми се рискува и без това в момента съм на лечение за дисковите ми хернии и ходя на физиотерапия. Иначе доктора ме преглежда в частния му кабинет , а аз направих изследванията в Надежда , защото ми беше удобно Simple Smile А аборта ми беше в Надежда и лекарката, която ми го прави , каза, че мога веднага да действам стига да съм си излекувала кръста.

# 728
  • Мнения: 616
Вчера бях при доктора, каза 3 вливки с интралипид или октагам. Едната около овулация, една при положителен тест и една при поява на пулс. За 4G/5G ми каза аспирин през ден да започна преди бебеправенето, не ми спомена допълнителните изследвания. Беше категоричен да изчакам 6 месеца от аборта, което мен ме натъжи , но ще го послушам, не ми се рискува и без това в момента съм на лечение за дисковите ми хернии и ходя на физиотерапия. Иначе доктора ме преглежда в частния му кабинет , а аз направих изследванията в Надежда , защото ми беше удобно Simple Smile А аборта ми беше в Надежда и лекарката, която ми го прави , каза, че мога веднага да действам стига да съм си излекувала кръста.
Аз също съм с 4G/5G без мутации никъде другаде.Казаха ми,че няма нужда от аспирин,ама аз ще се боцкам всеки ден с фраксипарин след +тест.Казаха ли ти каква ще ти е терапията след забременяване?

# 729
  • Мнения: 71
Вчера бях при доктора, каза 3 вливки с интралипид или октагам. Едната около овулация, една при положителен тест и една при поява на пулс. За 4G/5G ми каза аспирин през ден да започна преди бебеправенето, не ми спомена допълнителните изследвания. Беше категоричен да изчакам 6 месеца от аборта, което мен ме натъжи , но ще го послушам, не ми се рискува и без това в момента съм на лечение за дисковите ми хернии и ходя на физиотерапия. Иначе доктора ме преглежда в частния му кабинет , а аз направих изследванията в Надежда , защото ми беше удобно Simple Smile А аборта ми беше в Надежда и лекарката, която ми го прави , каза, че мога веднага да действам стига да съм си излекувала кръста.
Аз също съм с 4G/5G без мутации никъде другаде.Казаха ми,че няма нужда от аспирин,ама аз ще се боцкам всеки ден с фраксипарин след +тест.Казаха ли ти каква ще ти е терапията след забременяване?

Останах с впечатление, че ще си остана с аспирина и така ми олекна, че направо не знам как ще се справям с боцкане. Значи ти преди забременяване нищо няма да правиш, така ли?

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 857
Здравейте, току що получих резултати от изследването за придобита тромбофилия! Калчев ми ги пусна , за да знае , дали ще се нуждая от терапия! Бихте ли ми помогнали с разчитането?!

# 731
  • Мнения: 6 306
Ами като гледам всички са ти в референтни граници.  Peace

# 732
  • Мнения: 2 515
Докато се видя с АГ-то, може ли коментар?

# 733
  • Мнения: 616
Докато се видя с АГ-то, може ли коментар?
Имаш две нискорискови мутации.Едната е за неусвояване на фолиева киселина,за другата не знам какво значи точно(аз съм със същата).Понеже имам две загуби,при следваща бременност ще съм на инжекции,защото друга причина не се намира.Според много лекари мутация 4g/5g не води до подобни случки,ама в комбинация с други дефектни гени,може и да създаде проблем.За мутацията за фолиева киселина се взима мета форма на фолиева киселина,а другото е по преценка на АГ.

# 734
  • София
  • Мнения: 7 490
Мутацията в MTHFR има отношение към усвояването на витамините от група Б - Б9, Б12, Б6. Прави се изследване на витамините и се приемат само метилирани/бионалични форми. Следи се и нивото на хомоцистеин, повишеният хомоцистеин може да доведе до сърдечно-съдови проблеми.

Мутацията в PAI-1, макар и хетерозигот, има отношение към кръвосъсирването. Може да доведе до сърдечно-съдови проблеми, проблеми с кръвотока към плода и др. При бременност се следи стриктно кръвотока, изписват се антикоагуланти.

Можеш да прочетеш подробна информация на първа страница на темата.

Общи условия

Активация на акаунт