Студенти в UK - 10

  • 82 478
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 048
За коя специалност?
Тази година в Глазгоу за 5 годишна магистратура "Теоретична физика" условната оферта беше: диплома над 5,90. 6,00 по математика и физика, едната от тях от дипломата, другата от матура, "IELTS overall score 6.5 with no subtest under 6", но моя син имаше взет TOEFL...

# 46
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
 bouquet за новата тема!

УСПЕХ НА ДЕЦАТА НИ И ПРЕЗ ТАЗИ УЧЕБНА ГОДИНА!

# 47
  • София
  • Мнения: 5 562
...В Бирмингам е сравнително по-евтино, но пак около 400 паунда ти трябват на месец.

И още приблизително толкова за квартира.

# 48
  • София
  • Мнения: 3
А някой да пътува от София за Съри на 22.09 с България Еър ? Да си имат компания децата ?

# 49
  • Мнения: 1 152
Чудя се аз защо замлъкнахте, а то имало нова тема 😁
Благодаря за което и аз 🌺
Успешна и спокойна учебна година  и късмет на всички студенти!

# 50
  • Мнения: 6
Здравейте! Моят син също пътува на 22 за Съри

А някой да пътува от София за Съри на 22.09 с България Еър ? Да си имат компания децата ?

# 51
  • Мнения: 30
Здравейте, може ли да помоля да споделите условните офертите, които сте получили през изминалата година. Най-много се интересувам от офертите на Единбург и Глазгоу.

За Еднинбург искаха 3 матури. 5.80 среден успех и 5.60 на трите матури

# 52
  • Мнения: 16
А дали ще има полети до Бристол или Кардиф от София знаете ли?
Да, от декември до Бристол ще летят Ryanair and Easyjet.

# 53
  • Мнения: 899
А дали ще има полети до Бристол или Кардиф от София знаете ли?
Да, от декември до Бристол ще летят Ryanair and Easyjet.

Супер, че тия трансфери Лондон - Кардиф ще се спестят.

# 54
  • Мнения: 10
Здравейте! Догодина ще съм 12 клас и обмислям кандидатстване в чужбина. Насочила съм се към Шотландия, защото видях, че има стипендия, която ти покрива цялото обучение и е на практика безплатно. Въпросът ми е за финансовата част. Не бих казала, че идвам от бедно семейство,но не сме и супер богати. По-скоро средна работа. При положение, че ситуацията е такава, а и ще работя по време на обучението ще мога ли да се издържам?

Освен това разбрах, че не всички университети приемат CAE, защото е доживотен сертификат, а аз мисля да взимам него. Аз се интересувам от University of Strathclyde, специалностите със счетоводство, но така и не мога да разбера какви са им изискванията за България относно дипломата и езиковия серификат. Ще се радвам да ми помогнете. Благодаря Ви предварително!

# 55
  • Мнения: 59
Изпратих си детенцето. Душата ме боли. Къщата ми е празна. Ама и това ще мине. Претръпва се предполагам. 😢

# 56
  • Мнения: 899
Различно. При мен се поуталожиха емоциите на 3-та година. Вече не плача като го изпращам.  Mr. Green Имаш ли друго дете, да се залъгваш малко покрай него?

Specstar, пиши на университета и ще ти отговорят подробно какви са изискванията им. Мисля, че се бъркаш за САЕ, на синът ми беше с 2-годишна давност и не го признаха. Наложи се да държи изпит отново.

# 57
  • Мнения: 1 152
Valentinakis, прегръщам те! Като я видиш щастлива и усмихната, ще се поуспокоиш. Не знам дали се претръпва- аз още не съм, а започва вече трета година. Просто не спирам да си повтарям, че щом детето ми е щастливо, всичко е наред. И чакам Коледите, за да си я гушна отново...

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Здравейте! Догодина ще съм 12 клас и обмислям кандидатстване в чужбина. Насочила съм се към Шотландия, защото видях, че има стипендия, която ти покрива цялото обучение и е на практика безплатно. Въпросът ми е за финансовата част. Не бих казала, че идвам от бедно семейство,но не сме и супер богати. По-скоро средна работа. При положение, че ситуацията е такава, а и ще работя по време на обучението ще мога ли да се издържам?

Освен това разбрах, че не всички университети приемат CAE, защото е доживотен сертификат, а аз мисля да взимам него. Аз се интересувам от University of Strathclyde, специалностите със счетоводство, но така и не мога да разбера какви са им изискванията за България относно дипломата и езиковия серификат. Ще се радвам да ми помогнете. Благодаря Ви предварително!

Това намерих от сайта на университета за Business school  : "Bulgaria - Average of 5.5 in Diploma Za Sredno Obrazovanie with a score of 5.5 in Mathematics Plus IELTS at 6.5 (no individual test score below 5.5) "
Тук има набор от оферти ,дадени на българчета тази година, за няколко университета , 3-ма потребители са писали и за Стратклайд  :
https://www.thestudentroom.co.uk/university/international/spam-d … ajte-na-moderator
горния линк се модерира от бг мама ,като спам, пиши в Гугъл-  thestudentroom - оферти за българи / само ,че на английски/ , форума не ми дава да го изпиша, дава го като спам и толкова, sorry Close

Глазгоу е сравнително нескъп град, с малко помощ ще се оправиш с финансите. В УК най-големия раход е квартирата / общежитието, другото не е по-скъпо отколкото в България.

valentinakis , ако имаш възможност посещавай я и ти, а и тя да си идва ,когато може. Като си планирате вижданията, по-лесно минава времето.  Но животът е такъв, децата растат и се отделят от семейството . Кураж Flowers Hibiscus

Последна редакция: нд, 23 сеп 2018, 23:08 от Сребърна паричка

# 59
  • Мнения: 30
На добър час на всички студенти, включително и на моето момче! Да са ни живи, здрави и успешни!
Днес е първият учебен ден във Falmouth University за първокурсниците!
Нашият го изпратихме на 13 -ти септември, като се възползвахме от посрещането, организирано от университета. Как преживях първите седемнайсет часа след като отлетя само аз си знам. Люшках се от тъгата и тревогата до безумното въодушевление, през убийствената мисъл, че са ми "вързани ръцете" и съм в безизходица... И това благодарение на оператора, заради забрана на роуминга. Въпреки че няколко дена преди отпътуването купихме апарат и проверихме дали всичко е наред с тарифния план! Уви, имала глава да пати.
valentinakis, да празнотата боли! Сърцето ми се къса малкият, който е на 10 години, каже: "Мъчно ми е за бати..."
Добре че е работата, само  когато съм там забравям за моята болка. И гледам много-много да не мисля кога ще се видим, защото при нас переспективата е чак догодина към лятото ...
Единственото ми успокоение е мисълта, че синът ни има възможност да си изгради живот, в който сам се налага да взема решения и да действа. Това е задължително условие за съзряването и израстването на всеки човек, според мен. Да ние ще сме тук, ще го окуражаваме и подкрепяме. Ние сме родители и това  е нормалното поведение.
Като излети птичето от гнездото, единственото което ни остава е да се любуваме на полета му.
Нали всичко, което правим в живота си е за тяхно добро!  Късмет на децата ни! Heart Flowers Four Leaf Clover Nature Sun With Face

Общи условия

Активация на акаунт