Бившите излизат ли заедно заради децата?

  • 7 281
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 224
Не знам как да го питам в какви отношения е с бившата си,и дали се виждат тримата..Не знам как и защо са се разделили,дали са в приятелски взаимоотношения,или не.Той не обича да говори по тая тема,и аз не знам как да подходя и питам ,може да не му е приятно,и аз да ровя.А сам не мисля че ще ми каже.
 

От колко време сте заедно с твоя приятел? Освен, ако не сте от двойка от съвсем скоро, смятам, че е редно да знаеш какви са отношенията му с бившата и кога и дали се вижда с нея, дори и заради детето. Може да имат дете и е нормално той да го вижда, да прекарва време с него, но жената до него в момента си ти. Имаш право да знаеш съвсем ясно как стоят нещата. Имах връзка с разведен мъж с дете. Детето беше с нас повече, отколкото с майка си. Моят приятел не беше в добри отношения с бившата. Налагало се е да бъдат заедно при поводи, например РД на детето, но винаги съм присъствала и аз. Според мен е нормално, когато родителите са разведени, но обвързани с друг партньор да бъдат на поводи като двойка с настоящия си партньор. Първият учебен ден, обаче не е сватба, нито РД, някак по- го приемам, че е отишъл сам. Просто не ми харесва това, че сякаш има тайни от теб. Изяснете си нещата - как стоят в момента и как ще са в бъдеще.

# 16
  • Мнения: 12 666
Излизат, докато новите не им обяснят, че не трябва. 

# 17
  • Мнения: 1 444
Аз бих казала така, за детето е добре да вижда,че и двамата родители са до него във важни моменти. Бившите може и да не се понасят, зависи защо са се разделили.Но ако съумяват да се държат прилично,когато са заедно в такива моменти,това е добре - за детенцето най-вече.

# 18
  • Мнения: 1 444
Не знам как да го питам в какви отношения е с бившата си,и дали се виждат тримата..Не знам как и защо са се разделили,дали са в приятелски взаимоотношения,или не.Той не обича да говори по тая тема,и аз не знам как да подходя и питам ,може да не му е приятно,и аз да ровя.А сам не мисля че ще ми каже.

Ако връзката ви е от доста време, съвсем нормално е да го питаш за бившата. Аз бих се интересувала най-вече от причините да се разделят, и дори не бих разчитала само на неговата версия.
Ако ти беше новата жена на моя бивш,бих ти казала, о йеее, не се тревожи, заради детето съм стиснала зъби, иначе и 5 минути не бих стояла до него:)Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 510


От колко време сте заедно с твоя приятел? Освен, ако не сте от двойка от съвсем скоро, смятам, че е редно да знаеш какви са отношенията му с бившата и кога и дали се вижда с нея, дори и заради детето. Може да имат дете и е нормално той да го вижда, да прекарва време с него, но жената до него в момента си ти. Имаш право да знаеш съвсем ясно как стоят нещата. Имах връзка с разведен мъж с дете. Детето беше с нас повече, отколкото с майка си. Моят приятел не беше в добри отношения с бившата. Налагало се е да бъдат заедно при поводи, например РД на детето, но винаги съм присъствала и аз. Според мен е нормално, когато родителите са разведени, но обвързани с друг партньор да бъдат на поводи като двойка с настоящия си партньор. Първият учебен ден, обаче не е сватба, нито РД, някак по- го приемам, че е отишъл сам. Просто не ми харесва това, че сякаш има тайни от теб. Изяснете си нещата - как стоят в момента и как ще са в бъдеще.
Според мен пък новият партньор изобщо няма място там. В отношението между родителя и детето е просто никой, при положение, че другия родител е жив. Да не говорим, че в повечето случаи дори е някакво средство за дразнене на бившия партньор. На мен лично би ми било обидно.

# 20
  • Мнения: 2 224


От колко време сте заедно с твоя приятел? Освен, ако не сте от двойка от съвсем скоро, смятам, че е редно да знаеш какви са отношенията му с бившата и кога и дали се вижда с нея, дори и заради детето. Може да имат дете и е нормално той да го вижда, да прекарва време с него, но жената до него в момента си ти. Имаш право да знаеш съвсем ясно как стоят нещата. Имах връзка с разведен мъж с дете. Детето беше с нас повече, отколкото с майка си. Моят приятел не беше в добри отношения с бившата. Налагало се е да бъдат заедно при поводи, например РД на детето, но винаги съм присъствала и аз. Според мен е нормално, когато родителите са разведени, но обвързани с друг партньор да бъдат на поводи като двойка с настоящия си партньор. Първият учебен ден, обаче не е сватба, нито РД, някак по- го приемам, че е отишъл сам. Просто не ми харесва това, че сякаш има тайни от теб. Изяснете си нещата - как стоят в момента и как ще са в бъдеще.
Според мен пък новият партньор изобщо няма място там. В отношението между родителя и детето е просто никой, при положение, че другия родител е жив. Да не говорим, че в повечето случаи дори е някакво средство за дразнене на бившия партньор. На мен лично би ми било обидно.

Искаш да кажеш, че е нормално твоят бивш да крие настоящата си партньорка, за да не ти е обидно? Не, не е нормално. Всеки си има свой живот след раздялата. Ако например те е зарязал, за да бъде с нея и се налага да я виждаш, е нормално да те дразни, но така и така щом е факт и вече не сте заедно, приемаш и продължаваш (за твое добро). Така и така, едва ли това е случаят на авторката на темата. Освен това новият партньор НЕ взема ролята на родител, незнам защо ги смесвате нещата. Отново уточнявам, че на първият учебен ден е нормално да отидат само родителите, т.к. не е повод на който ходят обичайно 50 човека. Не е нормално обаче темата за бившата да е толкова деликатна, че чак да я е страх да попита.

