Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 882
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8 759
Според мен повече влияе цветът на косъма и самия пигмент, отколкото тона на кожата .

# 706
  • Мнения: 5 854
Цветът на косъма е от най-съществено значение, но и тенът е много важен. На някои места просто отказват да извършат процедурата, ако сметнат, че си прекалено тъмна. Писах по-назад как ме отрязаха в "Lege Artis", макар да не се бях излагала на слънце в продължение на 8-9 месеца преди това. Confused
Мисля, че хората с природно по-светли кожи просто не могат да проумеят за какво иде реч - да си генетично мургав и да хващаш тен от въздуха, едва ли не. Laughing Много е неприятно, с оглед на лазерната епилация.

# 707
  • Мнения: 10 256
Еми по-напред дето писах за бенката на крака ми. Косъма от нея е черен, но бенката е светло кафява. Не го маха лазера тоя косъм. Не знам вече колко пъти ми я минаваха....Казах им за бял молив, гледат, мигат не могат да разберат какви са тия бели моливи. Това в чужбина де.

# 708
  • Мнения: 438
Здравейте отново! Извиняам се, че малко закъснявам с включването си, но си представях, че ми се праща някакво уведомление (мейл или подобно), ако има нови коментари по темата след моя... може и да не съм се регистрирала и “настроила” като хората Grinning
Така... Кристалин Simple Smile Основно проблемът ми е, че имам пропуски на места на почти всички зони, които обработвам. Освен това на срамните ми устни косъмчетата са по-светли и предполагам, че програмата на лазера трябва да се смени като са по-различни на цвят от другите ми косъмчета. Та сега точно на срамните ми устни си стоят без промяна. Другите изпопадаха доста още с първата процедура.
 А, и искам да попитам нещо... обясниха ми, че между процедурите за интим трябва да имам около 35 дни пауза. Закъснях с около десетина дни и почти всичко се беше възстановило - черни и много косъмчета, което доста ме изненада. Това нормално ли е? Вие на колко време ги обработвате?
Относно бенките... при мен белият молив “спаси” повечето. Но някои изглеждаха доста странно, все едно че са се размили.
Кристалин, щом препоръчваш с две ръце , смятам да пробвам Леге Артис и аз.

# 709
  • Мнения: 5 854
Системата може да те уведомява на мейла за нови отговори, явно наистина не си задала необходимата за целта настройка. Simple Smile

35 дни е много малък период. Странно е, че са ти казали подобно нещо. Аз не си спомням, честно казано, но рядко слушам обичайното кудкудякането на рецепционистката, та може и да съм пропуснала.
Писах в една съседна тема, че правих пълен интим в центъра на Етугов някъде около средата на ноември и до ден-днешен нямам нито едно поникнало косъмче в тази област. Blush Естествено, само там, където е минато с лазера. Една голяма част от интима, както вече споменах, не е. Close

За зоните по тялото е препоръчително третирането да се случва на всеки 3-4 месеца. По-често просто няма смисъл, защото не би следвало да има пораснали косъмчета.

Ами, опитай в "Lege Artis", дано ти допадне там. Simple Smile

# 710
  • Мнения: 8 759
А в Дермаексперст във Варна дали има посещавали ?
Колебая се между тях и Мелисима.
Краен случай Скинлайн......

# 711
  • София
  • Мнения: 17 775
За първите 3 процедури (хващащи трите цикъла на косъма) за интим знам 2 месеца, за крака и ръце - 2,5. След 3- тата вече се разреждат.

# 712
  • Мнения: X
Здравейте! Извинявам се ако е коментирано, но можете ли да ми отговорите на въпросите. Доколкото виждам различните марки и модели се различават по броя импулси, зоните, които третират и цена. Не съм наясно тези импулси какво представляват и епилатор с 400000 импулса същата работа ли върши като друг 200000?
Каква е продължителността на живота на лампата? Двугодишната гаранция включва ли и нея?
Има ли болка при използването на фотоепилатор?
Каква е схемата, по която се третират частите на тялото?
Бихте ли ми препоръчали марка/модел?

# 713
  • София
  • Мнения: 361
Харати, тази тема е за обезкосмяване само с професионални машини в козметични и медицински центрове. Има други теми, в които се коментират уредите за домашна употреба. Според мен полза от тях няма, но нямам и личен опит. Казвам го на база мои проучвания и материали, които съм чела.
Успех с избора!

# 714
  • Мнения: 12 684
А, чак да няма полза - не е задължително така. Но пък и ефектът си е индивидуален. При мен с домашен фотоепилатор и до ден днешен по краката ми растат по 5-6 единични косъма на всеки, така съм от години и хем не се сещам да правя поддържащо третиране толкова често колкото препоръчват. Но пък такъв хубав ефект на други зони нямах, само на краката. Има и много по-доволни от мен, както и много по-недоволни също.
В център предполагам че професионалистите биха преценили на място дали и какъв ефект се очаква, както и евентуално различни варианти за третиране, докато с покупка на домашен си е риск дали няма само да събира прах накрая. При мен съображението беше че процедури при професионалисти нямаше да мога да си ги позволя че си е сума като се натрупа с времето, както и че мразя да ме пипат непознати и го избягвам при всяка възможност, та рискувах еднократно едни няколкостотин лева за домашен уред. Ако тези две неща не ми бяха фактор, вероятно и аз щях да предпочета професионалисти да ме третират. Може и да се наканя някой ден де, те ми останаха малките зони, за краката вече съм се справила вкъщи, затова и следя и тази тема.

# 715
  • Мнения: 5 854
Да ти кажа, и в професионалните салони изобщо не се наемат да гадаят какъв е крайният резултат, който ще имаш. Wink

Щом налице при теб са малко останали косми, по краката, а и на другите зони, защо не пробваш с електроепилация? В Габрово знам, че има една доста добра операторка. Peace

# 716
  • Мнения: 12 684
Малко са само на краката и там на практика работа нямам, на другите зони въобще не видях такъв голям ефект че да са останали само за електро. Ще го мисля нататък, като се видя с финанси може и да пробвам по някоя процедура с лазер на мишниците поне да видя какво ще стане. Със светла кожа съм и сравнително тъмен косъм, та не е от неподходящи цветове ами знам ли и аз.

# 717
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Коя е темата, в която се обсъждат уредите за използване у дома? Не я намирам.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте, доста четох, но имам нужда от малко помощ от вас.
С много бяла кожа съм, почти прозрачна, искам да мина на пълен интим, косъма ми е леко по черен, но имам и руси косми, защото съм светла.
 Бръсна се от години.. има няма повече от 20 са, по редки са, опитвала съм кола маска, кремове, но заради проблеми с кожата съм спирала. Та питането ми е има ли ефект при вас, видях че сте изброили 3 студия от които сте доволни. По важно/ е за София става въпрос/, която е доволна да ме насочи към определено студио и човек ако може. Или да си купя домашен фотоепилатор? Благодаря ви предварително за отговорите.

# 719
  • София
  • Мнения: 17 775
А тези винтидж долс гледам , че ги рекламират доста. Добре ли са?

Общи условия

Активация на акаунт