Къща около София

  • 63 350
  • 910
  •   2
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 878
 За метро до Бояна и Драгалевци не знам,  но има 90% вероятност да има метро до Панчарево,  защото инвеститорите в новия бизнес парк са  заявили, че искат разклон от Бизнес Парка към тях.
Има нулева вероятност към настоящият момент. Вече е залегнало продължение от бизнес парка в Младост към Гаритидж парк и икеа- колкото и да е глупава идеята за завой натам, явно лобитата са силни и това вече е гласувано и прието (не че промените не могат да бъдат и те на своя променени де).
 Съществува и евентуалното разклонение на МД3 към Слатина и после техпарк но в далечно бъдеще то ако въобще продължи, е по-вероятно да продължи към района на Лозен, а не да се чудят как да го прекарват през Горубляне.
 И дори и нещо подобно да се случи ще е след десетилетия.
 Много обичам Панчарево ама айде да не се лъжем- оправия с транспорта му май скоро няма да има.

# 211
  • Мнения: 19
За метро до Бояна и Драгалевци не знам,  но има 90% вероятност да има метро до Панчарево,  защото инвеститорите в новия бизнес парк са  заявили, че искат разклон от Бизнес Парка към тях.
Има нулева вероятност към настоящият момент. Вече е залегнало продължение от бизнес парка в Младост към Гаритидж парк и икеа- колкото и да е глупава идеята за завой натам, явно лобитата са силни и това вече е гласувано и прието (не че промените не могат да бъдат и те на своя променени де).
 Съществува и евентуалното разклонение на МД3 към Слатина и после техпарк но в далечно бъдеще то ако въобще продължи, е по-вероятно да продължи към района на Лозен, а не да се чудят как да го прекарват през Горубляне.
 И дори и нещо подобно да се случи ще е след десетилетия.
 Много обичам Панчарево ама айде да не се лъжем- оправия с транспорта му май скоро няма да има.

Транспорта си е супер.  Коментирате от гледна точка вие да идвате до Панчарево,  а не каквато е темата да живееш в Панчарево.  Автобусите са по на често от повече в София и са чисто нови.  Повечето хора в Панчарево ходят по София само за работа, ако имаш бизнес дори не ти се налага да излизаш,  защото Панчарево си е самодостатъчно. Темата е къща до София,  която да ти гарантира самостоятелен живот, a  не как от София да идваме да почиваме в Панчарево.   Предавате на живота тук живота в София и живот в апартамент (ставане работа, лежане след работа) живота в къща е  за хора, които искат повече релакс и по-малко работа.  И не знам защо толкова спорите с някой, който живее там 25  години.  Все едно аз да споря с вас за вашите квартали, в който дори не съм живял. Къщите около София са за хора,  които до някаква степен са изградили вече кариера  или бизнес и не им се налага да тичат всеки ден на работа и да са под стрес,  или иначе казано да се прибират само за да се наспят.  Имайте предвид,  че ви трябва свободно време и за поддръжка на двора или разходка на куче.  Ако гледате на живота в къща като живота в апартамент  просто всички ще ви се струва противоестествено.  Живота е коренно различен и го казвам от опит.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 18:44 от Overdozer

# 212
  • София
  • Мнения: 7 276
Overdozer, а как ти се струва Бояна, в частта до Княжево, спрямо Панчарево? Някой с мнение за къща в Горна Баня?

# 213
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Е, на някои ни се налага да ходим на работа през делниците, деца се водят, ученици пътуват и то все с фиксиран час. Няма как да се избегне пиковия час, който през последните години започва все по-рано.
 Аз на езерото не съм ходила от почти две години, много важно, че ми е на 10 минути пеш от нас.
Аш, зависи къде работиш и какъв ти е маршрута.....за пенсионери и бизнесмени е все тая. Цените и на двете места са високи.
Аз съм отказвала работа заради кофти местоположение.

# 214
  • Мнения: 19
Overdozer, а как ти се струва Бояна, в частта до Княжево, спрямо Панчарево? Някой с мнение за къща в Горна Баня?

Бояна съм ходил и не ми харесва от гледна точка изложението - северно.  Гледките от високо ги има и Панчарево и Бистрица, но са южни места.   Имай предвид, че ако строиш нова къща повечето са 2 етажа и първия етаж (партера) ще ти е постоянен мрак в Бояна . Останалите парцели в Бояна май вече са и много малки и двора ти ше е супер малък, тоест ще са нагъчкани къщите.  Горна баня според мен е доста по-добре,  но за мен и двата квартала нямат нищо уникално, освен гледката към София,  ако намериш такъв свободен парцел.