# 21
  • Мнения: 3 510
Не, искам да кажа, че е обидно за настоящата партньорка, защото в повечето случаи се използва за дразнене на бившата, а не защотото рожденият ден или какъвто и да е бил повод, свързан с детето, не може да мине без нея. Тоест той я води новата с цел, което най-вече е тъпо за новата, а и за детото.

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839

Искаш да кажеш, че е нормално твоят бивш да крие настоящата си партньорка, за да не ти е обидно? Не, не е нормално. Всеки си има свой живот след раздялата. Ако например те е зарязал, за да бъде с нея и се налага да я виждаш, е нормално да те дразни, но така и така щом е факт и вече не сте заедно, приемаш и продължаваш (за твое добро). Така и така, едва ли това е случаят на авторката на темата. Освен това новият партньор НЕ взема ролята на родител, незнам защо ги смесвате нещата. Отново уточнявам, че на първият учебен ден е нормално да отидат само родителите, т.к. не е повод на който ходят обичайно 50 човека. Не е нормално обаче темата за бившата да е толкова деликатна, че чак да я е страх да попита.

Ако и двамата родители имат нов постоянен партньор, на сватбата на пораслото дете е нормално да ги доведат.
Но, при малки деца, на РД или някакъв градински/ училищен празник, не виждам защо е нужно да го правят.
Детето има нужда и от двамата си родителя, а да му отнемеш и малкото възможност да бъде с тях 1- 2 пъти годишно, е неразумно.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 992
Нормално е да излизат, най-малкото това дете има празници - рожден ден, имен ден, първи учебен ден.

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
Нормално е, разбира се и не виждам защо новият партньор ще виси с тях като пето колело на каруцата.

# 25
  • Мнения: X
Абсолютно нормално е, когато има дете, родителите да уважават важните за него моменти и да прекарват време заедно ,заради това. Уви, в БГ много мъже просто изчезват от живота на децата си след развод, много често поощрени и от новите си половинки.  Ако е мъж на място, детето би трябвало да му е на първо място, вкл. ПРЕДИ теб[/i]

Защо мислиш така?

# 26
  • Мнения: X
По въпроса... Според мен
 разбира се, че имаш право да го питаш всичко това, което те интересува, а той е длъжен да ти отговори, независимо дали му се говори или не щом иска да бъде с теб!
По назад е написано за детето, лошо е когато използват детето за да видят бившия/та или използват детето за да манипулират бившия/та.
Иначе, ако те притеснява нещо.... Най логично е да разговаряте и да му обясниш, кое те тревожи. Нормално е щом нямаш деца да не успяваш да го разбереш понякога, но ако държи на теб той пък ще те разбере и ще се постарае да ти обясни.

# 27
  • Мнения: 4 577
Абсолютно нормално е, когато има дете, родителите да уважават важните за него моменти и да прекарват време заедно ,заради това. Уви, в БГ много мъже просто изчезват от живота на децата си след развод, много често поощрени и от новите си половинки. Ако е мъж на място, детето би трябвало да му е на първо място, вкл. ПРЕДИ теб[/i]
Защо мислиш така?
Ами защото, спред мен, интересите на детето е нормално да са преди тези на родителите,  независимо дали живеят заедно или не. Не говоря за капризи, а за неща, което са важни за детето да се чувства обичано и ценено.  Ако, например, новата жена иска романтична почивка само двамата пред лятото, а мъжът не може да излезе в отпуск повече от две седмици, би следвало да ги прекара с детето си (естествено, при сериозна връзка и с новата си половинка), но не да ощети детето. Или ако детето има важен изпит/ празник в училище да е там, вместо да отиде на театър с новата жена.  

# 28
  • Мнения: 2 224
Това са големи крайности. Романтичната почивка може да е 5 дни или дори само един уикенд. На театър винаги може да се отиде, а празникът на детето или там каквото е, е един път само. Така, че това са съвсем нормални компромиси, дори ако ставаше въпрос за сестрата на мъжа, а не за детето му.

# 29
  • Мнения: 148
Ако отношенията ви с този мъж са сериозни, като например да живеете заедно или да обмисляте такава крачка имаш пълното право, в прав текст да го питаш за бившата всичко, което те вълнува и да си правиш нужните изводи. Даже е задължително.
За детето нямаш никакви основания и причини да се тревожиш. Бащите трябва да са до децата си колкото е възможно повече. За целта обикновено им коства доста повече усилия и нерви, тъй като често майките правят всичко възможно да държат децата далеч от бащите и то за жалост само и единствено на пук и за спорта. Нека не забравяме, че е супер тъпо отношенията на разделените родители, да минават през децата им. Та затова смятам, че е нормално на детския рожден ден, първия учебен ден или тържество да присъстват двамата родители. За децата това е радост, всичко останало е на заден план.
Не смятам, че приятеля на авторката търси повод да се вижда с бившата, защото това е смехотворно. Той ако си иска бившата, надали ще търпи някоя настояща около себе си.
Според мен, ако авторката държи на този човек, трябва да му покаже, че се вълнува от най-скъпото му, именно детето му.

Общи условия

Активация на акаунт