Бившите излизат ли заедно заради децата?

  • 7 297
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейтв въпрос за настоящи половинки на вече разведени мъже.Виждам се с мъж който е разведен с едно дете.Въпроса ми е когато има празници ,или събития свързани с детето трябва ли и двамата родителя да са там,или по отделно всеки да прекарва време с него.Днес е 15 септември,той е с детето си навън и не искам да ги притеснявам,не знам дали е с бившата на тържеството,на разходка след това с нея за да са с детето и двамата.Имам ли право да го питам,дали се вижда с бившата,не когато се разбират дали да го вземат и т.н а дали излизат заедно по празници,или прекарват време заедно заради детето?И ако да според вас нормално ли е и как бихте го приели?

# 1
  • Мнения: 46 565
Имаш право да го питаш всичко. Комуникацията в двойката е нещо много важно.
...Въпроса ми е когато има празници ,или събития свързани с детето трябва ли и двамата родителя да са там,или по отделно всеки да прекарва време с него...
Няма трябва и не трябва, всеки човек сам решава дали да е до детето си във важните моменти в живота му или да отсъства. Лично за мен семейното им положение е без значение, мястото им е плътно до детето, и на двамата.

# 2
  • Мнения: 7 325
За мен е нормално бившите съпрузи да общуват помежду си, дори е задължително когато има деца, но е много трудно постижимо. В една раздяла винаги единият е по наранен, огорчен, озлобен и стремежа към отмъщение скапва шансовете за добри отношения в бъдещето. Аз и бившият ми бяхме заедно на първият учебен ден на детето ни. Тъкмо се бяхме разделили и бяхме в обтегнати отношения, които след този ден в който уж всичко беше ок. заради детето, съвсем се скапаха. Повече не седнахме на една маса. Не можахме да запазим някакви отношения и детето ни да има двама родители дори и разделени.
Ако твоят приятел няма чувства към бившата си и тя към него мераци и претенции - това, че се разбират може само да те радва. Имаш право да питаш, но нямаш право да се бъркаш. Ако обаче детето е претекст да се срещат - имаш повод за притеснения.

# 3
  • Мнения: 20 028
Явно есенният сезон вади някакви сантименти към бившите. Вече втора нова тема засичам с подобен проблем за "бившите". Съвсем логично е, ако има намесени деца около 15 септември да се активизират.
Не се спичайте. Нормално е.

# 4
  • Мнения: 6 787
Споко, мъжете не обичат децата, обичат майките. Ако му родиш едно дете скоро ще забрави предишното. Само преди това се убеди, че точно теб обича.

# 5
  • Мнения: 3 510
А за теб какво е нормално, да се мразят и да се обиждат ли? Щом са запазили нормални отношения това е супер, явно са интелигентни хора. Ако имаха още чувства един към друг за какво им е било да се разделят, че и нови половинки да имат? Твое си е мъжлето, дишай.

# 6
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Споко, мъжете не обичат децата, обичат майките. Ако му родиш едно дете скоро ще забрави предишното. Само преди това се убеди, че точно теб обича.
Ти сериозно ли?

# 7
  • Мнения: 6 787
Абсолютно сериозно.

# 8
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Добър баща ще си тогава! Thinking

# 9
  • Мнения: 6 787
Майка съм 😀

# 10
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Още по-зле!

# 11
  • София
  • Мнения: 24 839
Здравейтв въпрос за настоящи половинки на вече разведени мъже.Виждам се с мъж който е разведен с едно дете.Въпроса ми е когато има празници ,или събития свързани с детето трябва ли и двамата родителя да са там,или по отделно всеки да прекарва време с него.Днес е 15 септември,той е с детето си навън и не искам да ги притеснявам,не знам дали е с бившата на тържеството,на разходка след това с нея за да са с детето и двамата.Имам ли право да го питам,дали се вижда с бившата,не когато се разбират дали да го вземат и т.н а дали излизат заедно по празници,или прекарват време заедно заради детето?И ако да според вас нормално ли е и как бихте го приели?

Нормално е, заради психическото здраве на детето.
Което, обикновено, силно не интересува родителите, заети да си мерят омразата един към друг.
Ако твоята половинка отделя от времето си , въпреки развода, да прекара с бившата заради детето, просто го оцени- утре и с вашето дете ще е така разбиращ и стабилен.

# 12
  • Мнения: 7 325
Споко, мъжете не обичат децата, обичат майките. Ако му родиш едно дете скоро ще забрави предишното. Само преди това се убеди, че точно теб обича.
Мда, обаче има една много незначителна подробност - мъж, който *забравя/разлюбва* детето на бившата си е много вероятно да *забрави/разлюби* и твоето когато/ако му станеш бивша. Това го видях на живо с тази която ми събра остатъците. Моето дете остана без баща не без нейна помощ, но и нейното се озова в същата позиция доста бързо. Това не ме зарадва, въпреки че смятам, че изчезвайки от живота ми този индивид ми направи услуга, а тя имаше същият късмет.

# 13
  • Мнения: 6
Не знам как да го питам в какви отношения е с бившата си,и дали се виждат тримата..Не знам как и защо са се разделили,дали са в приятелски взаимоотношения,или не.Той не обича да говори по тая тема,и аз не знам как да подходя и питам ,може да не му е приятно,и аз да ровя.А сам не мисля че ще ми каже.

