Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 890
  • 742
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 847
Natka прочетох мненията за подкожни в амазон UK и в DE .Ама то като е тъмна кожата...тя я търка с кафе преди година,така я посъветва козметичката.То ако е оцветило кафето за 1 година откакто не го ползва щеше да поизбелее.Явно от белезите от пъпките стои тъмно.Явно ще се насочим към лазерна епилация.

# 511
  • Мнения: 5 855
И при лазерната епилация няма как кожата да е супер тъмна. Защото козметичката ще настрои лазера на много ниска мощност, с цел да не изгори клиента, съответно - процедурата няма да е успешна.
За да пристъпите към лазерна епилация, важно условие е космите да са били бръснати, а не изтръгвани от корен, в продължение на поне месец преди първата сесия.

# 512
  • Мнения: 231
Какво мислите за доюашните фотоепилатори, имат ли ефект?
?

# 513
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Да имат, но при светла кожа и черен косъм!

# 514
  • Мнения: 2 727
Ще следя темата,. Ходя на лазер и фото епилация за различни защо и и по различни студия, на някой зони има ефект на други не.

# 515
  • София
  • Мнения: 965
Записвам се при вас, защото смятам да пробвам лазерна епилация на интим и подмишници.
Някое препоръчано студио в София? За александритен? За лицеви процедури ходя в СкинЛайн, но понеже нямам опит с лазерната епилация бих искала да събера мнения преди да отида директно при тях пак.

# 516
# 517
  • Мнения: 22
Здравейте,
Почетох доста по форумите и тъкмо си избрах Remington, когато попаднах на информацията за VISS (благодаря на
Phoenix_1 за поста му от 2016 г.)
И двата фотоепилатора сега могат да се купят с намаление:
Remington: https://www.amazon.fr/Remington-IPL6780-I-Light-Epilateur-Lumi%C … ateway&sr=8-1
Viss имат 20% намаление за първа покупка: https://www.vissbeauty.com/product/ipl-hair-removal-device/

Въпросът ми е за Viss (тъй като за другия има много по-подробна информация). Мощността му е много по-висока , 16-19 j/sm2, което е по-добре, но се чудя как се усещат тези джаули, дори минималните 16j. Някои мами споделят, че даже от Philips усещат болка. Молбата ми е който ползва Viss да сподели малко опит. Зная, че усещането за болка е индивидуално, но ме интересува търпи ли се. По принцип мога да търпя и повече ме  интересува ефекта (затова загледах viss), отколкото да ми е комфортно на ниската мощност. Много отдавна съм ходила на фотоепилация, дори не помня каква беше и не мога да сравня. Намалението на сайта е в следващите 9 дни и затова ще съм благодарна за отзиви.
Също така, на сайта на Viss пише, че уредът може да се ползва всяка седмица - това заради по-малката дължината на вълната ( 900 nm) ли е? Гледам, че на другите епилатори достига до 1100 nm. Това  има ли голямо значение или да не се вглеждам толкова...
Извинявайте за дългия пост

# 518
  • Мнения: 2 847
Не съм сигурна , но   Viss не е в Европа и ще мине през митница.Освен това не се знае дали е пригоден уреда за нашата електрическа мрежа.Но може и да греша.

# 519
  • Мнения: 22
Не съм сигурна , но   Viss не е в Европа и ще мине през митница.Освен това не се знае дали е пригоден уреда за нашата електрическа мрежа.Но може и да греша.
Да, ако поръчам епилатора директно до България, ще плащам мито и ДДС, но имам приятели, които ще се прибират от щатите през септември и могат да ми го донесат. Затова разглеждам този вариант, иначе става по-скъпо, не съм сигурна и какво ще стане с гаранцията, ако се поръча до американски адрес, а се ползва в България. Ще го осмислям, но имам няколко дни и затова търся помощ.
благодаря

# 520
  • София
  • Мнения: 1 255
Момичета, за колко време след лазерната епилация ви падат косъмчетата? Козметичката ми каза, че между 10-12 ще изпадат, а при мен минаха 17 и има още, а и видно доста останаха. (поне половината). Прави ме с по-голям капацитет на апарата от максималния възможен за зоната, защото не усещах нищо. Нормално ли е... не е ли, не мога да преценя.

# 521
  • Мнения: 5 855
При мен дори 3 седмици след процедурата някои косъмчета продължават да опадват. Зависи от зоната, разбира се.
Ако, в крайна сметка, само половината окапят, това означава, че или са със светли корени (т.е. останали са неповлияни от лазера), или самият апарат не е качествен / ефективен.
С каква машина те работиха и в кое студио?

# 522
  • София
  • Мнения: 1 255
При мен дори 3 седмици след процедурата някои косъмчета продължават да опадват. Зависи от зоната, разбира се.
Ако, в крайна сметка, само половината окапят, това означава, че или са със светли корени (т.е. останали са неповлияни от лазера), или самият апарат не е качествен / ефективен.
С каква машина те работиха и в кое студио?
Правиха ми я в студио, което посещавам от години за кола маска. Уредът е този: https://medpro.bg/profesionalen-dioden-lazer-s-20-000-000-impulsa.html

# 523
  • Мнения: 5 855
За пръв път чувам за тази марка лазери. Според мен, възможно е точно ниското качество на техниката да е причината за незадоволителния резултат. Но само мога да предполагам дали е това, разбира се. Лазерът ми се струва доста евтин, също така.

# 524
  • София
  • Мнения: 1 255
За пръв път чувам за тази марка лазери. Според мен, възможно е точно ниското качество на техниката да е причината за незадоволителния резултат. Но само мога да предполагам дали е това, разбира се. Лазерът ми се струва доста евтин, също така.
АМи останалите й клиентки са много доволни и са приключили курса на пълен интим с 4-5 процедури. Тя няма интерес да ме лъже, защото като пари аз и сега давам толкова за година, а ако не съм доволна от лазерната, ще ме загуби като клиент. Така, че се чудя при мен ли нещо не се повлиява както трябва или просто трябва да се чака повече....

Общи условия

Активация на акаунт