КРУИЗИ /Тема 12/

  • 61 218
  • 766
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Отново ще повторя въпроса си ,дано да не е нахално.Някой бил ли е на Costa Luminosa?Какви са ви впечатленията от кораба?Това ще ни е първи круиз и се притеснявам дали направих правилен избор.
Виж, щом сте за първи круиз, ще ви хареса. Аз не луминоза не съм била, но мисля, че им е от не лошите кораби, те техните са много подобни, както и забавленията. Гледайте да вечеряте в основния ресторант, там храната им е хубава, обслужването също, и всичко ще е наред. Забавленията им са подобни - отивате на шоата, винаги има 1-2 добри попадения, този карвинх, за който каза домино, го има на всичките им круизи, интересен е, има и шоу кукинг, гледате си програмата, за да не изпуснете нещо интересно и така. Аз, колкото и недоволна да съм била от някой кораб, все ми е харесало, а като за 1 път, ако цената е ок, не се притеснявай. Коста си заслужават при ниска цена и хубав маршрут, иначе не бих ги избрала, но има хора, кефят им се. Има много италианци на борда, винаги има и много българи, няма да ви е скучно.

# 691
  • England
  • Мнения: 25
Много благодаря,точно това ме интересуваше-дали е среден клас кораб,да не е съвсем от най-западналите им кораби.Круизът е за 5 нощувки с маршрут Венеция,Корфу,Рим и Савона на цена 259£ на човек във вътрешна каюта.Аз мисля,че цената е добра,маршрутът не е кой знае какво.Но ние искаме просто да се тестваме дали круизът е нашият тип почивка и ако ни хареса,ще гледам следващият да е по-вълнуващ😀

# 692
  • Мнения: 1 054
Много благодаря,точно това ме интересуваше-дали е среден клас кораб,да не е съвсем от най-западналите им кораби.Круизът е за 5 нощувки с маршрут Венеция,Корфу,Рим и Савона на цена 259£ на човек във вътрешна каюта.Аз мисля,че цената е добра,маршрутът не е кой знае какво.Но ние искаме просто да се тестваме дали круизът е нашият тип почивка и ако ни хареса,ще гледам следващият да е по-вълнуващ😀

Бил съм на Луминоза и на още няколко кораба на Коста и мога да кажа, че ще получите добро настаняване в прилична каюта с обслужване, нормална храна, стига да нямате някакви специални изисквания, както и приятна анимация и представления в театъра. Относно маршрута-прекрасен. Писано е много за тези пристанища, лесни са за разглеждане без нужда от платени екскурзии. Сега относно цената струва ми се напълно нормална за този кораб, такава сте намерили и сте платили, шанс!

# 693
  • England
  • Мнения: 25
Много благодаря,точно това ме интересуваше-дали е среден клас кораб,да не е съвсем от най-западналите им кораби.Круизът е за 5 нощувки с маршрут Венеция,Корфу,Рим и Савона на цена 259£ на човек във вътрешна каюта.Аз мисля,че цената е добра,маршрутът не е кой знае какво.Но ние искаме просто да се тестваме дали круизът е нашият тип почивка и ако ни хареса,ще гледам следващият да е по-вълнуващ😀

Бил съм на Луминоза и на още няколко кораба на Коста и мога да кажа, че ще получите добро настаняване в прилична каюта с обслужване, нормална храна, стига да нямате някакви специални изисквания, както и приятна анимация и представления в театъра. Относно маршрута-прекрасен. Писано е много за тези пристанища, лесни са за разглеждане без нужда от платени екскурзии. Сега относно цената струва ми се напълно нормална за този кораб, такава сте намерили и сте платили, шанс!

Благодаря за коментара!И един по-конкретен въпрос:има ли закрит басейн на този кораб?Да знам да нося ли банските,че ще е хладничко в началото на ноември на откритите басейни.Гледах снимки,но не мога да се ориентирам дали това,което виждам е вътрешен басейн или външен,но с покрив.

# 694
  • Мнения: 4 734
Има външен, вътрешен басейн и мисля бяха 2 вътрешни джакузита. Има басейн и в спа-центъра, който е платен обаче. Има и няколко външни джакузита, които на някои маршрути се затопля водата и макар навън да е много студено, ние сме ги ползвали... Да не говоря, че зимните месеци има хора и даже деца, които ползват открития басейн, който е с морска студена вода... Хора всякакви... Satisfied
Между другото вътрешния басейн беше също със студена вода, само на джакузитата беше подгрята... В спа-то е друго нещо, прекрасно... Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 695
  • София
  • Мнения: 3 771
Супер сте, не спирайте, пътувайте, това ще ни остане.

