Бившите излизат ли заедно заради децата?

  • 7 301
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 774
Никога и никъде не ходя с бившия си мъж. Никакви тържества на децата не са ми повод той да се появява, в смисъл не го каня. Е, ако дойде, няма лошо, негова си работа. Но той и не идва, та проблем няма. Изобщо изключвам подобна възможност, освен евентуално на подписването на сватбите на децата един ден Simple Smile Ще стиснем зъби и ще се изтраем за церемонията Simple Smile

Новата му жена сигурно е мега щастлива, че бившата изобщо не се появява и не звъни никога Simple Smile



# 31
  • Мнения: 3 510
Скрит текст:
Ако отношенията ви с този мъж са сериозни, като например да живеете заедно или да обмисляте такава крачка имаш пълното право, в прав текст да го питаш за бившата всичко, което те вълнува и да си правиш нужните изводи. Даже е задължително.
За детето нямаш никакви основания и причини да се тревожиш. Бащите трябва да са до децата си колкото е възможно повече. За целта обикновено им коства доста повече усилия и нерви, тъй като често майките правят всичко възможно да държат децата далеч от бащите и то за жалост само и единствено на пук и за спорта. Нека не забравяме, че е супер тъпо отношенията на разделените родители, да минават през децата им. Та затова смятам, че е нормално на детския рожден ден, първия учебен ден или тържество да присъстват двамата родители. За децата това е радост, всичко останало е на заден план.
Не смятам, че приятеля на авторката търси повод да се вижда с бившата, защото това е смехотворно. Той ако си иска бившата, надали ще търпи някоя настояща около себе си.
Според мен, ако авторката държи на този човек, трябва да му покаже, че се вълнува от най-скъпото му, именно детето му.

Така е! Но в същото време и тя не трябва да се натрапва да е между тях, когато са с детето. Отношенията на бащата с новата са си едни, с детето и майка му съвсем различни.
Както и ти си казала, бащата щом е с нова, се предполага, че с бившата вече няма нищо. Отношенията им са чисто делови, така да го наречем, а не интимни, така че място за шаш и паника няма.

# 32
  • Мнения: 18 774
Абе какви отношения на бивши има чак толкова? Всеки нов човек е по-интересен и точно от бивши не виждам да трябва някой да се притеснява.

# 33
  • Мнения: 5 259
Да се ревнува от бившата ми се струва смехотворно. Те ако искаха да са заедно, нямаше да се разведат на първо време. И нещо не се сещм за случай на хора, които са се развели и после пак са се събрали. Освен Елизабет Тейлър, но тя затова е уникална. Е, не само затова.
Обикновено бившите не могат да се търпят, при срещите винаги има напрежение и нормалният тон се запазва с много усилия. Обикновено проблемът е как да не се хванат за косите, а не дали ще се награбят да се целуват.

Веднъж на един купон за Нова година бяхме поканили двама бивши съпрузи. Сестра ми беше поканила единия, а аз без да знам това, поканих жената.
Само като се видяха и за известно време цялото празненство посърна. Но те съумяха да запазят ледено мълчание и да не се развали празника. Но беше доста конфузно. Единият си намери извинение и си тръгна много рано, още преди да е настъпила Новата година.
За ревност и дума не може да става.

Но тук ми се струва, че по-скоро се ревнува от детето, а не от бившата. И също така ми се струва, че авторката има проблем със себе си, със своята собствена увереност, с чувството си, че е важна и обичана. Не толкова дали има дете и бивша. А това би било проблем дори да нямаше бивша и дете. Дори да беше първо гадже на някого, който жена не е виждал преди нея. Щом неувереността си я има в главата, страничните обстоятелства не са от такова голямо значение.

# 34
  • Мнения: 330
Липсата на самочувствие и увереност в чувствата на партньора са много често повод и причина за подобни въпроси, но да не забравяме, че и много самоуверените и убедените в своята неповторимост, дотолкова губят връзка с реалността, че най-последни разбират, че са били подменени.

# 35
  • Мнения: 3 231
И нещо не се сещм за случай на хора, които са се развели и после пак са се събрали.
Мда, онзи момент, в който решаваш, че щом не се сещаш за нещо, то със сигурност не съществува...

Всъщност всеки бивш/бивша винаги по дефолт е заплаха. Където е текло, пак ще тече, е казано. И не е случайно. Където някога е тляла страст, където някога е имало общи щастливи мигове, любов, планове, грижа, внимание, общи интереси....   никога не можеш да си сигурен, че не могат да пламнат пак.