# 215
  • Мнения: 19
Е, на някои ни се налага да ходим на работа през делниците, деца се водят, ученици пътуват и то все с фиксиран час. Няма как да се избегне пиковия час, който през последните години започва все по-рано.
 Аз на езерото не съм ходила от почти две години, много важно, че ми е на 10 минути пеш от нас.
Аш, зависи къде работиш и какъв ти е маршрута.....за пенсионери и бизнесмени е все тая. Цените и на двете места са високи.
Аз съм отказвала работа заради кофти местоположение.

Преди 4 години работих в Захарна Фабрика към Люлин, че бях администратор в кантора. Пътувах 45 минути и не се оплаквах. Хващах  единицата и после метрото от експото.  С колата бях за 30 минути.   Това говорим от единия край на София до другия. Честно казано сега си се чудя и защо съм го правил... защо повечето хора си намират работа супер далеч от мястото, което живеят и после се оплакват. Не знам къде работите, но предполагам е същото.  Винаги може да си смените работата с някоя по-близо.  Иначе това,  което бих ви казал от опит,  че ако работата ви е по важна от спокойния живот  то живота в къща не е за вас.  По-добре в апартамент и вила за отпуските.  Сега живота в къща е за друг тип живот, а не е като едно време къща в село за да работиш по нивите. Живота коренно се променил. Казвам ти го като местен, а не като новодошлите в Панчарево.

# 216
  • sofia
  • Мнения: 8 932
О, работата ми е на перфектно за мен местоположение. 30 мин със селския автобус или 10-15 мин. с кола....зависи колко светофара чакам на Горублянско ханче. Колежката от Младост 2 пътува повече време. Та и в апартамент да си - все тая, ако пътуваш дълго и далеч. Семейството трябва за себе си да прецени местоживеенето, а и цената на имота е от съществено значение.
Задръстванията са навсякъде и се случват и на най-неочаквани места.
Преди 4-5 години по Цариградско в 7:20 имаше тук-там някоя кола, сега са колони от коли.....

# 217
  • Мнения: 19 473
Ами работата ми е в Центъра, все пак трябва да се работи, нали? А живея в периферията в къща, ама не в Панчарево. Преди четири години, дори преди година беше едно, сега е ад. Строи се като за световно, улиците същите, колите четворно повече. Времето за релакс още не съм си го заслужила и ако имам такъв момент в живота си /дано/ съм предвидила други локации за старини. Горна баня е в пъти по-добре от Панчарево, предвид южния склон, югът в Панчарево не го виждам къде е, отделно че е стръмно и схлупено на места. За разните му там вътрешни удобства като социални услуги може и така да е, не съм запозната, аз  не живея в квартала. Но да се казва, че е 45 минути от Панчарево да Зах.фабрика е абсурд - на мен 40 минути ми трябват само с метро от Експото до НДК. И да Веси, задръстванията са повсеместни, вижте новините, то и на почивка вече не може да отидеш безпрепятствено по нашата пътна мрежа.

# 218
  • Мнения: 19
Ами работата ми е в Центъра, все пак трябва да се работи, нали? А живея в периферията в къща, ама не в Панчарево. Преди четири години, дори преди година беше едно, сега е ад. Строи се като за световно, улиците същите, колите четворно повече. Времето за релакс още не съм си го заслужила и ако имам такъв момент в живота си /дано/ съм предвидила други локации за старини. Горна баня е в пъти по-добре от Панчарево, предвид южния склон, югът в Панчарево не го виждам къде е, отделно че е стръмно и схлупено на места. За разните му там вътрешни удобства като социални услуги може и така да е, не съм запозната, аз  не живея в квартала. Но да се казва, че е 45 минути от Панчарево да Зах.фабрика е абсурд - на мен 40 минути ми трябват само с метро от Експото до НДК. И да Веси, задръстванията са повсеместни, вижте новините, то и на почивка вече не може да отидеш безпрепятствено по нашата пътна мрежа.

