Къща около София

  • 63 591
  • 910
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 969
Кажи колко е голяма къщата, за колко я купи, коя година е построена. Разбрахме, че е близо до супермаркета при Проя и че някой ти я е продал без пари. И, понеже поне аз на басни не вярвам, ми е любопитно.
Веднага давам пълен отчет. Парцела е 80 м2, а РЗП на къщата включително гаража е 52м2. Купих я за 10 000 евро. На мен ми се струва добра цената. Надявам се, че задоволих любопитството ти.
Интересно, в какъв юридически режим е тоя "парцел" 80 кв. м.?

# 286
  • Мнения: 1 878
Хахаха, Нико ви бъзика, пък вие се връзвате.

Я разкажете нещичко за Владая...Освен задръстванията някакви други минуси?

# 287
  • Мнения: X
Владая често има непочистени участъци, зимата достъпът е труден - наше близко семейство живеят там. Иначе е супер къщичка. В интерес на истината, не знам дали са на яма, не съм питала.

Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 22:19 от Анонимен

# 288
  • Мнения: 19 490
Владая не ми харесва на мен, но и не я познавам добре. Доста отдалечено и с труден достъп до София /мое мнение/.  Нико, не се обяснявай толкова, хейтъри колкото искаш. Аз затова не пускам снимки.

# 289
  • Мнения: X
Мерси много Попея. За мен задръстванията не са проблем. Ние обикновено излизаме следобед и вечер след 22.00 часа. При второто излизане няма абсолютно никакъв трафик, а и през деня е рехаво движението. В час пик не карам. Имам чувството, че зимата пак ще сме съседи, но ще видим. Ако не ми се кара в кишата, ще се приберем долу. П.П. Вероятно си права Милитана. Квартала ни е супер. Единственото кофти за мен е, че е с 2-3 градуса по студено от центъра и като се падне пролет като тази, си е студено на двора, когато няма слънце. А в центъра по същото време става за навън. Лятото предполагам пък е много по-добре, защото не е жега, но за съжаление точно тогава чистя къщи и мия коли в Пуерто Банус 😄😄😄. Така че не мога да му се насладя.

Последна редакция: нд, 18 авг 2019, 23:50 от Анонимен

# 290
  • Мнения: 4 684
Аз пък попитах за Волуяк, никой не го е споменал тук. Доколкото знам е близо, но не съм ходила. Мнения?

# 291
  • София
  • Мнения: 7 277
Нико, не ги мисли тия 2 - 3 градуса. А хората в Бистрица и Железница как живеят? Имам познати, които от София си записаха децата на детска градина в Бистрица заради по-чистия въздух. Има даже едно училище в Железница, което се радва на интерес от софиянци. Ако не ти хареса, разбира се, че може да се върнеш, но това е трудно предсказуемо. Може пък толкова много да ти хареса, че да не искаш въобще да се връщаш в София, да дебнеш трафик и т.н.

Волуяк е на километър, два от Околовръстното по хубав път и се стига до него буквално за минути. После от Околовръстното до Надежда в началото  Ломско шосе е малко по-тесен, трябва да го пропътувате сами и да се уверите. На спирката на метрото (“Бели Дунав”) има буферен паркинг. Ако имате работа в София и шофирате, може да оставите там автомобила си и после да се придвижите с метро като алтернатива на трафика. Пиша това, защото при избора на къща с опция за всекидневно ползване за мен винаги един от критериите е как бих се придвижвала. Не е най-важният, но е един от тях.

Между другото, най-парадното ми влизане в София в час пик е през Ботевградско шосе.

Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 03:12 от Аш

# 292
  • Мнения: 485
Хахаха, Нико ви бъзика, пък вие се връзвате.

Я разкажете нещичко за Владая...Освен задръстванията някакви други минуси?
Аз съм гледала четири парцела във Владая, преди да купя този в Яна. Задръстванията са голям минус, а също така и че повечето парцели, които гледахме бяха много стръмни и там строенето щеше да е много скъпо и трудоемко. Да не говорим и за достъпа в зимни условия. Хубавите парцели или са изкупени или са на баснословни цени. Ние търсихме нещо докъм 35000 евро и не можахме да намерим. Говоря за миналата година. Като тръгвахме за Охрид на почивка миналия м. Май и видяхме в 8:00 сутринта каква тапа се е заформила на пътя до София и съвсем се отказахме. Опашката от коли ( без да има катастрофа) беше почти до Драгичево!

# 293
  • Мнения: X
И аз потвърждавам това. Бях стигнала до там да гледам къщи в Делта Хил, но като видях задръстванията и се отказах. Тези от столична община са мега тъпи. Правиха ремонт и вместо да разширят пътя, направиха нищо и половина.

# 294
  • София
  • Мнения: 7 277
И аз потвърждавам това. Бях стигнала до там да гледам къщи в Делта Хил, но като видях задръстванията и се отказах. Тези от столична община са мега тъпи. Правиха ремонт и вместо да разширят пътя, направиха нищо и половина.
Да, можеха и някои организационни и други инфраструктурни мерки да вземат, но не искат - затова сега половин Перник (образно) пътува покрай Владая. В час пик и Панорамен път дори е зле. Седиш и чакаш сред коли с Пернишка регистрация. Добре че са само в едната посока.

# 295
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
явно около София няма подходящи места за живеене

# 296
  • Мнения: 19 490
E, ти сам каза, че най-хубавото не е Панчарево, но нямаш бюджет за друго. Сигурно и за други хора е така, просто си споделят опита. Но масово кварталите около София са със затруднен достъп и се затруднява още повече със застрояването - това едва ли някой ще отрече. Метрото спасява донякъде положението, но няма адекватен довозващ транспорт.

# 297
  • София
  • Мнения: 7 277
Overdozer, понеже си запознат - какви са цените на хубавите парцели в Панчарево? Не ми се рови в имотните сайтове.

# 298
  • Мнения: X
Аз пък още чакам да ми пратиш инфо за комплекса в панчарево, който се виждаше от хола ти. Търся къща на такова място и може пък това да съм го пропуснала

# 299
  • Мнения: 19
Overdozer, понеже си запознат - какви са цените на хубавите парцели в Панчарево? Не ми се рови в имотните сайтове.


Вилните зони 100e/m2, a в самото Панчарево,  ако има свободен и някой се навие да продава (от опит говоря) едва ли ще е под 180-200E/m2.  Вие си направете снимката като си изберете примерна квадратура.

Общи условия

Активация на акаунт