# 14
  • Мнения: 4 577
Абсолютно нормално е, когато има дете, родителите да уважават важните за него моменти и да прекарват време заедно ,заради това. Уви, в БГ много мъже просто изчезват от живота на децата си след развод, много често поощрени и от новите си половинки.  Ако е мъж на място, детето би трябвало да му е на първо място, вкл. ПРЕДИ теб. То няма два първи учебни дни, няма две абитуриентски и т.н. Би следвало родителите да комуникират редовно  относно решения за детето, например избор на училище, извънкласни занимания и кой ще го взима/води, не дай боже за здравословни проблеми или такива в училище и т.н. За мен би било огромна червена лампа, да се обвържа с мъж, зарязал детето си. Ако е грижовен родител, просто няма как да не комуникира с майката по повод детето. Ако изпитваш ревност към бившата, най-вероятно е безпочвена. За да решат двама души да се разведат, значи нещата са се скапали необратимо и за съжаление, често има много гняв, дори омраза, правене напук, от което най-потърпевши са децата.
Щом не коментира нищо за бившата си жена, най-вероятно вашата връзка все още не се е задълбочили. Запознал ли те е с детето? На твое място, аз по-скоро бих проявила интерес към него. Ако не смяташ, че ще можеш да приемеш честа комуникация на приятеля ти с детето, вкл. в някои моменти съобразяване с него в ущърб на ваши планове , по-добре си намери някой, който няма деца.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 00:55 от TafTaf

# 15
  • Мнения: 2 224
Не знам как да го питам в какви отношения е с бившата си,и дали се виждат тримата..Не знам как и защо са се разделили,дали са в приятелски взаимоотношения,или не.Той не обича да говори по тая тема,и аз не знам как да подходя и питам ,може да не му е приятно,и аз да ровя.А сам не мисля че ще ми каже.
 

От колко време сте заедно с твоя приятел? Освен, ако не сте от двойка от съвсем скоро, смятам, че е редно да знаеш какви са отношенията му с бившата и кога и дали се вижда с нея, дори и заради детето. Може да имат дете и е нормално той да го вижда, да прекарва време с него, но жената до него в момента си ти. Имаш право да знаеш съвсем ясно как стоят нещата. Имах връзка с разведен мъж с дете. Детето беше с нас повече, отколкото с майка си. Моят приятел не беше в добри отношения с бившата. Налагало се е да бъдат заедно при поводи, например РД на детето, но винаги съм присъствала и аз. Според мен е нормално, когато родителите са разведени, но обвързани с друг партньор да бъдат на поводи като двойка с настоящия си партньор. Първият учебен ден, обаче не е сватба, нито РД, някак по- го приемам, че е отишъл сам. Просто не ми харесва това, че сякаш има тайни от теб. Изяснете си нещата - как стоят в момента и как ще са в бъдеще.

# 16
  • Мнения: 12 674
Излизат, докато новите не им обяснят, че не трябва. 

# 17
  • Мнения: 1 447
Аз бих казала така, за детето е добре да вижда,че и двамата родители са до него във важни моменти. Бившите може и да не се понасят, зависи защо са се разделили.Но ако съумяват да се държат прилично,когато са заедно в такива моменти,това е добре - за детенцето най-вече.

# 18
  • Мнения: 1 447
Не знам как да го питам в какви отношения е с бившата си,и дали се виждат тримата..Не знам как и защо са се разделили,дали са в приятелски взаимоотношения,или не.Той не обича да говори по тая тема,и аз не знам как да подходя и питам ,може да не му е приятно,и аз да ровя.А сам не мисля че ще ми каже.

Ако връзката ви е от доста време, съвсем нормално е да го питаш за бившата. Аз бих се интересувала най-вече от причините да се разделят, и дори не бих разчитала само на неговата версия.
Ако ти беше новата жена на моя бивш,бих ти казала, о йеее, не се тревожи, заради детето съм стиснала зъби, иначе и 5 минути не бих стояла до него:)Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 510


От колко време сте заедно с твоя приятел? Освен, ако не сте от двойка от съвсем скоро, смятам, че е редно да знаеш какви са отношенията му с бившата и кога и дали се вижда с нея, дори и заради детето. Може да имат дете и е нормално той да го вижда, да прекарва време с него, но жената до него в момента си ти. Имаш право да знаеш съвсем ясно как стоят нещата. Имах връзка с разведен мъж с дете. Детето беше с нас повече, отколкото с майка си. Моят приятел не беше в добри отношения с бившата. Налагало се е да бъдат заедно при поводи, например РД на детето, но винаги съм присъствала и аз. Според мен е нормално, когато родителите са разведени, но обвързани с друг партньор да бъдат на поводи като двойка с настоящия си партньор. Първият учебен ден, обаче не е сватба, нито РД, някак по- го приемам, че е отишъл сам. Просто не ми харесва това, че сякаш има тайни от теб. Изяснете си нещата - как стоят в момента и как ще са в бъдеще.
Според мен пък новият партньор изобщо няма място там. В отношението между родителя и детето е просто никой, при положение, че другия родител е жив. Да не говорим, че в повечето случаи дори е някакво средство за дразнене на бившия партньор. На мен лично би ми било обидно.

# 20
  • Мнения: 2 224


От колко време сте заедно с твоя приятел? Освен, ако не сте от двойка от съвсем скоро, смятам, че е редно да знаеш какви са отношенията му с бившата и кога и дали се вижда с нея, дори и заради детето. Може да имат дете и е нормално той да го вижда, да прекарва време с него, но жената до него в момента си ти. Имаш право да знаеш съвсем ясно как стоят нещата. Имах връзка с разведен мъж с дете. Детето беше с нас повече, отколкото с майка си. Моят приятел не беше в добри отношения с бившата. Налагало се е да бъдат заедно при поводи, например РД на детето, но винаги съм присъствала и аз. Според мен е нормално, когато родителите са разведени, но обвързани с друг партньор да бъдат на поводи като двойка с настоящия си партньор. Първият учебен ден, обаче не е сватба, нито РД, някак по- го приемам, че е отишъл сам. Просто не ми харесва това, че сякаш има тайни от теб. Изяснете си нещата - как стоят в момента и как ще са в бъдеще.
Според мен пък новият партньор изобщо няма място там. В отношението между родителя и детето е просто никой, при положение, че другия родител е жив. Да не говорим, че в повечето случаи дори е някакво средство за дразнене на бившия партньор. На мен лично би ми било обидно.

Искаш да кажеш, че е нормално твоят бивш да крие настоящата си партньорка, за да не ти е обидно? Не, не е нормално. Всеки си има свой живот след раздялата. Ако например те е зарязал, за да бъде с нея и се налага да я виждаш, е нормално да те дразни, но така и така щом е факт и вече не сте заедно, приемаш и продължаваш (за твое добро). Така и така, едва ли това е случаят на авторката на темата. Освен това новият партньор НЕ взема ролята на родител, незнам защо ги смесвате нещата. Отново уточнявам, че на първият учебен ден е нормално да отидат само родителите, т.к. не е повод на който ходят обичайно 50 човека. Не е нормално обаче темата за бившата да е толкова деликатна, че чак да я е страх да попита.

