С какво ви дразнят свекървите - тема 98

  • 49 201
  • 974
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 21 451
Честит рожден ден и не си го разваляй за такива елементарни работи.

Всякакви неща се случват, на мен мъжа ми се наложи веднъж да развозваа майка МИ на рождения СИ ден. Не е било за лекар, просто щеше да я улесни. Много му бях благодарна, и заради И такива неща го обичам. Твоят мъж също ще ти е благодарен ако не правиш проблеми чак до развод по такъв дребен повод.

Жалко, че още не осъзнавате какви дреболии са това, докато човек осъзнае колко време е минало да се ядосва за глупости, то и живота минал. Simple Smile

# 196
  • София
  • Мнения: 24 839
От месец знае, че трябва да отиде и знае точно кога и реши на рождения ми ден сутринта  да звънне..

Аз ли нещо не разбирам?
От един месец тя знае, че на датата, на която ти е РД, трябва да отиде в другия град?
Което значи, че и ти, и мъжа ти също знаете.

Проблемът е, че е очаквала да я закарате, а ти не си си казала, че не искаш, защото ти е празник ли?

# 197
  • Мнения: 9 196
Стига сте оправдавали старите вещици, стига. Само съвети, как да се преглъща поредната им простотия и ами ако ... ако мъжа ти беше на работа, ако беше с гипсиран крак, ама вие сте знаели ... какви са тия работи?! Защо непрекъснато ги оправдавате тия наглите?!

# 198
  • Мнения: 1 187
Абсурт, не е очаквала нищо,  не е говорила никога някой да я закара  просто се знаеше че ще пътува не ни е казвала точно кой ден, като цяло трябваше мъжа на дъщеря й да я вземе и да, знаеше че имам рожден ден

# 199
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурт, не е очаквала нищо,  не е говорила никога някой да я закара  просто се знаеше че ще пътува не ни е казвала точно кой ден, като цяло трябваше мъжа на дъщеря й да я вземе и да, знаеше че имам рожден ден

При това положение, твоят Муньо е за бой.

# 200
  • Мнения: 9 876
дай си адреса, ще дойдем да го набием Wink)

# 201
  • при късмета
  • Мнения: 24 006
Абсурт, не е очаквала нищо,  не е говорила никога някой да я закара  просто се знаеше че ще пътува не ни е казвала точно кой ден, като цяло трябваше мъжа на дъщеря й да я вземе и да, знаеше че имам рожден ден


При това положение, твоят Муньо е за бой.

Значи може да е виновен всеки друг, но не и свекървата, пък нищо, че знае за рождения ден и звъни сутринта

# 202
  • София
  • Мнения: 12 006
cherrypie20 честит рожден ден! Вместо да висиш в бгмамата на връх рожденния си ден, заради наглата харпия, която съвсем умишлено е звъннала на мъжи ти, а не на другия си син или снаха, организирай си излизане с приятелки /и бебето де/ и да те вземе някоя приятелка, като нямаш кола. А довечера ... не знам имаш ли планове, ама се постарай мъжът ти да се чувства като непотребен и ако задава въпроси му кажи, че след като те зарязва така на връх РД-то ти, можеш и без него да се оправяш. Обаче освен харпията и той е за бой. Защо се е съгласил да става междуградско такси  точно на твоя празник? Могат другото семейство да я разтикват или да вземе автобус - да си е отворил устата и да й пренасочи претенциите. Акъл няма да те зареже сама, с бебе, без кола, точно на РД-то ти. Наистина хвани бебето и излез с приятелки без да му се обаждаш, че излизаш.

# 203
  • Мнения: 9 876
Значи, щом е знаела, просто не е счела, че е кой знае колко важен поводът, предполагам.

Както писах по-нагоре - и моята много не се съобразява. Хем не помни датите, хем и като разбере - се обажда по тел. да честити. И при някое следващо идване/или предишно - дава на децата пари или ако е взела нещо.

За нея рожденните дни са малко като всички останали дни, това е.

Приоритети Wink

Хъх ... казах ли ви - че миналата година - на рожденника през м.юли и му даде 50 лв. И в началото на учебната година - септемви - му вика: Тези 50 лв дето ти ги дадох - я ми ги дай - да ида да ти купя анцунг. В отговор на втрещеното му изражение - жената се коригира и каза: Ами, добре - щом не искаш аз да ти купя - иди сам си купи! Ти пари имаш, дала съм ти!

ъхъ ... има той, друг път. Изхарчи си ги детето както си му е редът Wink

# 204
  • Мнения: 18 298
Румка... смаях се. Тази жена е голяма скръндза.

# 205
  • Мнения: 9 876
Не винаги е скрънзлива, по-скоро е изобретателна Wink Никога нямаше да ми хрумне същия сценарий Wink

# 206
  • Мнения: 18 298
А, и на мене, и на мене... Simple Smile

# 207
  • Мнения: 25 615
Бясна съм,  и последната капка уважение което имах към нея се изпари

Разбирам защо си бясна, но за пореден път гневът е насочен в погрешната посока.
Мъжът ти е за бой, още повече че има възможност и друг да закара майка му. Щом ще прави услуга на дъщеря си, нормално е зетят да я закара. Мъжът ти защо им мълчи?

# 208
  • Мнения: 9 196
Мъжа според мен е виновен, но не толкова, защото инициатора, първоизточника на ситуацията е дъртата, която се възползва от това, че е майка, а мъжа - син. И въпреки всичко, ако на тия години толерира интригите, аз наистина бих се развела. Нямам толкова търпение, за далеч по-малки неща избухвам.

# 209
  • Мнения: 1 187
Мълчи щото е мунчо,  щото от всички балъци на света най големия взех за мъж. Щото млада и тъпа се  ожених и обебих. Естествено бебчето ми е най ценното, не ме разбирайте погрешно.


Не спорете и  двамата са за бой и и сестрата и зета и те. Щото искат услуга а чакат на готово...   Е, мунчо изморен от пътя и от работа преди това, спяло му се... С приятелки нямам настроение вече да изляза.. Кво няма да вися е бг мама какво друго да правя, вече дори не съм ядосана, а крайно разочарована и то от себе си.

Общи условия

Активация на акаунт