Отговори
# 105
  • Мнения: 667
Абе те не изрязват точно по химия, но продължава изрязването и лепенето в час, наречен Домашен бит и нещо си. Обаче тетрадката е за попълване, разбираш ли? Не е за реално истинско решаване на задача. Да си попълниш там отговорчето нещо. Учебната тетрадка по математика не побира цялото решение също. По химия са уравнения също. Значи, ти ще си решаваш някъде на лист и ще си напишеш отговора.

# 106
  • Мнения: 2 351
Абе те не изрязват точно по химия, но продължава изрязването и лепенето в час, наречен Домашен бит и нещо си. Обаче тетрадката е за попълване, разбираш ли? Не е за реално истинско решаване на задача. Да си попълниш там отговорчето нещо. Учебната тетрадка по математика не побира цялото решение също. По химия са уравнения също. Значи, ти ще си решаваш някъде на лист и ще си напишеш отговора.
Да, този момент с готовото решение в учебната тетрадка го има - поради недостиг на място. Всъщност така учителя / и родителя по задължение / не може да проследи алгоритъма на задачата.
Оцветяване има не само в тетрадката по Домашен бит, а и по другите предмети. Това именно буди у мен недоумение.
Каквото и да оцветяват и режат, колкото и тетрадки да имат, факт е, че децата са доста неграмотни. Това по мои наблюдения върху съученици / и не само / на децата ми.

# 107
  • Мнения: 1 153
Когато в УТ не стига мястото, дъщеря ми пише на лист и го прикрепя с телбод към съответната страница.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Някой някъде беше споменал, че и в горните класове, почти до края на образУванието ни, има учебни тетрадки. Големият ми е 7 клас. Има учебни тетрадки по всичко. Е, май по Изобразително няма. Rolling Eyes Миналата година останах втрещена, че имат учебна тетрадка по Музика. Нищо против предмета, напротив.
На кого, за Бога, са нужни всички тези листове хартия лукс... Да не повдигам темата за килограмите учебници, които трябва да носят и които спокойно могат да са отпечатани на вестникарска хартия. За всички.
Излишно е, дори и по математика, БЕЛ, физика и т.н. Големи са вече, няма никакъв смисъл.

# 109
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Голяма част от учебните тетрадки са излишни, да не кажа и учебници.

# 110
  • Мнения: 2 120
1. Учебните тетрадки  и помагалата са улеснение за учителите +
2. Успешен бизнес за издателствата.
Какво по-хубаво от това всички в схемата да са доволни, освен учениците и родителите им?

# 111
  • Мнения: 2 351
1. Учебните тетрадки  и помагалата са улеснение за учителите +
2. Успешен бизнес за издателствата.
Какво по-хубаво от това всички в схемата да са доволни, освен учениците и родителите им?

Много точно.

# 112
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
1. Учебните тетрадки  и помагалата са улеснение за учителите +
2. Успешен бизнес за издателствата.
Какво по-хубаво от това всички в схемата да са доволни, освен учениците и родителите им?

Запиши си детето в някое циганско училище. Там няма да ти искат пари за помагала. Сама ще го готвиш и ще си доволна. Детето ти също, че ще научава всичко с мама.

# 113
  • Мнения: 8 924
Аз съм набор 78. Не съм имала помагала. След 8-ми клас дори учебници по повечето предмете не са ми изисквали учителите. Предаваха ни най-важното и сме учели по записки. Завърших висше, като предметите, които съм учила в училище минавах без учене. Как преди години можеше без помагала, сега са жизнено необходими? Няма учители вече, всеки гледа лесното.
Не значи, че сегашните деца трябва да учат по този начин. Това са деца на друго време.

# 114
  • Мнения: 8 924
Гласувах с НЕ. Вместо да се пълнят гушите на издателства, е дошло време на електронните учебници и дидактични материали. Има много разработени и по всички предмети, но не знам дали се използват някъде. Учениците трява да имат лаптопи, а не тежки чанти с хартиени помагала.
Още повече, че нямат време да си преподадат уроците от учебниците, та и помагала...

# 115
  • Мнения: 2 120
Лиляна,
Скрит текст:
не приемам циничния ти призив къде да записвам детето си - няма цигански училища в района, освен това съвсем затвърди мнението ми, че системата много харесва статуквото.
Защо циганите не закупуват?! Не е ли еднакво образованието за всички или те циганите не стават образовани, поради липса на помагала в училище?! Или децата учили с помагала и без мама са най-най.
Или може би мама ще се постарае да научи с детето си повече, от колкото родното образование е готово да даде!
Или просто можем да затрием родното образование, защото не си купуваме помагала...
Не държа да ми отговоряш, не търся пререкание.

# 116
  • Мнения: 1 231
Аз съм набор 78. Не съм имала помагала. След 8-ми клас дори учебници по повечето предмете не са ми изисквали учителите. Предаваха ни най-важното и сме учели по записки. Завърших висше, като предметите, които съм учила в училище минавах без учене. Как преди години можеше без помагала, сега са жизнено необходими? Няма учители вече, всеки гледа лесното.
Не значи, че сегашните деца трябва да учат по този начин. Това са деца на друго време.

Да, времето на печалбарството и все по-големият процент необразовани ученици, а и учители.

# 117
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Не само циганите.И в селата и в малките градчета не ползват помагала.
Обаче аз мисля,че и да се премахнат изцяло хартиените учебници и помагала не е редно.
Защото децата трябва да са грамотни,да се научат да пишат.Ама не само на лаптопа.
Но пък може да се намали броя на помагалата......

# 118
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
"Защо циганите не закупуват?! " - Защото не искат да дават пари и не дават(има изключения). На тях образованието не им е важно, но е задължително и ще им отнемат някои плащания, та затова все пак осигуряват присъствие на децата си.
 "Не е ли еднакво образованието за всички" - еднакви са изискванията за покриване на минимум или стандарт от знания. Учителят е свободен при надграждането да има различни критерии, според учениците си.
"те циганите не стават образовани, поради липса на помагала в училище?! " - Стават на абсолютния минимум.
По останалите въпроси няма нужда да влизам в обяснителен режим.

# 119
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Е, няма да се сравняваме с циганите.....

Общи условия

Активация на акаунт