# 21
  • Мнения: 3 510
Не, искам да кажа, че е обидно за настоящата партньорка, защото в повечето случаи се използва за дразнене на бившата, а не защотото рожденият ден или какъвто и да е бил повод, свързан с детето, не може да мине без нея. Тоест той я води новата с цел, което най-вече е тъпо за новата, а и за детото.

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839

Искаш да кажеш, че е нормално твоят бивш да крие настоящата си партньорка, за да не ти е обидно? Не, не е нормално. Всеки си има свой живот след раздялата. Ако например те е зарязал, за да бъде с нея и се налага да я виждаш, е нормално да те дразни, но така и така щом е факт и вече не сте заедно, приемаш и продължаваш (за твое добро). Така и така, едва ли това е случаят на авторката на темата. Освен това новият партньор НЕ взема ролята на родител, незнам защо ги смесвате нещата. Отново уточнявам, че на първият учебен ден е нормално да отидат само родителите, т.к. не е повод на който ходят обичайно 50 човека. Не е нормално обаче темата за бившата да е толкова деликатна, че чак да я е страх да попита.

Ако и двамата родители имат нов постоянен партньор, на сватбата на пораслото дете е нормално да ги доведат.
Но, при малки деца, на РД или някакъв градински/ училищен празник, не виждам защо е нужно да го правят.
Детето има нужда и от двамата си родителя, а да му отнемеш и малкото възможност да бъде с тях 1- 2 пъти годишно, е неразумно.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 000
Нормално е да излизат, най-малкото това дете има празници - рожден ден, имен ден, първи учебен ден.

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
Нормално е, разбира се и не виждам защо новият партньор ще виси с тях като пето колело на каруцата.

# 25
  • Мнения: X
Абсолютно нормално е, когато има дете, родителите да уважават важните за него моменти и да прекарват време заедно ,заради това. Уви, в БГ много мъже просто изчезват от живота на децата си след развод, много често поощрени и от новите си половинки.  Ако е мъж на място, детето би трябвало да му е на първо място, вкл. ПРЕДИ теб[/i]

Защо мислиш така?

# 26
  • Мнения: X
По въпроса... Според мен
 разбира се, че имаш право да го питаш всичко това, което те интересува, а той е длъжен да ти отговори, независимо дали му се говори или не щом иска да бъде с теб!
По назад е написано за детето, лошо е когато използват детето за да видят бившия/та или използват детето за да манипулират бившия/та.
Иначе, ако те притеснява нещо.... Най логично е да разговаряте и да му обясниш, кое те тревожи. Нормално е щом нямаш деца да не успяваш да го разбереш понякога, но ако държи на теб той пък ще те разбере и ще се постарае да ти обясни.

# 27
  • Мнения: 4 577
Абсолютно нормално е, когато има дете, родителите да уважават важните за него моменти и да прекарват време заедно ,заради това. Уви, в БГ много мъже просто изчезват от живота на децата си след развод, много често поощрени и от новите си половинки. Ако е мъж на място, детето би трябвало да му е на първо място, вкл. ПРЕДИ теб[/i]
Защо мислиш така?
Ами защото, спред мен, интересите на детето е нормално да са преди тези на родителите,  независимо дали живеят заедно или не. Не говоря за капризи, а за неща, което са важни за детето да се чувства обичано и ценено.  Ако, например, новата жена иска романтична почивка само двамата пред лятото, а мъжът не може да излезе в отпуск повече от две седмици, би следвало да ги прекара с детето си (естествено, при сериозна връзка и с новата си половинка), но не да ощети детето. Или ако детето има важен изпит/ празник в училище да е там, вместо да отиде на театър с новата жена.  

# 28
  • Мнения: 2 224
Това са големи крайности. Романтичната почивка може да е 5 дни или дори само един уикенд. На театър винаги може да се отиде, а празникът на детето или там каквото е, е един път само. Така, че това са съвсем нормални компромиси, дори ако ставаше въпрос за сестрата на мъжа, а не за детето му.

# 29
  • Мнения: 148
Ако отношенията ви с този мъж са сериозни, като например да живеете заедно или да обмисляте такава крачка имаш пълното право, в прав текст да го питаш за бившата всичко, което те вълнува и да си правиш нужните изводи. Даже е задължително.
За детето нямаш никакви основания и причини да се тревожиш. Бащите трябва да са до децата си колкото е възможно повече. За целта обикновено им коства доста повече усилия и нерви, тъй като често майките правят всичко възможно да държат децата далеч от бащите и то за жалост само и единствено на пук и за спорта. Нека не забравяме, че е супер тъпо отношенията на разделените родители, да минават през децата им. Та затова смятам, че е нормално на детския рожден ден, първия учебен ден или тържество да присъстват двамата родители. За децата това е радост, всичко останало е на заден план.
Не смятам, че приятеля на авторката търси повод да се вижда с бившата, защото това е смехотворно. Той ако си иска бившата, надали ще търпи някоя настояща около себе си.
Според мен, ако авторката държи на този човек, трябва да му покаже, че се вълнува от най-скъпото му, именно детето му.

# 30
  • Мнения: 18 736
Никога и никъде не ходя с бившия си мъж. Никакви тържества на децата не са ми повод той да се появява, в смисъл не го каня. Е, ако дойде, няма лошо, негова си работа. Но той и не идва, та проблем няма. Изобщо изключвам подобна възможност, освен евентуално на подписването на сватбите на децата един ден Simple Smile Ще стиснем зъби и ще се изтраем за церемонията Simple Smile

Новата му жена сигурно е мега щастлива, че бившата изобщо не се появява и не звъни никога Simple Smile



# 31
  • Мнения: 3 510
Скрит текст:
Ако отношенията ви с този мъж са сериозни, като например да живеете заедно или да обмисляте такава крачка имаш пълното право, в прав текст да го питаш за бившата всичко, което те вълнува и да си правиш нужните изводи. Даже е задължително.
За детето нямаш никакви основания и причини да се тревожиш. Бащите трябва да са до децата си колкото е възможно повече. За целта обикновено им коства доста повече усилия и нерви, тъй като често майките правят всичко възможно да държат децата далеч от бащите и то за жалост само и единствено на пук и за спорта. Нека не забравяме, че е супер тъпо отношенията на разделените родители, да минават през децата им. Та затова смятам, че е нормално на детския рожден ден, първия учебен ден или тържество да присъстват двамата родители. За децата това е радост, всичко останало е на заден план.
Не смятам, че приятеля на авторката търси повод да се вижда с бившата, защото това е смехотворно. Той ако си иска бившата, надали ще търпи някоя настояща около себе си.
Според мен, ако авторката държи на този човек, трябва да му покаже, че се вълнува от най-скъпото му, именно детето му.

