СЕДМОКЛАСНИК ставам и успех си пожелавам

  • 53 013
  • 749
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 6 241
Дали има родител,чието дете е получило програмата за 1 срок?Интересува ме броят на часовете по физика,химия,биология,история и география.

Седмично разписание на 7 клас

# 151
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
При нас химия ,биология, история, география са 2 пъти седмично, физиката е 1 път.

# 152
  • Мнения: X
Нормално е да има разлики в седмичното разписание за първи срок, доколкото някои от предметите са с 54 часа годишно. Това означава 2 часа през единия и един час през другия срок.

# 153
  • Мнения: 5 160
При нас химия ,биология, история, география са 2 пъти седмично, физиката е 1 път.
Някой предмет да  е и с допълнителен час ИУЧ?

# 154
  • Мнения: 336
Интересува ме броят на часовете по физика, химия, биология, история и география.
Физика - 54 часа (1 час първия срок/ 2 часа втория срок или обратно, зависи от съответното училище)
Химия - 54 часа (1 час първия срок/ 2 часа втория срок или обратно, зависи от съответното училище)
Биология - 72 часа ( 2 часа първия срок/ 2 часа втория срок)
История - 72 часа ( 2 часа първия срок/ 2 часа втория срок)
География - 72 часа ( 2 часа първия срок/ 2 часа втория срок)

Това са часовете по Наредба 4 за учебния план, стр. 7 http://www.mon.bg/upload/2576/nrdb4_30.11.2015_ucheben_plan.pdf

# 155
  • София
  • Мнения: 4 046
Дали има родител,чието дете е получило програмата за 1 срок?Интересува ме броят на часовете по физика,химия,биология,история и география.

Да, при нас, качена е на сайта на училището

   http://30su-bg.com/wp-content/uploads/2018/09/ucheb … .pdf   

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Много ме притеснява изучаването на история, химия, биология и физика, на съответния език, в едно със съпровождащата ги терминология. В МГ, същите се учат на български.
В ЕГ също се учат на български. Нарича се билингвиално обучение – на 2 езика. Купуват се учебниците на български и отделно помагала на чуждия език с по-кратки уроци и по-малко сложна терминология.

# 157
  • София
  • Мнения: 12 424
Във 2АЕГ, в годините, в които съответните предмети се учиха на английски и учебниците бяха на английски. Не сме купували български.

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Синът ми сега ще учи билингвиално 3 предмета, и по трите трябва да купим учебници на български. Явно не е фиксирано в някой документ дали трябват учебници на български.

# 159
  • Мнения: 32
Изпуснах ви за няколко дни и темата напреднала. Спунк, благодаря!
6tiplio, благодаря за линка за раниците. Може ли да ги видим някъде?
По БЕЛ и литература сме по БГ учебник , а математиката е на Архимед. Помагалата са ‘Работни листи’ по БЕЛ и лит и ‘Книга за ученика’ на Архимед.

# 160
  • Мнения: 731
Да, ако разгледате сайта има координати, много близо до Декатлон Подуяне. Не е типичен магазин, а нещо като офис, шоурум, в офис сграда, има къде да се паркира Wink
Ужас, сега разгледах раниците...много са им скочили цените, миналата година моделът на сина ми беше 229лв (не, че беше евтин), но сега 269 Rolling Eyes макар, че и в Германия са си им такива цените...Но пък има доста други модели на 229, със същите ортопедични свойства и регулиращи се презрамки..

Последна редакция: сб, 15 сеп 2018, 22:38 от 6tiplio

# 161
  • Мнения: 32
Да, ако разгледате сайта има координати, много близо до Декатлон Подуяне. Не е типичен магазин, а нещо като офис, шоурум, в офис сграда, има къде да се паркира Wink

Много благодаря! Ще ги намерим Simple Smile

# 162
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Въодушевих се аз от новината за електронните учебници, представих си как свалям пдф файловете на таблета и детето не носи хартиени учебници в училище всеки ден, но много бързо ми мина ентусиазмът, защото като начало се сблъсках с учебниците на Просвета, които не могат да се ползват офлайн, а онлайн вариантът им е меко казано отбиване на номер. Интересно ми е платената им версия и тя ли е толкова безумна?
Племенникът ми тази година е осми клас, учебниците по английски имат електронен вариант за офлайн употреба. На хартиените учебници, които сме поръчали има код за достъп до електронния учебник. Издателството е Клет България, бившето PONS.
В осми клас ще започнат английския език от Ниво А1, после А2 и ще стигнат до B1.1. Това е по новата програма. Вчера звънях в издателството за пояснение, тъй като явно учителите не са съвсем наясно с учебниците по новата програма. Педагог 6 също имат прилични електронни учебници за осми клас, пълна версия на учебника, но само за онлайн употреба.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 18:06 от Зла Гад - Пиги®

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 4 497
Да, ако разгледате сайта има координати, много близо до Декатлон Подуяне. Не е типичен магазин, а нещо като офис, шоурум, в офис сграда, има къде да се паркира Wink
Ужас, сега разгледах раниците...много са им скочили цените, миналата година моделът на сина ми беше 229лв (не, че беше евтин), но сега 269 Rolling Eyes макар, че и в Германия са си им такива цените...Но пък има доста други модели на 229, със същите ортопедични свойства и регулиращи се презрамки..


Харесах му, избрах му, рожден ден има след няколко дни - викам си "тъкмо". Все пак му я показах, че напоследък доста неща, поръчани без неговото одобрение, останаха неносени, а 200 и кусур не ми се дават на вятъра. Иииии.... отказа категорично Confounded Нямало време в 5-те минути междучасие да се намята на две презрамки, да се закопчава през кръста, само я довлачвал от едната стая до другата и я мятал някъде. До/от училище го возя Triumph
Обаче остава идеята за следващата година, когато вече се надявам да ходи с градски транспорт. Благодаря, 6tiplio Flowers Hibiscus
По всички немски сайтове, където проверих цените, са същите като в БГ. Освен през годината да дебнем за намаления.

И аз съм от поколението ЕГ 1989-1994, но провинциална. Хич не се справяха нашите даскали по предметите с езика Confounded Предполагам, че в настоящите езикови и най-вече английските не е така, но какво е положението с другите езици? Физика и Химия на немски език - бррррр Scream
Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 164
  • София
  • Мнения: 8 318
Дали има родител,чието дете е получило програмата за 1 срок?Интересува ме броят на часовете по физика,химия,биология,история и география.
Трябва да си видите разписанието във вашето училище. Както казаха химията и физиката са средно 1,5 ч. на срок и съответно единият предмет
 първия срок е с 1 час, другият - 2ч., а втория срок обратно.
Ако горните олимпиади, ще е нужна само подготовка за част от материала (или почти целия за този предмет, който е с я час седмично през 1 срок).

Общи условия

Активация на акаунт