Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 919
  • 742
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 109
Здравейте, момичета искам да ви попитам какво ще кажете за лазера и ексфоалирането на кожата. Дали е хубаво да се прави и кога е май- подходящо да се прилага?

# 406
  • Мнения: 10 257
Аз не мога да разбера въпроса. Какво те притеснява? Какво ексфолиране точно имаш  в предвид - с измивно средство, механично....Според мен лазера си взаимодейства с излагане на слънце, или солариуми. За ексфолиране според мен няма логика да има проблем, освен ако не се прижулиш нещо да се разраниш.....

# 407
  • Мнения: 5 860
Между другото, на мен, като ходя на процедури с Александритен лазер, изрично ми казват да не съм ексфолирала зоната в рамките на 2 седмици, преди деня, в който ще правим манипулацията. Та, явно има някакво значение, но аз никога не съм вземала това предписание твърде на сериозно.

# 408
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
И на мен са ми казвали за ексфолирането преди и след манипулацията. Лазерът е диоден.

# 409
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Може би вече е разисквано, но да попитам: правили ли сте процедури с  Venus Velocity?
Заслужава ли си?
Виждам, че е диоден лазер и чета доста рекламни теми, но пък тук предпочитанията са за александритния тип - но само заради по-лекото и безболезнено усещане или и заради резултата?

# 410
  • Мнения: 918
При мен е заради резултата основно.  За това го предпочетох. При мен няма болка и при двата.

# 411
  • Мнения: 5 860
Може би вече е разисквано, но да попитам: правили ли сте процедури с  Venus Velocity?
Заслужава ли си?
Виждам, че е диоден лазер и чета доста рекламни теми, но пък тук предпочитанията са за александритния тип - но само заради по-лекото и безболезнено усещане или и заради резултата?

И аз предпочитам Александритните, заради резултата. Според повечето източници, на които съм попадала, те са най-доброто на пазара.
От "Venus Velocity" също съм доволна, обаче. Правила съм ръце и крака с него - всички косъмчета в третираната зона изпадаха в рамките на 2 седмици след процедурата.
По отношение на болката, писала съм и преди - при мен не се усеща никакъв дискомфорт от Александритните лазери (пробвала съм 2 различни апарата досега), докато от Диодните болката на моменти е едва поносима. Аз имам висок праг, де, та стискам зъби, но усещането е доста интензивно. Най-много ме е боляло с "LightSheer"; с "Venus Velocity" - не чак толкова.

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 16:52 от Гърне с похлупак

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Аз пък, без да искам правя триъгълник с диоден и мишници с александритен. Та мога нагледно да видя разликата. С диодния в началото не виджах резултат, сега съм направила 4 процедури и резултата е много задоволителен. С александритния имам 8 процедури и сега трябва отново да ида, имам около 50-тина тънки и светли косъмчета. С александритния ми опада всичко, с диодния не (отдолу на устните нещо се опъват). Още ще сравнявам с времето.

# 413
  • Мнения: 5 860
По принцип, не е редно да се прави сравнение между различните зони, защото някои от тях са много трудно податливи на окончателна епилация. Интимната област е нагледен пример.

# 414
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
По принцип, не е редно да се прави сравнение между различните зони, защото някои от тях са много трудно податливи на окончателна епилация. Интимната област е нагледен пример.

Особено отдолу, където кожата е по-пигментирана.

# 415
  • Мнения: 2
Здравейте
В дилема съм относно къде да отида на лазерна... За триъгълник.
В едното студио са с Venus Velocity, а в другото със Soprano ice platinum.
Знам, че е много индивидуално,но искам да чуя и вашите мнения относно двата лазера.

# 416
  • Мнения: 5 998
Колко време след процедура с александрит ходите на плаж? Вчера бях, казаха ми след 2-3 дни, че може.

# 417
  • Мнения: 5 860
Здравейте
В дилема съм относно къде да отида на лазерна... За триъгълник.
В едното студио са с Venus Velocity, а в другото със Soprano ice platinum.
Знам, че е много индивидуално,но искам да чуя и вашите мнения относно двата лазера.
Според мен, опитай и двата лазера и прецени кой ти се е отразил по-добре. Имам предвид, сегашната процедура да я направиш с единия лазер, а следващата - с другия.
Нали няма да купуваш пакет?

Колко време след процедура с александрит ходите на плаж? Вчера бях, казаха ми след 2-3 дни, че може.
Не знам къде са ти го казали това... Звучи абсурдно, меко казано. Поне месец е хубаво да избягваш всякакво по-мащабно излагане на слънце, камо ли, плаж.

# 418
  • Мнения: 5 998
Flushed Е, месец ми идва леко прекалено. Предвид, че преди процедурата ходих с дълги панталони, след това пак ще ходя сигурно седмица.
А и аз нямам предвид цял ден пържене, а в рамките на 2-3 ч. максимум, под чадър и обилно намазана със 50 фактор.

# 419
  • Мнения: 5 860
При процедурите с Александритен лазер, за разлика от тези с Диоден, е нужна много по-голяма превенция през следманипулационния период. Изобщо не са достатъчни едва няколко дни. То, затова и процедури не се правят лятото, по принцип. На много места препоръчват да приключиш с лазерните третирания, независимо дали с Александритен или с Диоден лазер, най-късно в началото на месец май.
Аз лично никога не ходя с къси панталони или поли и почивам веднъж в годината на море, така че ще си направя процедура на цели крака малко по-натам, но пак ще си оставя поне месец и нещо, преди да се пльосна на плажа. Grinning
Мира, все пак - в кое студио ти дадоха този съвет?

Общи условия

Активация на акаунт