Така е! Но в същото време и тя не трябва да се натрапва да е между тях, когато са с детето. Отношенията на бащата с новата са си едни, с детето и майка му съвсем различни.
Както и ти си казала, бащата щом е с нова, се предполага, че с бившата вече няма нищо. Отношенията им са чисто делови, така да го наречем, а не интимни, така че място за шаш и паника няма.

# 32
  • Мнения: 18 736
Абе какви отношения на бивши има чак толкова? Всеки нов човек е по-интересен и точно от бивши не виждам да трябва някой да се притеснява.

# 33
  • Мнения: 5 259
Да се ревнува от бившата ми се струва смехотворно. Те ако искаха да са заедно, нямаше да се разведат на първо време. И нещо не се сещм за случай на хора, които са се развели и после пак са се събрали. Освен Елизабет Тейлър, но тя затова е уникална. Е, не само затова.
Обикновено бившите не могат да се търпят, при срещите винаги има напрежение и нормалният тон се запазва с много усилия. Обикновено проблемът е как да не се хванат за косите, а не дали ще се награбят да се целуват.

Веднъж на един купон за Нова година бяхме поканили двама бивши съпрузи. Сестра ми беше поканила единия, а аз без да знам това, поканих жената.
Само като се видяха и за известно време цялото празненство посърна. Но те съумяха да запазят ледено мълчание и да не се развали празника. Но беше доста конфузно. Единият си намери извинение и си тръгна много рано, още преди да е настъпила Новата година.
За ревност и дума не може да става.

Но тук ми се струва, че по-скоро се ревнува от детето, а не от бившата. И също така ми се струва, че авторката има проблем със себе си, със своята собствена увереност, с чувството си, че е важна и обичана. Не толкова дали има дете и бивша. А това би било проблем дори да нямаше бивша и дете. Дори да беше първо гадже на някого, който жена не е виждал преди нея. Щом неувереността си я има в главата, страничните обстоятелства не са от такова голямо значение.

# 34
  • Мнения: 330
Липсата на самочувствие и увереност в чувствата на партньора са много често повод и причина за подобни въпроси, но да не забравяме, че и много самоуверените и убедените в своята неповторимост, дотолкова губят връзка с реалността, че най-последни разбират, че са били подменени.

# 35
  • Мнения: 3 231
И нещо не се сещм за случай на хора, които са се развели и после пак са се събрали.
Мда, онзи момент, в който решаваш, че щом не се сещаш за нещо, то със сигурност не съществува...

Всъщност всеки бивш/бивша винаги по дефолт е заплаха. Където е текло, пак ще тече, е казано. И не е случайно. Където някога е тляла страст, където някога е имало общи щастливи мигове, любов, планове, грижа, внимание, общи интереси....   никога не можеш да си сигурен, че не могат да пламнат пак.

Моят вуйчо преди около година се събра с жената, с която се разведе преди 23 години. Като млади гаджета се държат (не като публично поведение, а като време, изкарвано заедно, пътувания и т.н.). Чак тъжно ми става като направя паралел между тях двамата и другите двойки, които виждам с 23-годишен стаж. У едните сърца тупат, само за забавления и свободно време мислят. Другите затиснати от скуката. Понякога си мисля, че тия двамата са открили тайната Wink

# 36
  • Мнения: 7 949
Сравнително прясно разведена съм, та мога да говоря от опита си - смятам, че родителите трябва да бъдат заедно на празниците на децата. Вчера аз бях с едното дете, бившият ми мъж с другото, понеже са в различни училища, после се събрахме всички на кафе, почерпихме се и по живо, по здраво се разделихме. Но пък ние след кошмарния период около развода успяхме да възстановим добрия тон и да поддържаме нормални взаимоотношения заради децата. Новата му любима обаче доста ревнувала от мен, неизвестно защо...при положение, че мога да си представя каква ме е обрисувал.
Смятам, че авторката има право да пита за точната ситуация своя приятел, но трябва да внимава за начина, по който пита, защото може да настъпи голям мазол. Аз на нейно място чистосърдечно бих признала, че тази ситуация ме държи в небрано лозе и бих искала да си изясня нещата. Да има предвид, че щом той мълчи като партизанин, е много вероятно бившата му жена да е поискала развода. В повечето случаи този, който поиска да си тръгне, е узрял за решението си и застава зад него, няма проблем да го сподели с новата любима. Така че по мълчанието на мъжа според мен изглежда сякаш той е бил напуснат и ако не любов към бившата, то у него гори силен гняв към нея.

# 37
  • Мнения: 5 259
И нещо не се сещм за случай на хора, които са се развели и после пак са се събрали.
Мда, онзи момент, в който решаваш, че щом не се сещаш за нещо, то със сигурност не съществува...

Вероятнстта нещо да се случи е равна на честотата, с която то се случва. В женската логика вероятността да се срещне динозавър на улицата е 50:50, но разумно мислещият човек е наясно, че истинската вероятност е много различно число.

Така че нека да се замислим колко двойки се събират след развод?
То и Еверест го изкачват някои хора, но каква е вероятността ей сега да се озовем там?
Чисто статистически вероятността един разведен мъж да се влюби в нова жена е много по-голяма, отколкото да се събере с бившата си. Така че ако ще се ревнува, по-голям смисъл има да се ревнува от някоя нова колежка, отколкото от бившата.

