В момента чета ... 59

  • 68 175
  • 753
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 397
Не знам дали да не започна със "Земята под нейните нозе"

# 121
  • Мнения: 7 141
Колко хубаво си го описала, Лу!
Непременно ще прочета "Прекалено шумна самота".
Изпитвам подобни чувства към художника Оно, от "Художник на променливия свят" на Ишигуро, книга която последно прочетох,  и която много ми хареса! 

# 122
  • Мнения: 1 736
Кажете моля с какво да започна (за първа среща) на:
- Льоса
- Иън Макюън
- Салман Рушди

На Варгас Льоса препоръчвам "Леля Хулия и писачът". Мисля, че е показателна за стила му. А иначе най-любимата ми негова е "Празникът на Козела".

На Рушди съм чела само "Последният дъх на Мавъра" и много ми хареса.

С Макюън така и не се разбираме. Има много добър стил, но историите все не ме пленяват. Тази "Операция Сладкоугодник" звучи много интересно, но няма скоро да посегна пак към него.

# 123
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Нези, благодаря, мисля че Храбал ще ти хареса Simple Smile

Напълно те разбирам за "Художник на променливия свят". Много мила книга. Като почти всички на Ишигуро впрочем.

alvelly, аз бих ти препоръчала "Изкупление" за първа среща с Макюън. Тя си остава любимата ми негова. Другите му, които съм чела, не че са лоши, но ми идват една идея скучновати. "Операция Сладкоугодник" (не ви ли дразни това заглавие? На мен леко ми лази по нервите, нямам идея защо Thinking ) съм я приготвила и ще е следващата след като приключа Хоровиц и Галин Никифоров.

На Рушди сериозно ти препоръчвам The Golden House. Най-новата му, още я няма на български, но ако искаш мога да ти я пратя на английски, електронна. Много е добра, хем е многопластова и показва някои от устойчивите мотиви и теми на Рушди, хем не е прекалено тегава за четене. Има си сюжет и то съвременен (Америка при управлението на Обама и президентската кампания на Тръмп), а същевременно вътре са оплетени адски интересно и руската, и индийската митология. Много ми хареса, а не очаквах.

# 124
  • Мнения: 7 141
С Марио Варгас Льоса се запознах с "Лудориите на лошото момиче"-чудесна първа среща.
За такава с  Иън Макюън с две ръце съм за "Изкупление", или "Неумолима любов".
За другите съм съгласна с Лу, че са леко скучновати, но пък нещо в стила му на писане ми допада.
От Рушди все още нищо не съм чела.

# 125
  • Мнения: 6 347
Първата книга на Льоса, която прочетох, беше "Литума в Андите" - така се случи, подариха ми я и я започнах почти веднага. Мисля, че бях на 17 или 18 години тогава и помня, че хем ми беше леко необичайна, хем ми хареса, остави ми хубаво усещане за писателя. Литума се появява и в "Герой по неволя". А на "Леля Хулия и писача" се каня от известно време, както и на "Зелената къща" и на "Празника на козела", но да видим кога ще им дойде моментът. "Градът и кучетата" я започнах, но нещо ми се опря.

Приключих Арне Дал и съм хем доволна, хем не. Книгата е наистина много хубав трилър, с няколко интересни обрата, с шантави детайли, което е сравнително типично за скандинавците. Но краят е на практика отворен, дори случаят, който се разследва, не е напълно приключен. От тази поредица са излезли още две книги, така че историята очевидно ще продължи в тях.

Сега се връщам към Гардел, преполовила го бях, преди да започна Арне Дал.

# 126
  • Мнения: 397

alvelly, аз бих ти препоръчала "Изкупление" за първа среща с Макюън. "Операция Сладкоугодник" (не ви ли дразни това заглавие? На мен леко ми лази по нервите, нямам идея защо Thinking ) съм я приготвила и ще е следващата след като приключа Хоровиц и Галин Никифоров.

На Рушди сериозно ти препоръчвам The Golden House. Най-новата му, още я няма на български, но ако искаш мога да ти я пратя на английски, електронна.

Мерси Лу,
"Изкупление" я имам и виси на рафта в очакване сигурно повече от година. Обаче гледах филма преди това и ми се искаше малко да ми се позатрие от паметта преди да започна книгата.
"Сладкоугодник" я поръчах на намаленията на Колиби вчера. Наистина странно заглавие - и мен леко ме изнервя, макар да не знам как бих превела Sweet tooth (оригиналното заглавие).

А за Рушди - мисля, че я имам The Golden House и аз в електронен вариант. Сега се чудя да се ядоствам ли, че като бях в Щатите и вършав в B&N, я гледах и й се чудих и не си я купих накрая Simple Smile ... пфу, то ако можеше всичко да вземе човек, че и да се вмести в 23те килограма за багаж.

# 127
  • Мнения: 397
Благодаря ви, момичета, за предложенията.
Ще гледам значи да се сдобия с някое (или всички) от предложените заглавия. Heart

# 128
  • Мнения: 5 475
пфу, то ако можеше всичко да вземе човек, че и да се вмести в 23те килограма за багаж.

Няма пълно щастие, за съжаление. Редовно се сблъсквам с този проблем, когато пътувам до и от България. По принцип няма лошо в това да оставиш на роднини някоя друга книга и да си я вземеш при следващото пътуване, но като не знаеш какво да оставиш и какво да вземеш...
В момента чета "Илумине" на Ейми Кауфман и се чудя какво, по ягодите, е това...

# 129
  • София
  • Мнения: 5 575
alvelly, не бързай да се сдобиваш, може да не ти допаднат тези автори. Например на мен Салман Рушди не ми хареса хич...

# 130
  • Мнения: 6 347
Аз пък не съм чела нищо на Рушди и направо ме хвана срам, честно казано. То всъщност и за други автори важи това... Трябва да се поправя.

# 131
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Мдам, Рушди е специфичен автор, в България не се отличава с особено голям брой почитатели. Затова и препоръчвам The Golden House - смятам, че тя е най-приятелски настроена към читателя от тези, които съм му чела, де Simple Smile

# 132
  • Мнения: 5 475
Аз пък не съм чела нищо на Рушди и направо ме хвана срам, честно казано. То всъщност и за други автори важи това... Трябва да се поправя.

Защо да те хваща срам? Аз също нищо не съм му чела и не се срамувам да си го призная.

# 133
  • Мнения: 6 347
Имаш право, чак за срам не е. Simple Smile

Скрит текст:
Преди години, в университета, имахме преподавателка, "мастита" културтрегерка, преводачка и т.н., която само ни повтаряше, че нищо не сме чели и не знаем, та донякъде това е причината.

# 134
  • Мнения: 397
alvelly, не бързай да се сдобиваш, може да не ти допаднат тези автори. Например на мен Салман Рушди не ми хареса хич...

Мерси Пете,
То не пречи да ги почна в електронен вариант и после - ако ми допадат - да си ги изколекционирам. Но Льоса например е изчерпан като тираж за споменатите заглавия, така че май трудно ще е сдобиването, по-скоро в библиотеката ще ги търся.

Общи условия

Активация на акаунт