И при мен годината започна добре и няма край. Върнах се сега от
Genoa, Italy (02 Mar d1700); Marseille, France (03 Mar 0800-1800); Barcelona, Spain (04 Mar 0900-1800); Funchal, Madeira (07 Mar 0800-1600); Tenerife, Canary Islands (08 Mar 0900-1600); Tangier, Morocco (10 Mar 0800-1400); Cartagena, Spain (11 Mar 0900-1800); Civitavecchia (Rome), Italy (13 Mar 0900-1900); Genoa, Italy (14 Mar a0900)
с MSC Sinfonia
Имам резервирани засега още два круиза.

Но изненадващо взех билети до Ню Йорк от Атина на смешни цени, 230 евро за двете посоки. И сега търся круиз там. Мисля, че ще е това...

На доста изгодна цена, $449 за 10 дни !

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 00:08 от Bled

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 4 705
Bled, ако правилно подозирам,  благодарение на съпруга ти, доста хора се сдобихме с билети до Ню Йорк.

# 697
  • Мнения: 282
Супер сте, не спирайте, пътувайте, това ще ни остане.

И при мен годината започна добре и няма край. Върнах се сега от
Genoa, Italy (02 Mar d1700); Marseille, France (03 Mar 0800-1800); Barcelona, Spain (04 Mar 0900-1800); Funchal, Madeira (07 Mar 0800-1600); Tenerife, Canary Islands (08 Mar 0900-1600); Tangier, Morocco (10 Mar 0800-1400); Cartagena, Spain (11 Mar 0900-1800); Civitavecchia (Rome), Italy (13 Mar 0900-1900); Genoa, Italy (14 Mar a0900)
с MSC Sinfonia
Имам резервирани засега още два круиза.

Но изненадващо взех билети до Ню Йорк от Атина на смешни цени, 230 евро за двете посоки. И сега търся круиз там. Мисля, че ще е това...

На доста изгодна цена, $449 за 10 дни !
Здравей ! Какви екскурзии избрахте в Геноа, Марсилия и Барселона ?

# 698
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, ако правилно подозирам,  благодарение на съпруга ти, доста хора се сдобихме с билети до Ню Йорк.


Радвам се. Явно моето семейство се е отдало на благотворителност в пътуванията. Това е целта.

Скрит текст:
Супер сте, не спирайте, пътувайте, това ще ни остане.

И при мен годината започна добре и няма край. Върнах се сега от
Genoa, Italy (02 Mar d1700); Marseille, France (03 Mar 0800-1800); Barcelona, Spain (04 Mar 0900-1800); Funchal, Madeira (07 Mar 0800-1600); Tenerife, Canary Islands (08 Mar 0900-1600); Tangier, Morocco (10 Mar 0800-1400); Cartagena, Spain (11 Mar 0900-1800); Civitavecchia (Rome), Italy (13 Mar 0900-1900); Genoa, Italy (14 Mar a0900)
с MSC Sinfonia
Имам резервирани засега още два круиза.

Но изненадващо взех билети до Ню Йорк от Атина на смешни цени, 230 евро за двете посоки. И сега търся круиз там. Мисля, че ще е това...

На доста изгодна цена, $449 за 10 дни !
Здравей ! Какви екскурзии избрахте в Геноа, Марсилия и Барселона ?

Местата са посетени десетки пъти от нас. Екскурзии не ползваме. А в градовете, които цитираш няма смисъл да си давате парите за тях. Слизайте сами. Тук в темата това е описвано многократно. Не намираш ли ?
Ако държиш на екскурзии, познавам и тях.

# 699
  • Мнения: 737
Здравейте, търся за родителите си круиз Австралия и НЗ за м Октомври. Първият ми въпрос е окт/ ноември ОК ли е като време там и скоро някой беше споделил, че е бил на подобен круиз. От къде го купихте?

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте, търся за родителите си круиз Австралия и НЗ за м Октомври. Първият ми въпрос е окт/ ноември ОК ли е като време там и скоро някой беше споделил, че е бил на подобен круиз. От къде го купихте?
Аз лично ходих края на февруари - началото на март. Ноември месец мисля, че е добре, октомври май е раничко. Купих го от Вива вояж, бяхме с Роял Карибиън. Имаше и на Селебрити круизи с много хубави маршрути и цени. Можеш да видиш и P$O cruises Австралия/НЗ, имат интересни целогодишни маршрути. Норвегиън круиз лайн също има хубави маршрути, но цените са им високи но моите критерии. Следи сайтовете за промоции и така...