Пък ако жената си е супер ревнива, и от котката на съседите може да ревнува. Там вече проблемът е в главата, не толкова в това какво се случва в действителност.

# 38
  • Мнения: X
Не знам как да го питам в какви отношения е с бившата си,и дали се виждат тримата..Не знам как и защо са се разделили,дали са в приятелски взаимоотношения,или не.Той не обича да говори по тая тема,и аз не знам как да подходя и питам ,може да не му е приятно,и аз да ровя.А сам не мисля че ще ми каже.
А сигурна ли си, че изобщо са разведени?А не "временно разделени"?
Иначе, естествено, че имаш пълното право да го питаш за всичко.Стига сте стъпвали на пръсти около тия мъже, те не са крехки порцеланови статуетки, няма да се счупят от няколко "твърди" въпроса...А ако се "счупят", значи не са никакви мъже и нямате работа при тях.
Та, може да е изневерил и тя да го е изгонила, може да обича да пие, да бие, може да обича хазарта....схващаш надявам се, накъде бия.Според "историята" му, редно е да си направиш изводите става ли той за нещо или не.
След като не обича темата, подозирам, че той е сгафилия и е бил "натирен" за наказание.
А това, за мен поне, веднага е червена лампа.В негова вреда....

# 39
  • Мнения: X
Чисто статистически вероятността един разведен мъж да се влюби в нова жена е много по-голяма, отколкото да се събере с бившата си.
Хм ... ами ако бившата го е натирила и той й се умилква нон-стоп ...
Ти визираш случай, в който разводът/раздялата са били по взаимно съгласие или по инициатива на мъжа, но да ти кажа все по-често стават по желание на жената и мъжът след това е готов да скочи обратно при всяка възможност. Не бих била толкова убедена.
Но това дали се виждат на 15ти септември няма нищо общо. Съвсем нормално е баща и майка на малко дете да отидат да го изпратят на първия учебен ден. И да се засекат там.
Краси, ми то повечето са 'натирени' бе жена. Един такъв златен какви ги сътвори наскоро, мани, бегай.
Няма как да знае, какво, като го пита, той ще се изкара по-бял от агънце.

# 40
  • Мнения: X
Разбира се, че се събират. И по принцип този който иска да се върне е оставения, а не този който е оставил и често е за отмъщение или просто от навик или обич. Така, че въобще не е смехотворно, но дано авторката да няма подобни проблеми и да изяснят отношенията си по - рано.
Като пример за по-горе казаното от мен
Едни познати се бяха разделили, оставения искаше да се върне, та след няколко години се събраха и даже си имат още едно дете, може би да "заздрави" връзката, което аз не разбирам, тъй като ако е за това просто няма да им е дълго, но ако е защото наистина го искат (без задни мисли), съм сигурна, че ще си останат 4мцата, може и 5тимца да станат, но това си е тяхна работа, живи и здрави да са. Според мен е най-важно да се изясни всичко още от начало, за да има възможност за по-малко наранени.
Така, че....

# 41
  • Мнения: X
Скрит текст:
Чисто статистически вероятността един разведен мъж да се влюби в нова жена е много по-голяма, отколкото да се събере с бившата си.
Хм ... ами ако бившата го е натирила и той й се умилква нон-стоп ...
Ти визираш случай, в който разводът/раздялата са били по взаимно съгласие или по инициатива на мъжа, но да ти кажа все по-често стават по желание на жената и мъжът след това е готов да скочи обратно при всяка възможност. Не бих била толкова убедена.
Но това дали се виждат на 15ти септември няма нищо общо. Съвсем нормално е баща и майка на малко дете да отидат да го изпратят на първия учебен ден. И да се засекат там.
Краси, ми то повечето са 'натирени' бе жена. Един такъв златен какви ги сътвори наскоро, мани, бегай.
Няма как да знае, какво, като го пита, той ще се изкара по-бял от агънце.
Затова й дадоха съвет да пита не само него, ами да намери начин и по странични "канали" да разбере какво/защо/кой/как.

# 42
  • Мнения: 3 031
Няма лошо, първи учебен ден е. Пък и на вас ви е лесно с едно дете. Питаш ли ни нас - мъжът ми има 2 деца от първия си брак и 2 от мен. На кой първи учебен ден да отиде? Grinning

Сега сериозно, аз бих попитала защо се е развел. Даже бих попитала преди изобщо да започна връзка.

# 43
  • Мнения: 7 325

Сега сериозно, аз бих попитала защо се е развел. Даже бих попитала преди изобщо да започна връзка.
И аз. И го направих. Важно ми беше да знам в какви отношения е с бившата си жена, защо му е бивша и още по-важно ми беше какво му е отношението към детето. Нямах проблем с това да имат диалог, но в границите на нормалното, т.е. ако бившата му звънне в 2 посред нощ че в банята и има паяк ( примерно ) и той хукне да я спасява не е моят човек и няма да си губя времето с него.
Бившият ми си излизаше с разни девойки, но не пропускаше да ме убеждава, че за детето ни е най-добре родителите му да се съберат. Какво говореше на другите мога да си представя, но не бих искала да съм в тяхната позиция.
Та - добре е да се говори, защото ми се струва че авторката има много неизвестни.

# 44
  • Мнения: 1 447

Хм ... ами ако бившата го е натирила и той й се умилква нон-стоп ...
 
Няма как да знае, какво, като го пита, той ще се изкара по-бял от агънце.

Да, много вярно, ще ви разкажа при нас как стана.
Аз го изгоних заради  младата му любовница. Какво се случи после? Не можете да си представите какъв го играеше -  всеотдаен баща, мил, добър и внимателен към мен.То цветя, то подаръци, ще си счупи краката да тича за дребни услуги, и за мен и за децата. Зад гърба ми обаче същото отношение и към любовницата. В това се убедих лично. Та, познавайки игричките му обаче не поддадох на това "умилкване" и полека лека напълно спрях контактите си с него, ама напълно.
След като любовницата го заряза, той си намерил нова жена, не си губи времето човека Simple Smile Момичето изглежда доста свястно и сериозно. Главата си залагам, че и грам не предполага защо сме се разделили. В нейните представи вероятно съм някоя гад, по-черна от дявола, а той милия и добричкия,бял като агънце Simple Smile Моля се за в бъдеще да не се набримча на такъв мил и прекрасен екземпляр - отново.

