Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 8

  • 52 157
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 113
Момичета на 13.09 ми правиха пункция,цикъла още не ми е дошъл,трябва ли да се притеснявам?Успех на всички и въпреки неуспехите,вярвайте в добрия край!!!

# 211
  • София
  • Мнения: 23 165
засега не е за притеснение, но ако се забави повечко може да отидеш на един преглед.
пункцията след стимулация ли беше?

# 212
  • Мнения: 956
аз съм в аджъбадем сега, там така процедират. всеки изглежда си има различни изисквания 😊

# 213
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Аз не бих направила ЦС веднага след пункция.

Нина, лутеалната фаза е периодът от О (в твоя случай пункция) до първия ден на М. Тя обикновено е 14 дни. Т.е. трябва да ти дойде на 27-ми.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 13:03 от mtz

# 214
  • Мнения: 2 673
По въпроса за цветната снимка след пункция...Дъщеря ми прави опит в Турция и въпреки че беше със ЗЕТ  доктора не разреши снимката да е след пункцията.Каза че може да я направи следващия цикъл на 10–12 ден... въпреки че тя му обясни че при тях пътуването е голям проблем.
И от мен успех на всички!
Точно така ми казаха и на мен,
както и на другите момичета, с които съм говорила.
Всичко добро ви желая, Ваня! Hug

# 215
  • Мнения: 113
засега не е за притеснение, но ако се забави повечко може да отидеш на един преглед.
пункцията след стимулация ли беше?
на естествен цикъл беше!

# 216
  • Мнения: 2 673
аз съм в аджъбадем сега, там така процедират. всеки изглежда си има различни изисквания 😊
Аз съм в Бахчеджи.

# 217
  • Мнения: 113
Аз не бих направила ЦС веднага след пункция.

Нина, лутеалната фаза е периодът от О (в твоя случай пункция) до първия ден на М. Тя обикновено е 14 дни. Т.е. трябва да ти дойде на 27-ми.
благодаря♥

# 218
  • София
  • Мнения: 23 165
засега не е за притеснение, но ако се забави повечко може да отидеш на един преглед.
пункцията след стимулация ли беше?
на естествен цикъл беше!
без нищо?
питам, защото при мен след клостил стават едни зф и си закъснява доста.

# 219
  • Мнения: 956
Важен е само позитивния резултат ❤️❤️

# 220
  • Мнения: 2 673
Момичета на 13.09 ми правиха пункция,цикъла още не ми е дошъл,трябва ли да се притеснявам?Успех на всички и въпреки неуспехите,вярвайте в добрия край!!!
Нормално е да ти закъсне малко,
на мен винаги ми е идвало около датата, на която го очаквам,
въпреки леката стимулация.
Успех! Hug

# 221
  • Мнения: 1 278
Относно ЦС:
Персенска спомена, че може в един цикъл, но не разпитах подробно. Тя иска да извадим на ЕЦ да види как е, че съм нов пациент. Ще събираме ембриони за ПИД, та ЦС не е спешна, но заяви, че без нея няма да ми прави трансфер.
И сега Ви чета и се обърках кога е уместно за ЦС... Не знам как ЦС може да е след пункция при положение, че ЦС се прави в първите чисти дни преди ову.

# 222
  • Мнения: 1 433
В който ден кажат, важното е преди трансфер.

# 223
  • Мнения: 311
ЦС се прави преди овулация, за да се избегне риск от евентуална бременност. Във вашия случай не се очаква наличие на такава и затова предполагам не е проблем ЦС да се направи след пункцията.
Успех!

# 224
  • Мнения: 956
Точно така, тъй като рентгеновите лъчи увреждат силно плода, основанията са да е преди овулация ЦС да не увреди плода при евентуална бременност. Затова е 10-12 ден. Реално течността облива матката и се изкачва до тръбите, като ги изпълва и така се вижда какво им е състоянието.

Общи условия

Активация на акаунт