# 701
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, търся за родителите си круиз Австралия и НЗ за м Октомври. Първият ми въпрос е окт/ ноември ОК ли е като време там и скоро някой беше споделил, че е бил на подобен круиз. От къде го купихте?

Ако целта е круиз и обиколка, а не плаж месеците са идеални. Тогава там е около 20-25 градуса и става за идеално разглеждане. Точно тогава се сменя сезона и хората са малко. Това време там е нашата пролет.
Един от хубавите комбинирани круизи е този:


Saturday, November 9   Sydney, Australia      5:00pm
Sunday, November 10   At Sea      
Monday, November 11   Melbourne, Australia   8:00am   6:30pm
Tuesday, November 12   At Sea      
Wednesday, November 13   Hobart, Tasmania, Australia   8:00am   11:00pm
Thursday, November 14   At Sea      
Friday, November 15   At Sea      
Saturday, November 16   Milford Sound, New Zealand (Cruising)      
Sunday, November 17   Dunedin (Port Chalmers), New Zealand   9:00am   6:00pm
Monday, November 18   Akaroa, New Zealand   7:00am   6:00pm
Tuesday, November 19   Picton, New Zealand   10:00am   8:00pm
Wednesday, November 20   Wellington, New Zealand   8:00am   5:00pm
Thursday, November 21   Napier, New Zealand   7:00am   2:00pm
Friday, November 22   Tauranga, New Zealand   8:00am   7:00pm
Saturday, November 23   Auckland, New Zealand   7:00am   

# 702
  • София
  • Мнения: 267
Момичета и момчета, информацията е много и се извинявам, че не съм я изчела цялата, но харесах като за първо ходене следния маршрут:

Rome (Civitavecchia), Italy
Palermo, Sicily, Italy
Cagliari, Sardinia
Palma de Mallorca, Spain
Valencia, Spain
Marseille, France
Genoa, Italy
Rome (Civitavecchia), Italy

Периода е Октомври, а кораба е  MSC Divina, като намерих офертата в български сайт за 730 евро (с включени напитки), а тук: https://www.dreamlines.com/ същия е на 719 долара.
Как ви се струва като цена? Кораба хубав ли е? И някой буквал ли е от посочения сайт?

Благодаряяя Heart EyesHug

# 703
  • София
  • Мнения: 3 771
Момичета и момчета, информацията е много и се извинявам, че не съм я изчела цялата, но харесах като за първо ходене следния маршрут:

Rome (Civitavecchia), Italy
Palermo, Sicily, Italy
Cagliari, Sardinia
Palma de Mallorca, Spain
Valencia, Spain
Marseille, France
Genoa, Italy
Rome (Civitavecchia), Italy

Периода е Октомври, а кораба е  MSC Divina, като намерих офертата в български сайт за 730 евро (с включени напитки), а тук: https://www.dreamlines.com/ същия е на 719 долара.
Как ви се струва като цена? Кораба хубав ли е? И някой буквал ли е от посочения сайт?

Благодаряяя Heart EyesHug


Маршрутът, минаван много пъти.
Корабът, круиз с него вече 3 пъти. За първи круиз е идеален от този клас. Описвала съм кораба много пъти.
Снимки от единия круиз - https://www.flickr.com/photos/139034809@N05/albums/72157672135581456
Сайтът, писала съм за него и съм резервирала, няма проблем. Но разликата е нищожна, въпрос на избор.
Цената, за мен много висока за този круиз. Напитките не ме блазнят, само вдигат цената.

# 704
  • София
  • Мнения: 267
Маршрутът, минаван много пъти.
Корабът, круиз с него вече 3 пъти. За първи круиз е идеален от този клас. Описвала съм кораба много пъти.
Снимки от единия круиз - https://www.flickr.com/photos/139034809@N05/albums/72157672135581456
Сайтът, писала съм за него и съм резервирала, няма проблем. Но разликата е нищожна, въпрос на избор.
Цената, за мен много висока за този круиз. Напитките не ме блазнят, само вдигат цената.

Блед, всяка цена ми се струва висока спрямо цените, на които пътуваш ти, но не можем да тръгнем в последния момент, за да се възползваме от last minute, а търся нещо за октомври с тръгване от Рим, та затова съм пред дилемата за този круиз.

Мерси за отговора ти 😊

Общи условия

Активация на акаунт