Затова, авторката да намери начин да разбере какво се е случило. Фактът,че мъжът и отбягва темата,е съмнителен...Ако са се разделили при едни ясни и честни отношения, според мен щеше да сподели без да му мисли много.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 22:35 от Space_woman

# 45
  • Мнения: 3 231
Хайде не откривайте топлата вода.

Разбира се, че всички мъже го играят "зарязани" и "натирени" пред новата. Има си ясна обосновка.

Не е джентълменско да зарежеш жена. Не се води мъжкарско. Да го кажем така - мъж, зарязал жена, си слага репутационна щета. Рискува обществения си авторитет. Мъжът е призван да се грижи за жената, да е силният, да е базата, основата.... Как така ще я зарязваш??? Какво послания отправя това към следващите ти евентуални жени? Как така... зарязвач? Изоставител? Хм....

А нека не си говорим глупости. Жените не са и никога не са понасяли зарязването добре. Една жена не е създадена, за да бъде зарязвана. Жената е принцеса, кралица. Коя принцеса иска да бъде зарязана?

Мъжете, от друга страна, с малко изключения, се справяме по-лесно със зарязването и въобще с всякакви драматични "не"-та в любовен план. Още в тийн годините се научваме на "не" и просто свикваме да не правим огромна житейска драма. Тая не ще, ок - друга ще ще. То и неслучайно повечето разведени мъже, макар и умилкващи се около бившата, скоро се обзавеждат с нова. Че и тя ги зарязва и скоро пак идва нова.

Та.... думата ми е, че никога обществото не е гледало с добро око на мъж, който зарязва. Не е престижно. По-добре го играй зарязан и отхвърлен - (знаете, кандидатки да те утешат бол), отколкото да се правиш на велик зарязвач. Няма възхищение към втория тип образ. Не е любимец на публиката.

И друго. Пак клише. Пак старо като света.

"Мъжете никога не те зарязват. Те просто почват да се държат така, че ти да ги зарежеш".

И от личен опит го казвам - не мога да зарежа жена. Обидно е. Унизително е. Просто... винаги има начини да я накараш тя да те зареже. Един джентълмен на първо и последно място винаги дължи на дамата си уважение и опазване на достойнството ѝ пред обществото. Жените са особено горди с изречението "натирих го", "изгоних го"... Един мъж трябва да може да преживее това спокойно и без драми. Поне това дължи на жена, с която е делил хляб и легло.

# 46
  • Мнения: 1 770
Споко, мъжете не обичат децата, обичат майките. Ако му родиш едно дете скоро ще забрави предишното. Само преди това се убеди, че точно теб обича.
Ти сериозно ли?

И аз не бях чела по-голяма измишльотина. А ако наистина има такива мъже..жалко!

# 47
  • Мнения: 330
Твърде крайна констатация, Nofelet. И не виждам нищо неджентълменско в това да финализираш едни отношения като това е инициирано от мъжа. Всеки има правото да прецени на даден етап от връзката, че тя няма бъдеще. Не чувствам никакви скрупули, нито страхове как ще ме възприеме обществото при мисълта, че видиш ли - аз съм "зарязал" партньорката. На обществото му е само до моя личен живот, че сън да не ме хваща... Подобно разсъждение би било адекватно в населено място, в което всеки познава всеки и мисълта, че може да се лепне такова клеймо, изглежда ужасяваща. И дори тогава би изглеждало ужасяващо, но ако дамгосаната е жена, а не мъж.
За "принцесите и кралиците" - трябва ли да правя чудеса от глупост, само и само да я докарам до състояние, в което тя да се отврати и да се мотивира достатъчно, че да ме "зареже"?
Справянето с отхвърлянето няма да го коментирам. Също съм на мнение, че мъжете са по-стабилни емоционално, независимо, че покрай бивши съм се наслушал за ревльовци или агресивни, и трудно приемащи финал мъже.
Възможно е обществото да не гледа с добро око на мъжете, които зарязват, но не считам, че се възторгва от серийно зарязваните мухльовци. За мен, лично, свиренето на тази тънка струна е крайно унизително. Нямам потребност да прибягвам до такива отчаяни средства, че да привлека и задържа нечий интерес. Да не говорим, че съжалението и съчувствието са краткотраен фактор. Считам, че серийно зарязващият мъж, поставен на везни със серийно зарязвания мъж - ще наклони везните в своя полза. Не за това, че жените харесват и одобряват първия тип, а защото не харесват и не одобряват мухльовците.
Последното, честно казано, ми звучи фалшиво и изкуствено. Не намирам нищо обидно и унизително, ако бъдеш искрен, тактичен и внимателен, поднасяйки нещо подобно. Не казвам, че не боли, когато партньорката храни чувства към теб, но пък и не намирам нищо джентълменско в това, да я докарам до състояние, в което чувствата и да се обърнат на 180° и отблъсната, да ме напусне. И тогава пак се допитай до обществото и неговото мнение за мен.

# 48
  • Мнения: 6 787
Споко, мъжете не обичат децата, обичат майките. Ако му родиш едно дете скоро ще забрави предишното. Само преди това се убеди, че точно теб обича.
Ти сериозно ли?

И аз не бях чела по-голяма измишльотина. А ако наистина има такива мъже..жалко!

Просто се огледай около себе си. Редките  изключения само потвърждават правилото.

# 49
  • Мнения: 1 770
Споко, мъжете не обичат децата, обичат майките. Ако му родиш едно дете скоро ще забрави предишното. Само преди това се убеди, че точно теб обича.
Ти сериозно ли?

И аз не бях чела по-голяма измишльотина. А ако наистина има такива мъже..жалко!

Просто се огледай около себе си. Редките  изключения само потвърждават правилото.

Аз гледам себе си и мъжете в моя живот. Моя бивш заобича повече децата след като спря да обича мен. На някои им трябва време за да осъзнаят кои са важните неща в живота.

