СЕДМОКЛАСНИК ставам и успех си пожелавам

  • 52 960
  • 749
  •   1
Отговори
# 165
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Голямата ми дъщеря учи в Руската гимназия в Пловдив с испански език. Учат на испански История, като учителката не стана ясно в кой момент е научила испански, тъй като основният й профил е френски език и определено имат проблем. Отделно нямат учебник, който да има български еквивалент, а са по някакви принтирани събрани съчинения. В резултат на което, със сигурност няма да бъдат подготвени по този предмет.

# 166
  • София
  • Мнения: 1 397
Аз пък имам съученик, който в 10 клас напусна езикова гимназия, защото реши да кандидатства медицина и искаше да учи сериозно биология и химия на български. Действително нивото на учене по тези предмети конкретно при нас не беше особено впечатляващо.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Привет! Включвам се с въпрос. В шести клас децата изучавали ли са сплави по математика?

# 168
  • София
  • Мнения: 11 783
Интересува ме броят на часовете по физика, химия, биология, история и география.
Физика - 54 часа (1 час първия срок/ 2 часа втория срок или обратно, зависи от съответното училище)
Химия - 54 часа (1 час първия срок/ 2 часа втория срок или обратно, зависи от съответното училище)
Биология - 72 часа ( 2 часа първия срок/ 2 часа втория срок)
История - 72 часа ( 2 часа първия срок/ 2 часа втория срок)
География - 72 часа ( 2 часа първия срок/ 2 часа втория срок)

Това са часовете по Наредба 4 за учебния план, стр. 7 http://www.mon.bg/upload/2576/nrdb4_30.11.2015_ucheben_plan.pdf

Благодаря!Както и на всички останали,които ми отговориха.
Всички тези предмети в училището на моето дете,явно ще се учат два пъти седмично през първия срок.За рязкош ще учат втора смяна и ще имат по 7 часа.А един от дните ще включва четири от горепосочените предмети. ooooh!

stanislavchen стана ми интересно,твоят съученик успя ли да осъществи желанието си за медицина?

# 169
  • Мнения: 4 165
Дъщеря ми вчера стартира с школата. Преговаряли са. Това, което й е направило впечатление е, че по БЕЛ в преговора е бил включен материал, който не са минавали в училище, конкретно видове литературни родове. Като цяло е доволна. Дали са им доста обемно домашно по математика или просто така ни се струва след три месеца мързел.

# 170
  • Мнения: 4 057
Явно липсата на квалифицирани преподаватели по предметите, изучавани на даден език, е причина за снижаване нивото на езиковата рамка. Сега логично ще редуцират броя предмети, учени на чужд език. Права е Санака, че е удар срещу ЕГ.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 397


stanislavchen стана ми интересно,твоят съученик успя ли да осъществи желанието си за медицина?


Скрит текст:
Ами изгубихме му дирите след това и не разбрахме какво е станало.  Simple Smile Знам, че се беше преместил в 6-то училище. За София става дума. Имам обаче други съученици, които си останаха в училище и освен двойка и понастоящем семейство и двамата са понастоящем лекари. Simple Smile

# 172
  • София
  • Мнения: 2 768
Привет! Включвам се с въпрос. В шести клас децата изучавали ли са сплави по математика?
Детето каза “да”-изучавали са се, но не помни 5 или 6 клас.

# 173
  • Мнения: 1 297
Мащаб и сплави, нали няма да влизат в матурата?

# 174
  • Мнения: X
Защо реши, че няма да влизат?

# 175
  • Мнения: 302
Сплавите, според моята госпожица са ги учили в 5 клас!

# 176
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 914
Моята не успя да си спомни дали са го учили до момента.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Мащаб и сплави, нали няма да влизат в матурата?

Задача с мащаб се бе падала на реално НВО преди няколко години, задачи със смеси и сплави са се падали на повечето пробни, така че може да се паднат и на истинското НВО. Учат се и в 7 клас, в раздела моделиране с линейни уравнения. В шести клас са засегнати покрай процентите и изчисляване на сухо и мокро вещество. Принципът на решаване е еднакъв.

# 178
  • Мнения: 1 297
Нашата частна спомена, но аз не обърнах много внимание. Уравненията с грам молове, не бяха ли по химия, в по-горен клас?

# 179
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Уравненията с грам молове, не бяха ли по химия, в по-горен клас?

Баш точно от седми. Ама тези са лесни. Като почнат преходите (пак в седми), тогава идва забавлението.

За сухото и мокрото вещество имах в предвид подобни на тези задачи (предимно бяха с гъби, но в нета намерих това):
В магазина докарали 100кг краставици , те съдържали 98 процента вода и 2 процента сухо вещество . Магазинерът оставил на слънце краставиците и в обедната почивка отишъл да пие бира като се върнал, водното съдържание вече било 96 процента .
Колко килограма са били краставиците ?

Успешна година на всички деца и в края всеки да се похвали, че е сбъднал мечтата си за желанато училище!

Общи условия

Активация на акаунт