ТРОМБОФИЛИЯ -ТЕМА 7

  • 57 606
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 703

Моля за мнение, че нищо не разбирам от тези резултати,

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 857
Аз също съм с мутация 4g/5g , Калчев беше категоричен , че не е за фракси! Страх ме е , затова пия на своя глава аспирин протект! Затова и той ме накара да пусна АФА и анти- лупус , за да види дали там има проблем..., май няма !
Продължавам да се чудя, дали все пак не трябва фраксипарин?!

# 737
  • Мнения: 6 305
За мутации на АСЕ и F13 пускала ли си?  Когато мутацията 4g/5g е в съчетание със тези двете   назначават Фракси.

# 738
  • Sofia
  • Мнения: 857
За мутации на АСЕ и F13 пускала ли си?  Когато мутацията 4g/5g е в съчетание със тези двете   назначават Фракси.
Ами не... Калчев ми каза този пакет за придобита тромбофилия! Ох , не знам , на 4 ти съм на преглед и непременно ще го питам, въпреки , че той е категоричен!
Благодаря ти!

# 739
  • Мнения: 615
Аз също съм с мутация 4g/5g , Калчев беше категоричен , че не е за фракси! Страх ме е , затова пия на своя глава аспирин протект! Затова и той ме накара да пусна АФА и анти- лупус , за да види дали там има проблем..., май няма !
Продължавам да се чудя, дали все пак не трябва фраксипарин?!

Аз ще бъда на фракси,имам като твоята мутация,но не съм изследвала АСЕ и другия фактор,защото така или иначе терапията е една и съща.Фраксипарина може само да помогне,няма как да навреди.

# 740
  • Мнения: 990
Здравейте, момичета! Аз съм с "най-хубавата" мутация 4G/4G. След три трансфера съм била на различни терапии- само с Фракси 0.4 през ден, с редуване на Фракси 0.4 и Тромбо АСС , с Фракси 0.4 всеки ден и Тромбо АСС през ден, като при последната прокървих преди теста. Сега съм 7-ми ден след трансфер като редувам през ден Фракси 0.4 и Натаспин.Генетичните съм правила в Медицински университет Плевен и препоръката на доцентката е Фракси 0.4 всеки ден от деня на трансфера до една седмица преди термин. Вече не знам кое е правилно и кое не, повече от БХ не съм имала.

# 741
  • Мнения: 6 305
Ами в темата непрекъснато се коментира че е редно да са всеки ден, а не през ден, тъй като действието им е  по 24ч. 
      Аз съм в Гърция и терапията ми е назначена от хематолог, като също е всеки ден.

# 742
  • Мнения: 2 826
Позната във Финландия също е на терапия всеки ден, нямат такива през ден.

# 743
  • Мнения: X
Здравейте! С предразположеност към тромбофилия съм и вчера ми беше трансфера на 3 оплодени яйцеклетки. Освен приема на дуфастон 3 по 1, ношпа и кринон 1 на ден имам и естрофем 3 по 2, а прочетох че влияе на кръвосъсирването. Паралелно с тези неща имам и фраксипарин 0,4 всеки ден и Натаспин 2 по 1. На предния трансфер нямах естрофем и Натаспин и сега взех да се замислям да не ми се отразят по някакъв негативен начин..

# 744
  • Мнения: 667
Bennie99 , спазвай си препоръката на доцентката от МУ-Плевен(предполагам, че е доц. К. Ковачева). Това е правилният начин за терапията. Както и другите момичета са ти написали, няма такова нещо през ден да се слага Фраксипарин/Клексан/Зибор.

# 745
  • Мнения: 1 472
Аз съм на терапия през ден фраксипарин и Аспирин...и АГ и имунолога са за тази схема, след 10дни съм на хематолог ...
А иначе действието на фраксипарина е 12часа , не 24....
Не знам вече кое е правилно и кое не (нискорискова ми е мутацията, но все пак .....а и не смея да си променям на своя глава терапията, при положение, че 2ма лекари са за терапия през ден)
След 16г.с. казаха всеки ден, но дотогава така...

# 746
  • Мнения: 6 305
Натаспин е също за тромбофилиите. Виждам че в някои случаи го назначават вместо АП, но не знам как преценяват кое от двете е по-подходящо.

# 747
  • София
  • Мнения: 10 642
Калина, това бодене през ден, можеш спокойно да го пропуснеш. С него нищо не правиш, само си даваш парите и се бодеш. Сигридов и Русев да си гледат работата с тази “терапия”

# 748
  • Мнения: 1 472
От Конова ми е терапията и АГ е потвърди....един ден аспирин, един ден фраксипарин , другата седмица ще коментирам и с хематолог и с още един гинеколог....
Не знам...все пак са лекари, това са учили....не вярвам да е едно и също с и без тази терапия...
П.п. Кои лекари цитирате като казвате , че е безсмислена тази терапия, защото често го срещам това мнение, но в същото време има и не малко момичета пък, които също са през ден....?

# 749
  • Мнения: 846
И аз съм с 4G/4G и грандиозно изоставане при плода при първата ми неуспешна бременност. Сега съм на Фраксипарин 0,4 и АП 100 всеки ден, още от трансфер. Вече съм в 18 г.с. Никой не ми е и намеквал за терапия през ден, даже и Сигридов.

Общи условия

Активация на акаунт