# 50
  • Мнения: 37
Споко, мъжете не обичат децата, обичат майките. Ако му родиш едно дете скоро ще забрави предишното. Само преди това се убеди, че точно теб обича.
По - нелепо твърдение не бях чела!

# 51
  • Мнения: 18 736
Вярно е, че мъжете рядко зарязват жена. Просто почват да се държат свински, така че тя неминуемо да им даде пътя. Именно свинствата внасят напрежението и оставят неприятните спомени после. А мъжът се жали пред близки и познати, че жена му го е изгонила без причина... той толкова си е искал семейството, ама тя като не го иска.... сама го е изгонила!

# 52
  • Мнения: X
Рядко зарязват, не щото са големите джентълмени и кавалери, а просто им е супер удобно "мама" у дома да ги обгрижва, докато те се изживяват като тийн навън с "каките".Нищо че са вече плешиви или побелели....   Laughing
Което си е антимъжко отвсякъде.....и подло, и тъпо, и мръсно, и ...ябе, която и дума да си харесате, все става.

# 53
  • Мнения: 1 770
Аз смятам, че никой мъж не би зарязал жена си, заради любовница. Изтарикатиха се вече и осъзнаха, че ако го направят, автоматично любовницата ще им стане жена и  пак ще се докарат до положение да търсят нова любовница! 😜 Затова си карат на сигурно с домакинята и любящата майка у дома, даваща им уюта, спокойствието, чистите чорапи и топлата мусака, и страстта и пеперудите навън, от единствената, която ги "разбира" и кара кръвта им да бушува! 😜

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 5 733
Въпрос на договорка. Никога не сме били с бившия и сина ми до момента на тържество, кафе и т.н. А са минали едни 7 години. Друг въпрос е, че няма да допусна детето ми да има два бала, две сватби и т.н. Нямам нищо против да се виждаме и събираме, като също нямам против и с половинките да сме. С бившия се чуваме, виждаме и т.н. когато се налага. Тона е приятелски и се разбираме. Ще бъде тотална загуба на нерви настоящата му половинка да ревнува от мен. Може да съм приятел, майка на голямото му дете и т.н., но виж жена пак няма да му стана Simple Smile
Не бих се притеснявала, ако съпруга ми излиза с детето си и майка му. Той го е правил за период от няколко месеца. Тя тогава дори се опитваше да се събере с него. Викаше го да види детето в дома и, а детето спеше, на кафе, а детето с бабата и т.н.  Ми като знам, че човека ме обича и е там заради детето си, то няма причина да се чувстам застрашена или да ревнувам. 
Децата заслужават максимума от родителите си при обстоятелствата, в които живеят. А ако един мъж, обича жена си, друга, дори и майката на детето му няма шанс да пробие. Ако пък успее, то е повече от ясно, че нещата не са били ОК. Ако ще пазя мъжа си от майката на детето му, то каузата е загубена.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 5 733


От колко време сте заедно с твоя приятел? Освен, ако не сте от двойка от съвсем скоро, смятам, че е редно да знаеш какви са отношенията му с бившата и кога и дали се вижда с нея, дори и заради детето. Може да имат дете и е нормално той да го вижда, да прекарва време с него, но жената до него в момента си ти. Имаш право да знаеш съвсем ясно как стоят нещата. Имах връзка с разведен мъж с дете. Детето беше с нас повече, отколкото с майка си. Моят приятел не беше в добри отношения с бившата. Налагало се е да бъдат заедно при поводи, например РД на детето, но винаги съм присъствала и аз. Според мен е нормално, когато родителите са разведени, но обвързани с друг партньор да бъдат на поводи като двойка с настоящия си партньор. Първият учебен ден, обаче не е сватба, нито РД, някак по- го приемам, че е отишъл сам. Просто не ми харесва това, че сякаш има тайни от теб. Изяснете си нещата - как стоят в момента и как ще са в бъдеще.
Според мен пък новият партньор изобщо няма място там. В отношението между родителя и детето е просто никой, при положение, че другия родител е жив. Да не говорим, че в повечето случаи дори е някакво средство за дразнене на бившия партньор. На мен лично би ми било обидно.
Това много зависи от предистория, отношения и най - вече желанието да постигнеш хармония. 
Щом една жена ще се грижи за сина ми 5-10 и т.н. години, докато живее с баща му, то тя има място на празниците на детето, до съпруга/партньора си. Партньорката на БНД се грижи добре за сина ми и ми помага. Когато две (като "две" е задължително, с една само не става) интелигенти жени застанат една срещу друга, те съумяват да се разберат. Спокойна съм за сина си и ми е приятно, че мога да разговарям с нея дали на живо, дали по телефон, без да усещам грам от онова бившата/настоящата. Детето ми е част от семейството на баща си, не е принаден там. Държа да контактува с всички и да не е просто на гости. Бих се подразнила, ако баща му не го интегрира и запознае с важните за него хора.
Уважавам бившия си мъж и точно никога няма да седна да си играя на "Ела да те дразня", при него ситуацията е същата.

# 56
  • Мнения: 3 545
MeMyselfI страхотни отношения, мога само да се възхищавам. Много малко хора постигат това, може би защото не им достига емоционална зрялост и интелект. Хубаво е да прочета, че има и различни хора.

# 57
  • Мнения: 3 510
MeMyselfI, това което си описала, е изключително рядка картинка. В такъв случай съм напълно „ЗА”, дори такива хора ми пълнят душата. Но това го има само когато и трите/четирите страни са изключително интелигентни. Един да не е  и нищо не става.

# 58
  • Мнения: 1 447
Имах съученичка, на която родителите бяха разведени.Бащата женен втори път, имаше дете и от втората жена. За период от 1 година, моята приятелка живееше при баща си, с второто му семейство. Не помня вече защо се е наложило да отиде при баща си. Момичето обичаше втората жена почти като майка, а и самата жена се грижеше много добре за нея. Била съм свидетел на перфектни взаимоотношения между бивши и настоящи съпрузи. Рядко се случва и е страхотно да бъде така. Но много зависи от причините, довели до раздялата....