Моят вуйчо преди около година се събра с жената, с която се разведе преди 23 години. Като млади гаджета се държат (не като публично поведение, а като време, изкарвано заедно, пътувания и т.н.). Чак тъжно ми става като направя паралел между тях двамата и другите двойки, които виждам с 23-годишен стаж. У едните сърца тупат, само за забавления и свободно време мислят. Другите затиснати от скуката. Понякога си мисля, че тия двамата са открили тайната Wink

# 36
  • Мнения: 7 953
Сравнително прясно разведена съм, та мога да говоря от опита си - смятам, че родителите трябва да бъдат заедно на празниците на децата. Вчера аз бях с едното дете, бившият ми мъж с другото, понеже са в различни училища, после се събрахме всички на кафе, почерпихме се и по живо, по здраво се разделихме. Но пък ние след кошмарния период около развода успяхме да възстановим добрия тон и да поддържаме нормални взаимоотношения заради децата. Новата му любима обаче доста ревнувала от мен, неизвестно защо...при положение, че мога да си представя каква ме е обрисувал.
Смятам, че авторката има право да пита за точната ситуация своя приятел, но трябва да внимава за начина, по който пита, защото може да настъпи голям мазол. Аз на нейно място чистосърдечно бих признала, че тази ситуация ме държи в небрано лозе и бих искала да си изясня нещата. Да има предвид, че щом той мълчи като партизанин, е много вероятно бившата му жена да е поискала развода. В повечето случаи този, който поиска да си тръгне, е узрял за решението си и застава зад него, няма проблем да го сподели с новата любима. Така че по мълчанието на мъжа според мен изглежда сякаш той е бил напуснат и ако не любов към бившата, то у него гори силен гняв към нея.

# 37
  • Мнения: 5 259
И нещо не се сещм за случай на хора, които са се развели и после пак са се събрали.
Мда, онзи момент, в който решаваш, че щом не се сещаш за нещо, то със сигурност не съществува...

Вероятнстта нещо да се случи е равна на честотата, с която то се случва. В женската логика вероятността да се срещне динозавър на улицата е 50:50, но разумно мислещият човек е наясно, че истинската вероятност е много различно число.

Така че нека да се замислим колко двойки се събират след развод?
То и Еверест го изкачват някои хора, но каква е вероятността ей сега да се озовем там?
Чисто статистически вероятността един разведен мъж да се влюби в нова жена е много по-голяма, отколкото да се събере с бившата си. Така че ако ще се ревнува, по-голям смисъл има да се ревнува от някоя нова колежка, отколкото от бившата.

Пък ако жената си е супер ревнива, и от котката на съседите може да ревнува. Там вече проблемът е в главата, не толкова в това какво се случва в действителност.

# 38
  • Мнения: X
Не знам как да го питам в какви отношения е с бившата си,и дали се виждат тримата..Не знам как и защо са се разделили,дали са в приятелски взаимоотношения,или не.Той не обича да говори по тая тема,и аз не знам как да подходя и питам ,може да не му е приятно,и аз да ровя.А сам не мисля че ще ми каже.
А сигурна ли си, че изобщо са разведени?А не "временно разделени"?
Иначе, естествено, че имаш пълното право да го питаш за всичко.Стига сте стъпвали на пръсти около тия мъже, те не са крехки порцеланови статуетки, няма да се счупят от няколко "твърди" въпроса...А ако се "счупят", значи не са никакви мъже и нямате работа при тях.
Та, може да е изневерил и тя да го е изгонила, може да обича да пие, да бие, може да обича хазарта....схващаш надявам се, накъде бия.Според "историята" му, редно е да си направиш изводите става ли той за нещо или не.
След като не обича темата, подозирам, че той е сгафилия и е бил "натирен" за наказание.
А това, за мен поне, веднага е червена лампа.В негова вреда....

# 39
  • Мнения: X
Чисто статистически вероятността един разведен мъж да се влюби в нова жена е много по-голяма, отколкото да се събере с бившата си.
Хм ... ами ако бившата го е натирила и той й се умилква нон-стоп ...
Ти визираш случай, в който разводът/раздялата са били по взаимно съгласие или по инициатива на мъжа, но да ти кажа все по-често стават по желание на жената и мъжът след това е готов да скочи обратно при всяка възможност. Не бих била толкова убедена.
Но това дали се виждат на 15ти септември няма нищо общо. Съвсем нормално е баща и майка на малко дете да отидат да го изпратят на първия учебен ден. И да се засекат там.
Краси, ми то повечето са 'натирени' бе жена. Един такъв златен какви ги сътвори наскоро, мани, бегай.
Няма как да знае, какво, като го пита, той ще се изкара по-бял от агънце.