Горна Баня и Княжево  са най-безинтересните квартали в полите на Витоша. Няма абсолютно нищо уникално в тях,  което всяко едно село в планина да няма.  Минералните извори да ги сложим като плюс, но всички минерални бани там са в пълна разруха. Италианския лицей беше престижен до 2004 година (аз съм го завършил)  след това стана свърталище на наркомани  и беше изцяло изместено от Англо-Американското  в Панчарево.  Децата на всички политици вече са там и хора с голям бизнес.  Никой дори вече не споменава италианския лицей.  За къща е добро място определено и си заслужава,  но определено не е от перлите на София за къща.  Най-добрите квартали за къщи в София от над 20 години са си: Бояна, Драгалевци, Панчарево, Камбаните, Симеоново и Бистрица. Сега започна и Лозен да навлиза зареди Residential Park Lozen, но той е по скоро между Лозен и Герман.  Между другото Горна Баня е по-високо от Панчарево и е доста по стръмно. Примерна улица ти давам - ул. „Димитър Шишманов“. Виж само наклона...къщите са на скала  и пътя се свлича.
40 минути от експото до НДК е пълна измишльотина...по тази логика метрото ще е на 20 минути, а то реално идва за 7....не знам в каква реалност живеете.  До Сердика е 10 минути, а от Сердика с прекачване и 1 спирка НДК.  1 спирка не се пътува 20 минути

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 20:17 от Overdozer

# 219
  • Мнения: 19 473
Ами по-точно от сервиза на Тойота до НДК. С метрото. Точно 40 минути, засичах ти, защото закъснях. Нали се сещате, че имаше и прекачване на Сердика.

# 220
  • Мнения: 19
Ами по-точно от сервиза на Тойота до НДК. С метрото. Точно 40 минути, засичах ти, защото закъснях. Нали се сещате, че имаше и прекачване на Сердика.


Написал съм го прикачването.  Не знам...вчера приятел ми беше на гости хвана метрото от Опълченска и за 20 минути беше не експото,  хвана 3-ка за 15 минути беше на стената  Панчарево. Кажи речи 35 минути от единия край на София до другия и дори се изненада, че е толкова лесно и бързо.  Може да е било защото не е пикове време става въпрос час между 15.00-16.00

# 221
  • Мнения: 485
Аз пък от с. Яна стигам до центъра без задръстване за 15 мин. по идеален път. Сега София се разраства натам. Горни Богоров, Долни Богров, Яна, Бухово, Желява и т.н
Метрото ще идва до Ботевградско шосе и придвижването ще стане бързо дори и с градски транспорт.

# 222
  • София
  • Мнения: 878
Горна Баня и Княжево  са най-безинтересните квартали в полите на Витоша.
Горна Баня не е в полите на Витоша ....
 Както и да е- от кварталите отвъд околовръстното Горна Баня е с уникални предимства- първо точно на 700м от центъра й (има много добре обособен център) ще има метростанция- никой друг квартал отвъд околовръстното няма такава екстра. Дори и сега автобус 260 е на 10мин в час пик за разлика от останалите подобни квартали (и единицата е доста начесто де) и за разлика от другите подобни квартали автобуса на горнобанците стига до центъра на града при това доста бързо. Недостатъка- във вилните зони на Горна Баня- тази над Домуз Дере и Подлозище има големи проблеми с тока няма и канализация. Задръстванията в участъка от вливането на горнобански път в околовръстното  до Цар Борис са сериозни в час пик, но си има трик с кола човек въобще да не минава по околвръстното (през Карпузица по вътрешните улици). Работя много по-близо до Панчарево но лично на мен Горна Баня ми е любимият квартал в който за съжаление не живея, но посещавам доста често.

# 223
  • Мнения: 969
Ами по-точно от сервиза на Тойота до НДК. С метрото. Точно 40 минути, засичах ти, защото закъснях. Нали се сещате, че имаше и прекачване на Сердика.


Написал съм го прикачването.  Не знам...вчера приятел ми беше на гости хвана метрото от Опълченска и за 20 минути беше не експото,  хвана 3-ка за 15 минути беше на стената  Панчарево. Кажи речи 35 минути от единия край на София до другия и дори се изненада, че е толкова лесно и бързо.  Може да е било защото не е пикове време става въпрос час между 15.00-16.00
Не можеш да се спреш, а?!
Издаваш се вече!

# 224
  • Мнения: 19 473
Аз пък от с. Яна стигам до центъра без задръстване за 15 мин. по идеален път. Сега София се разраства натам. Горни Богоров, Долни Богров, Яна, Бухово, Желява и т.н
Метрото ще идва до Ботевградско шосе и придвижването ще стане бързо дори и с градски транспорт.

Да да, ще....това с метрото съм го слушала. След десетина години минимум, ако не ни мине котка път. За пръв път чувам, че София се разраства на север, дано е така, че вече на юг не остана.

Общи условия

Активация на акаунт