Къща около София

  • 63 327
  • 910
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Вътрешните дворове в центъра стават за детски игри, ако живеещите си ги направят да стават. В такъв двор има сложени съоръжения, пластмасови и дървени къщички, настилка и райграс, има и пейки, малките се катерят, карат триколки и т.н. Така че стават със сигурност, съседи така си отгледаха детето. Но разбира се, под надзор дори и във вътрешния двор със заключена врата.

# 751
  • София
  • Мнения: 621
Вътрешните дворове в центъра стават за детски игри, ако живеещите си ги направят да стават. В такъв двор има сложени съоръжения, пластмасови и дървени къщички, настилка и райграс, има и пейки, малките се катерят, карат триколки и т.н. Така че стават със сигурност, съседи така си отгледаха детето. Но разбира се, под надзор дори и във вътрешния двор със заключена врата.
Възможно е,Попея.Но това са единични случаи.Като цяло поставянето на такива съоръжения е доста трудно,защото всички собственици на такива кооперации имат идеални части от двора и е необходимо съгласието на всички.А в повечето са останали да живеят предимно възрастни хора.Но,разбира се,винаги има изключения.Съгласна съм с това,което сте написала и вярвам,че е така!

# 752
  • Мнения: X
Така е, Каролина, по-лесно, ако кооперацията е с малко жилища и хората са разбрани. Въпрос на късмет.  Но не е като в собствения двор на къща Simple Smile

# 753
  • Мнения: 9 754
А, то и с малко жилища - примерно 5, реално 3 собственика може да не могат да се разберат - единият се мъчи да облагороди двора, за втория приоритет му е да си паркира колата в двора, че да не плаща винетка, а третият гледа иззад пердето как първият се блъска по двора и накрая казва: Много хубавичко е станало!
Това от опит де.

# 754
  • Мнения: 2 313
Реално дворчетата в тая част на София са доста малки и не може кой знае какво да се направи. Нашият конкретно едно семейство си го направи за игра на малките им деца, но като поотраснат едва ли им върши работа.

# 755
  • Мнения: 1 631
Без да съм в опозиция на стари съкварталки /детството ми мина на Буда Пеща/, ама вече са направили блокове в района... Близо до сегашната ПГХХ /май така беше/ или бившето 123 ОУ видях подобни "творения" ... И да, местата за паркиране са лукс, а на тези тротоари играехме на "ръбчета"...

# 756
  • Мнения: 9 754
Ооо, ръбчетата, това вече е невъзможно, със сигурност! Само в някой краен квартал с къщи, но дори и в такива (например в кв. Левски) и въпреки наличието на дворове с гаражи, улиците са открай докрай с паркирали коли.

# 757
  • Мнения: 281
Снощи в Люлин, прибиране с газ защото ми се наложи да свърша една работа и в 20 ч. вече места за паркиране Йок. Въртене и с късмет на около 15 минути пеша от нас излезе една кола, ад. Дете, багаж - всичко на ръце (разбиват яко коли). Искаше ми се да спра до един квартален магазин, но не посмях, щях да остана и без това място, което намерих. Платените паркинги един по един си заминават, на тяхно място Лдъл, нов блок и т.н.т. Другия ни апартамент е в Бъкстон, там вече не е за говорене. Новата кметица има предложение 50 лв. на месец за парко място за всеки един апартамент. В момента около 50% от съседите не ползват колите защото нямат къде после да паркират.
Оглеждаме се от доста време за място около София, но колкото повече време минава толкова по-невъзможно става. 

# 758
  • Мнения: 9 754
Това е положението - не може на семейство да има по 2 коли и да има места за паркиране. А щом 50% от съседите не ползват кола ежедневно, значи могат и с ГТ и 1 семейна кола е достатъчна.

# 759
  • Мнения: 18 476
Точно - щом могат да я държат паркирана, значи не им е чак толкова необходима, просто притежаването на кола в Бг е евтино удоволствие. И се чудят защо няма места...

# 760
  • Мнения: 9 754
Вижте сега - по една кола на семейство за мен е нормално, не сме крепостни от средновековието, да не излизаме от селото. С колата се ходи през уикенда на по-голям пазар, на излет, на ски, на почивка и т.н. и си е съвсем в реда на нещата да има по 1.

# 761
  • София
  • Мнения: 4 192
Сега като се изпразни хазната, ще ударят първо колите. Да имаш кола ще струва пари, а не да си оставиш таралясника в общите части... Аз в момента съжалявам, че направихме гараж за 2 коли, а не за 3, макар че имахме място...

# 762
  • Мнения: X
Ще си паркирате третата кола на улицата. Предполагам, че при вас има много свободни места.

# 763
  • София
  • Мнения: 74
с. Бабица е близо до София на около 20 мин някой гледал е къщи там

# 764
  • София
  • Мнения: 1 871
Село Бабица е на 20 минути от Перник, от изхода на София е на почти 40 минути. Пътят е живописен, но лош, има много завои, доста е тесен - през повечето време не могат да се разминат две коли, с много дупки и неравности. Самото село не е  хубаво. Останали са да живеят не повече от 20-тина души. За вила, през почивните дни и за две седмици през лятото става. Няма магазин, за всичко трябва за се пътува до Брезник или до най-близкото пернишко село - Мещица. За мен цените на предлаганите  за продан имоти там са неоснователно високи. Но все пак идете и вижте сами.

Общи условия

Активация на акаунт