# 40
  • Мнения: X
Разбира се, че се събират. И по принцип този който иска да се върне е оставения, а не този който е оставил и често е за отмъщение или просто от навик или обич. Така, че въобще не е смехотворно, но дано авторката да няма подобни проблеми и да изяснят отношенията си по - рано.
Като пример за по-горе казаното от мен
Едни познати се бяха разделили, оставения искаше да се върне, та след няколко години се събраха и даже си имат още едно дете, може би да "заздрави" връзката, което аз не разбирам, тъй като ако е за това просто няма да им е дълго, но ако е защото наистина го искат (без задни мисли), съм сигурна, че ще си останат 4мцата, може и 5тимца да станат, но това си е тяхна работа, живи и здрави да са. Според мен е най-важно да се изясни всичко още от начало, за да има възможност за по-малко наранени.
Така, че....

# 41
  • Мнения: X
Скрит текст:
Чисто статистически вероятността един разведен мъж да се влюби в нова жена е много по-голяма, отколкото да се събере с бившата си.
Хм ... ами ако бившата го е натирила и той й се умилква нон-стоп ...
Ти визираш случай, в който разводът/раздялата са били по взаимно съгласие или по инициатива на мъжа, но да ти кажа все по-често стават по желание на жената и мъжът след това е готов да скочи обратно при всяка възможност. Не бих била толкова убедена.
Но това дали се виждат на 15ти септември няма нищо общо. Съвсем нормално е баща и майка на малко дете да отидат да го изпратят на първия учебен ден. И да се засекат там.
Краси, ми то повечето са 'натирени' бе жена. Един такъв златен какви ги сътвори наскоро, мани, бегай.
Няма как да знае, какво, като го пита, той ще се изкара по-бял от агънце.
Затова й дадоха съвет да пита не само него, ами да намери начин и по странични "канали" да разбере какво/защо/кой/как.

# 42
  • Мнения: 3 031
Няма лошо, първи учебен ден е. Пък и на вас ви е лесно с едно дете. Питаш ли ни нас - мъжът ми има 2 деца от първия си брак и 2 от мен. На кой първи учебен ден да отиде? Grinning

Сега сериозно, аз бих попитала защо се е развел. Даже бих попитала преди изобщо да започна връзка.

# 43
  • Мнения: 7 325

Сега сериозно, аз бих попитала защо се е развел. Даже бих попитала преди изобщо да започна връзка.
И аз. И го направих. Важно ми беше да знам в какви отношения е с бившата си жена, защо му е бивша и още по-важно ми беше какво му е отношението към детето. Нямах проблем с това да имат диалог, но в границите на нормалното, т.е. ако бившата му звънне в 2 посред нощ че в банята и има паяк ( примерно ) и той хукне да я спасява не е моят човек и няма да си губя времето с него.
Бившият ми си излизаше с разни девойки, но не пропускаше да ме убеждава, че за детето ни е най-добре родителите му да се съберат. Какво говореше на другите мога да си представя, но не бих искала да съм в тяхната позиция.
Та - добре е да се говори, защото ми се струва че авторката има много неизвестни.

# 44
  • Мнения: 1 451

Хм ... ами ако бившата го е натирила и той й се умилква нон-стоп ...
 
Няма как да знае, какво, като го пита, той ще се изкара по-бял от агънце.

Да, много вярно, ще ви разкажа при нас как стана.
Аз го изгоних заради  младата му любовница. Какво се случи после? Не можете да си представите какъв го играеше -  всеотдаен баща, мил, добър и внимателен към мен.То цветя, то подаръци, ще си счупи краката да тича за дребни услуги, и за мен и за децата. Зад гърба ми обаче същото отношение и към любовницата. В това се убедих лично. Та, познавайки игричките му обаче не поддадох на това "умилкване" и полека лека напълно спрях контактите си с него, ама напълно.
След като любовницата го заряза, той си намерил нова жена, не си губи времето човека Simple Smile Момичето изглежда доста свястно и сериозно. Главата си залагам, че и грам не предполага защо сме се разделили. В нейните представи вероятно съм някоя гад, по-черна от дявола, а той милия и добричкия,бял като агънце Simple Smile Моля се за в бъдеще да не се набримча на такъв мил и прекрасен екземпляр - отново.

Затова, авторката да намери начин да разбере какво се е случило. Фактът,че мъжът и отбягва темата,е съмнителен...Ако са се разделили при едни ясни и честни отношения, според мен щеше да сподели без да му мисли много.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 22:35 от Space_woman

Общи условия

Активация на акаунт