# 59
  • София
  • Мнения: 5 884
Яко е бившата и настоящата да ходят на шопинг с общите и отделните деца, да си уговарят график кой кога да ги гледа, води, взима... Италианска работа и висш пилотаж ми се струва. Stuck Out Tongue Winking EyeJoy

# 60
  • Мнения: 7 325
Уважението се заслужава, не е даденост. Няма как да уважавам някой, който е положил усилия да предизвина отвращението и презрението ми.
Иначе и аз бях отворена за подобни отношения, все пак бившият *взе* моя добра приятелка. Когато още се сваляха и разправях, че ще ходим на кафенца/бар по женски, ама ... греда. Женицата реши, че и аз и детето сме заплаха и .. не се получи точно както си го мислех.

# 61
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Съгласна съм със всичко, което ТафТаф е написала.

Родителите на едно дете остават двойка, като родители до гроб, дори и след раздяла като полова, романтична и семейна двойка. Няма как да не контактуват помежду си докато детето е живо. Те ще се изправят като двойка на абитуриентския бал, абсолвенткия бал, сватбата на детето им, друга сватба на същото дете, кръщенета на внуци Итн.

Бившата не е съперник за емоции. Съперник е за ресурси понякога. Не мисля и аз, като ТафТаф, че има почва за връзка с жена, с която се е разделил въпреки, че има дете.

Реши дали можеш да приемеш този начин на живот. Имай предвид, че ако имате ваши деца той няма да може да се разкъса на две за първия учебен ден в две различни училища, да води 2-3 деца на по 2-3 екзотични почивки всяко. Има го и момента с финансите. Ако не е доб е печелещ и осигурен може да се наложи да компенсираш или да поемеш понякога ти, сама, дадени разходи по вашите, общи деца. Ако случайно нещо му се случи детето от предишна възраст е наследник с част, равна на тази на всяко твое дете. Ако нещо се случи с майката докато е малко идва при вас и го гледате 24пася без издръжка от майката. Ако не можеш да понесеш всичко това е по-добре да излизаш с мъже без деца. Аз така правех докато бях мома. Няма дете, няма проблем.

# 62
  • Мнения: 18 736
Като никаква двойка нямам намерение да се изправям по сватби и балове. За какво да си давам този зор, няма начин просто.

# 63
  • Мнения: 1 447
Наближава рожденния ден на малкото ми дете, но нямам никакво намерение да сме заедно с онзи човек. Не знам, вероятно след 10 години няма да е толкова тежко и поне на бала ще преживея присъствието му до мен....

# 64
  • Русе
  • Мнения: 57
За рождените дни на сина ми не сме се събирали след развода с баща му.Виж с баба му(свекърва ми )да.Но на бала присъствахме и двамата.Не мога да кажа ,че бяхме заедно,но си беше съвсем цивилизовано.Жената ,която живее с БНД сега ,не дойде,защото не се чувстваше удобно.Аз лично настоявах тя да присъства.След като живее с баща му и посреща сина ми в дома им,сметнах,че е редно да бъде поканена.
Но в случая ,синът ми е достатъчно голям,за да няма нужда от присъствието и на двама ни.Когато детето е малко е хубаво да присъства и бащата ,ако поведението му позволява разбира се.И казвам това с ясното съзнание,че съм ужасно ревнива и ако аз съм в позицията на новата жена сигурно ще се побърквам в такива моменти.Но децата трябва да са приоритет и за двамата си родители,особено когато са малки.

# 65
  • Мнения: 3 510
За рождените дни на сина ми не сме се събирали след развода с баща му.Виж с баба му(свекърва ми )да.Но на бала присъствахме и двамата.Не мога да кажа ,че бяхме заедно,но си беше съвсем цивилизовано.Жената ,която живее с БНД сега ,не дойде,защото не се чувстваше удобно.Аз лично настоявах тя да присъства.След като живее с баща му и посреща сина ми в дома им,сметнах,че е редно да бъде поканена.
Но в случая ,синът ми е достатъчно голям,за да няма нужда от присъствието и на двама ни.Когато детето е малко е хубаво да присъства и бащата ,ако поведението му позволява разбира се.И казвам това с ясното съзнание,че съм ужасно ревнива и ако аз съм в позицията на новата жена сигурно ще се побърквам в такива моменти.Но децата трябва да са приоритет и за двамата си родители,особено когато са малки.

То затова, който го е страх от мечки, не ходи в гората, в случая не се хваща с мъже с деца и бивши съпруги.

# 66
  • Мнения: 99
Дете на разведени родители съм, но никога майка ми не се е занимавала с баща ми- да го търси постоянно, да му иска пари, дори да желае да се събира с него. След като има развод, от това по-голямо и сериозно решение за раздяла няма. Недоумявам как някои постоянно се опитват да занимават бившите си мъже, да ги манипулират чрез децата, ако струва нещо 2 лева, те да му искат 4 и дори да искат да се връщат обратно. Побъркват и децата така! Разбиват им психиката и децата не са наясно тези двамата двойка ли са или не! "Чудесен" пример им дават! По-добре всеки по пътя си, че заради такива безумци много хора около тях страдат!

# 67
  • Мнения: 15 712
1. Мисля, че е редно да знаеш какви са отношенията му с бившата му жена, какви са били причините за развода и т.н. Аз бих попитала.

2. За първия учебен ден е нормално да са заедно в училището и евентуално да отидат да обядват някъде след това. Ако детето ходи на спорт или на някакви извънкласни дейности също е нормално да са заедно при спортни събития /футболен мач/ или някакви концерти примерно. Нормално е и ти също да присъстваш, ако връзката ви е сериозна и ако ти имаш желание. Най-малкото, защото детето трябва да започне да свиква с теб

3. Излизания на кафе събота и неделя, обикаляне по магазините за дрехи/обувки на детето, разходки в парка и всякакви подобни с детето и майка му не са нормални. Според мен бащата и детето /особено, ако не живеят заедно/ трябва да прекарват сами известно време. Майката няма работа там.

Пример с мен няма да давам, защото БНД по свое собствено желание не участва в живота на сина си. Появи се само на първия учебен ден в първи клас и го взима веднъж на няколко месеца за 2 часа да поиграят боулинг.

Общи условия

Активация на акаунт